ציידת – שאלות / תשובות / עדכונים ומבחנים (2)

updates

חברים וחברות. הייתה לי תחושה שהפוסט הקודם יעורר הרבה עניין, וכמובן שכתוצאה ממנו ומתגובות שהיו בבלוג יש כמה השלמות שכדאי להקדיש להן כמה שורות. בנוסף הצטברו אצלי על השולחן עוד כמה הערות, מחשבות ועדכונים לגבי הציודים האחרונים שהגיעו ואולי ראיתם בפיד הפייסבוקי, אבל לא הגיעו עדיין לביקורת מלאה בבלוג.

רשימת נושאים יפה ומכובדת לפנינו. נצא לדרך

נתחיל עם עדכון קטן לגבי חוקי המכס והמע"מ שהוזכרו בפוסט הקודם.

דוד שיתף אותנו במידע חשוב ואני מתקן :

" יש מוצרים אשר מחוייבים החל מה $ הראשון במס קניה ובמע"מ לדוג' הסלולרי. מכשירי סלולר מחוייבים מהשקל הראשון ב 33.5% מס (מס קניה+מע"מ) – גם אם הוא בקטגוריה הראשונה מבחינת רמת המחיר! מסקנה – לדבר עם המוכר ולהסביר לו לרשום Gift או MP3 וסכום נמוך "

אלכס שיתף לגבי קניית ספרים:

"קניית ספרים- הכי כדאי לבדוק באתר הזה: http://www.bookfinder.com/
שמשווה בין כל חנויות הספרים המקוונות, כולל משלוח, ובשקלים(צריך לבחור יעד ישראל)"

לגבי Ebay והחיפוש העולמי, שתי הערות:

עידו עדכן: "לגבי אי ביי גם באי ביי קנדה יש את האפשרות לוורלד וויד או צפון אמריקה או רק קנדה והמחירים בדולרים קנדיים

וההערה השניה היא שמי שינסה להעתיק את המחרוזת ולהדביק אותה ישירות לדפדפן יתכן ויקבל את סימן ה "&" בצד הלא נכון, ואז החיפוש לא יצליח. הסיבה היא שאני ערכתי את הדף, כדי שויזואלית זה יוצג נכון. המחרוזת צריכה להיות בדיוק כמו בתמונה כאשר ה "&" נמצא בצד שמאל של המחרוזת ומחבר בינה לבין שאר ה URL.

shipito

ועכשיו כמה תשובות קצרות והערות לענייני המשלוחים של Shipito שמעוררים עניין רב:

– ב Shipito מגדירים כתובת משלוח אחת בארץ. אפשר לשנות אותה בממשק הניהול, אבל זה לא ככה שכותבים אותה מחדש בכל משלוח, או אפשר להחזיק כמה ולבחור בהם. זה נשאל בעקבות מחשבה לעשות מנוי במשותף עם חברים כדי לחסוך בהוצאות.

– המנוי עולה 49$ לשנה, ומחזיר את עצמו תוך 8 חבילות.

Shipito Verification

– מי מכם שראה את המסך הנ"ל אחרי ההרשמה ונלחץ ועוד יותר גרוע מזה שלח להם פרטים. אין שום, ואני מדגיש, אין שום צורך לשלוח ולמלא שום טופס זיהוי. השימוש של הבקשות הנ"ל בסה"כ משמש כאופציה להעלות יותר מהר את סכומי המשלוחים שאתם יכולים לעשות. 1583 הוא טופס של משרד הדואר האמריקאי, השאר זה לשימוש של Shipito. אני לא מוצא לנכון לנדב את המידע האישי והפרטי שלי שלא לצורך (כמו מספר דרכון או ת.ז., ובטח שלא טפסים חתומים) שאחרי זה אין לי שליטה לאן יגיעו, או מה יגרמו לי בנסיעה הבאה שלי לארה"ב.

אם לא תמלאו את זה, תהיה לכם הגבלה חודשית ראשונית של 100$ משלוחים (עלות משלוח, לא הקניה), עם כל קניה שתעשו, הסכום הזה יעלה. שימו לב שההגבלה היא עלות משלוחים לחודש. כל חודש זה מתחיל מחדש. אם אתם שולחים בסכומים כאלה, יש לכם הרבה כסף.. גם ככה רוב החבילות שתשלחו יהיו יחסית לא גדולות ויקרות ולכן אין לזה שום משמעות אופרטיבית, אלא אם כן אתם שולחים מכונת כביסה או משהו בסד"ג הזה.

–    Air Mail Priority – הבעיה החדשה בשירות, בעקבות ספק בעייתי של Shipito  היא שאין לדעת בדיוק מתי זה יהיה EMS ומתי לא (הם טוענים שמעל 4lb זה EMS ומתחת לא, אבל כבר הוכח שזה לא בהכרח נכון. ולכן, יש סכנה כשמזמינים בסוג משלוח כזה

הבעיה השניה היא בעיית הסטיקר של EMS על ה Invoice, לזה אין פתרון אם זה קורה, וזה מה שמסבך הכי את המשלוח. אני פניתי לחברה שאיתה Shipito עובדים והם אמרו שינסו למנוע הישנות של מקרים כאלה, ככה שאם זה יגיע EMS לפחות זה לא יתקע בדואר. Shipito עצמם, אמרו לי שברגע שזה יוצא מהמחסן שלהם, אין להם שום שליטה על זה. זה נכון, רק שהם היו יכולים להתקשר לספק ולבקש ממנו את אותה בקשה שאני בקשתי. הם לא עשו זאת, למיטב ידיעתי. או לפחות טענו שאין להם שום יכולת השפעה על זה.

אם אתם יכולים לשלוח Economy עדיף. מנסיוני, עד גודל של זוג נעליים בערך עובר, אבל יש חוקים יחסית ברורים באתר למידות ומשקל חבילה שאפשר לשלוח בשירות כזה.

– ה Deposit הראשוני של ההרשמה הוא בגובה 8.5$ שזה גם גובה העמלה של משלוח חבילה ללא מנוי. ה 8.5$ האלה כמובן לא הלכו לאיבוד הם עומדים לרשותך בהזמנות שלך, בין אם עם מנוי או בלי. זה לא כסף אבוד.
אפשר  להחזיק כסף "בחשבון" אצלם, או לשלם כל פעם Per חבילה. הפעם היחידה שצריך לשלם מראש הוא בהרשמה.

IMG_1671

מה אתם רואים בתמונה מעל ?

אתם רואים את החבילה ביום ההגעה של סנדלי ה Teva Zilch שמייד אכתוב עליהם כמה מילים.  המשלוח הגיע דרך Shipito AirMail Economy. מדובר בקופסאת נעליים של סנדלים במידה 48, במידה 48 x 47 x 14 x ס"מ והמשלוח עלה 19.25$ כשהוא כולל את העמלה 2.5$.

נכון, יש את המבצעים של 19$/20$ של החברות שילוח הישראליות, אבל אני רציתי להביא דוגמה לגודל הקופסא ומשקלה (0.5 ק"ג) ולווא דווקא לתוכן במקרה הזה. כיוון שיש הרבה פריטים בגודל דומה או יותר קטן שאפשר לשלוח באמצעות אותו שילוח ויעלו הרבה יותר ב Buy2Usa, Mustop ודומיהם. בחבילות קטנות זהו עדיין השירות המשתלם ביותר לדעתי.

בניגוד לשינויים המוזרים במדיניות של  AirMail Priority והסרת האחריות של Shipito לכל דבר שיוצא מהמחסן שלהם, עם השירות שילוח הזה אתם יכולים להיות שקטים (יחסית) כל עוד הוא לא השתנה.  כמובן ש Shipito יכולים לשנות את סוג השילוח בלי הודעה כמו שעשו עם ה Priority, אבל לבנתיים נראה שזאת אופציה מועדפת וזולה למדי.

בתמונה אתם רואים שהמשלוח מגיע עד אלי בדואר רגיל ונשלח מארה"ב באמצעות USPS International Surface air Lift, שהוא למעשה גרסא מוזלת של USPS First Class.

בקישור הנ"ל תמצאו קישור ל Rules & Restrictions של הדואר לגודל ומשקל. אתם יכולים להיות רגועים שהדואר הזה יגיע רגיל ולא EMS. כמו שאתם רואים יש גם את ה Invoice של Shipito וגם את זה של USPS, ככה שהדואר לא יוכל לעצור ולטעון שאין Invoice על החבילה.

Shoefitr

shoefitr

שירות השוואת מידות הנעליים Shoefitr, הוא המצאה נהדרת שעושה את יכולת קניית הנעליים האינטרנטית שלכם לתהליך פשוט ונוח, והרבה הרבה פחות מפחיד מבחינת התאמת מידות.

מה שאתם צריכים לדעת, טרם תשתמשו בו, זה את המידה (האמריקאית) שלכם בנעל מוכרת (בעיקר נעלי ריצה), ולהשוות אותה לנעל שאתם מעוניינים. תשכחו ממידות אבסולוטיות מספריות שאתם מכירים בחברה אחת או בדגם אחד. מידות משתנות לא רק בין חברה לחברה אלא גם בין דגמים בתוך אותה חברה. במידה ואין לכם כזו, גשו לחנות נעליים ופשוט תמדדו על דגם מוכר.

אתם יכולים לעשות את ההשוואה רק באתרים שמשתמשים בשירות של shoefitr כמו runningwarehouse.com, וככה תוכלו לבצע קניית נעלים ובחירת מידה מושכלת.

תבדוק, תשוו לפחות לשני זוגות כדי שיהיה לכם יותר קל להחליט על מידה. הכלי הזה לא מנבא את הכל, אבל בעניין המידה הוא עוזר מאד לקלוע.

Teva Zilch

Teva Zilch

ה Teva Zilch שלי הגיעו. נגנבו במידה 13, במחיר ללא תחרות של 30$ ב REI, ונשלחו לארץ באמצעות Shipito בכל הפירוט שמעל. מדובר בסנדלים מינימליים איכותיים ביותר.

הם מייד נכנסו לפעילות השוטפת, ואני מוכרח לציין שבסה"כ הם מאד נוחים, על אף טבעת הבוהן שהרבה חוששים ממנה. קלעתי למידה בול באמצעות הוראות המדידה באתר של Teva.

מדובר בליין שכבר לא מופיע באתר שלהם על בסיס קבוע. אני לא יודע אם נגמרו מלאים או שהדגם יוצא לחלוטין. יחד עם זאת למי שמחפש סנדל מינימלי "מודרני". זאת בהחלט אפשרות. יש פה ושם ביקורות מעורבות עליהם, בעיקר בדגמים של הילדים על ריחות שהם תופסים לאחר זמן מה. זה רק מבחן הזמן יגיד.

בנתיים אני די מרוצה, ועל אף שהרצועה בקרסול יושבת די נמוך, הסנדל נוח, לא נופל ואני מרגיש איתן מאד בנוח. נעדכן בהמשך במבחן ארוך טווח, אולי לקראת סוף הקיץ או תובנה קוסמית שאהיה חייבת לשתף אתכם בה.

New Balance MT1010

New blanace MT1010

ה  MT1010 המפורסמים. הזוג הזה גרם לי לנסוע עד בית הדואר בדרך ההגנה בתל-אביב לשחרר אותם מאגף המכס והמע"מ בדואר ישראל, בגלל הסיפור של Shipito Airmail Priority וה EMS.

אני כבר רץ איתם מעל חודש, ועשיתי בהן כ 100 ק"מ לפחות. כבר נשאלתי לדעתי עליהן, ויש לי חברים שרצו איתן עוד לפני והביעו שביעות רצון. דעתי היא שעוד אין לי דעה ורציתי לחלוק את זה איתכם, לפחות להיות כנה בנתיים לעובדה הזאת, ולספר לכם קצת מה כן יש, ומדוע אני צריך עוד זמן.

זאת פעם ראשונה שאני מזמין דגם ברוחב 2E. המידה 13, מתאימה לי מאד באורך, ומכיוון שה MT110 כבר הרגישו לי צרות ברוחב D, החלטתי להמר על הדגם היותר רחב. אכן הנעל מאד מרווחת ונעימה, אבל ככל הנראה הרוחב הוא לא רק בחלק הקדמי אלא גם בקרסול (אלא אם כן מדובר בפיצ'ר של הנעל שקיים גם במידות D). בזמן שיש לי כף רגל רחבה יחסית, יש לי קרסול צר, והחופש הזה מורגש. ניסיתי לרוץ עם גרביים ובלי. עושה רושם שעם גרביים קצת יותר טוב באיזור הקרסול, אבל אני מאבד את החופש בבהונות שאני כל כך אוהב.

אחרי כמה וכמה ריצות עם הנעליים האלה הרגשתי כאבים מוגברים באיזור הקרסול. ברגע שחזרתי לרוץ עם ה Inov-8, 245 הכאבים לא חזרו. ככל הנראה משהו במנח הריצה שלי עם הנעליים האלה מעמיס את הקרסוליים, ואני חושד ב "אחיזה" או יותר נכון "אי אחיזה" של הנעל בכף הרגל שלי. אני לא יודע להצביע בדיוק. בכל מקרה, אני מרגיש שיש "הרבה בד" באריג העליון של הנעל, שאולי קשור למידה הרחבה שהזמנתי.

הנעליים יותר רכות מה- 245 Inov-8 ועל אף שיש להן סוליה יותר עבה (EVA) יש להן יותר תחושת קרקע ואבנים מאשר ל 245. זה לא טוב או רע, אבל זה הבדל מורגש.

אין כאן גזר דין שלילי כלל וכלל, ואין לי שום דבר רע כרגע באופן מיוחד להגיד עליהן. הריצה איתן סבירה לחלוטין, הדרופ מתאים למה שאני אוהב ומכיר יחסית כרגע (3-4 מ"מ). אני מאד מרוצה מזה שאין מדרס פנימי, אפילו דק, הנעל קלה וגמישה. לכאורה נעל טובה מאד. אבל עדיין משהו לא עובד כמו שצריך. בנתיים יצאו להם גרסאת v2

יש לי חברים שמאד מרוצים מהנעליים, אני עוד לא גיבשתי דעה סופית כמו שכתבתי, ואני רץ איתם בסבב עם ה 245, ה MT110 וגם ה Trail Glove של Merrell על מנת לנסות לקבל תחושת השוואה ולהצביע על הדברים שמשנים לי.

זהו בנתיים. יש עוד כמה הפתעות בדרך שדווקא לא קשורות לריצה ועליהן אני מקווה לעדכן בקרוב. כמובן שמי שעושה לייק ל דף הפייסבוק של הבלוג, יזכה לראות טיזרים כשיהיו 🙂

סופשבוע רגוע.

רן

38 תגובות

 1. Ido הגב

  מעניין יהיה לשמוע איך זה לרוץ עם הטבע, אני שוקל כבר לא מעט זמן לקנות סנדלי ריצה. הלונה של BFT יקרות להחריד, את הטבע אני יכול לחלץ באי ביי בחצי מחיר אם לא שליש מהלונה. לגבי הניו באלנס, יש לי את המינימוס MT10 שלהם והן ממש הפתיעו אותי לטובה. רצתי איתן כל החורף בטמפ של 20- לפעמים פחות ויש להן אחיזה מעולה אפילו על קרח. מאוד ממליץ.

  • ranpergamin הגב

   אם אתה רוצה סנדלי ריצה, אני ממליץ לך לנסות את unshoes minimal footwear
   גם כתבתי עליהם פוסט.

   המחיר טוב, התאמה אישית.

   הזילץ׳ לא מתוכננים לריצה ונראה לי שלא יהיו נוחים כלל בזמן ריצה

 2. Rev הגב

  יש לי שאלה –
  האם נראה לך ששווה לשלוח טאבלט דרך שיפטו???
  האם המשלוח מבוטח במקרה שנעלם/נשבר משהו???

  • ranpergamin הגב

   שיפיטו מציאים שילוח דרך כמה סוגים שונים של שילוחים.
   יש להם ביטוח על נזק באחד השילוחים הזולים אבל לא על אבדן. לא הייתי רוצה להעמיד אותו במבחן, אני מתייחס אליו כלא קיים.

   לא הייתי שולח טאבלט דרך סוג השילוחים הזולים (airmail priority/economy) שטובים לדברים קטנים, ספרים, בגדים, נעליים ופיצ'יפקס שקטנים מקופסאת נעליים. בהזמנה של אלקטרוניקה הייתי הולך דווקא על או aliexpress לסוגיהם או על משלוח מסודר שבו הכל ברור כמו buy2usa או mustop.

   • Rev הגב

    הי,

    בררתי עם BUY2USA ו MUSTOP ולצערי הם גם רוצים את כל המיסים מראש וגם לא מתחייבים שמה שהם אומרים מראש זה מה שתשלם בסוף. זאת רק הערכה וכל בעיה – עליך. לא התלהבתי במיוחד.

    • ranpergamin הגב

     תלוי מה אתה מזמין.

     נעליים ב buy2usa לא נתקלתי בשום בעיה
     ואכן משלמים את המיסים מראש

     ההקשר הזה אני דווקא רואה יתרון , כי עם נעליים אפשר ליפול ואז באופן יחסי לשלם הרבה אם אין חשבונית או נפלת על חברת שילוח פרטית

 3. Rev הגב

  שוב אני, האם Airmail Priority בו אפשר לבטח יגיע כ-EMS?

  • Rev הגב

   ומה ההבדל בינו לבין USPS Priority MailI ???
   לא מצליחה לרדת לרמת ההבדלים ביניהם.

   תודה

   • ranpergamin הגב

    USPS זה דואר רשמי של ארה״ב לא ספק שילוחים פרטי
    בפריוריטי גם יש מספר מעקב וביטוח על החבילה
    הסכנה שב חבילות כבדות הוא גם עשוי להפוך ל EMS

    חשוב לזכור, EMS זה לא סוף העולם, זה יכול להיות 35 ש״ח שחרור ומגיע אלייך עד הבית עם שליח, רק צריך לשים לב שאם יש מיסים לא לשחרר דרכם אלא עצמאית.

  • ranpergamin הגב

   עקרונית לטענתם מתחת 2 קג זה לא הופך ל ems אבל אני לא חושב שזאת בהכרח נכון תמיד

   יחד עם זאת שלחתי דרך המשלוח הזה סנדלים לא מזמן והם הגיעו בדואר רגיל

 4. אהרון הגב

  שלום, נרשמתי לשיפטו ואני רוצה לשלוח טלפון משם לישראל. אני קצת מבולבל כבר מכל סוגי המשלוח.
  אין לי בעיה לשלם מכס במידה וזה נתפס, אבל אני מעדיף מראש שהחבילה תגיע במסלול שהמכס הוא אקראי ולא בודק כל חבילה.
  אז איזה סוג משלוח אני צריך לבחור (ואם אפשר אז עם ביטוח) ? יש סוג משלוח שניתן לבטח, אבל הוא לא בוודאות נתפס במכס? (כמו fedex וחבריהם).
  תודה על העזרה

  • ranpergamin הגב

   אשר,

   יש להם שירותי שילוח שונים, הזולים ביותר הם air mail priority או air mail Economy, ה priority הופך לרוב ל EMS, אבל יש לו ביטוח.

   מכיוון שאתה ממלא CR22 (טופס הצהרת מכס), אתה צריך להצהיר על סוג הפריט שבפנים, ולכן כדאי שתצהיר אמת ולא שקר, ואת ערך הפריט.

   אין דבר כזה "בוודאות לא נתפס" כי או שזה עובר שיחרור פרטני או קולקטיבי, אבל בכל מקרה זה עובר שם שחרור.

   טלפונים סלולרים הם דבר "חם" באגף המכס, וכל יום יומיים יש פרסום על מכשירים שנתפסו כשניסו "להבריח" אותם, ומשלמים ביוקר במקרה הזול, ובתיק פלילי במקרה הפחות טוב.

   לכן, פריטים שכאלה, כמו טלפונים סלולריים, אם אני קונה, אני מעדיף לקנות בצורה מסודרת דרך buy2usa שם משלמים את המיסים מראש ואין הפתעות, כי הפתעות בדברים האלה עלולות לעלות הרבה מאד, ואתה לא ממש רוצה להפוך לעבריין.

   • אהרון הגב

    תודה על התגובה, אבל אני רק רוצה לחחד את הכוונות שלי, אני חושב שלא הסברתי את עצמי מספיק טוב.
    אין לי שום בעיה לשלם מכס, אני לא מתכוון להבריח את החבילה, אני פשוט מעוניין בשירות משלוח שאני אדע שיש סיכוי, אפילו קטן שהוא לא יתפס במכס. ברור לי שאין וודאות בעניין הזה. גם ההפתעות זה לא מה שמפריע לי.
    אני בעיקר מתלבלט בין economy לבין priority במקרה של איבוד חבילה.
    אם אני אזמין בeconomy, שלפי הבנתי קיים סיכוי שלא יתפס במכס, הסיכוי לאיבוד החבילה גבוה עלפי דעתך וניסיונך?
    וב priority, הביטוח יכסה את תכולת החבילה במקרה ונאבדה?
    ובEMS, במידה וזה טלפון הסיכוי שזה ייתפס במכס הוא בעצם כמעט וודאי? או שיש סיכוי שזה לא יהפוך ל EMS?

    תודה רבה על העזרה ומצטער על כל השאלות

    • ranpergamin הגב

     הבהרת את הכוונות שלך מצוין, ונראה לי שאתה גם מבין את השיקולים מצוין.

     אתה רוצה ביטחון שאין בסוג שילוח כזה. ביטחון שאני לא יכול לתת לך, אין לי סודות וטריקים מיוחדים.
     אני קונה בעיקר ביגוד והנעלה, ודברים קטנים.

     Priority יכול להפוך ל EMS, בעקרון זה מעל 2 ק"ג, אבל זה קרה גם לפחות. זה סיכון, אבל מצד שני יש לו ביטוח. אין לי מושג להגיד לך מה יכסה או לא יכסה הביטוח, זה כתוב בפוליסה שלהם. לא הייתי בונה על זה, אני חושב שזה ביטוח על נזק, לא על אבדן.

     Economy לא מתאים למכשירים סלולריים, הוא מתאים לחולצה/נעלי ילדים/דברים קטנים.

     אתה לא קונה פריט זול, אתה רוצה לישון בשקט בלילה ?

     שלח דרך buy2usa או mustop ושלם מיסים מראש, וקבל את זה תוך שבוע לבית עם שליח, ביטוח והכל.

   • Rev הגב

    רן , יש צדק בדבריך. יחד עם זאת לצערי MUSTOP ו"חבריהם" חוגגים בדיוק על זה. הם עושים את המחיר דרכם ללא כדאי! לדוגמא אני בררתי בקשר לנקסוס 7 LTE והמחיר בבאג הוא אותו מחיר שעולה בביאמריקה בייבוא אישי.
    כאשר שני המחירים מנופחים לעומת העלות המקורית של המכשיר (כולל משלוח ומיסים).
    זה חבל מאוד והורס הרבה מהאפשרות לייבוא עצמי.

    אהרון-
    לשיפיטו יש צ'אט אונליין שבו אתה יכול לשאול שאלות כאלה. אולי תנסה לדבר איתם ותראה אם יצא מזה משהו.
    נשמח לשמוע חדשות.
    בהצלחה

    • ranpergamin הגב

     כמו שכתבתי בטלפונים וטאבלטיפ אני לא מתעסק, אבל גם לא הייתי סומך על תשובה או עצה של אף אחד בשיפיטו.. הם לא מנהלים את אגף המכס והמעמ

     בדברים האלה אני אישית מעדיף לקנות בארץ או למצוא דיל מיוחד שאני קונה בחנות

 5. theone הגב

  בקשר לניו בלנס, רשמת שהיית צריך לנסוע לבית מכס לשחרר אותם אבל למה לא יכולת לשחרר אותם מסניף דואר קרוב? זה עיניין של כסף ואולי שליחת חשבונית אם צריך. באצמך אמרת ש-EMS יכולים לגבוע כ-35 ש"ח על שחרור ואם כך, למה לבזבז דלק או לנסוע הלוך וחזור לתל אביב ולאבד עוד שעה במכס?

  • ranpergamin הגב

   מכיוון שעל החבילה לא היה cn22 טופס הצהרת מכס, היא נעצרה בסניף המרכזי בתל אביב.
   אם היה עליה הטופס חשוף, זה היה מגיע לסניף המקומי והייתי הולך לשחר ר ב 35 ש״ח.

   במקרה הזה הם רצו את החשבונית המקורית ולא היו מוכנים להעביר את החבילה לבית המכס בחיפה (דרשו להפעיל את עמילות המכס בשביל זה)

   אתה חושב שנסעתי מרצוני ? או שהתחשק לי ? הקרטל הכריח אותי 🙂

   • borisyo הגב

    לא שמת הצהרה כי לא חשבת שחבילה פריוריטי שתמיד עברה, פתאום תעצר? עמילות מכס זה לא עמלה מצד-EMS לשחרר חבילה?

    • ranpergamin הגב

     כתוב בפוסט:

     שלחתי Airmail Priority דרך Shipito, והייתה הצהרה על החבילה. אבל בתחנה בבלגיה הם שלחו את החבילה EMS לארץ (זה היה חדש), ולא רק שהם שלחו EMS אלא הם שמו את הסטיקר של EMS על ההצהרה, וככה למעשה הייתה חבילה EMS ללא הצהרה עליה (הסתתרה מתחת לסטיקר של EMS).

     בחברת הדואר, כאשר יש חבילה שצריכה להיות משוחררת או מעוקבת, הם מציעים את שירותי עמילות המכס שלהם שהוא גם משחרר את חבילות EMS (שירות פרטי), ובאותיות הקטנות מציעים לך לבוא לשחרר לבד. אם ההצהרה הייתה חשופה על החבילה, הם היו משחררים אותה וגובים ממני 35 ש"ח על "השירות" הזה עבור חבילות פטורות ממכס.

     בגלל שאני בחרתי לשחרר לבד, הלכתי לבית המכס עם ה Invoice, החבילה לא הייתה חייבת במיסים, אבל מכיוון שזאת הייתה חבילה EMS שעוכבה, העמלה שלהם על עיכוב כזה היא 81 ש"ח שנאלצתי לשלם.
     אם הייתה את ההצהרה המקורית

  • borisyo הגב

   אבל יכולת לספק Invoice ל-EMS או לפקסס אותו למכס כדי לא לבוא לשם? ועוד, אם חבילה שנעצרת במכס עקב חובת תשלום מיסים, האם את זה אתה יכול לשלם בסניף דואר קרוב בלי להפעיל שירות שחרור שלהם?

   • ranpergamin הגב

    לא. יש רק שיחרור במקום.
    החבילה לא נעצרה עקב חובת תשלום מיסים, אלא עקב העדר הצהרת תוכן (בגלל הסטיקר של EMS שהודבק על ההצהרה).

    אם החבילה משוחררת וחייבת במיסים, אתה תקבל הודעה מהדואר והיא כבר תגיע לסניף המקומי.

  • borisyo הגב

   תווית של-EMS לא אמורים לשים על תווית הצהרהת ערך. מי הדפוק שעשה את זה? בטח-EMS עצמם כי ככה במקום לגבות ממך-35 ש"ח, הם יגבו 81 ש"ח על עיכוב.

   • ranpergamin הגב

    זאת הייתה בדיוק הבעיה…
    כתבתי גם על זה..

    Shipito ללא הודעה מוקדמת, שינו את ספק השירות של השירות שנקרא AirMail Priority והם משתמשים באיזה חברת שילוח ששולחת דרך Hubs באירופה. מה Hub בבלגיה באירופה זה נשלח EMS לארץ (לטענתם רק לחבילות מעל 2 ק"ג, אבל גם זה הוכח כלא נכון לטובה ולרעה). בבלגיה השולח הדביק את הסטיקר של EMS על ה CN22 של הצהרת התוכן, וככה זה הגיע לארץ..

    אני הצלחתי בדרך מתחכמת משהו להגיע לספקי השירות של Shipito (כל מיני תאגידי שילוח בינלאומיים שכאלה), ולפנות אליהם ישירות והם אמרו שישתדלו שזה לא יקרה, ומבינים את הבעיה. Shipito כמו אמריקאים טובים טענו שמהרגע שזה יוצא מה"מפעל" אין להם שום שליטה על זה.

    אני חושב שבגדול הבעיה הספציפית הזאת נפתרה. הבעיה היא השאלה האם משלוח יגיע EMS או לא. לכן, אני משתדל להשתמש בשירות Airmail Economy שהוא בטוח לא EMS אבל טוב לחבילות עד קופסאת נעליים בערך. ב Airmail Priority אני נזהר מלהשתמש, על אף שגם אם זה מגיע EMS ומשלמים 35 ש"ח שחרור, זה לא אסון (תלוי מה הזמנת וכמה עלה).

    השירות של Shipito יעיל מאד לדברים קטנים, פריטים גדולים אני כבר בודק את החברות הגדולות ואפילו buy2usa מציע תעריפים לא רעים. buy2usa אגב היא טובה גם במשלוחי נעליים ובמשלוחי בגדים כאשר מזמינים 4 פריטים ומעלה. הבעייה איתם שמשלמים את המיסים מראש, והצהרת המכס מבוססת על ה Invoice האמריקאי של החנות.

    • borisyo הגב

     ההבדלים של AirMail Economy וAirMail Priority הם:

     1. דואר שלא נבדק נגד דואר שנבדק ומחייב דמי שחרור
     2. דואר רגיל נגד דואר מהיר
     3. אין ביטוח נגד אפשרות לביטוח
     4. זול יותר נגד יקר יותר

     ידוע לך הבדל של מחירים ביניהם והאם ביטוח בשני כלול או צריך לשלם תוספת? האם יש מספר מעקב לשניהם? אתה חושב שכדי לנסות לא להצהיר מחיר אמת בשליחת דרך אקונומי?

     • ranpergamin

      לא הבנתי. אתה שואל או אומר ?

      Priority מעט יותר זול לעיתים מ Economy, מצד שני, אנחנו יודעים כבר את הבעייתיות של Priority עם EMS.
      הביטוח לא פקטור מבחינתי, כיוון שאני בספק אם הוא שווה משהו באמת.

      לאף אחד מהם אין מספר מעקב, בגלל זה הם זולים. הם עוברים חברות שילוח שונות ותחנות בדרך לארץ, אבל שניהם מגיעים די מהר (תוך 10 ימי עסקים בדר"כ).

      לגבי ההצהרה, אתה ממלא את ההצהרה בעצמך, תפעיל את שיקול הדעת. זה כל מה שאני אכתוב בעניין כאן.

     • borisyo

      כן שאלתי ושכחתי לציין ככה. אפילו אם פריוריטי יותר זול, בסוף תשלם על שיחרור 35 ש"ח במצב שעלות חבילה היא עד $75 שלא לדבר כבר על מצב שחבילה עוברת סכום זה. ולדברך ששניהם מגיעים די מהר, עדיף כבר לקחת אקונומי. דבר אחד חבל שזה אין מעקב כי לדעתי זה חשוב ומעניק שקט נפשי.

      עכשיו לפני חג מולד הרבה אנשים עושים הזמנות וחבילות מתעכבות מאוד. במקרה הזה, מספק מעקב היה עוזר מאוד כי לפחות אתה יודע איפה חבילתך תקועה ואתה גם יכול לספק הוכחות למוכר במידה ונדרש.

      כל הכבוד לך על כתבה שבטח הרבה אנשים מחפשים היום. אני לפני שקראתי לא ראיתי כל התמונה. איך יש לך ידע על כל זה? אתה חיפשת ולמדת כל זה מאינטרנט או שיש לך מישהו שעובד באגף מכס ומע"ם שאתה מכיר אותו? או שזה נסיון של חיים?

     • ranpergamin

      הי בוריס,

      תודה על הפרגון, ואני מסכים איתך לגמרי לגבי Priority. כמו שכתבתי בעבר אני עכשיו משתדל להשתמש רק ב Economy לדברים הקטנים. נעליים וכו אני מזמין דרך buy2usa.

      אני לא חושב שהשירות הזה יהיה עם הרבה עיכובים, כי הוא לא מבוסס על החברות הרגילות. אבל אין לי מידע ממש ברור על זה.

      הכתבה יצאה טוב, הרבה אנשים מתעניינים בה, ובהחלט היא נעשתה ויראלית. הידע שלי הוא אוטודידקטי לחלוטין. כלומר, אין לי שום לי שום חבר בשום מקום. זה שנים של הזמנות ברשת, לימוד, חפירה, נסיון כואב ומוצלח וככה לאט לאט נהיה יותר ידע שאותו חלקתי בפוסט ההוא.

      הבלוג הזה הוא בלוג שעוסק בכמה וכמה נושאים שחשובים ויקרים להם כמו הנעלת ילדים, ריצה, ציוד ריצה, צרכנות, מינימליזם ועוד.. צרכנות אינטרנטית הוא רק חלק אחד, אבל בהחלט פופולארי ומדבר אל קהל יותר רחב.

     • borisyo

      מינימליזם? זה איפה שאתה מתפטר מדברים מיותרים ומשאיר רק דברים חיוניים?

     • ranpergamin

      מינימליזם בהנעלה 🙂
      הנעלה מינימליסטית

      אבל מינימליזם גולש גם לתחומים אחרים בחיים או יותר נכון גורם לך לפקוח עיניים לבחירות שאולי קיבלת כמובן מאליו ופתאום מתגלות באור אחר

     • borisyo

      כאשר אתה מזמין נעלי ריצה מחו"ל, אתה תמיד מודד בחנויות בארץ קודם? אם כן, איך אתה מרגיש עם עצמך אחרי שאתה יודע שאתה מנצל חנות? נניח מדדת והתאימו לך, מה אתה אומר למוכר? היה לך שהזמנת מה שלא מדדת בארץ וגילית שנעלי ספורט מחו"ל לא מתאימים לך? אם כן, מה עשית במקרה הזה?

     • ranpergamin

      אני מעולם לא מדדתי בארץ נעל שקניתי באינטרנט אחרי זה, ככה שאני חי עם עצמי
      מצוין.

      היו לי כמה קניות לא מוצלחות, הרוב היו מוצלחות

     • borisyo

      איך אתה מצליח להתאים לעצמך נעל נכון ולא לטעות? כי אצלי תמיד היו מקראים איפה לקחתי מידע לפי רגל שלי ופעם נעל התאימה, פעם לא וזה משתנה לפי דגמים ומותגים.

     • ranpergamin

      במקרה שהזמנתי ולא התאים או לא הסתדר או שמכרתי או שהתבאסתי

      זה חלק מהפשרה שבלהזמין מחו״ל

      אבל לרוב אני קונה משהו שביררתי עליו מספיק או שיש לי נסיון עם החברה.

      על בסיס הנסיון הזה יש חברות שאני לא חוזר אליהן (בנתיים)

     • borisyo

      כפי שאני מבין, החזרות לא שוות את זה?

     • ranpergamin

      לא טעיתי במידות. רק נעליים שלא אהבתי אחרי שרצתי או הלכתי איתן.
      לכן לא התעסקתי עם החזרה

     • borisyo

      מה אתה אומר על USPS First Class International? מעניין אותי מספר מעקב כי בעבר היה אפשר רק לעקוב בארה"ב אבל לאחרונה שמעתי יש אפשרות לעקוב מחוץ לארה"ב. אני גם מעוניין לדעת אם אותו מספר ניתן לעקוב בישראל אחרי שחבילה מגיעה. אני אף לא בטוח שניתן לשלוח חבילות בדואר זה אבל בטוח שאפשר לשלוח מכתב ואולי צרור קטן. בנוסף, האם זה סוג של משלוח שמתייחס לדואר מהיר שיעצורו במכס?

     • ranpergamin

      לא הבנתי את השאלה אבל usps first class הוא ללא מספר מעקב אבל מגיע בדואר רגיל

השארת תגובה