קניות וצרכנות אינטרנטית – מדריך וטיפים מעודכנים

Logos

חשבתי לעצמי שהגיע הזמן לעשות פוסט נוסף ומחודש על צרכנות וקניות באינטרנט.

בעיקר, מענה לשאלות שחוזרות ונישנות בבלוג ובדף הפייסבוק, וגם כמה טיפים וכלים שאני למדתי להשתמש בהם לאחרונה יותר טוב, שגיליתי או שאני יודע ועושים לי את החיים ליותר קלים, ומעכשיו אולי גם לכם.

מי שעוקב אחרי הבלוג, שמו וכותרתו יודע שאני חובב קניות און-ליין וקניות בכלל באינטרנט. זה לא מתחיל ונגמר בציוד ריצה, זה חוצה לעוד תחומי חיים רבים ומגוונים. למעשה למעט קניות של אוכל ודברים לבית, רוב הקניות שלי לא נעשות בארץ.

עולם גדול של אפשרויות עומד בפניכם.

אז שנצא לדרך ?

[עדכון דצמבר 2014]

תקרת הפטור ממכס עלתה מ 325$ ל 500$ (לא ריגש אותנו)

רשות המיסים עדכנה ושדרגה את המדריך שלה לייבוא חבילות אישיות.

[עדכון אפריל 2014] כמעט שנה אחרי במסגרת עדכונים ושאלות בעקבות הפוסט הזה, פרסמתי פוסט נוסף, שמהווה המשך לפוסט הזה ובו תוספות ומענה להרבה שאלות. אני ממליץ לקרוא אותו לאחר קריאת הפוסט הזה.

עדכון אוק 2014
חברים, יש הרבה עדכונים בנוגע ל shipito בפוסט של 2014. אנא עברו אליו לקבלת מידע מהימן.

 

 

נחסוך מכם את ההיסטוריה הארוכה ונפתח בקיצור: עם המהפכה האינטרנטית ובעיקר עם עלייתו הגדולה של Ebay והחנויות המכוונות קרה דבר, שבעיני הוא נפלא. העולם הפך שטוח. מבחינת הצרכן בקצה, דברים שהיו פעם בהישג ידו רק בתיווכם של יבואנים / סוחרים ושאר שכבות בינו לבין היצרן הצטמצמו ועולם גדול ושלם של מסחר ישיר התפתח.

בהתחלה, זאת היתה נחלתם של בודדים, שכן שיטות התשלום, קניה ומכירה היו מפחידים, עוד לא לגמרי מוסדרים והרבה חששו מקניות ברשת. בימינו אנו, כמעט כל נער ונערה כבר הזמינו לפחות פעם אחת באי-ביי ויודעים מה זה Paypal.

לפני שנה בדיוק פרסמתי את הפוסט הזה שנתן אוסף של טיפים בסיסיים איך לקנות באינטרנט ואיך לחפש מציאות. אני ממליץ לכם בחום לקרוא אותו בטרם תמשיכו לפוסט הנוכחי, שכן הוא עובר על כמה מושגי בסיס שאולי אני אדלג כאן על ההסבר שלהם, ואצלול יש לעניינים הטכניים של מה ואיך שכולם רוצים לדעת.

בואו נסרוק סדרה של שאלות שנשאלתי לאחרונה שקשורות להזמנות אינטרנטיות ואחרי זה אשתף אתכם בעוד כמה טיפים מהתקופה האחרונה.

איך אני יודע ומחשב כמה מיסים / מכס / מע"מ אני אשלם, והאם מחיר המשלוח כלול בזה ?

בואו נשים סוף, אחת ולתמיד, לשאלה הזאת, עם הסבר יחסית מאד פשוט.

אנחנו מדברים על מיסים, לא על עמלות. מיסים ועמלות זה לא אותו דבר. עמלות זה תשלום שגובות מכם חברות שילוח פרטיות, מיסים זה תשלום שגובה מכם אגף המכס והמע"מ של מדינת ישראל. הקשר בין השניים מוסבר בשאלה הבאה, כאן אנחנו מתעסקים רק במיסים.

לאחר שנפטרנו מהעז הזאת, הנה החוקים הפשוטים ביותר:

בישראל יש שלושה מיסים שמשלמים על קניות:

1. מע"מ בגובה 18% בתקופה זו.

2. מס קניה – משתנה לפי סוג מוצר, וחל על מוצרים מיובאים ומיוצרים בארץ.

3. מכס – משתנה לפי מוצר וחל על מוצרים מיובאים.

חוקי התשלום:

קניה עד 75$ – לא משלמים אף אחד מהמיסים, כאשר הסכום (75$) כבר כולל בתוכו את מחיר המשלוח, זה אגב יהיה נכון גם לקטגוריות הבאות. דוגמא: קניות ב 50$ ומשלוח בעלות של 22$ (סה"כ 72$) פטור ממיסים. קניות בעלות של 55$ ומשלוח 27$ (סה"כ 82$) כבר נכנס לקטגוריה הבאה.

מסקנה: תשדלו תמיד שההזמנות שלכם יהיו שוות או מוצהרות פחות מ 75$.

75$-500$ – משלמים מע"מ ומס קניה. כאשר מס קניה משתנה לפי מוצר. על פי רוב, על בגדים ונעליים למשל משלמים מע"מ בלבד.

500$ ומעלה – תשלום מלא של כל שלושת המיסים.

מי שממש מעוניין יכול להכנס לטבלה של אגף המכס והמע"מ ולראות את כל הנתונים המרתקים האלה.

מה ההבדל בין שיטות השילוח השונות לישראל ואיך זה ישפיע על השורה התחתונה של התשלום שלי ?

כאן כבר נכנסת עז יותר רצינית ויש לה חשיבות מכרעת בשיקול שלכם בהזמנה מאתר זה או אחר, ובשימוש בחברת שילוח זו או אחרת. כיוון שאת מחיר המוצר אתם יודעים במעמד הקניה, הטרמפיסט שיכול לקפוץ על הארנק שלכם ולהעמיד אתכם במצב של אין ברירה הוא חברות השילוח. והן עושות זאת מצוין, בעיקר כאשר הנתונים לא ברורים.

כמו שציינתי בפוסט הקודם, צריך להבדיל בין שילוח שמגיע בדואר ישראל רגיל או רשום לבית, לבין דואר של חברות שילוח פרטיות כגון UPS,FEDEX,EMS, DHL EXPRESS ועוד..

israel post

דואר רגיל / לאומי מטופל בצורה שונה שלחלוטין מחברות השילוח הפרטיות. דואר לאומי מחו"ל הופך לדואר לאומי רגיל בארץ, ומטופל ע"י רשות הדואר. לדואר מגיעות כל יום עשרות אלפי חבילות. אין דרך לבדוק את כולן. חבילות דואר רגיל נעצרות לבדיקה מדגמית, ככה שלעיתים קרובות סיכוי גבוה שהחבילה שלכם כלל לא תעצר לבדיקה באגף המכס והמע"מ.

איך הדואר יודע לבדוק ? הדואר מחפש על חבילה טופס הצהרת מכס CN22 בזמן שהחשבונית (invoice) נמצאת בדרך כלל בתוך החבילה. כאשר קונים מחנות, יש כזה.המדבקה הזאת היא שמצהירה על ערך הטובין שבפנים, וגם מצויינת עלות המשלוח לעיתים. חנויות מסודרות ושולחי איביי לסוגיהם מכירים ועושים זאת ללא כל בעיה. באיביי ובחנויות מהמזרח אפשר גם לבקש מהם לכתוב ערך נמוך כדי להגיע ל >75$ המפורסם.

אם על החבילה הצהרה מסודרת אז או שתעבור לפי החוקים הנ"ל או שתתבקשו בסניף הדואר המקומי שלכם לשלם את המיסים הדרושים ע"פ החישוב מהשאלה הקודמת.

אם החבילה נעצרת, ראו את השאלה הבאה.

במידה והחבילה נשלחת באמצעות חברת שילוח / דואר שליחים, אז היא נכנסת לקטגוריה אחרת לחלוטין של תשלומים. או לטובה או לרעה.

איפה זה יכול להיות לטובה ? בחברות forward כמו Buy2Usa ודומיהן, שעובדות בצורה מסודרת עם חברת שילוח פרטית, חברות שהביזנס שלהן הוא דואר ושילוח, וחלק מהשירות שלהם הוא שאתם יודעים בדיוק כמה יעלה המשלוח כולל תשלומי המיסים ומשלמים אותו מראש. אין הפתעות והחבילה מגיעה עד הבית עם שליח.

מצד שני, נגיד והזמנתם GPS דרך AliExpress ושלחתם אותו או שהוא נשלח באמצעות UPS לארץ. השולח נותן לכם מחיר שהוא קיבל מ UPS, וזה בסדר. השאלה היא מה קורה עם החבילה מהרגע שהיא נוחתת בישראל.

Shipping_Logos

אז בואו אני אסביר לכם. חברות השילוח האלה הן חברות פרטיות (את העיקריות אפשר לראות בלוגו כאן מעל). יש להן מחסנים בנתב"ג, ממש ליד אגף המכס והמע"מ, לשם מגיע החבילה שלכם. כל החבילות, בלי יוצא מן הכלל, בחברות שילוח עוברות בדיקה של מכס ומע"מ. החברה באופן פרו-אקטיבית מעבירה לאגף את כל החבילות מ 2$ ועד גדול. ככה שאין סיכוי עם חברת שילוח כזו לא ליפול בבדיקה המדגמית. אין מדגמית עם חברות שילוח.

אם החבילה שלכם חייבת במיסים כמובן שהחברה תגבה, אבל החברות האלה נוטות לעשות את הכסף שלהן גם מעמלות כאלה ואחרות כמו למשל העובדה שהם "משחררים" עבורכם את החבילה מאגף המכס והמע"מ, ומכיוון שהם משלמים להם לפני שאתם עוד מעבירים להם את התשלום הם גובים מכם עמלות שונות ומשונות כמו "הקצאת אשראי" או מילות מכבסה שונות למסחטת הכספים היעילה הזאת. ולכן, עם חברת שילוח תשלמו גם מיסים, וגם עמלות, רק שהשאלה היא כמה עמלות.

מה המסקנה מכל זה:

1. להשתדל לשלוח כמה שיותר בדואר לאומי ארצי של המדינה ממנה אתם מזמינים. זה המתכון הבטוח למינימום צרות ואולי אף להמנע מתשלומי מיסים גבוהים.

2. להשתמש בשירותי חברת שילוח שמתחייבת למחיר סופי מלכתחילה עד דלת ביתכם. כאן החסכון מסתכם בזה שאין הפתעות. אתם יודעים מה אתם משלמים ואין הפתעות.

3. להזהר ולהשתדל להמנע משילוח מחנויות באמצעות חברות שילוח פרטיות גדולות. תמיד יש הפתעות.

4. EMS היא שירות הבלדרות הבינלאומי של חברות הדואר. היא מופעלת ע"י דואר ישראל אבל היא פועלת כחברה פרטית והיא גובה עמלות כמו חברה פרטית. EMS היא לא דואר ישראל רגיל !!

דוגמאות:

א. לעולם, אבל לעולם אל תשלחו לארץ נעליים מ Runningwarehouse.com באמצעות אופציית ה UPS שלהם. UPS ישחטו אותכם בארץ עם מיסים ועמלות שיעלו כמו הנעליים עצמם. שלחו אותם ב 20$ דרך Buy2Usa או Mustop.

ב. שילוחים מארה"ב, להשתדל כמה שאפשר לשלוח (USPS (United States Postal Services.

קיבלתי מכתב מהדואר שחבילה שלי נעצרה ואני צריך לשחרר אותה. מה לעשות ?

בואו נפריד בין חבילה שנשלחה בדואר רגיל לבין דואר שליחים פרטי.

במידה וחבילת דואר רגילה נעצרה לבדיקה מדגמית קיים סיכוי שתשוחרר ללא כל בעיה. אם החבילה נעצרת כי אין עליה הצהרת טובין, אז תקבלו מכתב מהדואר שהחבילה נעצרה.

המכתב יהיה מבלבל. הדבר הכי בולט בו יהיה טלפון של חברת עמילות מכס של דואר ישראל. בוא נסביר לכם כאן משהו חשוב שוב. עמילות מכס זה מקצוע של משרד שמטפל בשחרור של חבילות מאגף המכס והמע"מ ( יכול להיות עבודה קשה מאד וסיזיפית עבור משלוחים גדולים) בתמורה לעמלה. כל יבואן מכיר זאת.

לחברת הדואר יש חברת עמילות מכס שמתחרה בחברות הפרטיות. באופן בוטה ומונופוליסטי, חברת הדואר רוכבת על הבלבול שלכם והרצון שלכם שהחבילה כבר תגיע לידכם ומציע לכם את שירות עמילות המכס שלה, כל זה בתמורה ל 180 שׁ"ח ראשוניים, הקצאת אשראי, ועוד ועוד..

חבל על הכסף שלכם. בתחתית הדף מסתתר המידע שמספר לכם שאם תרצו תאלצו ללכת לשחרר אותה מאגף המכס והמע"מ בתל אביב (תל-אביב – דרך ההגנה 137, יד אליהו). לשם אתם מגיעים עם ההעתק של ה Invoice שלכם ומשחררים את החבילה.

העמלות : 35 ש"ח לשחרור חבילה שלא חייבת במיסים ו 81 ש"ח בערך לחבילת EMS שנעצרה או לחבילה שכן הייתה חייבת במיסים. לא זול, אבל עם עמילות המכס זה יעלה פי ארבע.

המסקנה המתבקשת היא תמיד לדאוג ולבקש שיהיה Invoice מסודר על החבילה ששולחים לכם. שגם אם תהיו חייבים במיסים לפחות לא תהיו לכודים במלתעות של חברת דואר ישראל.

בחברות שילוח כמו שציינו, חברת השילוח עושה בשבילכם את "עמילות" המכס ואלא אם כן התשלום כולו נקבע מראש, היא תגבה עמלה נוספת על הפעולה הזאת. אתם תשלמו מיסים ועמלות.

[עדכון דצמבר 2014 – טבלת עמלות מעודכנת מתוך כתבת TheMarker]

Comission

אתה כל הזמן מדבר וחופר על חברה בשם Shipito, מה הסיפור שלה ושל המשלוחים שהיא מציעה ?

shipito

Shipito היא חברת Forwarding אמריקאית. בדומה לחברות שהוזכרו מעל היא מציעה כתובת למשלוח חבילות בתוך ארה"ב, ככה שתוכלו לקנות און-ליין באתרים שלא שולחים לארץ. החבילה מגיעה למחסן שלהם משם הם שולחים אותה לישראל (ועוד להרבה מדינות בעולם) במגוון רחב של אפשרויות שילוח.

יש עמלה קבועה של 1$ לכל משלוח, למנויים וללא מנויים.

כחלק מתהליך השילוח של Shipito יש תהליך של מילוי ה CN22 עצמו. כלומר, בניגוד לחברות אחרות שבהן אתם שולחים להם את ה invoice של החנות שממנה קניתם את הפריט, כאן אתם פשוט ממלאים סכום ותיאור. דוגמא: אם אתם קונים נעליים ב runningwarehouse ושולחים ל buy2usa, והנעליים עלו 70$. Buy2Usa יבקשו את הקבלה המקורית מהחנות ויצהירו בדיוק את אותו סכום. ב Shipito לא מבקשים מכם את הקבלה המקורית, ואתם יכולים לכתוב כל סכום שאתם רוצים. את המשמעות תבינו לבד. כמובן שאם נתפסתם, אתם עלולים לשלם מס גבוה מאד + קנס. לא מכיר מישהו שזה קרה לו בזמן האחרון, בטח שלא בסכומים שבהם אני / אנחנו קונים, אבל עדיין חשוב לציין זאת.

ל Shipito היו (ועדיין ישנם) שתי אפשרויות שילוח מאד זולות, באופן יחסי וביחס לחברות forwarding אחרות, לישראל.

AirMail Economy שהוא מבוסס על USPS Airlift הזול ומתאים למעטפות ואריזות קטנות עד גודל קופסאת נעליים או פחות בדר"כ. המחיר שלו מצוין, זמני האספקה סבירים. מעולה למשלוחים קטנים.

AirMail Priority היה "אחיו" הגדול שאפשר גם ביטוח על תכולת החבילה במחיר זעום. ולכן בשנה האחרונה כמעט כל החבילות ששלחתי לארץ מארה"ב היו כאלה. ההבדל בינו לבין ה Economy היה דולרים בודדים ולכן העדפתי עם ביטוח מאשר בלי.

[עדכון דצמבר 2014]  AirMail Priority כבר לא מבוסס USPS אבל מגיע בדואר חבילות  דרך דואר בלגיה כ-EMS, בחבילות שגודלן מעל 2 ק״ג.

יחד עם זאת, בשבועות וחודשים האחרונים השתנה אופי השירות והחבילות. מה שהיה חבילות דואר רגיל הפך לאחרונה לחבילות EMS ואם קראתם את כל מה שקדם, אז אתם מבינים שפתאום חבילות נעצרו למיסוי ונגבו מיסים ועמלות. ההפתעה הייתה לא רק בעובדה שפתאום השילוח הזה הפך ל EMS בדרך, אלא גם שאיפשהו בדרך הם שמו את הסטיקר של EMS על ה Invoice של החבילה וככה היא נעצרה באגף המכס והמע"מ, ונאלצתי לשחרר אותה באגף המכס והמע"מ בתל אביב (באמצעות ה Invoice של Shipito).

1015423_515961728458628_233732413_o

מה המסקנה המתבקשת מכל זה ?

פניתי ל Shipito שלמעשה הסירו כל אחריות מעצמם בגישה האמריקאית הפשטנית, "ברגע שזה יצא מהמחסן, זה כבר לא בידי מה ואיך". לכן, פניתי לחברה שאיתה הם עובדים והגעתי לחברת הבת ששלחה את החבילה לישראל דרך בלגיה. ביקשתי מהם שישימו לב לעניין הסטיקר על ה Invoice, אני מקווה שזה יטופל. לגבי עניין המשלוח שהפך ל EMS מסתבר שזאת בקשה של חברת השילוח שאיתה עובדת Shipito ואין לנו למעשה כל שליטה על זה.

למה אני מספר לכם את כל זה ? כי זה קצת מסעיר את קוני הרשת שעובדים עם החברה הזאת שעד היום סיפקה בסה"כ שירות מצוין והשינוי הזה בגישה מאכזב למדי. יחד עם זאת, עדיף להיות חכם ולא צודק. שירות השילוח שלהם עדיין טוב, יעיל וזול משמעותית לרוב הדברים (למעט נעליים אולי) Airmail Economy הוא עדיין שירות שילוח פשוט, טוב, זול ויעיל ל 90% מהדברים שאנחנו קונים בארה"ב ושולחים לארץ.

[עדכון ספטמבר 2013] חשבתי שנכון להוסיף לגבי הטפסים שמבקשים (לכאורה) ב Shipito אחרי ההרשמה

הערה חשובה לכל אלה שהתעניינו לגבי ההרשמה בשיפיטו.

אין שום צורך לשלוח ל Shipito שום מסמך זהות ושום צורך לחתום על שום דבר. תרשמו, ותהיה לכם תקרת הזמנות חודשית מבחינת סכום, שעולה מהר מאד ככל שתעשו יותר הזמנות. אתם לא צריכים למלא כלום ולא לשלוח שום דבר. אני מעולם לא עשיתי דבר כזה.

זה בסה"כ מאפשר לכם לקבל קרדיט יותר גבוה בשלב יותר מוקדם, אבל לא חושב שזה הכרחי כלל וכלל, אלא אם כן אתם מתכננים לשלוח משהו מאד גדול ויקר.

איך מחפשים באי-ביי בכל העולם ?

לפני כשנה Ebay שינו את מדיניות האתר שלהם ב Ebay.com. כבר לא ניתן דרך הממשק הרגיל לחפש פריטים בתת סניפי Ebay במדינות אחרות. פעם היה "check box" של "World Wide" שהיה בודק בכל המדינות. מדובר באפשרות מאד חשובה. לאף אחד אין רצון להכנס בנפרד לכל איביי מקומי של מדינה (קוריאה, גרמניה, תאילנד, ארה"ב, בריטניה, צרפת, ועוד) כדי לחפש דברים.. רוצים לחפש במקום אחד ושכל התוצאות יעלו.

רק כדי לתת כמה דוגמאות, לגו למשל מאד זול בקוריאה עם משלוח חינם לארץ, כנ"ל בירקנשטוק ופליימוביל בגרמניה, חלקים לשעונים מקוריים ואיכותיים אפשר לקנות בתאילנד, ביגוד לריצה אפשר למצוא גם באנגליה, גרמניה, צרפת, ועוד ועוד… אני קונה חלקים לאופניים הרבה מאד דרך אנגליה.

מה עושים ?

שתי אפשרויות פשוטות

1. מחפשים דרך Ebay.co.uk.

Screen Shot 2013-07-05 at 3.49.30 PM

כמו שאתם רואים בתמונה אופציית WorldWide עדיין קיימת שם ואפשר לעשות SignIn עם היוזר הרגיל שלכם.

החסרון ? כל המחירים בפאונדים אנגליים.

2. פתרון שני, פשוט מצד אחד ומאפשר עבודה עם האתר הרגיל ebay.com, אבל עלול להיות קצת מאתגר למאותגרים טכנולוגית:

להכנס ל ebay.com לעשות חיפוש בסיסי על הפריט שאתם מעוניינים בו. התוצאות הן תוצאות של האתר האמריקאי בלבד.

ללכת לשורת הטקסט של הדפדפן ולהוסיף בסופה את המחרוזת הבאה: LH_PrefLoc=2& , כמו בתמונה בדיוק, ואז ללחוץ Enter שוב.

למעשה איביי רק הורידו את הכפתור הגרפי, אבל לא ביטלו את האפשרות הטכנית לבצע חיפוש כזה בדפדפן.

Screen Shot 2013-07-05 at 3.51.54 PM

חדי העין שבינכם יכלו לראות את אותה מחרוזת בדיוק גם באתר האנגלי..

ההבדל ? אחרי ה Enter כל החיפושים הבאים יהיו באתרים העולמיים באותו סשן, רק שלא תראו את כפתור בחירת ה WorldWide בצד, אלא תראו לשונית קטנה שמציינת שעכשיו החיפוש הוא WorldWide מתחת לסכימת תוצאות החיפוש במעלה הדף (ראו תמונה מתחת):

Screen Shot 2013-07-05 at 3.55.57 PM

אם הרגשתם בשנה האחרונה שיש פחות תוצאות, או שפתאום חיפושים אחרים מעלים תוצאות אחרים, לא טעיתם. הדבר הקטן הזה שינה סידרי עולם, ועם התרגיל הפשוט הזה תחזרו לשיטה הישנה ופריטים נוספים מארצות נוספות יחשפו בפניכם באנגלית ובמחיר $י שקל להבין.

איפה אתה קונה רוב הזמן את כל המציאות שלך ? נראה שאתה מוצא יופי של דברים במחירים מצוינים.

זה יהיה קשה וכמעט בלתי אפשרי לרשום כאן את כל ה"חנויות" הוירטואליות שאני מסתובב בהן.

ברשימת הקישורים, השתדלתי לרכז אתרים שמהם אני עושה הרבה קניות. בעיקר אלה הקשורים לריצה. אבל אני קונה לא רק משם. באופן כללי "המחיר" של קניית מציאות הוא לחפש אותן. החיפוש הזה דורש סוג של מיומנות. לא התברכתי בשום כשרון מיוחד, זה פשוט עניין של תרגול והתייעלות בחיפוש.

יש אתרים שאני יודע לחזור אליהם ולעקוב אחריהם, או שיש להם מחירים קבועים טובים לדברים מסוימים ולרוב אני קונה אצלם. הדוגמא הקלאסית היא נעלי ריצה ב Runningwarehouse.com, שם עם קופון runblog10, מקבלים מייד 10% הנחה ויש להם את מבחר נעלי הריצה והמחירים הטוב ביותר בארה"ב. ללא תחרות כמעט. בביגוד למשל אני נעזר בחברות אחרות.

יש אתר ישראלי נחמד ויעיל שנקרא הדוד, שכולל רשימה ענקית של חנויות ששולחות לארץ, וחנויות אינטרנטיות שאפשר לקנות מהן.

מאז שאני משתמש בשירותהם של Shipito אני יכול לקנות באופן חופשי מחנויות בארה"ב שלא שולחות לישראל וזה פתח לי עולם שלם ורחב של אפשרויות, החל מאיביי ארה"ב של כאלה שלא שולחים לישראל, מכאלה קניתי לא מעט דברים כולל ביגוד והנעלה לילדים, ועד לאתרים כמו SunnySports.com שם קניתי הלבשת טיולים, משקפי שמש ועוד במבצעים. יש אלפי אתרים וחנויות עם מבצעים.

נעלי ריצה, כבר ציינתי, נעלי הליכה בסטנדרט מינימלי אני קונה או באתרים של חברות ספציפיות, או מבצעים בארה"ב ושולח דרך shipito, או דרך Ebay.

חלקי אופניים אני קונה לרוב מ Wiggle.co.uk, גלגלי אופניים ללא ספק מהמקום הטוב ביותר ברשת, chainreactioncycles.com.

ספרים אני קונה מ bookdepository האנגלי ששולח לארץ בחינם. אל תעזו לקנות ב Amazon ! חבל על הכסף שלכם. אוצר בלום של אפשרויות, מבצעים, שירות מצוין ומחירים מעולים.

בית מרקחת: vitacost.com, להרשם דרך הלינק הזה ולקבל 10$ הנחה. וכמובן גם iHerb.

עולם אינסופי של אפשרויות אלטרנטיביות ובריאות יותר של כל הדברים שתמצאו בבית מרקחת אמריקאי ענק, כזה שבמיינסטרים וגם כזה אלטרנטיבי.

ציוד לתינוקות:

Screen Shot 2013-07-05 at 4.27.19 PM

כאן מחכה לכם דווקא הפתעה מסוימת. קנייה בארה"ב משתלמת אם אתם מביאים איתכם דברים גדולים משם, אל אם אתם שולחים לארץ. רק דברים קטנים יחסית משתלם לשלוח לארץ.

מצד שני קניה של פריטים גדולים יחסית כמו עגלות כדאי ואפילו משתלם לקנות דרך חנויות בגרמניה. השילוח לארץ הוא בדר"כ באיזור 20-50 אירו, אבל מחיר העגלות עבור אותם מותגים מוכרים מגיע עד חצי לעיתים (אחרי מיסים ומשלוח).

עוד גילוי מעניין הוא כששולחים מחוץ לגרמניה יורד 20% מס, לכן כשאתם נכנסים לאתר גרמני, מייד תרשמו ותכתבו את כתובתכם בישראל, כדי לראות את המחירים "האמיתיים" שתשלמו. אל תפחדו לעבוד עם google translate אם לאתר אין ממשק אנגלי. הדבר החשוב העיקרי הוא לוודא ששולחים לישראל.

רק לדוגמא, אנחנו קנינו עגלה של ABC Design ב 1,800 ש"ח במקום 4,300 ש"ח בארץ.

יש אינספור חנויות, וצריך לחפש את אלה ששולחות לארץ. דוגמא לחנות כזאת babyshop.de. בלי להתבלבל תעשו חיפוש דרך shopping.google.de ותחפשו את הפריט שאתם רוצים ואז תבדקו אם החנות שולחת לארץ. חפשו את הסימון של trusted shops ותהיו שקטים שאתם קונים מחנות בטוחה (כמו בתמונה מעל) על פי חוקי האיחוד האירופאי, גם אם אתם לא מבינים את השפה עד הסוף.

לעיתים הגרמנים קצת איטיים בתקשורת, אבל זה עובד.

למשל את אופני האיזון שעליהם כתבתי קניתי בחנות הזאת, Bike24 ששולחת לישראל.

וכמובן Ebay עם החיפוש הבינלאומי. אוצר בלום של אפשרויות, מציאות ודילים שווים. לדוגמא סנדלי וכפכפי בירקנשטוק למי שמכיר ואוהב, לגו, פליימוביל (מגרמניה) ועוד ועוד…

גאדג'טים ואלקטרוניקה פשוטה, וכדומה אני קונה מדי פעם מ AliExpress , DX.

סיכום:

[עדכון אפריל 2014] כמעט שנה אחרי במסגרת עדכונים ושאלות בעקבות הפוסט הזה, פרסמתי פוסט נוסף, שמהווה המשך לפוסט הזה ובו תוספות ומענה להרבה שאלות. אני ממליץ לקרוא אותו לאחר קריאת הפוסט הזה.

זהו. אני מקווה שנתתי מענה לחלק ניכר מהשאלות שהסתובבו כאן לאחרונה.

זה קל, זה פשוט, זה הרבה פחות מפחיד ממה שזה נראה. העולם שטוח, והרבה יותר נגיש לכם ממה שאתם חושבים, ולכם כצרכנים יש כוח ואפשרויות שלא היו פעם בהישג ידכם ומגיעות לסף דלתכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה קצת להעז.

אני מזמין אתכם לקיים מתחת לפוסט הזה שרשור התגובות, שאלות ותשובות, ואני אשמח לענות לשאלות ספציפיות או כאלה ששכחתי / פספסתי בעניין צרכנות אינטרנטית וקניות ברשת.

694 תגובות

 1. מיכאל ספיבק הגב

  לגמרי "גזור-ושמור" !
  כל הכבוד !

 2. שחר הגב

  בהחלט עושה שכל וסדר. תודה על ההשקעה 🙂

 3. דוד הגב

  כתבה מעולה! אכן לא הבנתי לאן כל התוצאות נעלמו לי ועכשיו אני אחזיר אותם למשוואה 🙂
  כמו כן, יש טעות קטנה בכתבה. אכן ה"מכס" מורכב משלושה חלקים, אך יש מוצרים אשר מחוייבים החל מה $ הראשון במס קניה ובמע"מ לדוג' הסלולרי. מכשירי סלולר מחוייבים מהשקל הראשון ב 33.5% מס (מס קניה+מע"מ) – גם אם הוא בקטגוריה הראשונה מבחינת רמת המחיר!
  מסקנה – לדבר עם המוכר ולהסביר לו לרשום Gift או MP3 וסכום נמוך. ובהצלחה.

 4. alex הגב

  אחלה כתבה. למדתי כמה דברים.
  בקשר לקניית ספרים- הכי כדאי לבדוק באתר הזה: http://www.bookfinder.com/
  שמשווה בין כל חנויות הספרים המקוונות, כולל משלוח, ובשקלים(צריך לבחור יעד ישראל)

 5. Rom הגב

  תודה על הטיפים. קראתי את הפוסטים הקודמים ורציתי לומר תודה על כל האינפורמציה.

 6. afishler הגב

  רן – כרגיל יופי של אינפורמציה. האם המשלוח דרך shipto חייב להתבצע לכתובת קבועה בארץ? אני פשוט תוהה אם לכאלה כמוני שלא נוטים לצרוך כל כך הרבה ניתן לאחד כוחות ולחלוק מנוי שנתי עם כמה אנשים – כך שכל אחד יוכל לעשות בו שימוש. יש משהו שמקשה על ביצוע תהליך כזה?

  • ranpergamin הגב

   הכתובת שילוח היא קבועה , אבל כמובן שאתה יכול לשנות אותה בממשק שלהם מחבילה לחבילה.

   שכחתי לציין שיש להם גם מחסן באוסטריה.. אפשר לקנות באירופה ולשלוח לארץ.

   המנוי הוא לא יקר (49$) לשנה ומחזיר את עצמו תוך 6 חבילות

 7. Ido הגב

  רן, יופי של בלוג. לגבי אי ביי גם באי ביי קנדה יש את האפשרות לוורלד וויד או צפון אמריקה או רק קנדה והמחירים בדולרים קנדיים.

 8. יובל הגב

  אחלה כתבה , רק שאלה אחת שלא הבנתי? איזה משלוח של shipto אינו הופך ל – EMS? באיזה סוג לא נצטרך לעבור דרך השחרור והעלות של EMS?

 9. יותם הגב

  תודה רן,
  הכתבה הכי מקיפה ומעודכנת בנושא,
  אני רואה שעדכנת שShipito שינו את הPriority לEMS,
  1. בהנחה שהPriority כבר לא משתלם כי עובר דרך הדרעק שמכונה EMS, איך אני יכול לדעת שאת החבילה שאני רוצה לקנות (מאמזון למשל) אפשר לשלוח דרך הEconomy (יש מגבלת גודל ומשקל?)
  2. עשיתי מנוי חודשי לShipito הם רוצים שאשים Deposit , אני קודם צריך להפקיד ואז משם מנקים את התשלומים על החבילות שישלחו?
  3. ראיתי שיש שם אפשרות לSpecial request האם זה בתשלום נוסף , והאם ניתן לבקש מהם להפטר מאריזות מיותרות על מנת להקטין נפח?

  • יותם הגב

   עוד שאלה:
   4. האם יש יתרון לשלוח דרך Shipito מאשר דרך חבר שגר בארה"ב שישלח בדואר רגיל?

  • ranpergamin הגב

   תשובות :

   1. זה לא ש Priority לא משתלם. הבעיה היא שאין לדעת בדיוק מתי זה יהיה EMS ומתי לא (הם טוענים שמעל 4lb זה EMS ומתחת לא, אבל כבר הוכח שזה לא בהכרח נכון.

   הבעיה השניה היא בעיית הסטיקר של EMS על ה Invoice, לזה אין פתרון אם זה קורה, וזה מה שמסבך הכי את המשלוח.

   אם אתה יכול לשלוח Economy עדיף. מנסיוני עד גודל של זוג נעליים בערך עובר, אבל יש חוקים יחסית ברורים באתר למידות שאפשר.

   2. ה Deposit הראשוני של ההרשמה הוא בגובה 8.5$ שזה העמלה של חבילה ללא מנוי. ה 8.5$ האלה כמובן לא הלכו לאיבוד הם עומדים לרשותך בהזמנות שלך, בין אם עם מנוי או בלי. זה לא כסף אבוד.
   אתה יכול להחזיק כסף "בחשבון" אצלם, או לשלם כל פעם Per חבילה. הפעם היחידה שצריך לשלם מראש הוא בהרשמה.

   3. כן. אפשר, ולעיתים זה אף כדאי, למרות שהשילוחי Airmail מספיק זולים כדי שזה לא יהיה כדאי. זה כדאי לחבילות גדולות.

   4. כן. חבר שגר בארה"ב לא יקבל מחירי שילוח של של מי ששולח עשרות אלפי חבילות בחודש.

 10. Joe הגב

  כתבה מעניינת. אני קונה המון ברשת, ובכל זאת מצאתי כמה נקודות מחכימות 🙂

  לגבי shipito, האם ניסית או בדקת חברות אחרות? למשל https://bongous.com?
  העלות לחבילה אצלן נמוכה יותר (5$), וזמן ההדעה הוא שבוע בערך (לפי הפרסומים שלהם, גיליתי אותם לא מזמן :)).

  • ranpergamin הגב

   אני חוש שבדקתי אותם לא מזמן, והמחיר שילוח שלהם לחבילות קטנות יותר יקר משמעותית.

   אבל אולי שווה בדיקה שניה כשאהיה בבית.
   תודה !

  • ranpergamin הגב

   בדקתי את Bongous לפני שבועיים בערך. מחירי החבילות שלהם לחבילות קטנות גבוהים בסדרי גודל של פי 4 או 5 מ shipito

   העמלה שלהם (5$) גבוה מעמלת מנוי של שיפיטו (2.5$) ומכיוון שזה נשלח דרך חברת שילוח שאין לה שום קומבינה מיוחדת לישראל כמו buy2usa או mustop חוץ ממסים יתכנו עוד הפתעות.

   הם נהנים מדירוג מד גבוה ואיכות שירות גבוהה. אני מאמין שככל שהחבילות יותר גדולות ככה החברות יותר ״משתוות״ ואז שווה ללכת כמובן עם מישהו אמין ומומלץ. יחד עם זאת אני לא קונה מקרר, אני קונה דברים קטנים יחסית וככזה Shipito עדיין הכי זולים.

 11. יותם הגב

  ניסיתי לעשות חיפוש עולמי באיביי כפי שכתכת פה וזה לא מצליח, למה זה לא עובד?
  חיפשתי קצת בגוגל ומצאתי את האפשרות הזו:
  http://geo-ship.com/

  • ranpergamin הגב

   מה לא מצליח ?
   לא ברור. אתה לא רואה את תגית WorldWide ?

   אם זה מסובך אז תעשה דרך איביי קנדה או אנגליה

   • יותם הגב

    אין תגית Worldwide ,
    כשעיינתי קצת יותר שמתי לב שכיון שעשיתי העתק הדבק משום מה הטקטסט הודבק הפוך,
    הקלדתי אות אות ועכשיו זה עובד!
    תודה רבה!

    • ranpergamin הגב

     אני יודע למה. אני הדפסתי את זה הפוך, כדי שזה ויזואלית יראה נכון. אם עשית קופי פייסט ישירות מהבלוג באמת יכול להיות שקיבלת אתה & הפוך

   • יותם הגב

    אני מעתיק את המחרוזת לא הפוכה על מנת שיהיה קל לעשות העתק הדבק
    &LH_PrefLoc=2

 12. ranpergamin הגב

  הערה חשובה לכל אלה שהתעניינו לגבי ההרשמה בשיפיטו וחבל שלא רשמתי אותה בפוסט (אני אוסיף בהמשך) :

  אין שום צורך לשלוח ל Shipito שום מסמך זהות ושום צורך לחתום על שום דבר. תרשמו, ויהיה לכם תקרת הזמנות שעולה מהר מאד. אתם לא צריכים למלא כלום ולא לשלוח שום דבר. אני מעולם לא עשיתי דבר כזה.

  זה בסה"כ מאפשר לכם לקבל קרדיט יותר גבוה בשלב יותר מוקדם, אבל לא חושב שזה הכרחי כלל וכלל.

 13. Moriel Schiff הגב

  היי אשמח לעזרה,
  הזמנתי שמלה מנקסט במחיר 104$ התקשרו אליי מהמכס וביקשו תוספת של 240 שח(!!!!) מורכב מ:
  מעמ 25
  פתיחת תיק96 – מה זה?? הנציגה קראה לזה רשומון ראיתי שכתבת שהעלות אמורה להיות 35.
  מעמ על ההובלה 69 (כמה מעמ? אז מה זה המעמ ה1?)
  ודמי טיפול 50 שח!!
  סהכ 240 ש"ח!
  יש מה לעשות?

  • ranpergamin הגב

   מוריאל,
   ככל הנראה החבילה שלך הגיע בדואר שליחים או שהגיע מכתב מהדואר ואת התקשרת חזרה לשירות עמילות המכס שלהם והם התחילו טיפול בחבילה.

   על בגד את אמורה לשלם רק מע״מ ברמת המיסים (כלומר 0.18 כפול 104$), כל השאר זה עמלות.

   עמלת פטור ממיסים היא 35 ש״ח ועל חבילה שחייבת במיסים (ושלך חייבת..) זה בגובה 80 ומשהו ש״ח.

   השאר זה עמלות של עמילות מכס.

   אם עוד אפשר לשחרר אותה עצמאית בבית הדואר בתל אביב יצא לך יותר זול כנראה באיזה מאה ש״ח.

 14. runnerJoe הגב

  יש לך נסיון עם אתר theclymb.com?
  שמעתי שיש שם מבצעים בלעדיים ושהם שולחים רק לארה"ב.

 15. שיטו הגב

  איך אתה ממליץ להזמין טאבלט נקסוס 7 בצורה כזאת שלא ייגבו מיסים? איזו חברת שילוח הכי מומלצת?

  • ranpergamin הגב

   תשמע.. לא תקבל ממה הנחיות איך לעבור על החוק.

   שני הדברים היחידים שאתה יכול לעשות זה להצהיר על זה ערך יותר נמוך ולקוות שזה לא יעצר.

   מצד שני אלקטרוניקה, לא זו של עלי אקספרס, נעצרת בדרך כלל לבדיקה. משלוח של פריט אלקטרוני שיקר לך עדיף לעשות בסוג שילוח עם מספר מעקב ואריזה טובה.

   תבדוק אפשרות דרך mustop או buy2usa יכול להיות שבסוף זאת תהיה האופציה הכי כלכלית

   • שיטו הגב

    מניסיון שלך, במידה ועל החבילה יהיה כתוב לדוגמה 120$, המכס עובר בשיקוף / פתיחה של החבילה ידנית לבדיקת דגם המוצר שבתוך החבילה, להחליט שהמחיר נמוך מידי ולדרוש מכס נוסף/קנס/החרמת החבילה?
    בנוגע לshipito, יש שם אופציית משלוח שתעבור בדואר ולא באחת מחברות האקספרס(כך הסיכוי שהחבילה תעבור במכס קטן הרבה יותר)?
    שאלה. אחרונה, במידה ואני מזמין דרך buy2usa, אתה ממליץ להצהיר על ערך נמוך יותר או שזה מסוכן מידי ואפשר להסתבך?
    המכס זה מכה…

    • ranpergamin הגב

     הרבה חבילות עוברות שיחרור קולקטיבי. במקרה כזה יכול להיות שאפילו לא תחויב במע"מ אלא רק בעמלת שחרור.

     יחד עם זאת, קשה לדעת, בכל סוג שילוח.
     לא הייתי ממליץ לך על Shipito במקרה כזה, כי אי אפשר להבטיח בשילוחים הזולים שלהם את סוג השילוח ובטח שלא עם מספק מעקב.

     לגבי הצהרת מכס. תראה, אף אחד לא צדיק, ואף אחד כנראה לא תמים. לדואר אין יכולת אמיתית לבדוק כל פריט ופריט האם הערך שמוצהר על החבילה הוא ערכו האמיתי.

     אני לא זוכר מי מהחברות אבל או Mustop או Buy2Usa דורשים את החשבונית המקורית של הקניה האמריקאית כדי להצהיר בדיוק את המחיר שבו קנית, אז תבדוק וקח זאת בחשבון.

     אם אתה מצהיר ערך נמוך יותר, אני מכיר כאלה שלא נתפסו על דברים יקרים מאד, ומצד שני אלה שכן נתפסו שילמו בגדול, ככה שכמובן שיש סיכון, מה גם שטאבלטים זה דבר חם.. זה לא שעון מעורר, נעלי ריצה או משקפי שמש שעוברים בקלות. טאבט זה אלקטרוניקה וגם סוללה (יכולים להכניס לך מכון תקנים) ונושא חם במכס.

     אישית, אם הייתי יכול, הייתי מבקש שיביאו לי. אבל אם הייתי קונה טאבלט אנדרואיד, הייתי הולך על משהו מ Ali Express אבל זה כבר סיפור אחר 🙂

     • ProCode.co.il

      buy2usa אכן דורשים חשבונית מקורית, במידה ואין חשבונית על הקופסה (רק לפני כמה ימים ביצעתי את הפרוצדורה הזאת פעמיים, לשתי חבילות שונות). תמיד אפשר לנסות לעבוד עליהם, מי שרוצה לבדוק את המנגנונים שלהם 🙂 . לא ניסיתי.

 16. מאיה הגב

  קודם כל, תודה רבה על המאמר המושקע. היו הרבה "טריקים" שהכרתי אבל היו גם הרבה דברים חדשים ממש טובים (אהבתי במיוחד את התוספת לכתובת באיביי)
  אני כרגע מעוניינת לקנות דרך אתר אמריקאי ביגוד סקי ובדקתי במחשבון העלויות של שיפיטו. אחת מאופציות השילוח שנתנו לי שם הייתה דרך usps priority mail. השאלה שלי היא אם גם האופציה הזאת הופכת לems או שהיא "בטוחה".
  ועוד שאלה- אני כנראה הולכת לקנות משני אתרים שונים את המכנסיים והמעיל, יש אפשרות לבקש משיפיטו לאחד לי את שתי החבילות?

  תודה!

 17. פליקס הגב
 18. אלעד הגב

  שלום לך.
  אני מעוניין לקנות אוהל מחו"ל. כיצד ,לדעתך ,הכי כדאי לשלוח אותו לארץ, אם בכלל זה אפשרי.
  תודה
  אלעד

  • ranpergamin הגב

   שלום אלעד,

   קודם כל אפשר לשלוח כל דבר מחו"ל.
   השאלה היא איזה אוהל, כמה הוא עולה בחו"ל, מה משקלו (הארוז בקרטון) ומה גודל הקרטון.
   לכל חברת שילוח יש עלויות משלה, ואתה צריך להשוות את הכדאיות של מחיר אוהל+משלוח+מיסים (18% מע"מ) לקניה בארץ.

   בארה"ב בהחלט יש אפשרויות אטרקטיביות לאוהלים, אבל ככל שהוא יותר כבד גדול ומגושם ככה המשלוח שלו יהיה יותר יקר. מצד שני ככל שהוא יהיה יותר קטן וקל הוא יהיה יותר יקר.

   גודל החבילה זה דווקא דבר שיחסית קל לדעת באוהלים, שכן גודל הקרטון שבו נמצא האוהל הוא קבוע, וסיכויים גבוהים שהספק ידע לתת לך את המידע הזה (גודל קרטון ומשקל) לצורכי חישוב שילוח.

   מבחינת חברות שילוח, לחפצים יחסית כבדים החברות הגדולות הן דווקא היותר יעילות בסגנון TNT ודומיהם. אם החנות שממנה אתה רוצה לקנות לא שולחת לארץ תצטרך לשלוח לחברת שילוח ודרכה לארץ

   אתה יכול למשל להשתמש במחשבון של shipito כדי לחשב עלויות שילוח :

   http://calculator.shipito.com/en/

   בנוסף, ל buy2usa יש אפשרות שילוח ימי, שאמנם לוקחת יותר זמן, אבל יכולה להיות זולה יותר מאפשרויות אוויריות. הכל תלוי כמה מהיר אתה צריך.

 19. odedbc הגב

  כתבה פגז
  K.O.

 20. א. כהן הגב

  "חבל על הכסף שלכם. בתחתית הדף מסתתר המידע שמספר לכם שאם תרצו תאלצו ללכת לשחרר אותה מאגף המכס והמע"מ בתל אביב (תל-אביב – דרך ההגנה 137, יד אליהו). לשם אתם מגיעים עם ההעתק של ה Invoice שלכם ומשחררים את החבילה."
  העמלות : 35 ש"ח לשחרור חבילה שלא חייבת במיסים ו 81 ש"ח בערך לחבילת EMS שנעצרה או לחבילה שכן הייתה חייבת במיסים. לא זול, אבל עם עמילות המכס זה יעלה פי ארבע.

  המסקנה המתבקשת היא תמיד לדאוג ולבקש שיהיה Invoice מסודר על החבילה ששולחים לכם. שגם אם תהיו חייבים במיסים לפחות לא תהיו לכודים במלתעות של חברת דואר ישראל"

  עד כאן ציטוט מגוף הכתבה המצויינת לכשעצמה. אבל יש 2 נקודות לחידוד במקרה שהחבילה שלכם עלתה המדגם וקבלתם מכתב.
  1. זה לא בהכרח בתל אביב, זה יכול להיות גם מכס חיפה למשל או אחר. יש קוד מספרי לפיו ניתן לדעת.
  2.ביבוא אישי ולא מסחרי שזה המקרה שלנו ניתן לשחרר באמצעות משלוח פקס,אין צורך ללכת פיזית למכס. זה גם יותר נוח וגם יותר זול כי זה חוסך אגרת מחשב בה לא תחוייבו במקרה של משלוח פקס.

  • ranpergamin הגב

   שתי הערות:

   1. לגבי מכס איזורי זה נכון בעיקר אם יש invoice וצריך לשלם. אם אין invoice כמו שקרה לי לאחרונה, זה נעצר בתל אביב. כשביקשתי להעביר זאת למכס בחיפה (אני גר בחוף כרמל), אמרו לי שרק עמיל המכס יוכל לעשות זאת ועלי לגשת לתל אביב.

   2. באותו מקרה לא הסכימו לפקס.

   בקיצור , בדואר זה עניין של מצב רוח, ולכן להתעסק איתם כמה שפחות.

 21. Artzi Strul הגב

  עבודה מעולה קודוס

 22. Avi הגב

  הי רן,
  כתבה מעולה
  בעיה שאני נתקלתי בה והיא קצת מתרחבת לפי הבנתי את שוק הצרכנים האמריקאים.
  ישנם ספקים שלא ניתן להגיע לאתר האמריקאי שלהם שהוא זה בעל ההנחות המשמעותיות – כגון CK, טומי הילפיגר
  וכמו כן באתרים אלו (אם עקפתה את הגישה ע"י PROXY) כרטיס האשראי הישראלי לא עובד. ישנם אתרים שניתן להגיע אך הכרטיס לא יעבור כגון MACYS
  הצעות?

  • ranpergamin הגב

   הי אבי,

   תודה על התגובה.

   אכן ישנם מספר חנויות וספקים שלא מקבלים כרטיס אשראי בינלאומי או אפילו Payal שכתובת ה Billing שלו בישראל.
   יש כל מיני כיוונים של פיתרונות. כמובן שהמתקדמים ביותר הם להשתמש בכרטיס אמריקאי או לגרום לאתר לחשוב שאתה בארה"ב, או משהו בסגנון, אם אפשר להערים על החנות מבחינה טכנולוגית. זה נדיר, מסובך ובדר"כ לא שווה את ההשקעה.

   שני פתרונות אחרים שהם יעילים הם:

   1. מציאת נתיב חלופי או לאותה חנות או לאותו פריט. ללא מעט מהאתרים האלה יש קטלוג מלא וזהה ב Amazon שם אתה יכול לשלם עם הכרטיס הישראלי שלך. כבר נתקלתי בזה לא מעט פעמים, לדוגמא Motherhood Maternity, כשקניתי בגדי הריון לאשתי. אי אפשר לשלם עם כרטיס ישראלי באתר שלהם אבל ב Amazon הייתה את כל החנות, ולא הייתה שום בעיה. Amazon הוא כתובת מצוינת לחפש את אותה חברה ולמצוא בדיוק אותם פריטים ולרוב גם אותו מחיר.

   אם זה פריט מאד מאד ספציפי אז אני נכנס ל shopping.google.com מחפש את הפריט, וממיין לפי המחיר למצוא את האתרים הזולים ביותר, ולבדוק ממי מהם אני יכול לקנות.

   2. לבקש מחברת השילוח לקנות עבורך. גם Shipito וגם Buy2Usa ואחרים מציעים לך בדיוק את האפשרות הזאת, לקנות עבורך בכרטיס אמריקאי, את הפריטים שאתה רוצה. זה כרוך בעמלה מסוימת, ואני מודה שעד היום לא עשיתי שימוש בשירות הזה, אבל אם אתה רוצה הרבה פריטים או ההנחה מאד משמעותית, יכול מאד להיות שזה משתלם (אני חושב למשל שב Shipito העמלה היא 8.5$).

   בגדול, הניסיון שלי מראה, שלמעט מקרים בודדים, מצאתי את אותו פריט במחיר דומה באתר שממנו אני יכול לקנות ולשלם בפייפאל או כרטיס ישראלי.

   • ProCode.co.il הגב

    אני רק יכול להוסיף:

    נתקלתי לאחרונה פעמיים בחנויות אמריקאיות שאין להם בעיה שאזמין ואשלח לארה"ב אבל אם כתובת חיוב האשראי שלי שמועברת להם דרך פייפאל (! בכלל בלי שידעתי שהתהליך הזה קורה) אז הן מסרבות לבצע את העסקה. מה שהכי מעצבן הוא שהן לא אומרות לך מה הבעיה אלא בשתי החנויות (zappos ועוד אחת, גם חנות נעליים שלא זוכר את כתובתה כרגע) הן פשוט דיווחו על תקלה כללית באתר. הייתי צריך לשרוף זמן עם שירות הלקוחות שלהם בשביל להבין שזו הבעיה, וכמובן שרן גם עזר בדרך.
    בתמצות – אם אתם מזמינים עם פייפאל והאתר עושה לכם בעיה, יכול להיותש הבעיה היא כתובתכם כפי שפייפאל מעביר לאתר (בכלל בלי שאתם מודעים).

    • ranpergamin הגב

     אכן. לא מספיק פייפאל, יש גם לא מעט אתרים שמאמתים מול פייפאל את הכתובת.

     אתרים שאני יודע בוודאות שלא עובדים עם כרטיס או פייפאל ישראלי:

     Zappos
     Motherhood Maternity
     6pm
     BackCountry.com

     ונתקלתי בעוד כמה שבטח כבר שכחתי.

     gloop הישראלי אגב עובד מול הקטלוג של זאפוס, אבל שמעתי עליהם תגובות רעות במיוחד.

 23. ירון הגב

  תודה רבה על כל האינפורמציה שאתה מפרסם. ללא ספק עושה סדר בנושא ועוזר לקבל החלטות טובות.
  שאלה קטנה:
  איפה ניתן למצוא קופון הנחה לאתר של RUNNINGWAREHOUSE.COM?

 24. of78 הגב

  היי אחלה מדריך…
  איך היית ממליץ לי לי לשלוח חבילה (רסיבר לצורך העניין) במידה ואני נמצא פיזית באותה מדינה(הולנד) ואני מעוניין לשלוח אותה לארץ? דואר רישמי של הולנד ?
  כמה יעלה לי בערך עלות כוללת לרסיבר שעולה במדינת היעד (695 אירו) כולל מיסים ומשלוח ??
  האם גם כאשר אני שולח פיזית עם דואר רישמי לארץ אחוז המיסים יחושב גם על עלות המשלוח ???

  • ranpergamin הגב

   שלום,

   מחיר המשלוח ברוב החברות נקבע לפי מה שנקרא יחידת משקל נפחית. כלומר המשקל לס"מ רבוע (או אינץ' רבוע).
   ככה יש יחס בין גודל למשקל ובא לידי ביטוי חבילה קטנה וכבדה וחבילה גדולה וקלה.

   עכשיו, אולי תבדוק בדואר שלהם כמה זה עולה:

   http://www.postnl.nl/zakelijk/Images/PostNL-Rates-2013_tcm210-663394.pdf

   זה כנראה מגיע דואר סטנדרטי אבל בטח יהפוך ל EMS בארץ בגלל גודל החבילה. לא יודע איך הדואר ההולנדי עובד, מעולם לא שלחתי מהולנד.
   כיוון שכנראה לא מדובר בחבילה קטנה וזולה הייתי מציע לך להכנס ולבדוק את המחירים של TNT למשל ואולי של עוד איזשהי חברת שילוח.

   אין לי מושג מה המיסוי על רסיברים, תבדוק בקישור שיש בפוסט בטבלת המיסים של רשות המיסים.
   מן הסתם תשלם את עלות המשלוח / עמלת חברת שילוח / מע"מ ואולי מס קניה / מכס. המיסים, לפי המחיר הזה, יש סיכוי שיגיעו לסד"ג של 30% מעלות הרסיבר, כי הוא מעל 325$.

   המיסוי מחושב גם על עלות השילוח, אכן.

   רן

 25. דור הגב

  תודה, כיצד מחושבים הקניה והמשלוח ב BUY2USA .?

  לגבי מוצרים שעד 75$.

  1. מוצרים הנקנים עד 74$ . – .

  2. המשלוח בBUY2USA – 25$

  3. האם החישוב יהיה 74+25 ? – ואז חייב לשלם ? או שלא?

  4. מה לגבי איחוד החבילות שהחברה מציעה, בסך 3$, האם ייכלל בסך המשלוח?

  • ranpergamin הגב

   אלה שאלות להפנות אליהם.
   אני לא יודע איך הם בדיוק מחשבים כל דבר
   אבל יש להם הרבה פירוט בעניין

   בגדול מחיר המשלוח אמור להכלל בחישוב למיסים

   • ProCode.co.il הגב

    לאחרונה היה לי תקל איתם. לא משהו נוראי בכלל, אבל מזה למדתי כמה דברים:
    1. 20$ למשלוח זה רק על נעליים. החבילה מכילה גם עפרון? אתה תועבר לתימחור "רגיל".
    2. דברים שמתומחרים "רגיל" מתומחרים לפי "משקל נפחי", כמו שד"ר ציידת כבר הזכיר. שאם היו מחשבים לך את הנעליים לפיה זה היה יוצא הרבה יותר מ-20$. היתה לי חבילה של נעלי בית ו-Tshirt ונאלצתי לשלם 30$ על המשלוח האוירי, ועוד 5 דולר לצורך שרות של "כיווץ חבילה" (אריזה מחדש), בשביל שזה לא יהיה 50FUCKING$US .
    שים לב…

    • ranpergamin הגב

     שימו לב שהמחיר של 20$ לזוג הוא גם לא לכל זוג

     נעליים בגודל או משקל חריג יתומחרו אחרת.

     מצד שני נעלי ריצה יעברו רגיל כולל במידה 48 שלי.

 26. asaf הגב

  לגבי shipito, אכן מקבלים כתובת ורטואלית בארהב
  אך לא מקבלים טלפון מה שיוצר בעיה בחלק מהאתרים החייבים מס טלפון
  אם מזינים מספר ישראלי זה מקור לצרות.
  האם יש טיפ להתגבר על מכשול זה?

 27. אמנון הגב

  רן יופי של פוסט. מעכשיו אני אפנה חברים ששואלים לכאן.
  בכל זאת כמה הערות ברשותך שלדעתי חייבים לציין
  1. כתבת "325$ ומעלה – תשלום מלא של כל שלושת המיסים." זה ממש לא מדויק כי מע"מ אכן צריך לשלם תמיד בחבילות מעל 75$ אבל מס קנייה ומכס רק על מוצרים מסוימים לפי הטבלאות
  2. בחבילות הגודל כן קובע. חבלות גדולות סביר להניח שיפתחו תמיד לביקורת ללא קשר להצהרה ב INVOICE בעוד שחבילות קטנות רוב הסיכויים שלא יפתחו. דוגמא אם שולחים יהלום שעלותו 10000$במעטפה סביר להניח שלא נשלם כלום….
  3. חסרה תשובה (או טבלא) על השאלה הגדולה מכולן. איך יודעים מה הופך ל EMS. אני ממש לא הצלחתי להבין את זה ולפי הפוסט, גם לך לא ממש ברור. נראה כאילו בכל פעם שיש שיטת משלוח שהיא לא EMS מישהו בדואר ישראל מצליח לגרום לה להפוך לכזו….
  5. אני ממש לא הייתי מפרסם אף חברת שילוח ישראלית כמו BUY2USA. השירות שלהם הרבה יותר יקר והרבה פחות גמיש מ SHIPITO. בכלל מי מינה אותם לעזור למדינה לגבות מיסים? אני קורה לכל הקונים להפסיק להשתמש בשירותים היקרים שלהם
  4. בין החברות שילוח DHL כמעט תמיד הכי זולה. לפעמים אפילו זולה יותר מ EMS

  • ranpergamin הגב

   אמנון תודה על התגובה.

   חלק מהדברים שכתבת נכונים וחלק פשוט לא. לכתוב בהחלטיות לא בהכרח הופך את המידע לנכון.

   1. מע״מ ומס קניה משלמים מעל 75$ לפי הטבלה, זה כתבתי. מעל 325$ משלמים גם מכס.

   לא על כל המוצרים יש מס קניה או מכס, זה נכון, וזה בדיוק מה שצריך לבדוק בטבלה. אבל החוק הוא חוק והוא ברור.

   2. זה פשוט לא נכון. אתה כותב אולי על בסיס תחושת בטן, אבל חבילות קטנות נעצרו. בדיוק באותה מידה כמו גדולות. הן פחות מושכות תשומת לב, אבל במכס יודעים מה לעצור ומה לא, ולראיה טלפונים סלולריים ושעונים שנתפסים השכם וערב.

   3. כאן אתה מדבר על נסיונות עם CRC , דואר שהוא חברת שילוח פרטית לא יהפוך ל EMS. דואר שנשלח כדואר מכתבים רגיל לא יהפוך ל EMS, חברת דואר ישראל מפעילה הסכמים שמאפשרים לה להעביר חבילות מסוימות לטיפול של EMS אל על פניו זה לא קורה ״סתם״, אלא בתנאים מאד ברורים ממקומות מאד מסוימים. החבילה שלי נשלחה EMS והגיע ה EMS

   4. עוד פעם הכללה חסרת בסיס. יש כאלה שיש להם נסיון רע איתם, אבל buy2usa מציעים כמה דברים אטרקטיביים כמו שילוח נעליים יעיל ועוד
   בנעליים הם זולים מכל שילוח אחר כולל
   shipito

   לגבי מיסים, הם לא עושים טובה למדינת ישראל, הם חברה ישראלית שפועלת לפי חוקי ישראל במיסוי

   אני לא מקדם אותם, אבל משתמש בהם למה שנוח לי
   .

   5. שוב לא נכון. לא יודע מאיפה הבאת את המידע הזה. יש מחירים תחרותיים בין החברות ו, גם תלוי איהזה ספק בחרת. למשל shipito מציע כמה הנחות מצוינות בחברות גדולות כמו פדקס ו TNT

   • amnon הגב

    התגובה לתגובה…
    2. תראה לגבי גודל החבילות אני מניח שגם אתה כותב מתחושת בטן, כי הרי זה לא העבודה שלך או של קרוב משפחה שלך. הרי ברור שאם אני אשלח אופנוע בדואר וירשום INVOICE של 75$ הוא יבדק. מוסכם עליך? בדיוק לאחרונה כמה מחברי הזמינו טלפון בעלות של 130-200$ ולא שילמו כלום. אז לגבי האופנוע זו תחושת בטן ולגבי הטלפונים לא.
    3. הכוונה לגבי כל אתר שכותב את שיטת השילוח אבל הוא לא יודע אם זה EMS. המוכר ב EBAY כותב לך USPS PRIORITY או USPS EXPRESS אחד EMS ואחד לא אבל איך יודעים? צריך טבלא. אתה בעתצמך ציינת שמשלוחים של SHIPITO שהגיעו לא EMS התחילו פתאום להגיע EMS
    4. אוקי תודה על המידע. לא קנית מהם מעולם. בעבר בדקתי כמה פעמים עלות (באתר אחר) וראיתי תמיד שזה לא משתלם. הם בעצם נותנים שירות למי שלא מכיר טוב ולא רוצה להסתבך, אבל השירות עולה כסף שזה הרווח שלהם. לגבי המיסים לא נראה לי שיש חוק שמחייב אותם לשלם מס במקור וזו החלטה עיסקית שלהם שלא מקובלת עלי. מה SHIPITO יכולים כי הם לא ישראלים?
    5. הנה כתבה יפה שקראתי פעם ומראה ש DHL זולים מהאחרים
    http://www.themarker.com/consumer/1.1777196

 28. ירון הגב

  היי, רציתי לשאול, אם מביאים מוצר חשמלי מקולקל שקונים בזול (פחות מ75$ לצורך העניין) במדינה כלשהי, והערך שלו הוא יותר מ325$ במצב תקין וחדש, יחייבו בתשלומי מכס ועמלות אין קץ כאילו היה חדש?

  • ranpergamin הגב

   משלמים עמלה לפי הצהרת המכס (invoice) שיש החבילה. אם אין, אתה מביא אותה כשאתה בא לשחרר את החבילה וזה לפי מחיר הקניה.

   יחד עם זאת, יש מוצרים שיש עליהם מיסים גם מתחת 75$ כמו מכשירים סלולארים ככה שצריך לבדוק בטבלה של אגף המכס והמעמ

 29. עמית הגב

  קודם כל תודה רבה – פוסט מצויין ויעיל.
  שאלה קטנה על משהו שקרה לי עם משלוח ועד היום לא ברור לי.
  אני מזמין הרבה מ-ASOS.com – חנות בגדים ואופנה מקוונת באנגליה, ששולחת בחינם לארץ במשלוח רגיל.
  עד כה לא היו לי שום בעיות, עד שהזמנתי חבילה בשווי של משהו כמו 113$ או משהו כזה. התקשרו אליי מחברת קורייר בשם GCX בטענה שכדי לשחרר את החבילה אני צריך לשלם אגרה כלשהי ודמי טיפול ובקיצור כל הסיפור עלה לי, בנוסף לחבילה עצמה, עוד כ-230 שקל. היא כמובן הגיעה עם שליח עד הבית.
  מה שמוזר הוא שכשבועיים קודם הזמנתי חבילה בשווי דומה, שהגיעה, כמו שהתרגלתי, תוך שבוע שבועיים בדואר רשום, בלי עלות נוספת – ולא תוך יומיים עם שליח + הטלפון המלחיץ מחברת קורייר ותשלומים מופרכים.
  כמובן ש-ASOS גם הם נקטו בדיפלומטיה חו"לית של "מהרגע שזה יוצא מהמחסנים שלנו אין לנו שליטה בזה" (כמו גם חוסר היכולת להסביר לי למה חבילות מסויימות יוצאים בדואר רגיל ולמה חלק דרך קורייר).

  אני פונה אליך בניסיון להבין ולפתור את חרדת הקניות אונליין שהשתלטה עליי מאז – יש איזשהו שינוי במדיניות לאחרונה? פתאום התחילו לאכוף? או שזה עניין פרטני של החבילה, אולי זה קשור גם למשקל החבילה (שכן החבילה הראשונה שהגיעה כרגיל הייתה קלה יותר באופן ניכר מהשנייה שהגיעה דרך הקורייר)?

  מודה לך מראש…

  • ranpergamin הגב

   הדבר הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב ואכן יש בו סיכונים.

   יש חברות שמבצעות שילוחים לא עם חברת דואר אחת אלא עם ״ספר״ משלוחים שנותן לה מענים לכל מיני סוגי שילוח מקטן ועד גדול במחירים אחידים.

   מרגע שהחנות מעבירה את החבילה למשלח היא לא יודעת עם איזה חברת שילוח / שירות הוא תכלס יעביר למדינה אליה הם שולחים.

   אותו ספק כנראה עובד גם עם דואר רגיל וגם עם חברות כמו פדקס יו פי אס והחברה שהזכרת שבהן בטח יש לו מחירים טובים עבור חבילות מגודל מסוים. מה הוא הגודל או משקל האלה ? לא תמיד אתה יודע ולא תמיד יש לך שליטה.

   זה בדיוק מה שקרה עם air mail economy של שיפיטו שהזכרתי בפוסט.

   לעיתים זה דואר רגיל ופתאום זה דואר שליחים שמעמיס עלייך עמילות מכס ועמלות כאהבת נפשו.

   מבחינת החנות היא שלחה בחינם או לפי המחיר שהתחייבה, היא לא מתחייבת לעמלות או מיסים במדינת היעד.

   לכן:

   1. תזהר ממשלוחים חינם
   2. תדע בדיוק מה הוא סוג השילוח בחנות שאתה קונה ותשדל שיהיה דואר רגיל ולא חברת שילוח פרטית.

  • afishlerאריה הגב

   אני יכול לומר לך שזה קרה לי בצורה דומה בשני משלוחים מb&n אמריקה. קראתי היטב את האותיות הקטנות שלהם ופירוט סוגי המשלוח – הכתוב ברור לחלוטין ומשתמע ממנו שמדובר במשלוח רגיל ולא חברת שילוח כלשהיא.
   בפועל, כנראה מעל סכום מסויים הם בהחלט שלחו עם חברת שילוח. כשקיבלתי את הטלפון שאתה מתאר – אמרתי לחברת השילוח שאני לא מוכן לקבל את המשלוח. שמעתי על מקרים שזה פתח מו"מ שאיפשר להוריד את העמלות שלהם לסכום שפוי (אצלי זה היה בערך מכפיל את עלות החבילה). אצלי זה לא קרה.
   אני התעקשתי והחבילה הפכה אבודה (כולם מתנערים ממנה).
   לא התביישתי והתעקשתי וקיבלתי החזר מלא מ-b&n כולל עלות המשלוח שלהם (המשלוח אינו חינם) – טענתי שהם שלחו את זה בניגוד גמור לתנאים המתוארים באתר.
   בפועל גם הם טוענים שמרגע שבה יוצא….אין להם שליטה וכד'. בפעם השנייה שזה קרה אחרי שהם טענו שלא ישלח שוב בצורה כזאת, שוב ביקשתי החזר ולא הזמנתי יותר אצלם.

 30. דניאל הגב

  היי רן, כתבה מעולה מאוד עוזרת ומבהירה דברים
  כמה שאלות לי אליך, אני רוצה להזמין מוצרי ביגוד דרך אתר מסוים בארצות הברית
  1. שאתה מוסיף משלוח בתשלום מה זה אומר שמשלוח לא כלול במיסים וכדומה? האם מדובר במיסים בארץ או בחו"ל?
  2. אם משלוח החבילה כולל המשלוח הוא 450 דולר האם אתה ממליץ לחלק את המשלוח ל2 או להזמין משלוח אחד גדול "כולל מיסים"?
  3. האם יש בכלל מיסוי על חולצות ומוצרי ביגוד? גם אם מדובר בקנייה גדולה?

  תודה רבה על העזרה!

  • ranpergamin הגב

   הי דניאל

   1. יש מיסים בתוך ארה"ב בין מדינות, וכשאתה שולח לארץ המשלוח לארץ (חוץ מבחברות השילוח הישראליות) לא כולל את המיסים שתשלם בארץ. למשל אם אתה מזמין בגד בחנות שהיא בקליפורניה ושולח בתוך קליפורניה, אז תשלם מס של קליפורניה. זה יתרון למשל של Shipito שמחזיק כמה מחסנים בארה"ב ואפשר להמנע גם מהמיסים האלה.

   2. לא יודע איך הגעת לסכום כזה בביגוד, אבל אני ממליץ לא להשתמש בשירותי שילוח של חנויות עצמן, אלא להשתמש בשירותי שילוח כמו Shipito, שהם מאד יעילים בשילוחים קטנים, ואז סבירות גבוהה שבפיצול החבילות תוכל לא רק להקטין אלא גם להמנע מתשלומי מס (ראה #3) וגם להקטין את מחיר השילוח. מחיר השילוח הוא משקל ביחס ליחידת נפח, ואם תחשוב על זה, לקופסא עם 10 חולצות, יש הרבה יותר משקל ונפח ומ 5 אריזות קטנות של שתי חולצות בניילון למשל. יכול להיות הבדל של עשרות דולרים.

   3. כן, משלמים מע"מ בגובה 18% עד 325$ ו 25.1% מעל 325$, ואם זה הזמנה גדולה מדי יכולים לעצור ולהגיד שזה כמות מסחרית ואז אכלת אותה, והסתבכת כבר עם רשויות המס ומכון תקנים. עדיף לשלוח במינונים קטנים בטח ובטח כשזה לשימוש אישי.

   מצד שני, אם אתה משכלל כבר את המיסים בקניה ועדיין "שווה" לך, אז אולי לא שווה את כל הטירחה של פיצול חבילות וסיכון שאולי אחת מהן כן תיעצר או כן תשלח EMS או משהו בסגנון הזה. פיצול חבילות גדול דורש התעסקות ומיומנות שלא בטוח שהיא שווה את המס, אם כבר לקחת אותו בחשבון והעסקה עדיין כדאית בעיניך.

   • דניאל הגב

    תודה על העזרה אני מעריך את זה מאוד, אני באמת מזמין ביגוד לעצמי
    האפשרות שעומדו בפני באתר http://www.ambushboardco.com שאני מזמין ממנו זה FEDEX & USPS, האם יש אפשרות עדיין להשתמש בשירותי שילוח של SHIPOTO כי לא בדיוק הבנתי איך זה עובד, ואם לא באיזה חברה כן הייתה ממליץ?
    תודה רבה שוב.

    • ranpergamin הגב

     אם יש לך אפשרות ל USPS עדיף (שזה הדואר האמריקאי).
     בדרך כלל הם שולחים Priority שזה כולל מספר מעקב וביטוח, אבל יותר יקר משמעותי מ First Class.
     אתה לא צריך לשלם יותר מ 5$ לפריט (שזה מה ש Buy2Usa מציעים), אם השילוח יותר יקר, תבדוק אפשרות לשלוח דרכם.
     אל תשלח Fedex, הם יקרעו אותך בעמלות.

 31. יניב הגב

  יצא לך לשמוע או אפילו לנסות שילוח עם חברת BONGO ?
  הם זולים משמעותית מ-SHIPIT בארה"ב (החבילה שאני רוצה לשלוח עולה בבונגו 200 דולר לעומת קרוב ל-300 בשיפאיט)

  • ranpergamin הגב

   הי יניב

   Shipito מציעים שילוחים של כמה חברות
   ככה שאני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר ״שילוח של shipito ". אתה צריך להתייחס לספק ספציפי.

   בחבילות גדולות מתחיל להיות שוני בין החברות ושם שיפיטו לא בהכרח מציעה את המחירים הכי טובים. שיפיטו מעולים בשילוחים קטנים.

   שמעתי על בונגו, לא ניסיתי, אבל כדאי מאד שתדע אם עם איזה חברת שילוח זה מגיע לארץ ואיזה עמלות יחכו לך.

 32. trilliane הגב

  רשומה מפורטת וממצה, כל הכבוד!
  בינתיים זה המאמר הכי ברור שמצאתי לגבי עמלות של חברות שילוח, אני מפנה לכאן כל מיני גולשים ששואלים בנושא… 🙂

  רציתי רק להעביר לגבי ניסוח שצרם לי "טופס הצהרת מכס שנקרא Invoice". ובכן, טופס הצהרת מכס נקרא CN22 והוא באמת טופס:
  http://www.israelpost.co.il/content.nsf/medialookup/CN22.pdf/$file/CN22.pdf
  http://about.usps.com/forms/ps2976.pdf
  invoice זו פשוט "חשבונית" בשפת הקודש, לא טופס ולא מילת קוד שקשורה למכס. מילה באנגלית (שאין שום סיבה לשבץ אותה שוב ושוב במשפטים בעברית כשיש לה תרגום מקובל ופשוט.
  מוכרים פרטיים (למשל באיביי) לרוב מדביקים על החבילה CN22 ירקרק שהם לוקחים בדואר וממלאים ידנית:
  http://www.nyu.edu/mail.services/forms/customs.form.jpg
  http://laserpointerforums.com/attachments/f52/21734d1244220843-my-experience-jake21-usps_cn22form.jpg
  או מדפיסים אותו עם פרטי ההזמנה ואישור התשלום לדואר כשהם משלים עליו מראש (בצורה מקוונת):
  http://www.zfirm.com/product_documentation/shiprush_v9-0_endicia/content/images/USPS-CN-22-APO-with-Date-Stamp.png
  מניסיוני, מוכרים אמריקנים לא נוטים לשקר בהצהרות המס; הם באים בתרבות שבה מסים הם עניין רציני.
  לעומתם הסינים, כידוע, מגדילים לעשות ומזמינים מעטפות שהטופס כבר מודפס עליהן, כולל X במשבצת של Gift, ולעתים גם עם סכום קבוע שלא קשור בכלום להזמנה המסוימת… (למשל $8 זה מחיר אהוב עליהם, שמתי לב).

  חנויות גדולות (כמו אמזון) בד"כ מדפיסות גרסה משלהן (עם עיצוב כלשהו שאכן נראה "חשבוניתי") לרוב כמדבקה ממש, ומצרפות את החשבונית עצמה (או, עכשיו invoice) בתוך החבילה. יש גם חנויות שלוקחות את הדפים של החשבונית שהדפיסו, מקפלות עם ההדפסה כלפי חוץ כך שיראו את פרטי הקונה והמחיר ודוחפות לכיס ניילון שמודבק על האריזה.

  כך או כך, מדובר בהצהרת מכס ולא קוראים לה "invoice", כפי שאפשר לראות מהקישור לעיל לטופס CN22 מאתר הדואר האמריקני (USPS). הכותרת שלו היא "Customs Declaration CN 22" וכשמו כן הוא: הצהרת מכס (עם או בלי קשר לחשבונית, וכידוע, לפעמים היא גם לא באותו סכום…).

  אולי זה קטנוני, אבל זה שיגע אותי. עכשיו הוצאתי את זה החוצה, אפשר להמשיך הלאה…

 33. Rev הגב

  באתר של SHIPITO לא מצאתי שירות פירוק לחבילות קטנות אלא רק איחוד לחבילה גדולה. גם לאחר שנרשמתי לאתר עדיין לא מצאתי. איפה זה?
  ראיתי שכדי לעשות איחוד יש צורך להיות מנוי שנתי ולא להשתמש בשרות החד פעמי.
  בנוסף המיקומים השונים בתוך ארה"C אכן מאפשרים להתחמק ממיסים מקומיים אבל בפרוש כתוב שלמשל מאורגון (ללא מס מקומי) המשלוח לארץ יקר יותר ולעיתים איטי יותר.
  אז מה מול מה? איך בודקים מה יותר משתלם?
  בקשר לטלפון – רושמים בפרוש לא להשתמש במספר שלהם (שיפיטו) כי יגרור ביטול ההזמנה אבל לא ניתן לרשום את המספר האמיתי. דרך אגב גולן טלקום מאפשרים מספר וירטואלי רק לחבילות היותר יקרות ולא למי שבחבילה של 10 ש"ח

  • ranpergamin הגב

   ב Shipito השירותים המתקדמים הם למנויים (49$ לשנה), ואז גם העמלה לחבילה יורדת מ 8.5$ ל 2.5$. אם אתה לא עושה זאת, זה בטוח לא כדאי.

   כשאני התכוונתי ללפצל משלוחים, התכוונתי מהאתר עצמו להזמין בכמה "מנות".

   קשה לי להגיד לך מה יותר כדאי, אני לא אוחז באיזה ידע נשגב. אני מזמין בדרך כלל במנות קטנות (שניים שלושה פרטי לבוש כל פעם) כדי לא להסתבך עם חבילות כבדות ומיסים מיותרים. הרבה מאד גם תלוי באיך החנות תארוז לך את החבילות. ככל שהחבילה יותר קטנה, הם פחות "מגזימים" באריזה.

   שירות שלא מופיע באתר שלהם, אתה יכול לשלוח להם מייל ולשאול. אני מניח שבעבור ה 8.5$ עמלה שהם גובים לשירותים כאלה, היא יעשו כזה דבר בלי בעיה, אבל שווה לשאול.

 34. Greg הגב

  רן, הזמנתי משהו בהא"ב ב-$280. נשלח עם USPS PRIORITY והגיע עם EMS.
  פשוט לא יאומן! שילמתי להם 312 שקלים על השחרורים ומיסים.

  • ranpergamin הגב

   זה לא לגמרי מפתיע אותי..

   זה עבר לשחרור פרטני, וכשזה חייב במיסים וגדול, יש להם איזה תהליך חסר פנים ולדעתי גבולי בחוקיותו, תהליך שהם מעבירים את החבילות ל EMS להמשך טיפול, שהם הזכיין של דואר ישראל לשילוחים בין לאומיים..

   זה קרטל, וזה ממש ממש מעצבן… אין לנו הרבה מה לעשות, ואין לנו הרבה אלטרנטיבות.

   גם עם USPS צריך להזהר, ועדיף First Class או Express. אני מאמין שאם החבילה הייתה עוברת לשיחרור קולקטיבי, היית משלם מע"מ בלבד וזה היה מגיע כדואר רשום.
   יצא לך לשלח סד"ג של 30%, כלומר 12% הלכו ככל הנראה על עמלות (תלוי מה הבאת).

 35. נטע הגב

  האם אתה יודע על שירות דומה למשלוחים מאירופה, או ספציפית אנגליה?

 36. אילן הגב

  אני רוצה להזמין חלק לרכב בעלות של 95$ (שזה החלק + עלות המשלוח).
  בהנחה שהמוכר באיביי יסכים לרשום לי שהעלות כולל משלח הייתה 73$ והוא שולח לי את החלק בדואר רגיל.
  ובהנחה שבדואר יחליטו לפתוח לי את החבילה לבדיקה מדגמית.
  האם יש להם דרך להחליט כי החלק + משלוח עולה יותר – כ 100$ ולא רק 73?
  האם יש להם דרך לכנוס אותי או לחייב אותי במס?
  אשמח לכל מידע בנושא

  תודה רבה!
  אילן

  • ranpergamin הגב

   הדואר מסתמך על הצהרת המכס שרשומה על החבילה (CN-22), לפי מה שכתוב שם בדר"כ ממוינת החבילה.

   לרוב, הן משוחררות בשחרור קולקטיבי. לאף אחד אין זמן להתעסק עם 10-20$ הפרש במחיר, כדי להוכיח שרימית ולקחת ממך 15 ש"ח מע"מ.
   המשאבים שדרושים להתעסק עם זה, עולים יותר מההפרש. יותר מזה, אני רואה יותר ויותר שהדואר, גם עם חבילות של <100$ לא מתעסק.

   אם היא נעצרת לבדיקה פרטנית, יכול מוכס שרוצה להכנס לעובי הקורה לבדוק מחיר שוק, והאם המחיר שרשום הגיוני, ולהזמין אותך להביא עוד הוכחות כמו החשבונית קניה וכו (כמו שקורה בנתב"ג), אבל זה נדיר, עד לא סביר. לי נעצרה חבילה עם נעליים שלא היה עליה CN-22, והלכתי לבית המכס של הדואר עם החשבונית כדי לשחרר את החבילה (והקנס הזה עלה לי 81 ש"ח).

   על ה CN-22 או החבילה בדרך כלל רשום גם עלות המשלוח, מה שאתה צריך לשאוף אליו הוא שעלות התוכן + המשלוח תהיה מתחת 75$ אחרת תשלם מע"מ (+מס קניה אם יש).

   בזמנו קניתי בשביל אבא שלי חלק חשמלי לרכב גולף שהמשלוח שלו על 50$, החלק עלה 40$, ובכלל לא ביקשו עליו מע"מ. המחיר של החלק + משלוח יצא שליש מהמחיר שלו בארץ, ועוד 100 ש"ח הרכבה במוסך.

   • אילן הגב

    תודה על התשובה המהירה!
    בהמשך לשאלתי הקודמת:

    במידה ואני מזמין בחבילה לא רק חלק אחד – אלא 3. כלומר העלות כולל משלוח היא כ 290$.
    האם מה שכתבת לי מקדום תופס גם במקרה של 3 יח'? או שכדאי לי לפצל את המשלוח לי 2-3 חבילות (ולשלם יותר על המשלוח) ?

    אציין כי אני מזמין חלק מקורי וכי את אותו החלק שאני קונה ניתן לקנות גם לא מקורי ב 70% פחות.
    ז"א ניתן להזמין 3 יח' של אותו חלק אבל לא מקורי בפחות מ 75$ כולל הכל עבור כל השלוש יחד…

    שוב – תודה רבה על העזרה!
    אילן

    • ranpergamin הגב

     לגבי השיקול האם לקנות מקורי או לא אין לי מושג לענות, כי זה תלוי מוצר, תחום וכו…
     אם האיכות דומה / מספיק טוב לך, אז מחיר הוא בהחלט פקטור חשוב בהחלטה, תלוי כמה איכות היא פקטור.

     לגבי ה 290$, אני לא יודע באיזה חלקים מדובר ומה המיסוי עליהם, אתה צריך לעשות את המתמטיקה ולבדוק כמה מיסים ומשלוח תשלם בחבילה אחת של 290$ וכמה מיסים ומשלוח תשלם בשלוש חבילות ולראות אם זה משתלם.

     אם אתה צריך את כל שלושת החלקים בפעם אחת מסיבות אופרטיביות, אז אני אישית הייתי שולח את הכל ביחד ומשלם את המע"מ/מיסים. בהנחה שזה כלכלי ביחס לאלטרנטיבה בארץ (אם יש כזו), אם אתה לא לחוץ על כל השלושה ביחד, אני אישית הייתי שולח אחד אחד.

     אם יש להם איזה סייל על שלושה במכה שאתה לא רוצה לפספס ואתה משתמש בשירות כמו Shipito, אם יש לך מנוי, אתה יכול לפצל את החבילה ולעשות שלושה משלוחים שונים. כמובן שהפיצול הוא גם עם עמלה (8.5$), אבל ככה אתה אולי יכול להמנע/להקטין את הסיכון לשלם הרבה מיסים ויכול להיות שזה משתלם.

     כל מקרה לגופו.

   • אילן הגב

    שאלה נוספת בבקשה.

    1 – המוכר לא מסכים "לערוך" את המחיר על ה CN22. כלומר המחיר כולל משלוח הוא כ 115$.
    האם יש סיכוי טוב שאני עדין לא ייבדק כלל ולא אצטרך לשלם מיסים? או מכיוון שסכום על ה CN22 גבוה מ 75$ אני בוודאות ישלם מע"מ+מס קניה?

    2 – הוא שאל אותי אם אני רוצה לשלוח בדואר של USPS, 1st class או PRIORTY של USPS.

    הייתי שמח לשלם עוד 2$ ולעבור מדואר רגיל לדואר PRIORTY ע"מ שהחלק יגיע אלי יותר מהר.
    אבל אני רוצה לוודא שזה לא יהיה בטעות בחברת שילוח או EMS כי אז אני בוודאות אשלם מיסים. אז שאלתי אותו וזה מה שהוא ענה לי:
    "All my shipments are from usps there is 1st class, Priority, and Express mail. No to be confused with usps GPX which is subleted through Fedex."

    – האם באמת Priority יגיע אלי מהר יותר מ 1st class? (שנהים של USPS)
    – ומה אני צריך לוודא איתו בכדי שה Priority אכן יהיה דואר רגיל ולא בחברת שילוח כזו או אחרת שתגרום לי לשלם מס בוודאות?

    המון תודה!

    • ranpergamin הגב

     1. קיים סיכוי שלא יעצר אבל אין שום ערבויות ברגע שהסכום גדול מ 75$.

     מעמ תשלם, מס קניה אם יש תלוי בסוג המוצר.

     2. USPS זה דואר רגיל, פירסט קלאס הוא הכי פשוט בלי מספר מעקב (מומלץ), פריוריטי יותר יקר עם מספר מעקב, אקספרס הכי מהיר ועלול להפוך ל EMS בארץ

     לך על First class לדעתי

    • trilliane הגב

     1. יש מוכרים שלא מסכימים לשקר בהצהרת המכס ואני מבינה אותם. הצהרה שקרית במטרה לרמות את המכס (או לעזור למישהו לעשות זאת) היא עברה פלילית, וגם אם לא יתפסו אותם ולא יעשו להם כלום, יש אנשים שלא מוכנים וזה לגיטימי. אגב, לידיעתך, לפי כללי איביי אסור לקונה לבקש זאת ממוכר, ואיביי אף מבקשת ממוכרים לדווח לה על קונים שביקשו זאת (אם כי אני מניחה שמוכרים לא עושים זאת).

     2. דואר רגיל בינ"ל הוא First Class (ללא מעקב מחוץ לארה"ב) והמעבר ל-Priority לא מסתכם ב-$2 אלא הרבה יותר. זו סקאלת מחירים שונה לחלוטין… יש מגבלה של 4 פאונד על משלוח FC בינ"ל, אז אם מדובר במוצר כבד בכל מקרה אין מנוס אלא לשלוח Priority.

     מבחינת זמנים, משלוח Priority אכן מגיע מהר יותר (יום-יומיים) בתוך ארה"ב, במשלוח בינ"ל זה חסר משמעות מניסיוני. בלי קשר לשיטת המשלוח, קיבלתי משלוחים מארה"ב בטווח של ימים ספורים/שבוע ועד חודש+, הקצוות די נדירים, החציון מתכנס סביב השבועיים פלוס מינוס. אין שום טעם לשלם יותר, בפרט שזה מן הסתם לא באמת ישנה לך אם תקבל את המוצר תוך 12 יום או תוך 10…

     בעיקרון Priority אמור להיות דואר רגיל (ההבדל העיקרי הוא מספר מעקב ועוד כמה בונוסים למוכר כמו קופסאות קרטון חינם מהדואר) וכך קיבלתי עד היום את מעט המשלוחים שנשלחו אליי כך. הרוב שולחים FC כי מאז ש-USPS ייקרו את המשלוחים בינואר (המחיר כמעט הכפיל את עצמו!) הם יקרים להחריד גם ככה, ושימוש ב-Priority מוסיף לפחות 50% לסכום. עד היום עוד לא היו לי בעיות של קבלת חבילות מארה"ב/קנדה (אחרי עשור של הזמנות מחנויות שונות, רובן לא קשורות לאיביי) ולכן לא נראה לי ששווה לשלם פרמייה נוספת למקרה שמשהו יקרה (אבל איש איש ושיקוליו).

   • אילן הגב

    תודה..

    הבנתי גם שמכיוון שאני מייבא חלק לרכב יש סיכוי טוב שאם הם בודקים את החבילה אני גם אצטרך למלא טופס לאישור של משרד התחבורה?

 37. נופר הגב

  אם הזמנתי ביגוד בסכום של 170$ מהאתר AliExpress ונשלח לי מייל שהחבילה מגיעה בספנות, האם יש סיכוי שאופתע מתשלומים נוספים בדרך?

  • ranpergamin הגב

   שלום נופר

   אני לא יודע מה זה "ספנות", זה משלוח ימי ?

   Aliexpress הוא בסה"כ אתר שמחבר בין ספקים ללקוחות. אין לי מושג איך ומה שלחת.
   170$ זה סכום שחייב במיסים, לפי סוג הפריט.

   עכשיו אם שלחת באמצעות חברת שילוח פרטית (fedex, ups וכו) הם יכולים לגבות עמלות שונות.
   אם כמות הסחורה תחשב כמסחרית, אז תהיי בבעיה יותר גדולה (170$ מעלי אקספרס קונים ה-ר-ב-ה בגדים :-))

   אז כן יש סיכוי שיהיו תשלומים נוספים חוץ ממסים.

 38. מי הגב

  אם אני רוצה לחפש בעלי אקספרס מותגים כמו prada ו tory burch ו micheal kores איזה שמות משתמשים כדי למצוא את זה..??? אני לא מבינה איך מוצאים מותגים טובים באתרים האלה

 39. תהילה הגב

  היי, יש לך מושג אם יש חברות כמו BUY2 USA רק מאנגליה? תודה

 40. Omer Dan הגב

  שלום רן
  קודם כל תודה על ההשקעה והמאמץ באסיפת כל המידע הנרחב בתחומי עניין מגוונים ושיתופם המלא, זה לא טרוויאלי בכלל 🙂
  לגביי אתר השילוח shipito. כיצד אתה מעביר את התשלום אם לא שלחת מסמכים אישיים? כרגע הם מונעים ממני לשלם באמצעות PayPal, אלא אם כן אשלח את מסמכי זיהוי אישיים

  • ranpergamin הגב

   שלום עומר,

   לא צריך להעביר ל Shipito שום מסמכים. אחרי ההרשמה, יש לך סה"כ 100$ של עלויות שילוח בחודש שמותר לך לעשות. ככל שתעשה יותר משלוחים הסכום הזה יעלה.
   (עלות משלוח, לא עלות הקנייה. אתה יכול לקנות גם ב 2000$, כל עוד המשלוח יהיה מתחת למקסימום החודשי, אין שום בעיה).

   תשלום אני מבצע באמצעות פייפאל אחרי שמגיעה חבילה, אני מבצע את כל הרישום שלה, בחירת סוג השילוח ורק אז מופיע "החשבון" לתשלום ואז אני משלם באמצעות פייפאל. מעולם לא עיקבו לי שום תשלום, ללא מסמכי זיהוי

   מה שכן, השם שלי בפייפאל זהה לשם ברישום. אם השם לא זהה, אתה בבעיה. פנה אלי לא מזמן בחור שהשתמש בפייפאל שלו, שבו הוא השתמש בשם מזויף (מסיבה כלשהי), וכשהם עלו על זה, הם הקפיאו לו את החשבון. אני בחיים לא השתמשתי בשם מזויף ואני לא רואה סיבה לעשות זאת.

   אם השם שלך לא זהה, תסדיר את זה איתם לפני שאתה מתחיל לשלוח חבילות, שלא יהיו לך אי הבנות.. אפשר גם לשלם בכרטיס אשראי לדעתי.

   • omer הגב

    היי רן
    כרגע אני נמצא מולם (shipito) במצב מאוד מוזר. פתחתי חשבון באתר כדיי לשלוח חבילה אחת ללא מנוי, ושילמתי סכום של 8.5 דולר באמצעות הפייפאל. לאחר שהחבילה הגיעה ובחרתי את דרך השילוח הייתי צריך להוסיף עוד כ -5 דולר אבל, אין אפשרות לשלם עכשיו באמצעות פייפאל או כרטיס אשראי ללא שליחת מסמכים אישיים. והדרך השנייה היא באמצעות העברה בנקאית אך הם דורשים עמלה של 16 דולר קצת תמוה לא?
    אשמח לשמוע רעיונות
    עומר

    • ranpergamin הגב

     זה כבר פעם שניה שאני שומע על זה.
     השם בפייפאל שלך שונה מהשם בשיפיטו ?

     כשמקבלים חבילה בוחרים את חברת/שיטת המשלוח, ממלאים הצהרת מכס, ואז צריך לבחור את "סוג השילוח" שם למעשה בוחרים ב "ship to me" ובוחרים שוב את שיטת השילוח.. רק אחרי שסיימת את זה, מופיע לך ב deposit שיש לך סכום לשלם ואז אתה יכול לבחור פייפאל או כרטיס אשראי.

     שלחתי לך מייל.
     אם זה טעות נפוצה, אני אעלה פוסט שמסביר את זה.

 41. ilan הגב

  שלום שמי אילן
  וגיליתי רק עכשיו את הבלוג שלך ..
  רציתי לשאול אותך באיזה גלולות מגנזיום אתה ממליץ לישתמש

 42. יואב הגב

  רציתי לשאול..
  השמות ב shipito התבלבו לי קצת.
  איכשהו השם של ה BILLING נכנס לי לכתובת של הSHIPPING כשאני רוצה לראות את הכתובת שאליה תגיע החבילה בסוף ואני לא יכול שיראו את שני השמות.

 43. הילה הגב

  סליחה, אבל אפשר הסבר נוסף לגבי שיפיטו להדיוטה כמוני?
  העלות היא "דמי טיפול" קבועים של 8.5$ (בהנחה שאני אורחת מזדמנת) *בנוסף* לדמי משלוח כנגזרת מהמשקל של החבילה וכו'?
  כי עשיתי ניסוי עם המחשבון שלהם ולחבילה לא כבדה במיוחד של בגדים (הזנתי לדוגמא משקל של 1.8 ק"ג) יצא דמי משלוח נכבדים של ממש.

  וכמובן מצטרפת למשבחים על הרשומה המשובחת והבלוג. שלחתי לבעלי את הכתבה על ה TP והוא כולו התפעלות 🙂

  • ranpergamin הגב

   הי הילה,

   זה מאד פשוט:

   ללא מנוי – מותר לשלוח להם רק חבילה אחת. על החבילה משלמים עמלת טיפול של 8.5$ + עלות המשלוח לפי סוג השילוח שאת בוחרת

   עם מנוי – אפשר לשלוח הרבה חבילות + 90 יום אחסנה. 2.5$ עמלת טיפול בחבילה.

   1.8 ק"ג נשמע לי חבילה יחסית כבדה, ותלוי מה גודלה ונפחה. אני משתמש בשירות הזה לחבילות קטנות מאד, פרטי לבוש בודדים וקופסאות מתחת לגודל של קופסאת נעליים.

   אם יש לך הרבה בגדים בחבילה אחת אולי תבדקי את המחיר ב buy2usa שם יש מחיר של 5$ לפריט (מעל 4 פריטים בחבילה).
   אם בעלך מתעניין בטריגר פוינטס, שיקרא את הפוסט "מבט חדש על הכאב"

   • הילה הגב

    תודה רבה רן, שלחתי לו את ההפנייה לשני הפוסטים.
    מאחר והוא נמצא כרגע באמצע משחק פינג-פונג סוער אני מניחה שהוא יגיע לזה מחר, עם נקודות חדשות שדורשות התייחסות 🙂

    בנוגע למשלוחים – בשלב זה לחיי אני מתעניינת בעיקר במשלוח לבגדי פעוטות. השירות של buy2usa ממש לא משתלם לכזו סוג של קנייה. לדוגמא – אם אני קונה ב carters כמות של25 פריטים אז המשלוח לארץ הוא הזוי עם buy2usa.
    אני מניחה שהשירות משתלם אם קונים מעט פריטים יחסית יקרים ולא הרבה פריטים יחסית זולים.

    בכלל, באתרים כאלו שקונים ביגוד אין לי מושג איך להעריך את גודל החבילה (הן מבחינת משקל והן מבחינת נפח). באמאזון יש את הנתונים האלו כמעט בכל מוצר, ב- IHERB ו- VITACOST זה חלק מובנה מצמצום החבילות ל- 1.8 ק"ג אבל לא באתרי קניית בגדים וכו'.
    יש לך עצה איך להעריך?

    • ranpergamin הגב

     תראי, אין לי יכולת להעריך את הגודל של החבילה כי כל חנות אורזת אחרת.

     יש חנויות שאורזות ממש מוגזם.

     לכן אני אתן לך טיפ של קניין מיומן.
     אפשר למלא בריכה גם בזרם אחד חזק וגם
     בגשם עם הרבה טיפות.

     זה תחת ההנחה שאת עושה מנוי שנתי ב 50$

     במקום לעשות הזמנה אחת ענקית, תעשי
     כמה קטנות.

     למה ?
     כי השירות שילוח זול הוא טוב לחבילות קטנות

     אם החבילה שלך תצא גדולה משי היא אולי לא תוכל להשלח בשירות הזול (airmail economy)
     ואז היא גם תהיה גדולה וגם המשלוח כבר
     יהיה יקר
     בנוסף כשאת עושה הזמנה גדולה הם גם אורזים גדול.. כשאת עושה הזמנה קטנה הם אורזים יעיל (ניילון בדרכ)

     מצד שני טיפה טיפה יכול לצאת זול ויעיל
     חבילה קטנה של כמה בגדים תארז
     קטן ותוכל להיות מאד זולה
     ככה גם תפזרי את הסיכון לשלם מיסים
     כי כל חבילה בפני עצמה תהה יותר זולה
     מאשר חבילה ענקית כבדה עם הרבה פריטים

     בקיצור , תשקלי לחלק את מה שאתה רוצה לקנות לשתיים שלוש הזמנות שונות. את יכולה לעשות אותן באותו יום, אבל בהזמנות שונות כך שיארזו לחוד

     אני השתמשתי בשיטה הזאת כמה פעמים

    • trilliane הגב

     BUY2USA מחשבים מחיר לפי משקל אמיתי או נפחי (מה שיוצא יותר) אבל:
     א. אם לא ארזו לך באופן יעיל, יש להם שירות אריזה מחדש. עולה $5 אבל יכול לחסוך הרבה.
     ב. אם הקנייה לא דחופה, המשלוח הימי יוצא די משתלם לחבילות גדולות, יכול להיות כמעט חצי מחיר מהאווירי. החיסרון הוא כמובן שהוא אורך כמעט חודשיים, אבל זמן = כסף…

   • הילה הגב

    אי אפשר להגיב לתגובה האחרונה אז בתגובה נפרדת – תודה רבה.
    בהחלט שוקלת את זה לקראת מכירות הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי שיבואו עלינו לטובה.

 44. ניר הגב

  היי, אני מנסה להבין כמה יעלה לי לשלוח זוג נעלי ריצה מארצות הברית לישראל במשלוח הכי זול, ללא ביטוח, בשיפ-טו, ואני מתקשה להבין האם אפשר לשלוח ככה נעליים בכלל..

  • ranpergamin הגב

   המשלוח הכי זול יהיה לך ב buy2usa ב 20$

   • ProCode.co.il הגב

    ב- buy2usa יש מבצע תמידי – נעליים ב-20$. שים לב טוב שאתה שולח *רק* נעליים. אם יש שם בנוסף "מחזיק מפתחות", או כל דבר אחר נוסף תעבור לתעריף אחר. רמז – אתה לא רוצה לשלוח בתעריף ההוא… . מניסיון. לנעליים בלבד – זה משתלם ונוח (המשלוח שלהם מהיר).

    • trilliane הגב

     לא צריך להגזים, תלוי באילו נעליים מדובר ואיך נשלחו. קניתי קבקבים יד שנייה שנשלחו ללא קופסה ומחיר המשלוח שנכתב לי היה רק $22, אז יצא שהמבצע הקבוע על הנעליים חסך לי במקרה הזה בסה"כ $2 לעומת התעריף הרגיל.

     אין ספק שהתעריף הרגיל יקר למדי במשלוחים אוויריים; כשיש לי משלוח גדול וכבד אני שולחת ימי (הבאסה היא שצריך לחכות כמעט חודשיים, אבל אם זה לא דחוף זה לא נורא).

   • ניר הגב

    אמנם המשלוח ב-BUY2USA הוא הכי זול אבל אליו הם מצמידים גם מע"מ של 18% ועמילות מכס של 3.5 דולרים, מה שהופך את נעלי הריצה שאני רוצה לקנות לבעלות מחיר בלתי סביר של 660 שקל, כשמחירן בארצות הברית הוא 430 שקל. הכוונה בשימשו בשיפ-טו היתה להימנע מהמסים ומעמילות המכס והשאלה היא האם זה עדיין אפשרי?

    • ranpergamin הגב

     אפשרי כן ועשיתי זאת בעבר כמה פעמים בהצלחה.

     הבעיה העיקרית היום שהמשלוח הופך EMS בגלל ה priority ואז אתה משלם עמלות ו/או מיסים.

     בנוסף תמיד זה יצא לי יותר מ 20$ (גם אם לא בהרבה) עם העמלה של 2.5$

     לדעתי עדיף לשלם מעמ מראש מאשר להסתכן הסתבכות עם EMS

    • trilliane הגב

     בעיקרון מעל $75 יש מע"מ, זה החוק…
     הדרך היחידה שאני מכירה להימנע בוודאות מתשלומים נוספים על נעליים שנקנות שם הוא להביא אותן אישית איתך במטוס (או למצוא מישהו שיעשה זאת עבורך).

   • רועי הגב

    trilliane,
    מכירה חברת שילוח ימית בסגנון של שיפטו את ביי2 ?

 45. מנדי הגב

  שלום,
  הבהרה לגבי shipito בבקשה. מרבית החנויות בחול' כשהן שולחות, שמות מדבקה או דף מידע על גבי האריזה עם העלות ופרטי המשלוח, האם shipito אורזים את החבילות מחדש? משום שאם hש בידן את החשבונית מדוע שיבקשו הצהרת מכס?
  תודה.

  • ranpergamin הגב

   במשלוח בארה״ב אין חשבונית חיצונית
   ולכן הם מבקשים ממך למלא ולקחת אחריות על הצהרה של התוכן

   • מנדי הגב

    לא נשמע לי הגיוני. קרה לא פעם בעבר ששלחתי חבילה מאיביי US למשל או מאתרים אחרים, והם ידעו את פרטי החשבונית ולא נאלצתי לשלוח להם העתק…- האם כוונתך שהם פתחו אתך החבילה והוציאו את החשבונית??

    תודה. מ.

   • רועי הגב

    לא תפסתי. נניח והזמנתי מחנות שהדביקה על האריזה במחוץ את הקבלה המקורית ( נניח לצורך ביטוח )ואני מצהיר על סכום שונה, כשהחבילה מגיעה לארץ איזה הצהרה מגיעה על החבילה של המוכר או שלי ?

    • ranpergamin הגב

     שיפיטו מסירים מדבקות קודמות או מדביקים עליהן כי גם אם הייתה כזו היא עם כתובת שילוח בארה״ב
     בכל מקרה בשיפיטו אתה ממלא את ההצהרה בעצמך

 46. דודלי הגב

  פוסט חיוני ומעולה.

  אשמח אם תוכל לפרט יותר לגבי רכישת עגלת תינוק בחו"ל.
  אתרים שאפשר לרכוש מהם וכדו'.

  תודה מראש.

  • ranpergamin הגב

   שלום דודלי,

   אנחנו בזמנו קנינו עגלה מגרמניה. כמו שכתבתי בפוסט עגלות אירופאיות (ולעיתים אמריקאיות), זולות מאד דרך גרמניה, בעיקר כאשר שולחים מחוץ לגרמניה ואז יורד 20% מס מקומי. לכן אם מסתכלים על אתר גרמני ששולח לארץ, חשוב או להרשם, או להוריד 20% מהמחיר שרואים.

   האתר שממנו קנינו בזמנו כבר לא קיים. אנחנו קנינו עגלת ABC Design Mamba שבארץ עלתה איזה 4000 ש"ח, ב 1700 ש"ח אחרי משלוח ומע"מ, כוללת אמבטיה,טיולון ומתאמים לסל-קל.

   הפעם בסיבוב השני, אני כבר רוצה משהו יותר קל טיולוני שמתאים ל NewBorn גם, ואני עוד בחיפושים.
   בכל מקרה מארה"ב את יכולה גם לקנות ולשלוח דרך שילוח ימי של Buy2Usa שגם יש להם מבצע על מחיר שילוח של עגלה, נדמה לי שלא עולה על 150$, אבל עדיין זה יכול לחסוך לך מאות ואלפי שקלים של קניית עגלה בארץ (תלוי איזה).

   ומצד שני, אם מתעלמים מה"מותגים" אפשר כבר למצוא בארץ עגלות סבירות במחיר סביר. נכון, זה לא בוגבו, מוצי וכו.. אבל זה עושה את העבודה מצוין 🙂

 47. עירד הגב

  שבת שלום
  פתחתי חשבון ב shpito לא ככ הצלחתי להבין היכן הכתובת
  המקומית אליה אני מבקש לשלוח מהמוכר המקומי

 48. אורית הגב

  תודה על הכתבה. מה עם הזמנת ריהוט גינה? אני רוצה להזמין באיביי סט ריהוט לגינה. לאן זה יגיע וכמה עוד אצטרך לשלם על זה? יש לך מידע? כי זה משהו ענק ובוודאי יעצור במכס. תודה רבה

  • ranpergamin הגב

   אין לי שום נסיון עם זה, מצטער.
   תבדקי בקישור בפוסט לטבלת המיסוי של אגף המכס והמע"מ, תחפשי את התחום הרלוונטי ויש לך מיסים בדיוק לפי עלות הקניה.

 49. Rev הגב

  תגובה להילה
  אם יש לך מבצע מוגבל בזמן בקרטרס למשל ואת מעדיפה לקנות משם אז בשיפיטו יש אפשרות לבקש לחלק את החבילה לחבילות יותר קטנות.
  זה עולה עמלה של 8.9$ וגם את צריכה להיות מנויה אבל אם זה למשל למבצעים הקרובים אפשר לעשות מנוי חודשי ולא לחדש אותו רק ב10$ ואז את נהנית משני העולמות.
  שימי לב רק שנגיד שפיצלת את החבילה ל-4 חבילות קטנות את תחוייבי בעמלת שילוח 2.5$ למנוי על כל חבילה! במקום 1 על 4!

  לרןן-
  שיפיטו כרגע לא מאפשרים מעקב על הפריוריטי! ושלחתי חבילה של כמה טישרטים בעלות נמוכה ומחתח ל-4 LBS ועדיין זה עבר לי לEMS המעצבן. נדרשתי להוסיף 35 ש"ח, מילא אבל העיכוב, זה עדיין לא הגיע אליי מתחילת נובמבר!
  בקיצור מעצבן ומיותר. אבל לפעמים אין אפשרות לשלוח באקונומי…

 50. omerninyo הגב

  תודה על הכתבה! יש לי יתרון מסוים – יש לי אח בניו יורק ומשפחה בקליבלנד. האם הגיוני להעביר הכל דרכם ולשלוח בusps בלבד? המחירים שם מאוד גבוהים ביחס לארץ (לדעתי משלוח חבילה מישראל לארה״ב עולה 10 ש״ח וחבילה זהה בדרך ההפוכה 10 דולר, פחות או יותר).

  • ranpergamin הגב

   בכלל לא בטוח שיש לזה יתרון, אלא אם כן הם מביאים את הקניות לארץ.
   לחברות השילוח יש תעריפים יותר טובים משל סתם אדם שנכנס ל USPS.
   אתה יכול לשלוח באמצעות shipito שיש להם אפשרויות שילוח זולות לארץ ותעריפים טובים ב USPS

   • trilliane הגב

    חברות השילוח אמנם מקבלות תעריפים מוזלים אך הן גם גוזרות קופון שמן על השירות, בל נשכח.
    כשאתה שולח לאדם קרוב והוא שולח לך אתה משלם את המחיר האמיתי ללא עמלות, אתה לא משלם על איחוד משלוחים וכו'. אתה יכול לשלוח הרבה מוצרים קטנים לאדם הזה והוא יארוז לך לארץ וישלח לך במרוכז וזה יוצא חסכוני להפליא.
    משלוח מארה"ב לישראל דרך First Class עולה $35 ל-4 פאונד (זה המשקל המקסימלי לשירות הזה) ואפשר נפח די גדול, אין בעיה, לא מחשבים לך "משקל נפחי". נסה לחשב כמה תעלה לך חבילה כזאת דרך BUY2USA למשל (במשלוח אווירי) ותבין את ההבדל…

    • ranpergamin הגב

     אני מדבר על השוואה לשירות כמו shipito -שהוא דילר של שילוח, יש דף לו תעריפי usps יותר טובים (business mail שמבוסס first class)
     ולוקח 2.5$ עמלה

     גם לא כל קרוב משפחה יודע לארוז חכם ולבחור את שירות השילוח הנכון. תחשבי הפוך..

     לכן כדי מאד שהקונה ידע מה הוא עושה

     • trilliane

      לוקח עמלה של $2.5 על מה? כי לפי מה שקראתי כאן צריך להיות מנוי כדי ליהנות מהתעריפים הטובים, וצריך לקנות הרבה כדי שזה ישתלם, ואיחוד משלוחים עולה עוד $8.5… העלויות האלה מצטברות…
      ואז אתה צריך לדאוג שהם לא ירשמו ככה או ככה ולא ישלחו בצורה הזאת, ואתה לא יודע איך הם בסוף שולחים לך, ואז יש לך הפתעות לא נעימות ועמלות לא צפויות בארץ… עקבתי אחרי הדיון וזה לא נשמע כ"כ מוצלח (בהשוואה למישהו מטעמך, אם יש לך).
      אני מדברת מניסיון שלי ושל אנשים שאני מכירה שעושים זאת ונעזרים במכרים מעבר לים שיעשו עבורם את השירות הזה בחינם מנדיבות לבם, וזה משתלם (מן הסתם אם מי שאתה מכיר קלולס שלא יודע כלום, זו כבר בעיה אחרת).

     • ranpergamin

      2.5$ עמלה על זה שיש לך כתובת בארץ ואת גם יכולה לשלוח אליה מקרר ולהחזיק אותו 90 ימים ושנותנים לך שירות.. את יודעת עמלה עבור עבודה ועבור ערך שהחברה
      מייצרת עבורך.. זה לא פשע
      2.5$ זה עמלה למנוי שעולה 50$ בשנה או 10$ בחודש ויש תעריפים שמקבלים מיידית

      אבל לעניין הקרובים בארה״ב , אין לי מספיק ניסיון כי אין לי קרובים כאלה, סהכ כתבתי שלדעתי לא בטוח שזה יתרון, זה הכל. עם שילוחים יש לי קצת ניסיון.

     • trilliane

      את יודעת? לא, לא ידעתי ולכן שאלתי.
      מי אמר שזה פשע? אף אחד, ודאי שלא אני. אין לי בעיה עם העובדה שהם רוצים להרוויח, זו זכותם המלאה.
      אבל אם לוקחים בחשבון שהעלויות האלה נוספות על תעריפי המשלוח, גם אם הם מקבלים הנחה נאה מ-USPS, זה כבר מתקזז (במקרה הטוב; אני מעריכה שהם אלה שיישארו בעודף ולא אתה).
      שוב, אם יש לך מכרים בחו"ל יש לך כתובת אמריקנית בחינם, איחוד חבילות בחינם, ללא עמלות וללא צורך במינוי… ואתה יכול לברר ולסכם איתם בדיוק באיזה שירות הם ישלחו לך ולא תהיינה לך הפתעות. בקיצור, מבחינה כלכלית רק שכנעת אותי עוד יותר שאם יש אפשרות של קרובי משפחה מביני עניין ומוכנים לעזור עדיף להיעזר בהם. 🙂

 51. ציפי הגב

  תודה רבה מאוד, נהניתי להחכים, הגעתי לבלוג דרך קבוצת הפייסבוק e-ma-bay

 52. gall30 הגב

  אם אני רוצה לפצל חבילה בshipito, לבקש את זה דרך special request או דרך ?consolidate packages

 53. ronostalgy הגב

  האם Shipito מציינים על החבילה את מחיר המשלוח ב-Airmail Economy?

 54. ronostalgy הגב

  אם Airmail Economy לא מופיע ברשימה, אפשר לבקש מהם דרך העזרה והם משנים את שיטת המשלוח.
  במקרה שלי זה עבד, אבל "send package to me" דרש ממני שוב לבחור שיטת משלוח (ללא Economy), לכן פניתי שוב כדי לבקש מהם לשלוח את החבילה.
  מסקנה: אם קיים כסף בחשבון ואי אפשר לבחור Economy, כדאי לפנות אליהם אחרי מילוי הטופס ולבקש את שינוי השיטה ומשלוח המוצר. זאת דעתי.

 55. רועי הגב

  חחח… ברור שאתה גבר , עדיין לא שמעתי על אישה בשם רון… מקסימום זאת הייתה רונה…
  השאלה שלי הופנתה ל trilliane, למיטב ידעתי היא אישה ( ולכן התגובות שלה בלשון נקבה…) בעקבות פרסום תגובה שלה, רון, אשמח אם גם אתה תתרום את ניסיונך בעצותיך….
  מצטרף לברך על פוסט הנפלא. תודה.

 56. נמרוד בשן הגב

  הי רן. קודם כל המון המון תודה על הבלוג בכלל ועל הפוסט הזה בפרט. ממש life changing בשבילי!

  שאלה שאולי אתה מכיר מנסיונך – הזמנתי 4 חבילות שונות דרך shipito בתחילת דצמבר/נוף נובמבר (black friday cyber monday – אמרתי כבר תודה על העצות המצוינות?). שתיים מתוכן הגיעו לפני שבועיים בערך, צי'ק צ'ק וללא בעיות.
  שתיים אחרות (עלות היקרה מביניהן 50$ – כך שלא נראה לי שיש בעיה מכסית) לא הגיעו. ב- tracking כתוב "attempted delivery abroad (Israel)" בערך מלפני עשרה ימים וזהו.

  שלחתי מייל ל- shipito tracking אבל ללא תשובה עדיין (XMAS וזה כנראה). יש לך אולי מושג מה יכולה להיות הבעיה ואיפה זה "תקוע"?

  האם אני יכול לעשות בירור מול רשות הדואר או משהו כזה?

  מה ששלחתי זה משקפי שמש וזרעי צ'יה (כל אחד בחבילה נפרדת כמובן).

  המון תודה על העזרה ועל המידע שלא יסולא בפז.

  • ranpergamin הגב

   הי נמרוד,

   עם איזה סוג שילוח שלחת את שתי החבילות האחרונות ?
   אם זה airmail priority או economy ה tracking לא אומר כלום.

   זאת תקופה עמוסה בכל חברות השילוח, הייתי מציע להמתין בסבלנות עוד שבוע שבועיים בכיף.

   רן

   • nimitzion הגב

    הי רן תודה על התשובה המהירה

    שלחתי אחד כזה ואחד כזה. וכן יש להם tracking אבל זה אומר attempted delivery מלפני כמה ימים.

    עדיין מחכה. נניח ויעבור שבוע נוסף – יש לך אולי מושג מול מי אני בודק? מול הדואר האמריקאי? הישראלי? EMS?

    • ranpergamin הגב

     אני לא מצליח להבין.. איפה אתה רואה attempted delivery ? על איזה מספר טרקינג ?

     אם יש לך מספר EMS תבדוק מול הדואר.
     אם לא, תאלץ להמתין.

     אתה יכול להגיע לסניף שלך ולבדוק.

     בדיוק אתמול חבר סיפר לי שהגיעה לו חבילת EMS והדואר לא שלח לו פתק..

     החבילה הייתה בסניף והוא נאלץ להתעמת איתם לקבל אותה, והגיש נגדם תלונה.

 57. אלירן הגב

  שאלה :
  אני מעוניין לייבא כ150 יחידות ממוצר "כיסוי לאייפון"
  עלות המשלוח כ 500 דולר פחות או יותר.
  מה עלי לדעת לפני ביצוע העסקה?,
  אין לי רשיון יבוא,
  האם אני בכל זאת יכל לבצע את העסקה או שמה עלי להוציא רשיון מסויים?
  המשלוח מגיע מאתר ALIEXPRESS "מהונג קונג"
  המון תודה על המענה המהיר

 58. עמרי הגב

  שלום! אני רוצה להזמין סנדלים.
  באיזה חברת שילוח הכי כדאי להשתמש מבחינת מחיר?

  • ranpergamin הגב

   כנראה שה 20$ של buy2usa הם הכי "על בטוח". כי עם shipito ללא מנוי, וללא ידיעת גודל הקופסא משלוח יכול לצאת 20-30$, אבל מצד שני אם מדובר בסנדלים יקרים להצהרת המכס יש השפעה משמעותית על התשלומים..

   ככל הנראה, לך על buy2usa

 59. 33cows הגב

  אני רק רוצה להעיר ש-EMS אינה חברה פרטית. זאת לא מעשה לא חברה בכלל, אלא "שירות דואר מהיר" שמציעה כל (כמעט) חברת דואר לאומית בעולם. EMS פועל כמעין תאגיד עולמי, רק שהוא איננו חברה מבחינה משפטית.

 60. תום הגב

  שלום ותודה רבה על המידע הנפלא בבלוג שלך!
  רציתי לשאול – אם קרוב משפחה מעוניין לשלוח לי אייפון בדואר מאמריקה, מה תהיה האופציה הטובה ביותר: usps priority mail או 1st class? או שבכלל עדיף חברות אקספרס למיניהן (למרות שכאן בבלוג אמרת שיש מצב שזה רק יגרום לי ליותר בלאגן ועלולים לסחוט ממני כסף על שחרור מהמכס וכו׳).
  מאידך, החבילה אכן מעט יקרה.
  אז בסופו של דבר – מה עדיף?

  תודה רבה!

 61. אלי הגב

  היי
  הגיעה לי חבילה (סלולר ב- 100$),דרך dhl .
  כמובן שהחבילה מעוקבת במכס ו dhl רוצים כ 250 ש"ח דמי עמילות.
  השאלה שלי האם אני יכול לשחרר את החבילה לבד או שמחוייב דרך dhl ??
  במידה ואני יכול לבד איך זה בדיוק מתבצע, האם חייבים להגיע פיזית לתל אביב או שיש אפשרות להעביר את החבילה לחיפה?
  תודה

  • ranpergamin הגב

   Dhl היא חברה פרטית
   היא לא דואר ישראל

   אתה תצטרך לשלם את עמילות פלוס המיסים כדי לשחרר

   אין לך מוצא אחר
   אתה יכול לנסות להתמקח איתם על גובה העמילות.. לפעמים זה עובד

 62. יונתן שטמלר הגב

  קודם כל , תציץ באתר koobikes. משלוח חינם לארץ , שירות נהדר ואחלה מחירים.
  עכשיו שאלה:
  היכן היית מזמין ציוד ריצה( לא כולל נעליים)- מה המשלוחים ש running warehouse נוהגים לקחת על מכנס, חולצה, וכדומה. והאם מצאת שאיביי יותר זולים לטווח הארוך?

  • ranpergamin הגב

   לא הבנתי..

   אני כותב כל כך הרבה על Runningwarehouse ומזמין ממנו המון.
   אני לא שולח ממנו כלום ישירות לארץ, גם כי הרבה מהמותגים הם לא שולחים מחוץ לארה"ב. עקרונית הם שולחים UPS.

   לאורך זמן הפריט הבודד בציד אינטרנטי תמיד יותר זול מסיילים, אבל בשביל זה צריך לחפש. אי ביי או לא. באופן דווקא אולי מפתיע בשנה-שנתיים האחרונות ebay נהיה יותר יקר מחנויות מסוימות..

   למשל swimoutlet שמחזיקים ביגוד וציוד ריצה יכולים להיות יותר זולים מכל אתרי הריצה עצמם. מכרה זהב לעיתים.

   • יונתן שטמלר הגב

    תודה על התשובה.
    במידה ואתה קונה פריט יחיד, במקרה מכנסי קומפרשיין שעולים 65 דולר, משלוח דרכם יעלה 15 דולר ( 3-6 שבועות), איזה חלופות יש לי אם אני רוצה את המוצר במהירות ובזול?
    תודה על מורה הנבוכים
    יונתן

 63. רחל זוארץ הגב

  ערב טוב לך רון
  ישנו אתר שניקרא MYGOFER-SHOPING CART ושם אני מעוניינת לירכוש מיטה ואביזרים למיטה וגם שטיח לחדר ילדים בעלות כוללת של 260דולר.היטענתי כרטיס אשראי היום ביכדי לבצע רכישה ופתאם לאחר הצצה אצליך באתר אני רואה שכניראה גם אני יחוייב במכס.איך זה הולך ?אני מבינה אנגלית בסיסית וכניראה שהאותיות הקטנות לא מסבירות עצמם מה גם שהשיפינג חינם מה זה לא יגמר ב260 דולר?

  • ranpergamin הגב

   ערב טוב רחל,

   שמי רן, לא רון 🙂
   אני לא מכיר את האתר ולא את המשלוחים שלו.

   אם קראת את הפוסט אז את כבר מבינה שיש הבדל בין מיסים לעמלות. מיסים תשלמי לפי טבלת המיסוי של אגף המכס והמע"מ לסוג הפריטים (ככל הנראה מע"מ בגובה 18%). יחד עם זאת, מכיוון שהשילוח בחינם, כדאי לך לדעת מה היא חברת השילוח. חברת השילוח, בהנחה שזו חברה פרטית כמו UPS ודומיהן, תגבה בנוסף למס שהיא גובה עבורך, גם עמלות על טיפול בחבילה ואלה יכולות להצטבר למאות שקלים.

   אז לא, זה בטוח לא יגמר ב 260$. ככל הנראה תשלמי מע"מ ואולי עמלות נוספות.
   לעיתים, יש חבילות שעוברות "מתחת לרדר", אבל לא בסכומים האלה ולא בחברות השילוח המסודרות, אלא בדואר רגיל בחבילות עד 100-150$.

 64. רועי הגב

  רן, שלום.
  האם אתה מכיר חברת שילוח ימית שעובדת בסגנון של שיפטו קרי : אחסנה, הצהרת מכס וכו ? באופן אישי אני מעוניין לרכוש חומר ניקוי לרכש מאצות הברית, המוצר מגיע במארז גדול מאוד גם נפחית וגם משקלית יוצא לא משתלם… אני מניח שהשכלול יכול להשתנות בשילוח ימי. אני לא לחוץ אז לא אכפת לי שיגיע גם עוד חודשיים..

 65. אלונה נודלמן הגב

  שלום רן, הזמנתי היום גלקסי ב 149.99& מ aliexpress ..לא בחרתי שום חברת שילוח מהירה, דואר רגיל שלהם. בארץ אני אצטרך לשלם עוד משהו בנוסף ל- 150 דולר ? ואם כן, איך לחשב את זה ?
  תודה מראש !

  • ranpergamin הגב

   אין לי שום מושג עם איזה חברת שילוח זה נשלח, ולכן אני לא יכול להגיד לך.

   אם זה דואר רגיל, אז זה יגיע לדואר ישראל, מכיוון שמדובר בחבילה של מעל 75$ היא תהיה חייבת במיסים. אם היא תשתחרר ברשומון קולקטיבי היא יכולה להשתחרר אפילו בלי תשלום או עם מע"מ בלבד.

   במקרה הבא, מכיוון שזה סלולרי, שעליו משלמים מ 0$, משלמים כ – 35% מס. תלוי מה נכתב על תוכן החבילה.

   במקרה הפחות טוב שמדובר בחברה פרטית או שחרור פרטני (שעלול להפוך ל EMS), תשלמי גם מיסים 35% וגם עמילות מכס כזו או אחרת של החברה שאיתה נשלחה החבילה.

   אין לך דרך לדעת מראש אם את לא יודעת מה היא חברת המשלוח, מה כתוב בהצהרת המכס על החבילה, ומה הסכום שכתוב בו.

 66. Dan Porat הגב

  מעולה!!!!
  דן פורת

 67. מנחם הגב

  בעקבות קריאה של הפוסט שלך החלטתי לנסות את shipito ושלחתי אליהם 3 חולצות שהזמנתי מהאתר של נאוטיקה.
  החבילה התקבלה אתמול, וזה המשקל והנפח שלה-
  2.65 lbs (1.2 kg)
  14"×10"×7" (34×24×18 cm)

  מילאתי את הInvoice, וכתבתי שאני מעדיף Airmail Economy.
  הם אמורים לחשב את העלות ולכתוב לי כמה אני אמור לשלם?
  Airmail Proiorety עדיין EMS?

  • ranpergamin הגב

   לא הבנתי. התקבלה ב shipito ?

   אז אתה כבר אמור לראות את אופציות השילוח שלך והמחיר שלהם.

   לדעתי במשקל כזה זה כבר חורג מהגודל של אקונומי, אבל תשלח פריוריטי ואם תצהיר פחות מ 75$ וגם אם יגיע EMS תשלם 35 ש״ח שחרור וזהו.

 68. ערן הגב

  שלום,
  אני מעוניין להביא לארץ דרך שיפיטו שואב אבק רובוטי בעלות של כ-$300 (משקל כ-7.5ק"ג). מציעים לי USPS Priority או DHL Express.
  האם יעבור שחרור קולקטיבי או פרטני ?
  לפי התמונה והנאמר לעיל, המשלוח דרך USPS יהפוך ל-EMS, ומכאן נובעת עמלה של כ-128ש"ח בשחרור קולקטיבי לעומת DHL כ-58ש"ח.
  אולם, אם זה יעבור שחרור פרטני העמלות הרבה יותר גבוהות עם עדיפות ל-EMS.
  מה דעתכם וניסיונכם ?
  תודה

 69. יורי הגב

  שלום לכולם.
  יש לי שאלה לגבי פיצולאיחוד חבילות.

  לפי USPS השירות של USPS first class הוא עד 1.8 ק"ג. כמו כן לפי בלוג יש פחות סיכויי שחבילה כזו תבדק במכס/מע"מ.

  אני רוצה להזמין 2 שקי שינה מכתובת של קרובים בארה"ב .כל אחד מהם שוקל 1.2 ק"ג. האם כדי לי לשלוח כל אחד מהם בנפרד או לאחד אותם לחבילה אחת?
  מבחינת מחיר – לפי החישוב באתר של USPS יוצא שהפיצול יהייה יקר יותר רק ב5 דולר.

  תודה מראש

   • יורי הגב

    תודה ודרך הגב, USPS first class הוא משלוח ימי או אוויר? כמה זמן לוקח להם משלוח מארה"C לישראל?

   • יורי הגב

    תודה על ההתיחסות!

    עוטד כמה שאלות אחרונות, כאשר שולחים דרך USPS first class, כפי שאני מבין צריך למלא טופס הצהרה. מה כדי לכתוב בו? שזאת מתנה או לרשום את התכולה האמיתי של החבילה? או שרושמים שזאת מתנה וגם מצהירים על התכולה? אם מציינים זו מתנה, צריך לציין את ערך החבילה?
    כמו כן, האם צריך להגיע עם השקי שינה ארוזים לסניף הדואר או שבמקום אפשר לקבל ארגז שבתוכו שמים את החבילה?

    שוב תודה!

    • ranpergamin הגב

     אין לי מושג לגבי האריזה.

     לגבי הצהרה , צריך להצהיר ולמלא. CN22 בכל מקרה.

     תרשום את תוכנה האמיתי , ותרשום ערך שנראה לך סביר לפריט ולא יסבך אותך עם תשלומים מיותרים

 70. Keren Sharabi הגב

  שלום רן,
  תודה רבה על הפוסט נראה שאתה מבין גדול במשלוחים לארץ מחו"ל. בכל אופן, אני כרגע מתגוררת בחו"ל ורוצה לשלוח לאחי מתנה כ-10 חולצות לישראל. עלות החולצות הינו -$180. (רב החולצות הינן חולצות מכופתרות וטי-שירטים לכן אני לא חושבת שהחבילה תשקול יותר מידי). בכל אופן, אני מתכננת לשלוח את החבילה באמצעות דואר רגיל של ארה"ב ומתכוונת לסמן את החבילה כמתנה. כמובן שלא נראה לי שהחבילה תעלה יותר מ-$25, אך כמו שציינת כבר קודם אם גובהה החבילה הכוללת עולה על -$75 אך פחות מ-$325 זה יחויב מע"מ. האם סביר להניח שאחי יצטרך לשלם את מס הקניה בגובהה של 16% שזה יוצא כ-115 ש"ח או שיש סיכוי שהחבילה תעבור בשלום ללא צורך בתשלום נוסף? וגם, אם אחי יצטרך לשחרר את החבילה מדואר ישראל האם הוא יצטרך ללכת למשרדים בת"א או יוכל לשחרר את החבילה מדואר ישראל?
  תודה רבה על התגובה

  • ranpergamin הגב

   שלחי USPS priority mail
   אחיך יצטרך (אולי) לשלם מעמ בגובה 18%, לא מס קניה.

   זה אמור להגיע כדואר רשום לסניף אלא אם כן יש בעיה עם החבילה או שהיא הופכת EMS

   • trilliane הגב

    איזו סיבה יש לשלוח Priority?
    זה לא ממש יותר מהיר, זה הרבה יותר יקר, וגם First Class מגיע כיום כדואר רשום.

    • ranpergamin הגב

     מספר מעקב.

     אם היא לא רוצה מספר מעקב שתשלח first class

     לא בטוח שחבילה כזו יכולה להכנס להגדרות נפח של first class

     • trilliane

      כפי שכתבתי, ל-First Class יש מספר מעקב (וגם לו לא היה, ההפרש במחיר פשוט לא משתלם, עשיתי פעם תחשיב).
      כמו כן מגבלות הנפח ממש גדולות ולא סביר שהיא תעבור אותן בכמה חולצות מכופתרות.
      מקבלות המשקל הן 4 פאונד וגם אותן לא סביר שהיא תעבור.

     • ranpergamin
     • trilliane

      כן, זה השתנה, כבר כתבתי על כך ממש בעמוד הזה בחודש שעבר…
      ונגיד שלא, למה זה חשוב? למה לשלם פי 1.5 על מספר מעקב בינ"ל כשהסיכוי שהחבילה תאבד זניח?
      כבר למעלה מעשור שקיבלתי עשרות אם לא מאות חבילות מארה"ב וכולן הגיעו. אז לשלם עוד עשרות דולרים על סיכון קלוש? למה? לא מדבר כאן בחפצים נדירים שאין להם תחליף. ביטוח שווה לשלם לפי הסיכון שלוקחים, מה יקרה אם החבילה תאבד (וגם כמה זה עולה בעצם, מה מקבלים בתמורה אם קורה משהו).
      זאת ועוד, אם אתה כותב שהחבילה עלולה "להפוך" ל-EMS (לא יודעת למה) ועלול להתווסף עוד "קנס" (של כ-$10!) אז על אחת כמה וכמה, זה פשוט לא משתלם.
      אני באמת לא מבינה למה אתה ממליץ על משלוח Priority, עד היום לא מצאתי בו ולו יתרון אחד במשלוח לישראל, ואני מדברת מניסיון רב.

     • ranpergamin

      מקבל. לא צריך לכעוס .

      אבל הדיון של האם לאבד חבילה זה נורא או לא הוא לא דיון רלוונטי מכיון שאין לך שום מידע כמה זה נורא או לא בשביל השולח
      הספציפי הזה לאבד את החבילה שלו.

      First class יותר זול ועם מספר מעקב הוא בהחלט יתרון

      שתלך לסניף דואר האמריקאי ותבדוק.

      אני ממליץ על בסיס נסיוני, זה הבלוג שלי. והפוסט הזה אמנם פופולארי אבל הוא פיפס בדברים שמעניינים אותי. אני לא מומחה לכלום בשילוח חבילות

      מי ששואל פה אני עונה לו על בסיס מה שאני
      לפעמים אני טועה ולפעמים לא מעודכן, לפעמים לא זוכר
      .יודע וזוכר
      זה מה יש 🙂

     • trilliane

      ממש לא כועסת… (זו הנימה שאתה בחרת לשייך לי, אני על הספה בפיג'מה, הכי רגועה בעולם, באמת).

      נורא לאבד משהו שאין לו תחליף. כל השאר זה רק כסף, והשאלה היא מה מונח על כף המאזניים.
      האם אתה מוכן לשלם היום פי שנים כדי לבטח חבילה לא נורא יקרה שהסיכוי שתאבד קלוש?
      ואם היא תאבד, היא תאבד; אין לך שליטה על זה; בכל מקרה איבדת כסף… אז מה יעזור לך המעקב? בדקת בכלל האם הפיצוי שאתה מקבל במקרה כזה משתלם כדי לשלם את האקסטרה? (אלה שאלות אמיתיות שכל מי ששוקל לשלם יותר על סוג של ביטוח צריך לשאול את עצמו).

      אנשים נוטים לא פעם לשלם על ביטוח גם במקרים שלמעשה אם בודקים אותם בצורה ריאלית, הם פשוט לא משתלמים.
      לדוגמה: האם אתה מוכן לשלם כרגע עוד $30 כדי להימנע מסיכון של 0.1%* לאבד $180?
      (* זרקתי מספר נמוך; להערכתי הוא אפילו נמוך עוד יותר. כמו כן בפועל זה גם לא ממש מונע את הסיכון, ואני לא יודעת מה אתה מקבל בתמורה אם החבילה באמת אובדת, כאמור).

      גם אני ממליצה על בסיס ניסיוני, וגם ע"ס ניסיון של מישהו מארה"ב ששולח כל הזמן חבילות… 🙂
      ובאמת, בשיא הרצינות, אם יש אפשרות לשלוח First Class, אין שום סיבה לשלם יותר על Priority, אלא אם באמת מדובר במשהו יקר במיוחד (לכיס או ללב או לשניהם) שיכאב מאוד אם יאבד ואז צריך לבדוק ולשקול איך נכון לשלוח אותו.
      כמו כן, כפי שכתבתי, בחודשיים האחרונים כל החבילות שנשלחו אליי מארה"ב FC הגיעו כדואר רשום, כלומר מספר המעקב המשיך להיות תקף גם בארץ… זה המסמר האחרון בארון. חבל לשלם סתם יותר.

     • ranpergamin

      קיבלתי כבר מקודם 🙂

      אני למען האמת שולח כמעט רק דרך שיפיטו כי הם הכי זולים, חצי מ first class אם לא יותר בחבילות קטנות. לכן אני פחות מיומן ב first class שהיא השיטה המועדפת עלי בקניות ישירות מאיביי

      אין לי מישהו בארה״ב

     • trilliane

      כמה אתה משלם להם על חבילה קטנה?
      וכמה זה עולה לך בשוטף?

     • ranpergamin

      דוגמא פשוט היא ששלחתי משקפי שמש
      אוקלי ב 5$ פלוס 2.5$ עמלה

      המחירים שלהם מעט התייקרו אבל עדיין מאד תחרותיים.

      מנוי שנתי עולה 49$ ואז העמלה לחבילה היא 2.5$ במקום 8.5$

      נוסחא פשוטה מגלה שזה משתלם אם שולחים דרכם 6-7 חבילות בשנה לפחות.

      אני מזמין הרבה דברים קטנים (בגד בודד,
      אלקטרוניקה קטנה , וכו) אז זה משתלם.

      לאחרונה שלחתי סקייטבורד לבן אחותי והמשלוח יצא 60-70$ בזמן שב USPS התחשיב היה כמעט כפול.

      בגדולים מאד הם לא שונים מאד מהאחרים אבל כ forwarder הם טובים מאד
      יש להם שירותי איחוד/פיצול /קנה בשבילי וכו

     • ranpergamin

      במנוי השנתי גם יש 90 יום אחסון.
      יש להם כמה מחסנים בארה״ב ככה שאפשר להתחמק מתשלום מיסים בתוך ארהב

      בנוסף יש להם מחסן באוסטריה, אני קונה לעיתים גם מאתרים אירופאים

     • trilliane

      מסים זה זניח… ולמעט אמזון (או חנויות אחרות שאני לא מזמינה מהן) לא נתקלתי במסים. מוכרים פרטיים (באיביי ובאמזון) לא מחייבים במסים בד"כ (וכמובן לא אם שולחים לארץ). זה מחירים לא רעים אם אתה באמת מזמין הרבה וממוכרים שלא שולחים ישירות לארץ, אבל במקרים שכן, לאו דווקא… קוסמטיקה (למשל) נשלחת גם במחירים זולים משציינת, לידיעתך (ישירות לארץ, ממוכרים באיביי).
      בכל מקרה, מצאתי פתרונות אחרים, ולאור דברים שנכתבו עליהם פה, לא התרשמתי לטובה. יותר מדי אי ודאות.
      כל אחד והשיטות שלו…

     • ranpergamin

      אני קונה הרבה ציוד outdoor ממוכרים שלא שולחים לארץ. בעיקר מחנויות אמריקאיות

     • ranpergamin

      ואגב, איביי עברו ל global shipping program גם לישראל, והרבה מוכרים עכשיו שולחים ביוקר, מה שעושה את השירות של shipito עוד יותר כדאי.
      קוסמטיקה אני קונה מ iherb, vitacost או chemist direct מאנגליה.

     • trilliane

      אף מוכר שאני קונה ממנו לא עבר ל-GSP; בלאו הכי אלה שעברו הם בעיקר אלה שמלכתחילה לא שלחו לישראל, ויש די והותר שכן. מכירה את כל האתרים שציינת, אבל הם מחזיקים בעיקר טואלטיקה, טיפוח וויטמינים ופחות קוסמטיקה מהסוג שאני מחפשת (למשל לקים מסוגים מסוימים).

   • Keren Sharabi הגב

    מה הכוונה הופכת ל-EMS? לפי הטבלה למעלה אם חבילה שעולה יותר מ-$75 חיוב לפי EMS הינו 128 ש"ח. אך אם אשלח את החבילה לאחי וזה יגיע ישירות לדואר רשום והוא יצטרך לשלם מע"מ אז התשלום יהיה 18% מסכום הקניה, שזה יוצא בסביבות ה-116 ש"ח. זאת אומרת שכך או כך ,במקרה הכי גרוע הוא יצטרך לשלם 128 ש"ח או 116 ש"ח לקבלת החבילה מהדואר המקומי?

    • ranpergamin הגב

     המיסוי הוא לפי קטגוריה וסכום.
     כל בגדים בדרך כלל משלמים רק מעמ בסכומים האלה, אם בכלל. זה גם יכול להפתיע ולעבור בלי תשלום כלל.

     ומצד שני לא סגור על כמה פריטים לא נחשבים כמות לא מסחרית. אם מישהו יתיישב על החבילה ויחליט שזו כמות מסחרית זה כבר קרה, אמנם לכמות יותר גדולה של 20 אבל שווה בדיקה

  • Keren Sharabi הגב

   תודה רבה רן ותודה גם ל-trilliane על כל המידע. יש לי כ-11 פריטים ואני רק יכולה לקוות שלא יהיו שום בעיות עם החבילה. כמובן אחרי כל זה, אני בטוח אשלח את החבילה דרך FIRST CLASS MAIL .
   וגם, אני מקווה שה-11 חולצות (6 מכופתרות, 4 טי שירט, סוודר, ופולו) לא ישקלו יותר מ-4 פאונד.
   יש לכם הערכה כמה חבילה סטנדרטית תעלה וכמה זמן יקח לחבילה להגיע לישראל?
   אם החבילה תעבור בשלום אחי והמשפחה המורחבת יהנו ממתנות לעיתים יותר קרובות חחחח
   שוב, תודה רבה

   • trilliane הגב

    חבילה מקסימלית ב-FC עולה כ-$36.
    כדאי לשלם לדואר בצורה מקוונת, יש כל מיני הנחות (בסניף זה עולה יותר).
    זמן הגעה מארה"ב לישראל הוא בסביבות שבועיים, פחות או יותר (תלוי בעומס, במזל וכו'). אם חבילה מחויבת במס כלשהו זה עלול להאריך מעט את הזמן.

    • יותם הגב

     איך מבצעים את זה באופן מקוון?

     • יותם

      איך מבצעים את התשלום לדואר באופן מקוון?
      אני צריך לארוז למדוד ולשקול בעצמי ואז להצהיר על כך? כשמביאים לסניף הדואר (מדובר על usps, לא?) צריך לחכות בתור?
      הסיבה שעד היום לא ביקשתי ממכרים שגרים בחו"ל לשלוח לי היא בגלל הטירחה, הסניפים של הusps שאני מכיר (תקופה מסויימת התגוררתי בניו יורק) פשוט זוועתיים, אולי יש פה דרך לעקוף את הטירחה, ועוד יתרון שבדרך זו מי ששולח בשבילי לא צריך לשלם כי אני כבר משלם אונליין לפני.

     • ranpergamin

      אין לי מושג. אולי טריליאן יודעת

     • trilliane

      ולכן הוא שאל אותי… 🙂
      למיטב הבנתי צריך לשקול ולהכין את החבילה מראש ואז משלמים דרך האתר של USPS.
      אני לא יודעת בפועל מה צריך לעשות כי מעולם לא עשיתי זאת בעצמי, אבל אני משוכנעת שבאתר כתוב הכול.

  • Fatin הגב

   שלום רן,
   אני מעוניינת להזמין בגדים בשווה של 220 $ דרך חברת USPS – First Mail (המשלוח לפי האתר הוא בחינם).
   ברור לי שאצטרך לשלם מע"מ השאלה האם אצטרך לשלם כל תשלום אחר מעבר?

   אני שואלת כי הזמנתי שמלה לפני כשנה ששויה היה 190 $ ושנשלחה אליי דרך אותה שיטת שילוח,
   וקיבלתי מהדואר מסמך "שירותי עמלות מכס" והיתי צריכה לשלם בנוסף למע"מ עוד 130 ש"ח על
   "עמלת דואר בעבור תהליך שחרור קולקטיבי + חיוב בגין השתתפות באגרת רשימון + עמלת דמי הקצאת אשראי".
   האם לדעתך אצטרך לשלם את התשלומים האלו עןד הפעם אם אבצע הזמנה זו?
   תודה מראש!

   • ranpergamin הגב

    אני לא הבנתי מה הוא שירות השילוח אבל מה שנתקלת בו הוא שירות עמילות מכס.

    אם זאת חבילה EMS את יכולה לבקש מראש לשחרר אותה עצמאית ולא באמצעות עמיל המכס של הדואר

  • קרן הגב

   שוב תודה רבה! עכשיו בקשה קטנה לי אליך…אפשר להוריד את הפוסט עם השאלה המטומטמת שלי והתגובה שלך. אני לא רוצה שאפילו יחשבו או יתקלו בזה בטעות! שוב תודה על המענה המהיר, העוזר, והאיכותי.

 71. קרן הגב

  חחחח צודק, לא יודעת מישהו שאני מכירה העלה את הרעיון ואני חשבתי לשאול לפני כמובן. אני מעדיפה לשלם איזה 140 שקל מע'מ מאשר להיות עבריינית, חחח. עכשיו לגבי החבילה הכוללת של 75 דולר. האם הכוונה שסכום הפריטים הכולל הינה 75 דולר ללא כל קשר למה כמה תעלה לי חבילה בדואר המקומי של ארה'ב? לדוגמה מחיר הפרטים הינם 75 דולר ומשלוח 36 אז החבילה לא תחוייב במע'מ. או שהכוונה שמחיר הפריטים חייב להיות 39 ומחיר החבילה 36 בכדי לא לשם את המע'מ?
  כי אם האפשרות הראשונה היא הנכונה אני אפצל וישלח שתי חבילות שכל אחת מהם 75 דולר ופעם הבאה שאצטרך לשלוח משהו לארץ אצרף את החולצות הנוספות.

  • ranpergamin הגב

   עקרונית הסכום לחישוב כולל בתוכו את מחיר המשלוח , זה בהנחה שמחיר המשלוח מודפס על החבילה כשהיא מגיעה למכס והם מחשבים.

   לרוב, אלא אם זה שחרור פרטני , זה עובר בלי בעיה

 72. ronostalgy הגב

  בקשר ל-global shipping program של ebay שהזכרת בתגובות, האם מוכר שמשתמש בשירות הזה יכול לבחור את שיטת המשלוח לקונים שלו בחו"ל? באחד המוצרים מוגדר משלוח לישראל כ-International Priority Shipping, והמוכר שולח דרך ה-global program. אני תוהה אם יש לו אפשרות לבחור standard shipping כדי להפחית בעלויות המשלוח.

 73. של נעליך… | המסע לצפון הרחוק הגב

  […] תחומים שונים, עיקרם ריצה והנעלת ילדים מינימלית, ובנוסף צרכנות אינטרנט ועוד ציוד מפה ומשם. כל המידע מובא בצורה רהוטה […]

 74. רן הגב

  הזמנתי דרך aliexpress נעלים בעלות 75.99$ האם אני אמור לשלם מיסים בהגעת המשלוח?

 75. נתלי הגב

  הי רציתי לדעת אם חברתי תשלח לי מקנדא מצלמה רפלקס אני אשלם מע"מ דרך דואר רגיל

 76. רועי הגב

  רן, שלום.
  אני מעוניין ברכישת משטח גיהוץ ( משלוח לא קטן ). המשטח היינו מחודש ( זה מוצר שיש בו רכיבים חשמליים ) והוא נמכר לי ב 70 $. ( את המשלוח אני משלם בנפרד כך שאין עלות משלוח על מוצר זה ). אם פקיד המס יתעקש לברר מחיר שוק, הרי שהמחיר יהיה סביב ה210 יורו. המוכר עובד רק עם חברת שילוח dhl ( המוכר נמצא בגרמניה). לשאלתי : לאיזה תרחישים אני יכול לצפות ( כדי שאוכל לחשב האם ישתלם לי בכל מקרה לרכוש את המוצר ), וכיצד אתה הייתי נוהג להוריד סיכון עלות ככל שניתן ?
  בתודה,
  רועי.

  • ranpergamin הגב

   Dhl היא דווקא חברה מצוינת
   אני ממש לא יודע תחת איזה קטגוריה של מס זה יפול, אבל רוב הסיכויים שתשלם לפי החשבונית ואני נוטה להאמין שרוב הסיכויים שתשלם מעמ בלבד ועמלת טיפול של dhl שהיא איזה 35 ש״ח או משהו דומה

   • רועי הגב

    זה נמצא בקטגורית כלי בית כך שמס על מוצר שעלותו עד 75$ אין כלל מס, החשש שלי שבמידה ופקיד המכס יחליט להכניס את המוצר לבדיקה אישית הוא יחשב לי את המוצר כחדש ואז אני עלול לשלם את כל העמלות של dhl וזה עוד לפני קנס…

    • ranpergamin הגב

     אם יש חשבונית מקורית מהמוכר אז הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה

     אבל כבר ראית שהדואר ישראל עושים מה שהם רוצים

     יחד עם זאת לא נראה לי בעייתי במיוחד

     כבר שלחתי מגרמניה דברים גדולים בלי בעיה דרך dhl

 77. הינדי הגב

  איך רוכשים פליימוביל מגרמניה? הם לא שולחים לישראל. יש לך איזה אתר מסוים?
  יש לך ניסיון איך ובאיזה חברת שילוח שולחים מוצרי חשמל גדולים כמו מקרר, תנור וכו. ומאיפה כדי לרכוש אותם?

 78. דן הגב

  רציתי לשאול לגבי הזמנה קטנה מ75$ של מותגים מזויפים..מה קורה אז? תודה.

  • ranpergamin הגב

   זאת שאלה כללית מדי. לא יודע איזה משלוח.

   אתה שואל מה קורה אם יעצרו לביקורת ויגידו לך שזה מקורי והערך לא הגיוני ?

   הכל יכול לקרות , אבל לא סביר שיתעסקו עם קצת בגדים

 79. יותם הגב

  שלום רן,
  רציתי לשתף אתכם בסיפור שקרה לי לאחרונה,
  בחודשים האחרונים הזמנתי חלקים לאופנוע של אחי מספר פעמים, תמיד וידאתי שישלחו בדואר רגיל,
  בפעם האחרונה שהזמנתי מwemoto (אנגליה) לא ראיתי צורך לודאות זאת כיון שתמיד שלחו בroyal mail שמגיע בדואר הרגיל ללא עמלות וראוי לציין שגם מהר – בין 7 ל14 יום (ואני גר באיזור שהדואר לא מתפקד טוב),
  אני מתחיל מהסוף: כיון שהחבילה שקלה 2080 גרם, ולטענתם לא יכלו לשלוח בroyal mail כי החבילה היתה יותר מ2 קילו שלחו דרך parcel force שהעבירו את החבילה לEMS הידועים לשמצה…
  ועכשיו, למה EMS מעצבנים:
  1. עברו מספר ימים מאז שהחבילה כבר עברה את המכס ולא התקשרו ולא השאירו מכתב (הייתי צריך להתקשר בעצמי)
  2. על חבילה שעלתה 82 דולר רצו 70 דולר נוספים בשביל המיסים והעמלות החזיריות שלהם. (מתוך ה82 דולר 30 דולר היו משלוח!), אז זה אומר שבשביל לקנות ב50 דולר באנגליה אני צריך לשלם 100 דולר נוספים!!!
  3. כשהתקשרתי ואמרו לי את הסכום שרוצים אמרתי להם שאני מסרב לקבל את החבילה, שיחזירו למוכר ושאין צורך שיטרחו להביא את זה אלי, כמה שעות לאחר מכן זה התעדכן באתר שלהם ושל parcel force שסירבתי, ותנחשו מה? יום למחרת הגיע שליח עם חבילה לבית! ב"ה לא הייתי בבית ואחותי סירבה לקבל.
  4. היות ושליח מביא את החבילה זאת אומרת שאם הוא לא תיאם ומגיע כשבא לו או שאם הוא כן תיאם אבל השעות שלכם לא מצטלבות זאת אומרת – עיכוב במשלוח החבילה. אבל אם החבילה בסניף הדואר באים מתי שרוצים.
  ומכאן למסקנה התרחקו מEMS !

  ראוי לציין לשבח את wemoto שהציעו לשלוח את החבילה שוב בפעמיים (כדי שיעמוד במגבלות משקל הroayl mail) או לתת לי refund

  • רעות הגב

   בדיוק אותו מקרה קרה לי היום עם משלוח מ ASOS.
   GCX דורשים עמלות הזויות ע"מ לשחרר את החבילה.
   לא הבנתי מהסיפור שלך מה קורה במקרה שמסרבים לקבל חבילה.
   האם יש ערבות שהחבילה מוחזרת לשולח? אין אופציה שהם משמידים אותה?
   השולח קיבל את החבילה שלו בחזרה?
   מלבד לשלם למוצצי הדם האלה את הסכומים שהם דורשים מה האופציות שלי?
   אני יכולה לשחרר את החבילה בעצמי (ולשלם את המע"מ ישירות למכס)?

   אשמח לתשובה.
   תודה!

   • ranpergamin הגב

    אין לי מושג מי אלה gcx

    בדרך כלל כשמסרבים לקבל החבילה נשלחת חזרה לשולח, והוא יכול להחליט אם לזכות או לא.

    אבל ראית כאן בתגובות מקרים משונים.

    אם זה נשלח EMS את יכולה לשחרר בעצמך בבית הדואר ולחסוך עמלות, אם זאת חברה אחרת אין לך יותר מדי ברירות.. או דרכם או לסרב

   • יותם הגב

    כן, במקרה שמסרבים זה חוזר לשולח, אבל תמיד כדאי לשאול את חברת השילוח.
    כפי שרן אמר האם תקבלי refund או ישלח פעם שניה או להפסיד את הכסף תלוי ברמת השירות של המוכר.
    אגב, הזכרתי רמת שירות, זה מזכיר לי שבאחת מהפעמים שהייתי בארה"ב וקניתי מאמזון כשהגעתי לארץ גיליתי שאחד מהמוצרים לא היה מה שהייתי צריך, שלחתי להם אימייל שאני כבר בישראל ואיך אפשר לשלוח אליהם בחזרה, ענו לי שאשאיר אצלי את המוצר והחזירו לי את המחיר המלא של המוצר (20 דולר).

   • מורן הגב

    מכיר את הסיפור. אזוז החליטו על דעת עצמם לשלוח לי חבילה שלא דרך הדואר הרגיל למרות שבפירוש בחרתי באופציה הזולה יותר של שילוח רגיל. Gcx זו חברה ישראלית, בדיוק כמו ems וכו שגובה מחירים גבוהים ביותר על השירות שלה. היא מהווה שלוחה ישראלית של חברת השילוח שאזוז עובדים איתה )סוג של זכיין)

  • יותם הגב

   ראיתי שכתבת באחת התגובות שיש אפשרות לאסוף ems מהדואר,
   האם זה מהסניף הקרוב לבית או מהמרכז של ems? סניף הדואר הקרוב לביתי הכחיש כל קשר לems…

   כששאלתי אותם למה מבקשים 250 שקל על חבילה שעלותה 280 (כולל המשלוח ) ענו שכ110 שח מיסים והשאר עמלות,
   אני לא מבין איך המיסים יכולים להגיע לסכום כזה, בטבלת המיסים כתוב בסעיף של חלקי רכב שזה תלוי לפי הפריט אבל אין פירוט, איך אני אמור לדעת כמה מיסים עלי לשלם לפני שאני עושה את ההזמנה?

   • ranpergamin הגב

    כמו שאולי ראית בפייסבוק שלי, הדואר מסוגל לחשב מה שבא לו, בעיקר אם הוא מעלים את הקבלה…

    תבדיל בין מיסים לעמלות.. ואולי הפריט שקנית תחת קטגוריה של מיסים מסכום נמוך, לא יודע תחת איזה קטגוריה הם דחפו לך אותו, אבל לך תריב איתם בשביל לקבל את ה 100 ש"ח שלך חזרה.. על זה הם בונים..

 80. יותם הגב

  וגם יש לי שאלה קטנה,
  אני עוקב אחרי התגובות של הפוסט הזה כבר מספר חודשים אבל עדיין לא ברור לי ולכן אני שואל…
  אני רוצה להזמין תרמיל של vaude מארה"ב,
  המחיר כולל המשלוח הוא 143 דולר וזה נשלח דרך ups,
  האם יש סבירות גבוהה שUPS יגבו עמלות נוספות חוץ מהמיסים?
  כשהזמנתי חלקי אופנוע מאנגליה ונשלח דרך UPS לא גבו שום עמלות על חבילה שעלותה היתה 80 דולר, אולי בגלל שהיה כתוב בפאונד והמוכס התבלבל?

 81. דאגנית הגב

  הי,
  אני רוצה לקנות אבקת חלבון מהאתר שקנית את האופנייםbike24 ואני רואה שהם שולחים לארץ אבל עם חברת שילוח… אז השתמשת בשיפאיטו? החבילה שוקלת 2.25ק"ג.
  מודאגת:)
  תודה על העזרה

 82. פנינה הגב

  שלום
  שאלה בבקשה , הזמנתי מאתר עליאקספרס ביביליסט לשיער בשווי 50$ ואז גיסתי ביקשה והזמנתי גם לה והתשלום בוצע בכרטיס אשראי שלה ושוב אחינית שלי ביקשה להזמין גם ושוב הזמנתי את המוצר ושוב בכרטיס אשראי שלה , זאת אומרת שהזמנתי תוך יום 3 מוצרים שהעלות של כל מוצר 50$ כל אחד בכרטיס אשראי אחר אבל על שמי ,האם אצטרך לשלם מכס או מ.ע.מ ?
  בנוסף אני רוצה להזמין מוצר שהעלות חשמלי בעלות של 150 $ האם אצטרך לשלם משהו ?
  ושאלה נוספת בבקשה ….. אפשר להזמין מספר מוצרים במחירים קטנים שהסכום הכולל לא יגיע לתשלום מכס ?
  ושאלה אחרונה ….. האם תשלום מכס נדרש על כל עיסקה לדוגמא : 10 מוצרים בעלות כוללת של 100$ ביום משלמים מכס ?
  מצטערת עם השאלות מגוחכות ותודה על העזרה 🙂

  • ranpergamin הגב

   שלום פנינה,

   אני מזמין מעט מאד מעלי אקספרס. לא משתגע על הסחורה משם.

   לגבי השאלה:

   1. אם כל פריט הוזמן ונשלח בנפרד והמחיר כולל משלוח אז מתחת 75$ פטור ממיסים. מצד שני תלוי בחברת שילוח עשויה להיות עמלת שחרור, אלא אם כן מדובר בדואר רגיל. זה לא משנה שאת מקבלת שלוש חבילות כל עוד כל חשבונית היא בנפרד. מה שקובע זה החשבונית (או יותר נכון הצהרת המכס) שעל החבילה. אם איחדת חבילות, אז זה עלול להיות בעייתי.

   2. מכשיר חשמלי ב 150$, קודם כל בטוח יהיה חייב במס, וגם תלוי בסוג המכשיר, עלול להיות חייב ביותר מיסים, ושוב שימי לב לשיטת השילוח ופוטנציאל של עמלות בנוסף למיסים.. העמלות יכולות להיות יותר גבוהות ממיסים לעיתים…

   3. עקרונית מתחת 75$ (כולל משלוח) לא משלמים מיסים, אבל יש פריטים כמו סלולרים שעלייהם משלמים גם מ 0$.

   4. אם התוכן הוא של 100$ תשלמי עליו מיסים ללא קשר לאם יש בפנים פריט אחד, עשרה או מאה. מה שקובע הוא סכום הקניה+משלוח, לא מחיר לפריט בודד. התשלומים הם מע"מ, מס קניה ומכס, לפי ההסבר בפוסט (75$, 325# ומעל) כל מס לפי סוג הפריט.

   אין דבר כזה שאלות מגוכחות בתחום הזה.
   בהצלחה

 83. ורד הגב

  היי יש לי שאלה
  אני רוצה להמזין עץ טיפוס לחתול מארהב http://www.squarecathabitat.com/index.php/acacia-cat-tree.html
  עלות 275 דולר ומשלוח עם USPS הוא 161 דולר. מה לדעתך יקרה וכמה מקסימום אצטרך לשלם מיסים וכו?
  מה לבקש מהחנות לפני המשלוח?

  תודה מראש

  • ranpergamin הגב

   אין לי שום מושג לאיזה קטגוריית מומרים זה שייך.

   מן הסתם תשלמי מעמ ואולי מס קניה אם יש.

   קיים סיכוי שהמשלוח יהפוך ל EMS

   • ורד הגב

    תודה. חשבתי ואלי קטגורית רהיטים. אתה חושב שבמכס לא אחויב? תוכל להסביר?

    • ranpergamin הגב

     האמת שבגלל שהמשלוח והחבילה יוצאים מעל 325$ עלול להיות גם מכס, אבל שוב זה תלוי בסוג הפריט..

     יש פריטים שלא משנה הסכום, משלמים עליהם רק מעמ (למשל עגלות ילדים)

 84. מארק הגב

  שלום רן , קודם כל תודה רבה על הכתבה והסברים המפורטים.
  נשארה לי שאלה יחסית פשוטה.
  יש 6 חולצות שאני מזמין ממוכר מסויים שלא שולח לארץ.
  כל חולצה 12 דולר. זאת אומרת ס"ה מחיר של החולצות זה 72$. (ללא מסים)
  אני מתכוון לשלוח אותם לארץ דרך buy2usa בעלות של 20$.
  השאלה שלי האם buy2usa יצרפו חשבונית שלהם לחבילה (72$+20$=92$)
  ואז כשהחבילה תגיע לארץ המכס יגבו ממני מע"ם+מכס?
  או שהתשלום למשלוח מתבצע בניפרד מהעסקה עם המוכר ואין שום תיעוד לגבי המחיר משלוח?

  • ranpergamin הגב

   הי מארק,

   buy2usa היא חברה ישראלית. לכן מראש היא מחייבת אותך במיסים (היא משתמשת בשירות EMS של דואר ישראל). היא כבר תחשב עבורך את המיסים גם על המשלוח.
   אני עוד לא נתקלתי במצב שחבילה שלהם נדרשה במע"מ כפול (גם בשליחה, וגם בארץ), התשלום מתבצע מול buy2usa מראש והם מטפלים עבורך בשחרור.

   • מארק הגב

    תודה על התגובה.
    לפי דעתך זו החלטה נכונה לשלוח את החולצות דרך buy2usa? או שאפשר בשיפיתו? למרות שלא כזה הבנתי האם זה ישתלם בסופו של דבר?

 85. שירה הגב

  רכשתי בחנות באנגליה דרך האינטרנט בסכום של 51 ליש"ט (33מחיר הפריט + 18 משלוח)
  האם אדרש לשלם כאן מיסים נוספים?

  • ranpergamin הגב

   אין לי מושג עם איזה חברת שילוח שלחת. אם זה דואר שליחים כזה או אחר תשלמי עמלה.

   אני לא יודע איזה סוג פריט הזמנת ולכן אין לי מושג מה המיסוי עליו. החוקים כתובים בפוסט בצורה מאד ברורה ויש קישור לטבלה של רשות המיסים

   • שירה הגב

    רכשתי חולצת ספורט
    פרטי המשלוח באתר: Standard International Delvery
    אין לי יותר פרטים לגבי המשלוח ואינני ממש יודעת איך לבדוק.

    • ranpergamin הגב

     לגבי בגדים, אם עברת 75$ סהכ יתכן שתשלמי מעמ, אבל סיכוי לא גבוה.

     לגבי תיאור משלוח ארטילאי שכזה, אי אפשר לדעת.

     אם זה הזמנה מ next רוב הסיכויים שזה יגיע דואר רגיל.

     את יכולה לשלוח להם מייל ולשאול אם הם משתמשים בדואר רגיל (royal mail) או שליחים (EMS), ולפי זה תדעי אם מחכה לך עמלה.

     מיסים לא יהיה החלק היקר, אלא עמלה אם זה יהיה שליחים.

     על פי רוב בגדים מגיעים בשקית בדואר רגיל, אבל לכל כלל יש יוצאים מן הכלל

   • שירה הגב

    תודה על התשובה.
    אני שולחת אליהם השאלה במייל
    תודה

   • שירה הגב

    שאלתי ונעניתי כי הם שולחים ברויאל מייל.
    תודה לך על העזרה.

 86. אסף הגב

  כתבה מצויינת, יש לי כמה נקודות לא ברורות…
  בעקרון האתר של Shipito נראה לא רע, אפילו מתורגם לעברית.
  עכשיו לצד הטכני, בהנחה שאני מביא מוצר (שואב אבק נייד) ועלות המשלוח עם DHL היא 95 דולר ארה"ב, בבירור מול DHL מתקיים החשבון הנל:
  1. ערך פריט לחישוב מכס (בישראל) נקבע ע"פ ה – CIF
  Cost – ערך הפריט
  Insurance – ביטוח
  Freight – עלות ההובלה
  המוצר עולה 450 דולר + משלוח עם DHL באמצעות Shipito 96 דולר אנחנו בסיכום של 546 דולר (1,905 ש"ח)

  עכשיו הפריט מגיע לישראל:
  1. עמילות (דמי שחרור) תהליך קולקטיבי – 41.3 ש"ח
  2. מיסים 8% מערך ה – CIF – סך של 152.5 ש"ח
  3. מע"מ 18% CIF+מכס – סך של 370 ש"ח
  4. אגרת ביטחון ורשומון למכס 23.6 ש"ח
  5. אגרת ממ"ן ~ 2 ש"ח לק"ג (פריט 7 ק"ג) – סך של 14 ש"ח

  אז הגענו למחיר פריט שבמקור בארה"ב עולה 1,570 ש"ח
  משלוח + אגרות DHL סך של 936 ש"ח
  סה"כ 2506 ש"ח בארץ הפריט עולה 3000 ש"ח – 495 ש"ח הפרש…

  לעומתם, BUY2USA דורשים 84.5$ + 3.5$ + 95$ על המשלוח +מיסים באוויר… – 638 ש"ח
  סה"כ 2,208 ש"ח בארץ הפריט עולה 3000 ש"ח – 792 ש"ח הפרש…

  DHL יקרררר! (והם עוד בין הזולים…).

  תמיד לחשב, לחשב !!!

 87. רועי הגב

  היי רן,
  כמעט הפכתי לכותב קבוע במדור התגובות… כנראה בגלל שהנושא פרקטי ומעניין, בכל מקרה קבל את ההארה כקומפלימנט לבעל הבית…
  אז זהו שנרשמתי לפני מספר חודשים לשיפטו- בזכותך, וביצעתי למעלה מ 10 משלוחים, בכולם בחרתי בשיטת משלוח של אר מייל פריוטי או אקנומי. במשלוחים הראשונים החבילה הייתה מגיע לסניף הדואר והייתי מוזמן אחר כבוד לבא ולקחת אותה ( במילים אחרות החבילה הייתה נשלחת ע"י שיפטו או ע"י חברת השילוח ששיפטו עובדת אתם לדואר ישראל ) ב 3 חבילות האחרונות החבילות מגיעות ע"י שליח של ems, ואני מחויב בעל כורחי בעמלת שחרור או וואט אבר של 35 שקלים (ועוד כמה גרושים) מה שגורם לי להבין ששיפטו שינו את שיטת העבודה, וכיום הם עובדים עם ems. תקן אותי אם אני טועה.
  איך לעזאזל מחזירים את הסדר הישן והטוב ?

  המון תודה,
  רועי.

 88. daniel הגב

  לפני קצת פחות משבועיים שלחתי חבילה עם שיפיטו ב-Airmail Economy,
  ולהפתעתי שמחתי לגלות שהחבילה נשלחה דרך USPS ישירות לארץ, ולא דרך הדואר הבלגי.
  היתרונות הם שהמשלוח הגיע מהר (4 ימים לקח לו להגיע לארץ, ועוד 4 ימים עד שהגיע לסניף הדואר), ובנוסף היה
  לי מספר מעקב של USPS , שזה משהו שלפי הבנתי לא מקבלים בד"כ באקנומי.
  בקיצור נקווה שזה ימשיך ככה 🙂

  • ranpergamin הגב

   כן, לאחרונה הם התחילו לשלוח אקונימי כ USPS

   גם אני קיבלתי כמה חבילות כאלה

  • trilliane הגב

   מספר המעקב של USPS First Class (המשלוח הבינ"ל הזול) שהיה תקף בעבר רק בתוך ארה"ב תקף גם בארץ מאז דצמבר בערך. לאחרונה יצא לי לדבר על כך עם העובד בסניף הדואר הסמוך לי, והוא אמר שהם משלמים יותר לדואר (בארץ) כדי שיתייחס אליו כאל רשום.

 89. איציק הגב

  היי רן כל הכבוד על הכתבה המקיפה..

  יש לי שאלה – יש פלאפון שהזמנתי דרך איביי והמוכר אמר לי שבמשלוח רגיל דרך סין יקח בערך 35-50 יום (!)
  קניתי כבר את המכשיר במאה דולר והוא אמר לי שיש אפשרות להוסיף עכשיו עוד 30 דולר בשביל משלוח דרך dhl
  האם ה30 דולר יצטרפו או שלא יצטרפו למחיר הכולל? (כי זה תשלום בנפרד)
  מה עליי לעשות על מנת שDHL לא יגבו ממני מיסים נוספים? אם אני יצהיר שהמכשיר עולה 44 דולר אז אני אפטר לגמרי ממיסים? אני יכול להצהיר שהמכשיר עולה 70 דולר כי אולי התשלום הנפרד למשלוח לא כלול? או שהם לא יאמינו ואז יעצרו את החבילה במכס? אני לא יודע מה לעשות כי אני מפחד שיעשו לי בעיות

  האם יש איזה שהיא דרך ע"י הצהרה נכונה בהתבסס על תשלום נפרד של 30 דולר כיד להיפטר ממיסים דרך חברתת DHL
  או שאין ברירה ואני אלך על תשלום משלוח רגיל..

  אני מקווה שהסברתי את עצמי מספיק טוב ומאוד מבקש עזרה, תודה רבה !

  • ranpergamin הגב

   חברים,

   אני אחזור על זה שוב. אני לא מזמין ולא קונה טלפונים סלולריים. זה דבר מאד בעייתי לשלוח לארץ, יש עליו מס מ 0$.
   אין לך שום דבר לעשות כדי ש DHL לא יגבו ממך מיסים. DHL לא גובים מיסים, הם גובים עמלות, מי שגובה מיסים זו מדינת ישראל, וכשאתה שולח דרך חברת שליחויות נגבים גם המיסים וגם העמלות, בטח שעל מכשיר סלולר.

   אם תצהיר ערך שונה, אתה יכול לגמור בדיוק כמו כל החבר׳ה האלה שנתפסו עכשיו. המכס חם על מכשירים סלולריים.
   לך על משלוח רגיל, איציק, ותחסוך לעצמך הרבה כאבי ראש.

   בהצלחה !

   • trilliane הגב

    על סלולרים יש מסים מ-$75, הם לא מוחרגים לרעה (גם אני חשבתי כך פעם, אבל הנושא נבדק בצורה רשמית). עם זאת, כפי שציינת, המכס בודק עכשיו סלולרים בשבע עיניים ולהצהיר הצהרה שקרית יכול לעלות בכפל מסים (כקנס) ואולי בבעיות נוספות, אז בשביל מה?
    חשוב לציין שמי שחושב שזו סתם "הצהרה" לא מבין את ההשלכות של מעשיו. מדובר בעברה פלילית, זה שקר שנועד להתחמק ממכס, כלומר עברת מס. ובמקרה שהמוכר שיקר ולא הייתה לך שליטה על כך עוד יש למי לגלגל את האחריות, אבל אם זו הצהרה שלך ונתפסת, אתה ורק אתה אחראי ותישא בהשלכות. האם זה באמת שווה את זה? להסתבך עם החוק רק כדי לחסוך קצת כסף על סלולרי שקונים פעם ב?

 90. ohha256549834 הגב

  הבנתי פשוט שאם DHL רואים חשבונית של 75 $ ומטה אז החבילה פטורה לגמרי ממסים..
  אז אני יצהיר שעולה 44 או שאני אצהיר 70 (תלוי אם התשלום הנפרד של ה30 דולר למוכר משוקלל עם המכשיר)
  ואני יוכל להיפטר לגמרי ממסים או שלא לא יאמינו ויהיו בעיות?
  תודה רבה מאוד על העזרה אני אשמח אם תוכל להתייחס לכל הפרטים של השאלות ..

  • ranpergamin הגב

   תלוי מה המוצר ומה אתה מזמין. על סלולרים למשל יש מס מ 0$. המכס חם עליהם.
   הצהרת לא נכונה על ערך יכולה לעלות בקנסות וברישומים, לכן שווה להזהר מזה.

 91. יוני הגב

  לא הבנתי איך המכס "חם" על סלולרים אם 99% מהאנשים שמזמינים סלולארי באינטרנט עושים זאת בדואר רשום. האם בדואר רגיל אתה מתכוון לדואר לא רשום, ללא מס' מעקב? המוכרים מסין לא מסכימים. איזה פקידי מכס מעכבים את כל החבילות בחודשיים האחרונים (ראה שרשור בפורומים על סלולריים מסין…)? פקידי דואר ישראל?
  ועוד שאלה: האם ייתכן שהמכס בעיר מסוימת מקפיד או יותר או פחות מאשר בעיר אחרת בארץ? או שזו מדיניות כלל ארצית?

 92. Mike הגב

  לא הבנתי משהו עיקרוני – שאתה אומר ש100% מחבילות הEMS נבדקות במכס, זה אומר שהמכס פותח את כל חבילות? או שרק קוראים את כל ההצהרות?
  מתי המכס כן פותח את החבילה?
  אם למשל הזמתי פריט, המוכר שלח בEMS והצהיר מחיר של $70, שזה נגיד רק חצי ממחיר הריט. רוב הסיכוים שיפתחו את החבילה או לא?

 93. YotamB הגב

  כשרשות המיסים מחליטה לקחת מס. מאיזה מחיר זה נלקח?
  לדוגמא, לאחרונה הזמנתי תיק ששויו בארץ הוא 1000 שקלים ומחירו באיביי עלה 108 דולר כולל המשלוח. אם ונגיד יחליטו לקחת מס על התיק מאיזה מחירי הם יקחו את המע״מ?

  והאם אתה יכול להסביר בקצרה איך לקרוא את המושגים בטבלה של המכס? למה ישנם 2 עמודות למיסים כללי?

  • ranpergamin הגב

   יש שלוש עמודות לפי דרגות המחיר ובהן חישוב המס הכולל

   מתחת 75$
   75$-325$
   325$ ומעלה

   עקרונית החישוב כולל בתוכו את עלות השילוח

   בפועל הם לרוב לא מחשבים את המשלוח, או שעושים מה שבא להם

   אם הערך הרשום בחוץ לא הגיוני לדעתם בבדיקה פרטנית הם יכולים לפתוח ולבקש ממך חשבונית מקור

   • רועי הגב

    מניסיוני המר , תמיד, אבל תמיד, הם מחשבים את עלות המשלוח כחלק מהעלות הכוללת של המוצר ( אין גבול לטיפשות או לרשעות ) כך שיש על המשלוח את דיני המס לכל סוגו.

  • ranpergamin הגב

   המחיר בארץ לא רלוונטי

   מה שרלוונטי הוא המחיר המוצהר על החבילה והמחיר שבו קנית באמת.

   אם תשקר בהצהרה אתה עשוי להסתבך כמו שקרה לעשרות שייבאו טלפונים לאחרונה

   • YotamB הגב

    הבנתי אותך.
    המוכר אמר לי שהוא רושם על החבילה שזה מתנה ורשם שערך המוצר הוא פחות מ70 דולרים והוא שולח את זה בכלל בדואר רגיל ככה שהסיכוי שזה יתפס הוא נמוך אני מניח.

    בכל אופן, אני מודה לך על הכתבה הנהדרת שהכנת פה ! היא פתרה לי המון שאלות שהיו לי.

 94. דני פייק הגב

  היי אחלה כתבה.
  יש לי משפחה שרוצה לשלוח לי מארה״ב I robot )שואב אבק.
  עלות קניה 460 דולר.
  איך כדאי לשלוח לארץ וכמה יעלה לי ?
  תודה

 95. קרינה הגב

  שלום, כל כך חבל שלא קראתי את הכתבה הזו לפני שעשיתי הזמנה.
  פעם ראשונה עשיתי הזמנה דרך אליאקספרס (וגם אחרונה כנראה). הזמנתי ציוד לצילום בשווי 200$, התקשרו אלי מHDL ושלחו במייל מכתב של מכס שאני צריך למלות ויחד עם זה צילום קבלה של המשלוח על 70$!!! רק עכשיו קראתי שחייבים לבקש מהסינים לשלוח חשבונית עם מחירים אמיתיים, אף פעם לא הייתה לי כזאת בעיה באי-בי, עכשיו אני לא יודעת מה לעשות אחרי כל הכתבות באינטרנט שקראתי על כל הנסיונות הברחה! האם הם יאמינו לי אם אני ארשום מחיר אמיתי? או שאולי עדיף להגיד שאני לא רוצה לקבל את המשלוח ולבקש החזרת כסף מאותה חברה שממנה הזמנתי? אולי מישהו היה במצב דומה? תודה רבה על המענה.

 96. talya הגב

  אם הזמנתי חבילה מעל 75$, נניח 80$ , האם אשלם מס על כל הסכום או רק על ההפרש?

 97. עדן הגב

  ישנם מוצרים שאני רוכש וחוץ ממחיר המוצר והמשלוח אני משלם גם import chrages,
  האם זה אומר שכשהמוצר יגיע לארץ אני לא אשלם עליו מכס ?

  תודה !

  • ranpergamin הגב

   import charges זה ״עליות ייבוא״ בתרגום פשוט. זה יכול להיות המון דברים.
   אם זאת קנייה פרטית, אז זה לא ייבוא ואז חלים על זה חוקי המס של השליחויות. אם זה מוגדר ייבוא מסחרי זה סיפור אחר לחלוטין.

   אני לא יודע מה זה ״אני לא אשלם עליו מכס״, כמו שכתבתי בפוסט, יש הבדל בין מע״מ, מס קניה ומכס. מכס זה לא שם כולל להכל. התשלום לפי הטבלה של רשות המיסים לסוג הפריט.

 98. גיא הגב

  שלום לך!
  תודה רבה על כל המידע המועיל.
  אני רוצה להזמין מסין ערכה של אופניים חשמליים. זה כולל גלגל מנוע ובקר. זה סה"כ קופסה גדולה במשקל של כ-10 קילו.
  הם מציעים משלוח חינם לכל העולם דרך Expedited Int'l Shipping והם שולחים דרך
  Express Air parcel, שאמור להגיע תוך כחמישה ימים.
  השאלה שלי היא, לכאורה זה דואר בינלאומי רגיל ללא חברת שילוח ולכן זה עובר רק דרך דואר ישראל? אם זה כך, מה הסיכוים שזה לא יעצור כלל לבדיקה, כי אם זה יעצור כנראה שלא יהיה אישור לייבא את זה…

  • ranpergamin הגב

   אני מתאר לעצמי שזה ייעצר לבדיקה, השאלה תחת איזה קטגוריה זה יכנס.. אופניים או מוצרי חשמל..

   • גיא הגב

    יש משהו שאתה יכול לייעץ בנושא? איך בכל זאת להביא את זה? כי המכס כנראה לא ייתן אישור לזה בארץ, זה מנוע חזק, ומה שכן חוקי בארץ זה בדיחה…

    • ranpergamin הגב

     באמת שלא יודע להגיד לך. אם אתה רוצה לקחת סיכון, אתה יכול לשלוח דרך משלוח ימי של buy2usa ולהצהיר על זה כאופניים (שזה יהיה נכון, אגב)

 99. מיכה הגב

  תודה רבה על כתיבת המאמר,

  אני לפני קניית תיק למחשב נייד מאמזון (הם שולחים לארץ) עלות התיק ומשלוח ומיסים לפי אמזון 180 דולר,האם יש סיכוי שהתיק יעבור חלק?או שאני אצטרך לשלם עליו מיסים?

  • ranpergamin הגב

   קודם תבדוק אם לא זול יותר לשלוח דרך חברת שילוח אחרת.

   אחרי זה עקרונית ייבדק, ואולי אם קצת מזל לא תשלם, אבל אני לא נביא ואין לי קשרים בדואר 🙂

 100. אור הגב

  שלום,
  אם אני שולח דרך Shipito ב Airmail Economy האם החבילה מגיעה ישירות לתא-דואר שלי בבניין, או ששמים לי פתק בתא-דואר על דואר רשום, ואני ניגש איתו לסניף הדואר לקבל את החבילה?

  תודה על הפוסט.

  • ranpergamin הגב

   זה לא דואר רשום, אם זה מה שאתה שואל.

   אם זה לא נכנס לתא אז מן הסתם תקבל פתק שיש לך חבילה

   • Nati הגב

    היי!! קודם כל שאפו על המדריך החכמת אותי מאוד!!
    לפי מה שהבנתי ממה שכתבת שכל משלוח שנשלח על ידי הדואר הרשמי של אותה מדינה אז הוא יגיע ויתקבל פה על ידי הדואר הרשמי שלנו ואז הבדיקה תהיה רק מדגמית ותמשיך לסניף הדואר ללא עיכובים ועמילות. השאלה שלי היא איך אדע שהמוכר ששולח לי הוא משתמש בדואר הרשמי שלהם. על פרטי המשלוח כתוב לי שזה מגיע מהונקונג בצורה כזו. (Shipping and handling

    Item location: Hong Kong, Hong Kong
    Shipping to: Americas, Europe, Asia, Australia
    Quantity: Change country:
    Shipping and handling
    To
    Service
    Delivery*
    Free shipping
    Israel
    Economy Int'l Postage
    Estimated between Thu. Jun. 12 and Fri. Jul. 4
    Seller ships within 2 days after receiving cleared payment.
    * Estimated delivery dates include seller's handling time, origin ZIP Code, destination ZIP Code and time of acceptance and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.
    Handling time
    Will usually ship within 2 business days of receiving cleared payment.)

    • ranpergamin הגב

     לא כל משלוח של דואר רגיל הוא בהכרח יהיה דואר רגיל בארץ. חלקם עשויים להפוך ל EMS, למשל EXPRESS של USPS.

     כאשר יש שילוח חינם קשה לדעת מה היא החברה השולחת ורצוי לברר.
     שילוח חינם מהמזרח הרבה פעמים זה דואר רשום רגיל (אם זה מסין), ואם זה EMS או כל חברה אחרת, הם בדר״כ מפרטים, אבל לא תמיד.

     בקיצור, כל מקרה לגופו. לי יש נסיון בעיקר עם שילוח מארה״ב ומגרמניה (לרוב dhl) לארץ.

 101. עדי הגב

  כדאי לך להוסיף לחברות שלוכחות עמלה את החברה DCX, הם גובים עמלות לפי ערך החבילה שעוברת דרכם (אחוז מערך החבילה שגדול מהמע"מ).

 102. עדי הגב

  יש קבוצה בפייסבוק שמדברת על קניות (e-ma-bey) אני יכולה לפרסם את הטבלה של החברות שלוח + לינק לבלוג שלך?

 103. cleo הגב

  שאלה… אני נוהגת לקנות לא מעט ב IHERB (שגובים 4$ על משלוח) בהמלצתך גלשתי ל vitacost.com אבל אני רואה שהם גובים $10.99 על משלוח… למה לדעתך הם מומלצים? אני מפספסת משהו?.. תודה!

  • ranpergamin הגב

   תלוי מה את צריכה.. יש מוצרים שאני קונה שם שלא זמינים ב iHerb

   • cleo הגב

    אוקיי, אז די ענית לי בעצם.. אם זה כן זמין ב iHERB עדיף לרכוש שם….

    • ranpergamin הגב

     אם השילוח יותר זול והפריט יותר זול אז זה המעשה הצרכני הנכון כנראה.

     אני אוהב את vitacost בגלל כמה מותגים ספציפיים שאני מוצא אצלם והשילוח dhl המהיר ונטול העמלות

   • יואל הגב

    שלום!!!
    רציתי לשאול שאלה כי לא הבנתי כל כך את ההסבר עם המשלוחים לארץ …
    אני כרגע רוצה לקנות 10 זוגות משקפי שמש בסכום 230$ כמה אני משלם מכס,מעמ פשוט אין לי מושג ולא הבנתי …
    ורציתי לדעת עוד דבר קטן אני רוצה משלוח מהיר 4-7 ימים באיזה חברה כדי להזמין ???
    תודה מראש

 104. נדב הגב

  טריק קטן ב- bookdepository – האתר מתיימר לתמחר את מוצריו ללא משלוח לכל העולם, אולם אם מתחברים אליו באמצעות IP של בריטניה (דרך vpn או פרוקסי כלשהו) המחיר יורד עוד יותר. משמע, יש מחיר משלוח למדינה ממנה אתם גולשים גם אם הם לא מפרסמים זאת בפועל. אז אם יש לכם איך להסוות את עצמכם ולגלוש עם IP בריטי תוכלו לחסוך עוד כמה דולרים.

 105. רינה הגב

  שאלה… האם יש עלויות לגבי גודל או משקל החבילה? אני מעוניינתהזמין ריהוט לגינה והחבילהגדולה העלות היא 73 דולר כולל המשלוח האם אחויב בנוסף ביגלל גודל חבילה/ משקל?

  • ranpergamin הגב

   עלויות של מיסים ?

   מיסים זה לפי סוג התכולה.

   עלות משלוח ועמלות זה לפי גודל ומשקל

   • רינה הגב

    משלוח אני משלמת דרך האתר 17 דולר ,האם יודע כמה מיסים אשלם ולפי איזה משקל .אני מניחה שהמשקל גבוהה. . תודה

 106. Dolev הגב

  אז ככה, הזמנתי היום ביגוד לקטנצ'יק שלי מאתר NEXT ב- 500 שקל (שכחתי את עניין תקרת ה- 75$…), מה הסיכוי שהחבילה תיתפס?

  * אני יודעת שזו שאלת קיטבג….

  • ranpergamin הגב

   אין לי מושג ירוק.
   כנראה שתדרשו לשלם מעמ לפחות

  • trilliane הגב

   זו לא שאלת קיטבג, בלאו הכי אין לך שליטה בזה… זה עניין של מזל (לא יודעת לכמת לאחוזי סיכוי), כי החבילות נבדקות מדגמית. במקרה שהיא תיבדק תקבלי דרישה לשלם מע"מ (18%). חשוב להבהיר שהבדיקה המדגמית היא רק אם שלחת ישירות לישראל; אם שלחת באמצעות חברה שמספקת כתובת בארה"ב (כמו BUY2USA) הסיכוי הוא 100% כי הן בודקות ומחייבות אותך מראש.

 107. דאגנית הגב

  החבילות שלי מגיעות עם dhl מאותו אתר, האם עלי לשמור על הפרשי זמן בין חבילה לחבילה? 24 שעות? שבוע?
  תודה על העזרה 🙂

  • ranpergamin הגב

   לא הבנתי. לשמור את הפרשי הזמן ? מה הכוונה ?

   • דאגנית הגב

    אני שומרת על רף ה 75 דולר. השאלה היא אם אני מזמינה 3 חבילות שמגיעות ביחד, האם הם יכולים לגבות ממני כספים על שלושתן ביחד או שכל חבילה נשפטת בפני עצמה? האם אני יכולה להזמין כל יום ב75 דולר או שעדיף שאשמור על מרווחי זמן בין חבילה לחבילה? אגב, אני כבר ביקרתי במכס בדרך ההגנה ולא היה כיף. שאלתי גם שם ולא קיבלתי תשובה ישירה.

    • ranpergamin הגב

     החוקים הם פר חבילה למיטב ידעתי.
     הדואר לא ״מאחד״ חבילות על דעתו, שהרי כל תוכן הוא קונה ובפני עצמו.

     לגבי מרווחים, זה גם לא רלוונטי לדעתי.

     • דאגנית

      תוווווווודה!

     • trilliane

      במכס עלולים לאחד חבילות (ששוויין הכולל מעל $75) שהוזמנו (והגיעו) באותו יום מאותה חנות (אם הם שמים לב לכך, כמובן) כי הם רואים בכך פיצול מלאכותי של הזמנה אחת שמטרתו להתחמק מתשלום מסים. שמעתי אישית על מקרים כאלה, האחרון מביניהם הגיש תביעה נגד המכס, אין לי מושג מה נסגר (אם בכלל).

      חנויות לא מאחדות חבילות על דעת עצמן אם הן נקנו ושולמו לחוד. גם מוכרים פרטיים לא אמורים לעשות זאת, אבל כדאי לוודא זאת מולם.

      לגבי הדואר, מכיוון שהדואר עצמו לא קובע את תשלומי המסים זה לא משנה; בדואר דווקא כן "מאחדים" חבילות לפעמים (קושרים יחד בגומייה) כדי למסור אותן יחד, ושולחים רק פתק אחד מטעמי חיסכון. קרה לי כמה וכמה פעמים, זה נוח להם ונוח גם לי, אז לא אכפת לי (ואין לזה קשר לתשלומי המסים, כאמור).

  • יותם הגב

   לדעתי כדאי להמתין בין חבילה לחבילה כי המוכר לפעמים עלול לאחד מספר רכישות,
   לגבי כמות זמן ההמתנה, כדאי להמתין עד שהחבילה תישלח (מן הסתם המוכר שולח אימייל כשהחבילה נשלחת) ואז לרכוש את החבילה הבאה.

   • ranpergamin הגב

    הכוונה שלה הייתה לגבי האם הדואר ״יסמן״ אותה במידה והיא שולחת הרבה חבילות

    לא בהכרח מאותה חנות. אם הבנתי נכון

   • המשלח הגב

    בעיקרון הכל זה בני אדם ונתון לשיפוטו של כזה או אחר, בייחוד בדואר ישראל בארץ הקודש.
    את יכולה לבצע שלוש הזמנות ולשלוח אותן במישלוח בודד, אך קיים סיכוי שדואר ישראל "יחליט" שזאת רכישה בודדת, וכתוצאה מכך את עלולה לעבור את ה – 325$ ואז גם תחוייבי במסים בנוסף על המע"מ.
    רצוי לא להשאיר פתח להחלטות של פקידי הדואר, אלא לוודא שליטה מלאה על התהליכים.
    הגילוי של רן לגבי שיפיטו העביר אותי לחלוטין לחברה זאת במשלוחים קטנים ממתחרים…

    רן, כל הכבוד, יישר כח…

 108. קניינית הגב

  שלום, אחלה פסוסט!!! אנחנו מעוניינים לרכוש עגלה מגרמניה איך אנחנו מחשבים את המחירים?
  התכתבנו עם babyshop מחיר שילוח לעגלה הינו 65 יורו.
  איזה עוד אתרים גרמנים שולחים ארצה לא הצלחתי למצוא ב google shopping de .

  תודה רבה

  • ranpergamin הגב

   קודם כל ברישום לאתר , את רואה מחיר עגלה פחות ב 20% אם רשמת את מדינת ישראל, כי ברגע ששולחים החוצה יש 20% פחות מס.

   לא חיפשתי לאחרונה חנויות, אבל יש ל shipito משלוח דרך אוסטריה (משלוח של עגלה לאוסטריה יהיה חינמי כנראה) ואולי כל אפשר לקנות מאד חנויות שלא שולחות לארץ ישירות

 109. אור הגב

  שלום,
  שלחתי חבילה דרך שיפיטו Airmail Economy ולאחר חודש וקצת קיבלתי פתק בתא דואר, שמודיע על חבילה בסניף הדואר של דיזנגוף. ניגשתי לשם לקחת את החבילה, הפקיד חיפש אותה אך לא מצא.
  בקיצור נראה שהחבילה שלי נגנבה / אבדה.
  האם מישהו נתקל במקרה כזה מוזר? מה עלי לעשות? האם אפשר לתבוע את הדואר על איבוד החבילה?

  • ranpergamin הגב

   כנס עם הפקיד למחסן לחפש. אם קיבלת פתק היא הגיעה לסניף, אז או שהם מסרו אותה למישהו אחר בטעות או שהיא עדיין שם

   • אור הגב

    עדכון…
    מסתבר שהחבילה נשלחה בחזרה לשיפיטו, במקום לסניף, וכתוצאה מכך, אני צריך לשלם שוב עבור המשלוח.
    מה שלמדתי זה שהפתק הראשון על חבילה, מגיע ממחלקת דוורים, והפתק השני מגיע מהסניף.
    מסתבר שדואר ישראל לא ממש יעיל ואמין.
    מצורף קישור לכתבה על הדואר ב ynet :
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4538347,00.html

    • ranpergamin הגב

     טוב לדעת. תודה !

    • trilliane הגב

     זה ידוע, הסניף לא אחראי על חלוקת הדואר לדוור (או בכלל על הדוור…) אלא מרכז המיון/הפצה/חלוקה מעבירים לדוורים ישירות את המכתבים. אם יש דבר דואר גדול שהדוור לא יכול לשאת איתו, הם מעבירים לו פתק, ובמקביל מעבירים את החבילה לסניף. זו הסיבה שהפתק מגיע לתיבת הדואר לפני שהחבילה מגיעה לסניף (בהנחה שהדוור יעיל ומחלק דואר כהלכה כל יום; גרתי בשכונה שבה זה לא קרה). בכתובתי הנוכחית הדוור מחלק בבוקר/צהריים, החבילות לסניף מגיעות אחר הצהריים, אני צריכה להגיע אחרי 4 כדי לקחת אותן (ובימים שני/שלישי מאוחר יותר, כי כשהם לא עובדים רצוף הם לא תמיד מספיקים לסדר את החבילות על המדפים). אם זה דואר רשום זה קצת מעכב את התהליך והחבילות מגיעות רק ביום למחרת. הודעה שנייה כבר נשלחת מהסניף.

 110. Nati הגב

  עוד שאלה .. ניסיתי להירשם לאתר שיפיטו ובסוף ההליך הוא מבקש לחייב את חשבון הפיי פאל שלי בחמש דולרים. אני מעונין רק להירשם שיהיה לי חשבון אצלם מוכן וכשאצטרך אשתמש בו בתשלום שיידרש. זה לא אפשרי??

  • ranpergamin הגב

   5$ זה תשלום של ״דמי רצינות״ ברישום.
   ה 5$ האלה נכנסים לבאלאנס (חשבון) שלך, ויכולים לשמש אותך בשילוח החבילה הבאה שתשלח משם לארץ.

 111. אושרי לוי הגב

  שלום רב לכל המומחים ותודה על המדריך
  1.כשאני קונה משהו באיביי יש לי דרך לבחור את סוג וחברת המשלוח????
  2. לא כלכך הבנתי מה שכתבת לגבי השינוי שנעשה בחיפוש באיביי והאם זה טוב או לא ומה זה נותן לי כשאני מוסיף לשורת הכתובת את מה שכתבת???
  3. לגבי שיפיטו יש בדף הראשון של ההרשמה שתי אפשרויות ימין ושמאל במה עדיף ומדוע הם מבקשים חמש דולר עוד לפני שהזמנתי דבר???
  מה נותן לי שיפיטו בתום ההרשמה?? אם זה כתובת אמריקאית אז מזה שונה מbuy2usa???האם הם עובדים עם חברת הדואר בישראל??? ואיך אני משתמש בכתובת הזו למשל במשלוחים מבסט ביי???

  • ranpergamin הגב

   אושרי שלום,

   דבר ראשון תרגע ותרגיע עם סימני השאלה. אחד בסוף כל משפט מספיק 🙂

   תשובות לשאלותייך:
   1. תלוי במוכר. בדר״כ הם מפרטים את סוג השילוח, אתה תמיד יכולה לשאול אותם, ואם יש יותר מאפשרות שילוח אחת יהיה כתוב תחת Shipping
   2. במידה ואתה גולש דרך ebay.com אתה רואה רק תוצאות של ארה״ב. הוספה של השורה הזאת מביאה תוצאות ממוכרים בכל העולם.
   3. לא יודע מה זה ״ימין ושמאל״. 5$ זה דמי ״רצינות״ בהרשמה, שעומדים לרשותך אחרי זה לתשלום על משלוחים. זה לא כסף אבוד. שיפיטו נותן לך כתובת בארה״ב, ואם אתה עושה מינוי יש 3-4 מחסנים ברחבי ארה״ב (ואחד באוסטריה), אני כתבתי עליהם מספיק בשני הפוסטים וכל המידע שם. היתרון שלהם על buy2usa שהם פשוט יותר זולים בחבילות קטנות.

   איך אתה משתמש בכתובת ? אתה קונה באתר של bestbuy ושולח לכתובת שהם נותנים לך, כשהחבילה מגיע אליהם, אתה מקבל מייל, נכנס למערכת שלהם, בוחר את סוג המשלוח, משלם עבורו והוא נשלח אלייך לארץ.

 112. ronostalgy הגב

  שאלה לגבי Shipito –
  Airmail Priority עדיין מגיע כ-EMS?

 113. ליאב הגב

  אחלה של הסבר רק אם תוכל להסביר לי אם אני רוצה להזמין פלאפון מאיביי או מאלי אקספרס באיזה שיטה הכי כדאי לי להזמין כדי לא ליפול על מכס?

  • ranpergamin הגב

   אם קראת את פוסט ההמשך:

   1. אני לא מביא סלולרים
   2. אני לא קונה בעלי אקספרס

   אין שיטה. לא כדאי להתעסק עם זה. המכס חם על פריטים כאלה

 114. שרה הגב

  תודה רבה על הפוסט המושקע!! ממש נהנתי לקרא ולהחכים!
  רציתי לשאול לגבי עגלת תינוק, חמתי אמורה להגיע לארץ ללידה שלי והיא קנתה לי עגלה בארה״ב. השאלה אם יש מצב להכניס את זה לארץ מבלי לשלם מע״מ, הבנתי שאין מכס על מוצרי תינוקות אבל יש מע״מ על כל דבר חדש. השאלה אם היא יכולה להביא את זה פתוח במטוס אפילו שהיא באה בלי תינוק או שרק אם אני באה עם תינוק אני פטורה ממיסים על העגלה?

  • ranpergamin הגב

   הי שרה,

   אני אגיד לך כל מהמקרה הפרטי שלי.
   אני הבאתי עגלה והתכוונתי להצהיר, לא שווה להסתבך, כי המחיר יותר יקר במקרה שתופסים אותך..

   עברתי במסלול האדום, אמרתי להם יש לי כאן עגלה, הנה הקבלה , עלתה X וכו..

   הם אמרו לי להמשיך הלאה בלי לשלם..

   המכס מחפשים דגים גדולים. אולי כן תתבקשי לשלם את המעמ
   אבל לפחות זה יהיה צפוי ולא תשלמי יותר מזה.

   מצד שני לפתוח עגלה זה אפשרות אבל גם אז קיים סיכוי להיעצר (עגלה חדשה ללא תינוק..)

 115. zaznoo הגב

  הי,
  האם תוכל לתת לינק לחנות ספורט טובה בארצות הברית לקניות אונליין: משהו כמו wiggle רק בארצות הברית, שיש בה בגדי ריצה וציוד לשחייה.
  ושאלה נוספת – אני משתמש בshipto, אם רכשתי בwiggle במעל 100$ המשלוח לארה״ב הוא חינם ולא משלמים מעמ. האם יש סיכוי שהמכס בארה״ב יעצור את החבילה לפני שהגיע למחסן של shipto?
  מה כללי המכס בארה״ב?
  או שלדעתך שווה לשלם את המעמ ולשלוח לאוסטריה?

  תודה מראש…

  • ranpergamin הגב

   1. Swimoutlet.com
   2. לא הייתי שולח מוויגל לארהב נראה לי ארוך ומיותר וכל מה שאפשר לקנות בוויגל אפשר בארה״ב יותר בזול

 116. גל רהב הגב

  תודה על הסקירה. כיצד משיגים קופון runblog10 ל- Runningwarehouse.com?

 117. בן הגב

  יש לי שאלה!
  יש הגבלה של משקל של פריט שעולה פחות מ-75$?

 118. shosh הגב

  כשמזמנים מהאינטרנת כותבים תכתובת באנגלית או בעברית ?

 119. ranpergamin הגב

  כמובן. רק ציינתי את זה שכן אין לי ניסיון בהילכות חלוקת דואר עירוני.

 120. אלירן קדוש הגב

  שלום

  אני רוצה לקנות אופניים מארה״ב ולשלוח אותם לארץ.
  השאלה הראשונה שלי אם איזה חברת משלוחים הכי כדאי לי לבצע זאת.
  והשאלה השניה אם אני תושב חוזר שיכול לעשות עוד משלוח בלי מיסים, האם יש חברה ספציפית שמטפלת בזה?

  • ranpergamin הגב

   אתה יכול לשלוח ימי עם buy2usa או אווירי עם כמעט כל חברה. הייתי שולח דרך Buy2 כי הייתי רוצה ביטוח על הובלה כזו.

   לא יודע על איזה סוג חברה אתה שואל, אולי זה עמיל מכס ויש הרבה כאלה

 121. מגדי הגב

  הי רן,
  בלוג נהדר, תענוג לקרוא, סייע לי רבות לחסל את הערפד שלי 🙂

  אחרי זמן מה ששלחתי לארץ דרך buy2usa החלטתי לנסות את השירות של shipito.
  אכן אחרי הרישום הם מבקשים הזדהות ע"י שליחת מסמכים אבל זה לא מונע שליחת חבילה לכתובת שלהם.
  שלחתי לשם חבילה, החבילה התקבלה שילמתי על המשלוח לארץ (ביצעתי גם אישור של כתובת האימייל שלי)
  אך כעת החבילה לא נשלחת לארץ והחשבון נמצא תחת review עד לביצוע אימות ושליחת מסמכים.

  Package status
  Customs Value: $
  Shipping Method selected
  deposit is sufficient
  Account on Security Hold

  האם אתה מכיר את הסיטואציה הזאת?

  תודה מראש,
  מגדי

 122. ranpergamin הגב

  ותודה על הפרגון

 123. רועי הגב

  אהלן רן,
  בזכותך אני רשום ומקבל דואר כבר חצי שנה דרך שיפטו… אתה צריך להתחיל לקחת מהם אחוזים…
  רן, אני הולך להזמין מחשב נייד קצת גדול ( מסך 18.4" )שעולה 650$ ( זה מה על כל פנים אני הולך להצהיר עליו :-)…) כשבדקתי עלויות משלוח בשיפטו חלק מהאופציות כלל לא עלו ( כנראה מחמת גודל החבילה ).מה שהשאיר לי את האופציה של dhl כאופציה הטובה ביותר.
  יש לך מושג לאיזה עלויות נוספות +- אני צריך להתכונן מלבד עלויות השילוח ?
  עוד שאלה : dhl יסתפקו בהצהרת שווי החבילה שתעשה על ידי או שהם יצטרכו משהו רשמי ?

  המון תודה,
  רועי.

  • ranpergamin הגב

   הי רועי,

   תודה.
   לא יודע מה בדיוק העמלות ש dhl ידרשו.
   תתקשר אליהם

   הם בטח ירצו חשבונית מקור

   • רועי הגב

    רן,
    אודה לך על עזרתך.
    זה מה ששאלתי אותם :"Dear Customer Service, I want to know: I forgot my laptop in Orlando, and I want to send him to Israel. The laptop is a used computer, of course I do not have the original receipts. What documents do I need to give you? The value of a about $ 650 or so. Regards, Roy."
    וזה מה שהם ענו לי :"According with the records we will need the waybill (label) and commercial invoice."
    מה המשמעות? אני מתכוון במונח המקצועי. הם רוצים הצהרה של שווי וגם קבלה מקורית?
    הם גם התייחסו לנושא הסוללה אבל זה כבר סיפור אחר….
    בתודה,
    רועי.

 124. שרה רחמני הגב

  שלום רב. הזמנתי מאלי אקספרס פלאפון. ב1/3-2014. עדיין לא קבלתי. מה עושים . תעזרו לי בבקשה.תודה שרה.

  • ranpergamin הגב

   אין לי שום מושג. אני לא קונה בעלי אקספרס. תפני לעלי אקספרס עצמם

   אגב , הם לא מחייבים כל עוד את לא מאשרת כך שלא קרה כלום בעצם

 125. J45 הגב

  שאלה, קראתי את הבלוג המדהים שלך וקיבלתי הרבה טיפים,
  יש איזה מוצר שרציתי לרכוש שנמצא רק בחו"ל, והיה אותו באמזון,( רכשתי כבר בעבר באמזון אבל זה כבר עברו כמה שנים או שהביאו לי חברים דרך אנגליה את המוצרים, כי בתכלס שמתי לב שזה לא משתלם בגלל המיסים ועלות המשלוח)

  ראיתי שהמחיר של המוצר שווה , והיה רשום שהמשלוח חינם(כי המוצר הזה עולה יותר מ35$) אז הבנתי שה"חינם" מתייחס למשלוח בארה"ב בלבד, במחשבון של האתר של שיפיטו יצא שמשלוח אוויר או ים כולל ביטוח במינימום יעלה לי 17$, לא כולל הדמי מנוי אצלהם כנראה זה כבר יוצא שהמחיר ממש לא משתלם, השאלה אם יש דרך לעקוף את זה??כי מאוד רציתי את המוצר הזה ואין לי מי שיביא לי אותו.

 126. יניב אהרוני הגב

  אהלן רן!
  ראשית, חשוב לי להגיד כי הבלוג ממשיך 'לשבש' את ימי ולא פעם אני מוצא עצמי נשאב לכתבה מרתקת או שפורצת לה המחלה חשוכת המרפאה הידועה בכינויה "חדוות קנייה" בעקבות כתבה שעולה על ציוד חדש באמצע יום עבודה עמוס. בקיצור תענוג!
  לעניינינו, הפעם החלטתי גם אני לשנות ממנהגי ולנסות את שיפיטו והפעם תיק ריצה שמחירו מעל 75 $.
  האם אחרי שינויי השילוח שהם ביצעו ועברו ל EMS, משקלו וגודלו של הציוד שהזמנתי (החבילה להערכתי 50X30X20 ומשקל כולל של 1 ק"ג פחות או יותר ) צפוי לעבור יעברו דרך EMS או בדואר הרגיל? כמובן שמטרת השאלה היא לשם רישום המחיר בחשבונית.

  אודה על תשובתך.
  יניב

  • ranpergamin הגב

   הי יניב,

   תודה על הפרגון

   איזה אפשרויות שילוח שיפיטו מציע לך ?
   יש air mail economy ?

   • יניב אהרוני הגב

    אהלן רן.
    הכנסתי את נתוני הנפח והמשקל של התיק (330 גר' וגודל 37X20 X6 ס"מ ) והגדלתי למשקל 750 גר' ולגודל קופסה 45X25X15 ס"מ כדי שלא תהינה אי הבנות.
    האופציות שקיבלתי הן: Airmail economy ן- USPS Priority mail.
    אם אגדיל עוד טיפה לאזור 1 ק"ג ונפח מעט יותר גדול עדיין אקבל את USPS/

 127. יוני הגב

  היי רן, תודה רבה על המדריך.
  במידה ואני מזמין 2 טאבלטים מאתר בחו"ל , כל אחד מהם עולה 69 דולר, האם אחוייב בתשלום מיסים ? שהרי האחד עולה פחות מ-75 דולר אך שניהם ביחד יותר …
  תודה

 128. עומר הגב

  היי רן,
  הזמנתי פעם ראשונה היום מוצר באיביי-כ 71$ משקל של בערך קילו.
  איך זה אמור להשלח מהספק?בדואר?אמו להגיע אלי בדואר ישראל?

 129. צביקה הגב

  היי שלום,
  מנסיונך, אם אני קונה דרך אמזון/איביי נעליים במחיר 64$ ומחיר משלוח של 19$, סה"כ 83$, האם יחייבו אותי מסים מסויימים?

 130. רבקה הגב

  שלום! אם אני מזימה 2 שמלות פלוס משלוח ב340$ קצת פחות כמה אני יצטרך לשלם פה בארץ כשזה יגיע? ואם יכתבו שזה מתנה מה יהיה אחכ?
  תודה רבקה

  • ranpergamin הגב

   שלום רבקה,

   את תשלמי מעמ בטוח בגובה 18% ואם זאת
   חברת הובלה פרטית גם אולי עמלות

   • רבקה הגב

    אז מה החישוב? אני לא טובה בחשבון ומספרים לצערי. ואם הם כותבים שזה מתנה, זה משנה?
    איך יוצאים מזה לא לשלם ככ הרבה כסף?
    תודה רבקה

    • ranpergamin הגב

     רבקה,

     1% מ 340 הם 3.4$
     18% = 3.4 * 18 = 61.2

     סהכ לתשלום = 340+61.2 = 401.2$

     איך יוצאים מזה לא לשלם כל כך הרבה כסף ? את מתכוונת למע״מ או לסהכ הקניות ?
     קונים שמלות יותר זולות.

     לפי חוקי המכס ההצהרה החיצונית על החבילה היא מה שקובעת. אם הערך המוצהר נמוך מ 75$ אין עליו מיסים. הצהרת ערך לא נכון היא דבר שרבים עושים. הוא עבירה על תקנות המכס ובמקרה של תפיסה גורר גם קנסות.
     זה שכותבים מתנה לא משנה כלום.

     • Rivka Hagbi

      אם שולחים דרך
      by DHL
      , USPS or Fedex.
      וכתובים שהארך של מה שבפנים עולה 75$?
      מצטערת לשאלות, זה הפעם הראשונה שאני עושה את זה.
      רבקה

      Send from Riks IPHONE

     • ranpergamin

      חברות השליחויות יקחו ממך עמלות בנוסף למיסים.

      הערך של תוכן החבילה צריך להיות מתחת 75$ כדי להיות פטור ממסים

 131. רועי הגב

  היי רן,
  כמנוי בשיפטו (בזכות הפוסט…) קיבלתי הודעה על חבילה , אפשרות השילוח הייתה בין היתר ע"י uspsPriority Mail International,
  לשאלתי: מה זה בעצם אומר ? לאיזה שיטת שילוח הם מקבילים ? האם אצטרך לשחרר אותם בתוספת פרוטקשיין של 35 שח ?

  בברכה,
  רועי

  • ranpergamin הגב

   USPS priority זה שירות של הדואר האמריקאי. הוא לא זול ומגיע לרוב כדואר רשום.

   אם יש לך אפשרות , עדיף economy או priority של שיפיטו עצמם

   • רועי הגב

    רן,
    תודה על התגובה.
    קרה לי משהו שעד כה לא קרה לי בשיפטו ורציתי לשאול אם נפגש בתופעה או שיש לך הסבר לנושא.
    בשלב זה יש לי מספר חבילות הממתינות לשילוח אלי בשיפטו.
    חלקן בגודל אובר סייז, יחד עם זאת המערכת נותנת לי אפשרות לשלוח דרך אייר מייל פריורטי ולפעמים גם דרך אייר מייל אקנומי (תלוי בגודל החבילה ובמשקלה), כרגע יש לי חבילה ששיטת המשלוח הזולה ביותר היא ע"י USPS פריורטי (מעבר לכך החלופות הינם יקרות יותר ומתבצעות ע"י חברות שילוח פרטיות כמו DHL וכו), מה שאני לא מבין הוא שגודל החבילה אינו גדול במיוחד (וודאי לא יותר מאלו המסומנות כאובר סייז) וגם היא אינה שוקלת משקל כבד במיוחד.
    אז מה פשר התופעה…?

    המון תודה,
    רועי.

 132. מאיר הגב

  איך אפשר לשלוח מוצרים מארצות הברית לישראל עם דואר ישראל או חברה אחרת שעוברת מדגם מכס ?

 133. רועיאל הגב

  אם אני מבצע שילוח דרך אזרח רגיל בארצות הברית ונשלח בדואר רגיל , מה הסיכוי שיתפס במכס?

  • ranpergamin הגב

   לא מבין מה אתה שואל..

   אזרח רגיל או לא לא רלוונטי.
   מה שמשפיע הוא סוג השילוח והערך המוצהר.

   אם אתה מרמה וכותב ערך לא נכון, במידה ויעצר, תשלם הרבה יותר

 134. Itay הגב

  שלום רן,
  אחלה של פורום אתה מנהל כאן, אני חייב לומר שזאת פעם ראשונה שלי לגמרי שבה אני רוצה לבצע קניה באון ליין מארה"ב ליתר דיוק 5 מכנסיים מ Outlet Tommy Hilifiger, מלבד הבעייתיות של להיכנס לאתר שלהם בחו"ל (הצלחתי רק דרך VPN US) שאוטוטו כבר לא יהיה ברשותי, יש גם את נושא ה Shipto ממה שקראתי בפוסטים שלך אין צורך להשאיר שום פרט אצלם, אך משום מה על מנת לבצע משלוח עליי להירשם ולשלם או 5$,10$,50$ זה בסדר, מה כדאי לרכוש?
  כמו כן, ברישום מבקשים כתובת, אז מין הסתם להשאיר את הכתובת כאן בישראל? דבר נוסף מבקשים שאחליט לאיזה מחסן שלהם לשלוח את המוצר (מה זה משנה לי?), דבר נוסף ואחרון יש את האפשרות של שימוש בכרטיסPrepaid של usunlocked אתה מכיר את זה? כי ניסיתי לרכוש כרטיס כזה וזה עצר אותי(כנראה שזה זיהה שהכרטיס שהזנתי לחיוב על מנת לרכוש prepaid הוא ישראלי).
  יש לי הרבה שאלות אני יודע, פשוט פעם ראשונה שלי ולא בא לי ליפול וסתם לשלם על מה שאני לא באמת צריך.
  מעריך מאוד את העבודה הנפלאה שאתה עושה.

  • ranpergamin הגב

   שלום איתי,

   לא בטוח שאצליח לענות כל השאלות אבל אנסה.

   1. זה בלוג, לא פורום 🙂
   2. בהרשמה לשיפיטו אתה חייב לשים ״הפקדה״, שאחרי זה עומדת לרשותך לשימוש בתשלום משלוחים
   3. תדאג שיהיה לך חשבון פייפאל, תשתמש בפרטים האמיתיים שלך ובאותה כתובת מייל ברישום לפייפאל ושיפיטו

   4. כשתרשם לשיפיטו יגיע שלב שיבקשו טפסים. אל תמלא כלום, לא חובה. לזכותך יעמוד סכום שילוח חודשי של נדמה לי עד 100$ משלוחים לחודש (עלות שילוח) , זה לגמרי מספיק.

   5. אם אתה לא עושה מנוי לדעתי יש רק מחסן אחד שאפשר לשלוח אליו.

   אם אתה עושה מנוי אני ממליץ לשלוח ל Hawthorne

   6. לא ניסיתי את us unlocked

  • ranpergamin הגב

   ואגב, לא יודע למה אתה נעול כל האתר הזה של האאוטלט שלהם שהמחירים בו לא
   מדהימים , והקנייה מורכבת

   יש לך עוד אתרי חיסולים שתוכל לקנות בהם יותר בקלות

 135. ליטל הגב

  היי רן, תאמין לי אתה מבוזבז 🙂
  יש לי ענן שמרחף מעל ראשי ואודה אם תוכל לעזור לי.
  אני רוצה להזמין בגדים עבור הכלב שלי. בחברה יש מינימום 500$ בסופו של דבר 8 פריטים לערך.
  איך יהיה לי הכי משתלם להביא לארץ? החברה יושבת בניו יורק/ קוריאה.
  תודה ושתהיה לך ולמשפחה שנה טובה! 🙂

  • ranpergamin הגב

   הי ליטל,

   תודה 🙂

   מקוריאה משלוחים יכולים להיות זולים, אבל לקחת הרבה זמן.

   אם את לא לחוצה על זמן ההגעה שלחי דרך משלוח ימי של buy2usa גם זול וגם מבוטח

 136. אירוס הגב

  היי רן אני רוצה לשלוח מחברה מארה"ב לישראל בגדים ב 145$ אני לא מבינה את לכ הנושא הזה של החברות.. הייתי רוצה שתמליץ לי מה כדאי לי אני רוצה שהחברה תיהיה אמינה כמה שיותר זולה ושלא לוקח הרבה זמן עד שהחבילה מגיעה.. אז מה אתה אומר?

  • ranpergamin הגב

   אירוס , אני לא מבין את השאלה.

   את רוצה לקנות מה מאיפה ?

   את אומרת שאת יודעת מאיזה חברה או לא ?
   למה 145$ ?
   מה את רוצה לקנות ? איזה בגדים ?

   אם את רוצה בגדים זולים ופשוטים תזמיני מ next direct מאנגליה או דומיהם

   • אירוס הגב

    סליחה על האי הבנה .. יש איזה חברה שאני רוצה להזמין ממנה brandy melville והם לא שולחים לישראל בגלל המיסים שהמדינה גובה.. אז אני רוצה לשלוח את זה עם אחת החברות כמו buy2usa אבל אני רוצה שזה יצא לי זול בסביבות ה 20$ אז מה אתה ממליץ לי? זה בכלל אפשרי למצוא משהו ב20$ ?

    • ranpergamin הגב

     לא יודע.

     מחיר המשלוח תלוי בגודל החבילה.

     ב buy2 יש מבצע של 5$ לפריט ו 20$ מינימום להזמנה אבל ללא תלות בגודל החבילה.

     בshipito המחיר יכול להיות יותר זול מ 5$ לפריט אם האריזה טובה.

     בכל מקרה ב 145$ מוצהרים תשלמי מעמ

   • אירוס הגב

    אני לא מבינה ב shipito הסכום שכתוב שזה יצא לי זה לא כולל את המעמ נכון? זאת אומרת שאם הם כותבים לי שעם airmail זה יוצא לי 10$ אז זה יעצר במכס ואני יצטרך לשלם בנוסף לזה מעמ לא ?

    • ranpergamin הגב

     נכון. ב buy2 את משלמת את המיסים כשהחבילה מגיעה למחסן שלהם בארה״ב .

     כשאת שולחת עם שיפיטו את משלמת מיסים, אם וכאשר החבילה נעצרת לבדיקה בארץ, תלוי בסוג השילוח שבחרת

   • אירוס הגב

    מה זאת אומרת תלוי בסוג השילוח? יש שילוח שהוא לא יעצור במכס?

    • ranpergamin הגב

     בשיפיטו יש כמה אפשרויות שילוח שונות , של ספקי שילוח שונים.

     חברות כמו פדקס עוצרות לבדיקה מכס בודאות, שילוח כמו airmail economy שמגיע כדואר רגיל נעצר לבדיקה מדגמית או שיחרור קולקטיבי.

   • אירוס הגב

    אז זאת אומרת שאם אני משתמשת בairmail אז זה לא יעצור במכס? ואתה ממליץ לי להשתמש ב airmail זאת כאילו חברה בטוחה?
    אני מצטערת על כל השאלות אני פשוט ממש לא מבינה בדברים האלה..

    • ranpergamin הגב

     אז ככה. תמיד מסתתרת בסאב טקסט שאלת מליון הדולר של גם אלה שלא ממש מבינים של איך אני דואג שהמכס לא יעצור את החבילה.

     שירות airmail economy של שיפיטו הוא שילוח שכיום הוא ברובו מבוסס על usps ולפעמים ספק אחר. הוא טוב עד חבילות בגודל ומשקל מסוים.

     כל חבילה עקרונית נעצרת לבדיקת מכס לא בהכרח פרטנית , אלא גם שיחרור קולקטיבי.

     מה שקובע הוא הערך הרשום על החבילה, ערך שב שיפיטו את ממלאת לבד.

     הצהרת ערך לא אמיתי ביחס לתוכן החבילה היא עבירה ועלולה לגרור קנסות אם תופסים אותך. מצד שני בשחרור קולקטיבי לרוב לא מתעכבים על בגדים וכאלה עם הצהרות ערך נמוך. אבל כל אחד יעשה דין לעצמו.

     אם את רוצה להיות רגועה ובטוחה עם שירות בעברית והגעה עד הבית עם שליח, לכי על buy2usa

     הם יותר פשוטים למשתמש ישראלי ואמנם תשלמי את המעמ מראש אבל התשלום יהיה צפוי גם לחבילה וגם למעט ויגיע תוך שבוע לבית

   • אירוס הגב

    כן הבעיה היא ש בbuy2usa זה עולה יותר מידי .. אבל מה שאתה אומר זה שרק אם אני יזייף את המחיר בשיפיטו זה לא יעצור במכס? אם אני שולחת בגדים בשווי 145$ דרך airmail זה אמור בעיקרון לעצור במכס? ושאני ישלם מעמ?

    • ranpergamin הגב

     הבעיה שאת רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה 🙂

     אם הערך חייב במעמ אז הוא חייב במעמ.
     אפשר לנסות להתחמק מתשלום מעמ על ידי בחירת חברת שילוח וסוג שילוח שלא בהכרח יעצר לבדיקה ושאפשר להצהיר בו ערך אחר. שיפיטו מאפשר את זה בעצם.

     יחד עם זאת, קחי בחשבון:

     1. הצהרה לא נכונה עם חשבונית מקורית בתוך החבילה, ונעצר לבדיקה יכול להגמר ביוקר.

     2. לא בטוח שהשילוח דרך שיפיטו יצא לך בהכרח זול כי זה תלוי בגודל האריזה ומשקלה.

     3. קשור ל 2 לא בטוח שסוג השילוח שאת רוצה יהיה זמין אם החבילה תהיה גדולה מדי.

     אלה סיכונים שאת צריכה לשקול בהתמודדות ונדמה לי שאת לא כל כל לא מבינה כמו שהצגת את עצמך 🙂 את מבינה את השיקולים, עכשיו ההחלטה מה לעשות היא שלך.

     אישית, אני עושה הזמנות קטנות ושילוחים קטנים וזולים אפילו במקביל, ויוצא יותר זול מחבילות גדולות בגלל אריזות קלות לבגדים (ניילונים).

   • אירוס הגב

    אוקיי כאן הסתיימו השאלות שלי! תודה רבה לך רן.. ! מקווה שהסתדר לי בסוף..

   • אירוס הגב

    היי רן, אם החבילה+השליחה בארה"ב עולה לי 70$ והשליחה דרך airmail עולה לי עוד שמונה דולר וזה יהיה אז כשזה יעצר במכס יכללו את המחיר של השליחה של השמונה דולר ואני יצטרך לשלם מעמ?

   • אירוס הגב

    רן יש אפשרות אולי פשוט לדבר איתך בטלפון..?

 137. ענבר הגב

  הי רן,
  אתה יודע אם משלוח בתוך ארה"ב (לדוג' ממחסן SHIPITO לחבר בניו יורק או להיפך) מחויב במס?
  חיפשתי ולא מצאתי שום דבר על זה…
  תודה!

  • ranpergamin הגב

   מס אמריקאי ?
   תלוי מאיפה הוא נקנה. למשל לקניה בתוך קליפורניה יש מס. לכל מדינה יש מס אחר.
   למשל באורגון אין מיסיםֿ, ובגלל זה המחסן של שיפיטו שם הוא טוב למשלוחים שרוצים להמנע מתשלום מס גדול עליהם.

   • ענבר הגב

    זה מוצר שנקנה באמאזון (וכבר שילמתי עליו מס) ונשלח למחסן של שיפיטו, רציתי לשלוח לארץ אבל התחרטתי מסיבות כאלה ואחרות ואני רוצה לשלוח לחבר שנמצא בארה"ב. השאלה אם משלוח מהמחסן של שיפיטו למדינה אחרת יגרור תשלום מס נוסף.

 138. שרית הגב

  היי
  תודה על המאמר
  באם אני מקבל מחשב נייד מחבר בחו"ל (התארח אצלי תקופה בארץ)
  האם יהיה על זה מס?

 139. אביב הגב

  היי אני מעוניין לקנות אופניים חשמליות מחו"ל בשווי 600$ יש איזשהן הגבלות לגביי זה?

 140. יהודה הגב

  כמעט כל המותגים היום נמכרים גם ב אליאקספרס , ידוע לך אם מדובר במותגים המקורים ( במידה ורשום שכן ) אם כן הכל הרבה יותר זול שם , למה לא לקנות כמעט הכל שם ???

  • ranpergamin הגב

   עלי אקספרס זה 90% זיופים וחלק מהיצרנים שם הם sweat shops

   אני לא קונה זיופים ולא אוהב לשלם בכרטיס אשראי אלא בפייפאל

   • יהודה הגב

    הם מביאים צילומים של התגיות , הכל נראה כמו המקורי , לפחות בתמונות , עדיין נשמע לך זיוף ? יש לך ניסיון שזה כמעט הכל זיוף ? איך אפשר לדעת אם זה אכן מקורי , או שאי אפשר לדעת ? תודה רבה !!

    • ranpergamin הגב

     סחורה מאתרים סיניים אני משתדל לקנות או דברים ממש זולים, או לחלופין מאתרים ומקורות שבהם יש ביקורות ברורות. איביי, עלי אקספרס, כולם מציעים מערכת ביקורת שאתה יכול לברור ולמיין.

     שוב, אין לי איזה דוגמה מוחלטת נגד סינים או מוצרים מסין. צילום של תגית לא אומר לי כלום עד שהמוצר לא ביד. קיבלתי בעבר סכינים של ג׳ילט שנראו מקוריים לחלוטין, אבל היו זיוף ואםשר היה לראות את זה על הפריט עצמו וכמובן על אורך החיים שלו ביחס למקור.

     הנסיון שלי מראה שלעיתים אפשר לדעת מראש, לעיתים זה ניסוי ותהייה, ולעיתים כמו שכתבתי כשיש אלטרנטיבה, למשל זו הקוריאנית, שאני יודע כבר שהיא מקורית, אני הולך עליה.

   • יהודה הגב

    קודם כל ממש תודה על ההתייחסות , שנית – מה זו האופציה הקוריאנית שבטוח אמינה ומקורית ? ושוב תודה

    • ranpergamin הגב

     בעקרון דרום קוריאה מוכרים סחורה מקורית של מותגים. יש פחות זיופים.

     יש חנות אייבי מקוריאה שממנה קניתי גם סכינים של ג׳ילט, גם מכונת גילוח, גם קיניזיו טייפ והכל מקורי.
     אני אנסה לחפש את שמה במיילים. הרבה זמן לא הזמנתי כי קניתי 8 להבים, ויש לי מכונה ככה שאני מסודר לחודשים ארוכים..

 141. פיפו הגב

  נגיד ואני קונה משהו יקר(100+) ורשום לי על החבילה(משיפי..) 70 $ ושולח דרך משלוח מהירׁׁׁ(DHL,FEDEX)
  האם יבדקו את החבילה הזו ואני יצטרך לשלם עמלות ומי…?

  • ranpergamin הגב

   נגיד ואתה בוחר לעשות משהו לא חוקי, ונגיד ואתה נתפס..

   תעשה 1+1 🙂

   אם החבילה נעצרת לבדיקה פרטנית, ויש חשבונית לא תואמת בפנים אכלת אותה.

   אם אין חשבונית ובכל זאת המוכס חושד שהערך נראה חשוד הוא יכול לעקב את החבילה ולזמן אותך להציג חשבונית מקורית לרכישה.

  • ranpergamin הגב

   אה.

   ובלי קשר למיסים, בחברות האלה תשלם גם עמלות שאין להם קשר למיסים

 142. fssfgs הגב

  יש לי שאלה חשובה הזמנתי דרך ]דקס מהמזרח ושאלו אותי אם אני רוצה להצהיר באתר על מחיר נמוך יותר בשביל להמנע ממיסים, אמרתי שסבבה, אבל עכשיו אני תוהה האם החבילה לא תתפס כי הם מצהירים על מאה דולר והחבילה עלתה 250 דולר. האם היא תתפס זה מוצר חשמלי למטבח, האם הם יפתחו את החבילה , ומה עלול להיות אם יגלו קבלה על מחיר אחר??????

  • ranpergamin הגב

   אם בשחרור פרטני יחליטו לפתוח ויגלו שהחשבונית וההצהרה לא תואמות תוזמן לשלם את ההפרש ואולי קנסות.

   אם אין חשבונית ופתחו, הם יכולים לעקב ולזמן אותך להביא חשבונית.

   בכל מקרה זה לא כולל עמלות של פדקס, שיהיו כנראה.

   אמרת שסבבה וידעת כנראה שיש סיכון, מכשירים חשמליים מהמזרח גם ככה מושכים תשומת לה..
   תאלץ לחכות בסבלנות.

 143. חנה הגב

  היי
  אני הזמנתי מiherb משהו ב78$ ואני חושבת משהו כמוו קילוו ועכשיו קראתיי שאני יצטרך לשלם על זה מיסים אז אולי אתה יודע כמה ואיל בידיוק אני אמורה לשלם את המיסים אני גם אמורה ללכת לתל אביב?
  או שאני משלמת לסניף הדואר ? בבקשה תענה זה ממש דחוף

  • ranpergamin הגב

   תחויבי במע״מ בגובה 18%, על אף שיש סיכוי, יותר מסביר שיוותרו לך על זה.

   אני לא יודע איזה סוג שילוח iHerb, אבל אם זה דואר רגיל/רשום ותהיי חייבת במיסים תקבלי פתק לבוא לסניף לשלם את המע״מ ולקחת את החבילה.

   • טל הגב

    עשתי דואר אוויר ובחבילה יש לי בערך 15 פריטים
    אז רגע אני יצטרך לקחת את החבילה מסניף הדואר?
    או מתל אביב לא כל כך הבנתי

    • ranpergamin הגב

     אין לי שום מושג מה הזמנת, איזה סוג משלוח, מה העלות הסחורה ומה מוצהר, לכן אין לי מושג לאן ואיך זה יגיע.

     אם זה חברת שילוח פרטית היא תיצור איתך קשר.
     אם זה דרך דואר חבילות רגיל ולא EMS במידה והחבילה חייבת במס אתה תקרא לסניף דואר לשלם את המס.
     במידה והחבילה תעצר במכס לבדיקה פרטנית בגלל היעדר מסמך/הצהרה שניראת לא נכונה וכאלה אז אולי תקרא לסניף המרכזי.

 144. or הגב

  היי,
  הזמנתי ברומטר וינטג' באי ביי והיום קיבלתי מייל די מוזר מהחברת שליחויות שמבקש לשלוח להם את מס' תעודת הזהות בשל ענייני מכס שנהוגים בישראל. המוצר עלה 75$ ובנוסף שולמו לשולח דמי שליחות ועמלות (החברה היא GDALLIANCE.COM כפי שכתוב במייל, אך כתובת המייל היא CustomsClearance@needyourinfo.com). האם זה הגיוני? מישהו נתקל במשהו כזה בעבר? מה לעשות?

  • ranpergamin הגב

   תשאלי אותם באיזה חברה הם שולחים. לעולם לא נתתי תז לחברה בחו״ל

  • ranpergamin הגב

   אגב, זה לא בלתי הגיוני לחלוטין, אבל שיסבירו למי הם מעבירים ולמה

   • ProCode.co.il הגב

    לי לאחרונה היה כזה דבר: הזמנתי מחו"ל אוהל גדול וכשהגיע זה הגיע עם שרות שליחויות. קיבלתי מייל מאותו שרות, שלא ידעתי בכלל שהולך לעבור דרכו, ובו הם היקשו את תעודת הזהות. מסרתי ואת האוהל קיבלתי אחרי זמן לא רב. בדרך הגיעו כל הזמן מיילים לעדכון לגבי מצב החבילה. לא יודע, נפתולי שיטות וחבורת המשלוחים… .

    מכיוון שתעודת הזהות שלי היא לא ממש סודית אז לא הפריע לי למסור אותה.

    • or הגב

     השאלה היא האם זה לא פתח לתרמיות? האם העובדה ששילמתי באשראי ותוספת מספר תעודת הזהות זה לא יכול לסכן אותי באיזה עוקץ? האם מישהו מכיר את החברה הזאת- GDALLIANCE.COM? במייל הם כותבים שהם צריכים את הת.ז מפני שעפ"י חוקי ישראל משלוח בערך גבוה מ- 75$ דורש לספק ת.ז בכדי להכין customs clearance. כמו כן הם מוסיפים: Please note that your I.D is for customs purposes only, and you will not be require to pay customs duty or tax. מה שגם נשמע לי קצת סותר… אשמח שמישהו יבהר לי את זה והאם זה לגיטימי למסור מס' ת.ז לחברת שליחויות שאני לא מכירה ואף לא ידעתי ששולחים דרכה.

  • ranpergamin הגב

   עכשיו אני רואה את המייל.

   אל תשלחי בשום אופן !!!!!!

   לדעתי זה משהו שלא מריח טוב

 145. אלון הגב

  היי, שאלה קטנה:
  אני וחבריי רוצים לקנות סוג של משחק/צעצוע בשביל מסיבה.
  מדובר במשהו ששוקל 15 קילו ואנחנו רוצים להזמין מסין 20 כאלה, זאת אומרת שיהיה משלוח של 300 קילו.
  המחיר – בערך 4500$ כולל משלוח של 500$.
  אז כמה שאלות:
  1. אם אני מבין נכון, על צעצועים אין מס קנייה ואנחנו צטרך לשלם רק 18% מע"מ וזהו?
  2. האם במחירים כאלה כדאי (שלא לומר, חובה) לשלוח דרך חברת שילוח פרטית כמו DHL ו EMS? ובמידה שכן, האם אין סיכוי שפתאום הם ירצו עמלות של אלפי שקלים? אם זה נגיד 300 400 שקל סה"כ אז זה בסדר. אני מפחד שפתאום יגידו לי שהם רוצים 2000 ש"ח או משהו כזה.
  3. האם יכול להיות שיתערב לי פתאום גוף מהמדינה שיחשוב שאני יבואן ויקשה עלי באיזושהי דרך?
  4. במידה והתשובה ל 3 היא כן, אם אני אפצל את המשלוח ל 6 אנשים עם כתובות שונות ואשלח 3 צעצועים לבנאדם ואז על החבילה יופיע סה"כ 675$, זה ישנה את המצב במשהו?
  איך אני עושה משלוח כזה כמו שצריך בלי להסתבך?
  תודה רבה מראש

  • ranpergamin הגב

   אתה נכנס לקטגוריית יבוא ביג טיים, אלא אם כן תטען שזה דוגמאות.

   משלוח כזה גדול לא עושים בדואר רשום אלא בחברת שילוח מסודרת עם ביטוח ושחרור אצל עמית מכס. בקיצור, אתה לא שולח חולצה.

   אם תפצל זה עשוי להקל אבל עדיין, גם אם סה לשימוש פרטי זה עדיין גודל וכמות שמצריך ביטוח, ושחרור אצל עמיל מכס. מיסים תשלם ואולי גם תצטרך מכון תקנים, ככה שזה לא משנה אם תשלח משלוח אחד או מפוצל

   • אלון הגב

    אין לנו בעיה לשלם מיסים. לא מנסים להתחמק מזה. רק מה שכן מנסים זה לא לעבור במכון התקנים, זה יכול לקחת חודשים או שבכלל לא יאשרו לנו להכניס אותו ואז חבל לנו על כל הכסף.
    מזה אנחנו מנסים להמנע.
    ואם נשלח ל 20 כתובת שונות? כל אחד יקבל מוצר אחד? זה ישנה?
    תודה על תגובתך

   • אלון הגב

    זה טיפה מביך, אבל בוא נגיד שזה כדור פלסטיק די גדול, כמו כדור ים ענק שאפשר להתמסר איתו או להתגלגל בתוכו

    • ranpergamin הגב

     אין בזה שום דבר מביך.
     לדעתי 1 לשימוש אישי יעבור בלי בעיה, אבל כמה כבר ייחשב מסחרי.

     תקנים יחפשו אותך באלקטרוניקה או יבוא מסחרי

     אבל זאת רק דיעה

  • אלון הגב

   אוקיי. תודה רבה!

 146. שחר הגב

  שלום,
  הזמנתי דרך עלי אקספרס טלפון נייד סיני בסכום 600$ , האופציות היו או לשלוח אותו בדואר אוויר הסיני או דרך DHL ובחרתי באופציה השנייה, מה העליות אשר צפויות לי.. והאם כדאי לבטל את הבקשה למשלוח דרך DHL ולחזור חזרה לדואר הסיני?

 147. מסיבה הגב

  היי

  נגיד וקיבלתי הודעה כזו :

  ה אומר שזה כתוב על המעקב פריט ה-EMS בטיפול עמילות המכס של חברת הדואר -ממתין לשחרור בישראל, הועברה הודעה לנמען. חברת דואר ישראל מציעה לך שרות עמילות מכס בארץ …
  עם בסוף מייל ומספר טיפול

  מה עליי לעשות כד לשחרר את החבילה בבכי זול שאפשר?

  • ranpergamin הגב

   אוקי, אז החבילה שלך נעצרת לשחרור ממכס ויש בפנייך שתי אפשרויות:

   1. לתת לחברת עמילות המכס של הדואר לשחרר עבורך את החבילה. זה מתחיל מ -180 ש״ח וממשיך הלאה לפי מיסים/עמלות.
   2. ללכת לסניף הדואר המרכזי ולשחרר את החבילה בעצמך.

   בשביל 2# את צריכה להתקשר אליהם לדף בסוף הטופס (ולא לזה המודגש שהוא של חברת העמילות) ואף אולי לשלוח טופס שבו את מבקשת לשחרר את החבילה בעצמך, להגיע לסניף עם החשבונית של הקניה, ולשחרר אותה. העמלה תהיה בין 35 ש״ח (פטור ממיסים מתחת 75$, ל 80 ומשהו ש״ח אם החבילה חייבת במיסים) + המיסים לפי הערך של החשבונית.

   כמובן שלא יעשו שזה יהיה לך קל, אחרת איך ירוויחו ? תעשי חשבון אם לנסוע לדואר ולשחרר באופן עצמאי שווה את ההפרש בכסף, כי זמן ועצבים הם גם בעלי ערך. זאת אגב לא קריאה להשתמש בשירותי העמילות היקרים של הדואר.. אני אישית הולך לשחרר לבד, אבל זה דורש מעט זמן והתעסקות.

   • מסיבה הגב

    אין לי חשבונית
    זה חיקויים שקניתי מסינית שאני מכירה וביקשתי שהיא תשלח לי את זה .. יש שם משהו כמו 5 פריטים תיק שעון ונעליים.
    אתה חושב שזה יעלה לי יקר לשחרר את החבילה?
    אם אני בוחרת ללכת לשחרר את זה אני,
    אין לי שם מספר טלפון יש לי רק מייל ומספר פנייה … למי אני צריכה לפנות?

    • ranpergamin הגב

     עכשיו את רואה? הסיפור הזה לא נשמע אמין, ובלי חשבונית יהיה לך קשה לשחרר.
     יותר מזה, חיקויים ? ואם החיקוי נראה ממש טוב, אז עשויים להגיד לך שזה מקורי ולדרוש תשלום מס גבוה בהרבה, אלא אם כן תוכיחי בחשבונית.

     ואגב, אין דבר כזה חבילה ללא הצהרת ערך עליה. השחרור צריך להיות לפי הצהרת הערך, והדואר יכול לדרוש חשבונית לאמת את הערך הרשום.

     תתקשרי לסניף המיון המרכזי ביד אליהו, אם כבר ידעו להפנות אותך במידה ויש מספר מעקב לחבילה.

 148. איתי הגב

  היי,
  אני מתכוון להזמין חבילה של רצועות אימון שכולל משלוח בdhl יעלו באזור ה400 דולר. אם המוכר ירשום שערך החבילה נמוך מ325 דולר ובעצם המחיר הינו בגלל המשלוח אצטרך לשלם מכס ?
  להתעקש לקנות דרך אלי אקפרס או כל אתר שמכבד פייפאל הינו בטוח ?

  • ranpergamin הגב

   Dhl גובים עוד עמלות
   הצהרת ערך נמוך עם חשבונית על ערך גבוה תעלה לך בקנס.

   כן תצטרך לשלם בכל מקרה מיסים ולכן תצהיר ערך אמיתי.

   מאיפה להזמין סה תלוי במה שאתה רוצה לקנות. בעלי התשלום הוא בטוח אבל לא כל מוכר הוא אמין.

  • trilliane הגב

   ב-DHL יחייבו אותך במסים בוודאות (השחרור הוא פרטני) וגם בעמלות נלוות (שגובה DHL). בעיקרון חישוב המדרגה לצורכי מס נעשה עפ"י עלות הטובין עצמם, אבל המסים חלים על מלוא הסכום (כולל משלוח). עם זאת, במקרה שלך לא משנה אם הסכום מעל או מתחת $325 כי זה לא מוצר שחייב במכס, אז בכל מקרה תשלם רק 18% מע"מ כל כל הסכום (כולל המשלוח). האחריות להצהרת המוכר היא עליך; אם המוכר יכתוב סכום שייראה למוכס לא סביר הוא יכול להעריך את השווי בעצמו, לעכב את החבילה, לדרוש מסמכים, ואם אכן הייתה הצהרה שקרית לחייב אותך גם בכפל מס (כלומר 36%). מומלץ לקרוא את מדריך המכס ליבוא אישי בדואר חבילות / חברת בלדרות:
   http://taxes.gov.il/CUSTOMS/PERSONALIMPORT/Pages/TaxesIshiParcels.aspx

 149. סיוון הגב

  כאשר אני מבצעת הזמנה ורוצה להימנע ממעמ:
  האם מחיר הפריטים + משלוח כולל גם את מחיר המשלוח לארץ דרך חברה חיצונית כמו buy2usa ?
  או שהכוונה רק למחיר הפריט + משלוח מהאתר בתוך ארהב?
  כמו כן.אם יש לי סל קניות 1 ששוויו 200 דולר.מה תמליץ לי לעשות על מנת להימנע ממעמ ומסים?
  מדובר על בגדים בלבד.
  האם כדאי לפצל לבד ולקנות כל פעם כמה?
  האם כדאי לסמוך על חברת השליחויות שתפצל?

  תודה,
  סיוון.

 150. איזי הגב

  היי
  כתבה מעולה ומקיפה עכשיו שאלה הזמנתי מאיביי חבילה עם תכולה של 70$ המישלוח דרך ups האם זה מגיע עד דלת הבית. והאם אצטרך לשלם על זה עמלות
  תודה

 151. אור הגב

  שלום,
  אם ברצוני להזמין דרך האינטרנט מחבט טניס . אני צריך לשלם תופסת תשלום על גודל או משקל?

 152. ניר הגב

  לגבי הזמנת אייפון 6 מאיביי, אני יכול להצהיר על עלות של 300$ למשל? או אפילו להצהיר על עלות של 70$ ובכך לא לשלם את המסים הכרוכים בהבאתו מחו"ל?
  כמובן דרך Shipito..

  • ranpergamin הגב

   בהצלחה לך עם זה… אתה שואל אם אתה יכול לגנוב בלי להתפס… אין לי תשובה על זה

   • ניר הגב

    לא שאלתי בשביל לבצע/לגנוב. שאלתי על מנת להבין את ההליך במכס, איך חבילה מגיעה ואיך מאומת כל עניין התשלום.
    היפותטית, אני יכול לזכות באייפון במכירה פומבית ב- 499$ נאמר ואז המסים שיחולו על החבילה יהיו בערך 35% כמקובל.
    לא שאלתי בשביל "לעקוץ" ולא ניסיתי לרמוז לכך.

    • ranpergamin הגב

     ניר, העניין פשוט מאד ומוסבר בפוסט. הערך של תוכן החבילה מוצהר בטופס חיצוני בשם CN22.

     המכס יכול לבחור להאמין להצהרה, ויכול להחליט על שחרור פרטני כולל פתיחה וחיפוש חשבונית מקורית והזמנה של המקבל להמציא כזו.

  • trilliane הגב

   במכס לא טיפשים; הם יודעים כמה עולה אייפון 6 ובשנה האחרונה הם חמים מאוד על סלולרים ובודקים כל חבילה חשודה (לפחות משתדלים). אם תיתפס בהצהרה שקרית, לא רק שתהיה לך בירוקרטיה וטרחה מיוחדות (ואולי גם תזומן לחקירה במכס) כדי לשחרר את החבילה, תמצא את עצמך גם משלם כפל מע"מ כקנס (37.5% + 18%).
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4488773,00.html

 153. יואב הגב

  במקרה וקניתי משהו מעל ל 75 דולר, איך אני משלם את המס ואיך החבילה תגיע אליי?

  • ranpergamin הגב

   תלוי בסוג השילוח לארץ. אם זו חברת שילוח פרטית היא תיצור איתך קשר ותגבה את הכסף במעמד המסירה.

   אם זה דואר רגיל, אז בסניף הדואר

 154. פיסטוק הגב

  הזמנתי משלוח מאתר .TheHut בערך של פחות מ- 75 דולר, במה שמופיע כ'משלוח בינלאומי סטנדרטי'. והיום קיבלתי הודעה מהדואר על חבילה המחכה לי החייבת במכס. מדוע בעצם? וכמה זה עשוי לעלות [רוצה להתכונן מראש לעצבים…] תודה.

  • ranpergamin הגב

   כנראה שהמשלוח הוא EMS וכנראה שהם רוצים עמלה על השחרור של החבילה מהבדיקה, כי הם מפעילים שירות עמיל מכס.
   פעם הבאה לפני שבוחרים משלוח חינם, צריך לבדוק מה הוא אותו משלוח ״בינלאומי סטנדרטי״ לא אומר כלום, זה גם יכול להיות EMS כמו במקרה הזה (כנראה) ואז את צריכה לשלם כ 35 ש״ח עמלת שחרור.

   אפשרות נוספת, כיוון שראיתי שמדובר באתר בריטי, שקנית בפחות מ 75 פאונד ולא דולר ?

   אינני יודע, בכל מקרה אלה האפשרויות שנראות לי הגיוניות עם המידע החלקי שסיפרת לי.

   • פיסטוק הגב

    ,usv/ קניתי ב- 42 פאונד (כולל משלוח) והקפדתי שזה ייצא פחות מ- 75 דולר. הדבר היחיד על המשלוח היה כתוב international standard delivery. מדובר בכלי בית. 2 כוסות וקופסאות למטבח.
    בזמן ההזמנה, נאמר שאם זה יהיה יותר ממשקל מסוים, האתר עצמו יגבה ממני יותר ואז גם יתנו מספר למעקב. אך זה לא נעשה.
    בכל מקרה, מאחר וזה אמור להיות בסניף הדואר עצמו – יש לצפות שזה אמור להיות עמלת ה- 35 ש"ח?
    העמלה הזו הולכת לדואר, למכס? מול מי אני מנהלת את המו"מ 🙂

    • ranpergamin הגב

     אני לא יודע.
     אני מתאר לעצמי שזה שירות עמילות המכס של הדואר שפועל עבור שירות EMS שלהם, וזה לא ממש נתון למשא ומתן, את ה 35 ש״ח תצטרכי לשלם כנראה, אם אני צודק.

     רן

  • יבואיצוא הגב

   ה – 35 ש"ח הולכים לעמיל מכס של הדואר…
   לפחות לא הוסיפו מע"מ ועוד כל מני שטויות של שורת מחשב, איכסון ועוד מיני סוכריות…

 155. Maria הגב

  קיבלתי הודעה על חבילה שנתפסה במכס בת"א ועליי לבוא עם חשבונית. הספק שלי שלח לי רק חשבונית במייל ולא חושבת שהוא שם בתוך החבילה חשבונית. השאלה היא אם להדפיס את זה וזה מספיק טוב להם? מן הסתם אם זה במייל זה גם ניתן לשינויים קוסמטיים. האם זה בעייתי והם חושדים בסכומים כשמגיעים לשם, או שהם נותנים ועוזבים אותך בשקט?

 156. Maria הגב

  רן, משהו אחרון… האם SHIPITO עדיין נחשב לדרך טובה להזמין מארה"ב? אם זה נעליים מחנויות כגון ALDO למשל, האם להזמין רק זוג אחד כל פעם או לעשות חבילה גדולה וזה בסדר?