קניות ברשת וצרכנות אינטרנטית – שאלות ותשובות 2014

StoreLogos2

[ עדכון ספטמבר 2014 – עריכה לשונית באדיבות עינת חורין + תיקונים + קישורים חדשים ]

כבר כמעט שנה עברה מאז הפוסט, שהפך לכל כך פופולריבנושא קניות ברשת וצרכנות אינטרנטית. שנה שבה הוא קיבל עשרות אלפי צפיות, ואני קיבלתי מאות שאלות בעקבותיו.

עיקר התחושה שלי מתוך השאלות היא שאנשים מאוד מאוד רוצים לקנות ברשת, רוצים את דרגות החופש האלה, אבל מפחדים, רוצים ודאות ורוצים הרגשה שהכל יהיה ברור וידוע מראש.

מכיוון שהרבה מהשאלות חוזרות על עצמן, ומכיוון שכמה דברים התעדכנו בשנה האחרונה, החלטתי לפרסם את הפוסט הזה ובו מענה לכמה מהשאלות הקלאסיות והבוערות שחוזרות שוב ושוב.

אם לא קראתם את הפוסט הקודם, אני ממליץ לכם להתחיל בו להתקדם לפוסט הזה לאחר מכן.

ראשית אני רוצה להודות לכל המתעניינים, המשתפים והשואלים. שמח שהצלחתי ואני מצליח לעזור לכל כך הרבה אנשים לנהל צרכנות חכמה יותר, ועל הדרך גם אני עצמי לומד לא מעט.

אף שהצלחתי לרכז בפוסט המוצלח ההוא כמה מהשאלות הקלאסיות בנושאי צרכנות אינטרנטית, אינני מומחה גדול, ויש ידענים גדולים ממני. בסה״כ עשיתי את הקפיצה הקטנה של התעוזה ובאמצעות כמה כלים וכללים פשוטים מעז לקנות יותר ברשת. גם אתם יכולים.

לפני שאעבור לכמה עדכונים לגבי שירות השילוח Shipito, אני רוצה לענות על השאלה וההבדל המהותי בין שני שירותי שילוח שאני מזכיר הרבה.

מה ההבדל בין Shipito ל Buy2USA?

שתי החברות הן חברות Mail Forwarding. מה זה אומר? זה אומר שהן נותנות לכם, הקוראים, כתובת בארץ זרה (במקרה שלנו בעיקר ארה״ב. וכמו כן, לשיפיטו יש כתובת גם באוסטריה) ומאפשרות לכם לשלוח אל המחסנים של החברות, הזמנות מחנויות בארה״ב, בעיקר אלה שלא שולחות ישירות לישראל. כאשר החבילה מגיעה אל המחסן, מחושבת עלות המשלוח לארץ (אתייחס בהמשך), אתם משלמים אותה והן שולחות את החבילה לארץ.

מה זה נותן ?

זה מאפשר לכם:

לקנות ממגוון חנויות בארה״ב שלא שולחות ישירות לישראל,

לקנות מוצרים באיביי ממוכרים שלא שולחים לישראל.

לשלוח לארץ בעלויות שילוח נמוכות מחנויות שייתכן ששולחות לישראל, אבל מחיר השילוח שלהן יקר (למשל REI, Patagonia, ועוד ועוד)

לאחד חבילות ולשלוח כמה פריטים ביחד

לקנות עכשיו מוצרים במבצע אבל לאסוף או לשלוח אותם רק במועד מאוחר יותר, ובינתיים לאחסן אצלם את המוצרים עד רגע השילוח (לעתים ימים ושבועות).

ועוד.. ועוד.. הבנתם את הרעיון..

אז מה בכל זאת ההבדל בין שתי החברות?

Buy2USA היא חברה ישראלית. היא מספקת כתובת בניוג׳רזי, שולחת לישראל באמצעות חברה פרטית ומביאה את המוצרים לפתח דלתכם באמצעות שליחי דואר ישראל.

מהיותה חברה ישראלית, היא סגרה כבר עם אגף המכס והמע״מ את הטיפול בחבילות שלה ולכן תשלום המיסים והמע״מ (לא עמלות) נעשה ישירות מול Buy2USA ברגע שהחבילה מגיעה למחסנים שלה, ונחסך מכם הצורך להיות במתח אם החבילה תיעצר, כמה ומה תשלמו. אתם תדעו זאת מראש לפני השילוח לארץ, כשהחבילה במחסניהם, והחבילה תגיע ללא הפתעות מס או עמלה מיותרות.

Shipito לעומת זאת, היא חברה אמריקאית. היא מציעה שילוחים למדינות רבות בעולם, ביניהן ישראל. יש לה מספר מחסנים בארה״ב, מחסן באוסטריה (להזמנות מחנויות באירופה), וגם שירותי שילוח שונים בהם היא משתמשת ומציעה תמחורים שונים לחבילות בגודל משתנה. היא עובדת עם חברות שילוח פרטיות גדולות כגון  USPS,Fedex, TNT ועד שילוחים באמצעות חברות שילוח גלובליות שם יש פחות שליטה מדויקת על החברה אבל המחירים טובים יותר (airmail economy / priority).

אצל Shipito אין תשלום מסים ישראלים מראש, שכן זו לא חברה ישראלית. אצל Shipito ממלאים טופס הצהרת מכס CN22, שמודבק על החבילה, והחשבון במיסים נעשה בארץ באגף המכס והמע״מבדואר ישראל.

ההרשמה לשתי החברות בחינם (על אף ששיפיטו גובה כמה דולרים שאחרי זה יעמדו לרשותכם). שתיהן מציעות שירותים מתקדמים כמו איחוד חבילות, פיצול, קנייה עבורך וכו בתשלום בין אם ע״י מנוי או תשלום חד פעמי. שתי החברות גובות עמלה סמלית על כל חבילה (לגבי שיפיטו אפרט בהמשך) נוסף על עלות המשלוח.

אלה ההבדלים המהותיים בין שתי החברות על היתרונות והחסרונות שבהם. שאלות נוספות בהקשרים האלה ייענו בהמשך.

shipito

עדכונים ושאלות לגבי השירות של Shipito

בפוסט הקודם היללתי, ואמשיך להלל את השירות המצוין הזה (חרף מגרעותיו), שכן עבור חבילות קטנות (נאמר קטנות מגודל של קופסאת נעליים) הוא מציע שירותי שילוח זולים במיוחד.

ישנן כמה וכמה חברות שילוח דומות מארה״ב, ואף אחת לא מתחרה ב Shipito במחירים לחבילות קטנות. לדוגמה, שלחתי משקפי שמש ב-4.5$, חולצה ב-6$, ועוד ועוד…

כך ניתן לקנות הרבה פריטים קטנים וחבילות קטנות שבארץ הם יקרים מאוד, ולכן ויתרנו עליהם עד היום בגלל עלויות שילוח או קושי לקנות אותם און ליין מחנויות שלא שולחות לארץ.

החיסכון הוא עצום, ואני משתמש בשירות הזה הרבה.

אז מה השתנה בעצם מאז הפוסט הקודם.

השינוי הגדול והמהותי הוא העמלות. בעבר למנוי בShipito הייתה עמלת שילוח של 2.5$ וללקוח מזדמן עמלה של 8.5$. לפני כחודשיים נעשה עדכון, שהוא אמנם לרעת המנויים שכבר שילמו, אבל לטובת הכלל, והעמלה ירדה ל– $1בלבד גם ללקוחות מזדמנים וגם למנויים. זאת עמלה זולה במיוחד שהופכת משלוח של דברים קטנים לעוד יותר כלכלי ומעשי גם עבור מי שלא רוצה לעשות מנוי.

שאלות ותשובות לגבי השירות של Shipito שהצטברו בשנה האחרונה:

הבהרה קטנה: אינני עובד של החברה ואינני נציג שירות הלקוחות שלה 🙂 אני לקוח מיומן שנהנה מהשירות שלה. עשיתי גם מנוי affiliate באיחור ניכר אבל בסוף היום אני בסה״כ לקוח שמנסה לענות על השאלות שלכם כשאני יכול. אין לי קשרים בהנהלה. מדובר בחברה אמריקאית עם גישה וראש אמריקאי, קחו את זה בחשבון ואני אתייחס לכמה בעיות שנתקלו בהן קוראים בעבר.

– האם כדאי לי לעשות מינוי?

בעבר זה היה כדאי מאוד למי שרוצה לשלוח הרבה חבילות, כדי לשלם עמלה מוזלת של 2.5$ במקום 8.5$.

מה נותן מינוי היום ?

המינוי מאפשר לשלוח לכל המחסנים שיש בארה״ב, שירותי איחוד נוספים, אפשרויות אחסון עד 90 יום ועודעוד פרטים על ההבדל בין מינוי ללא מינוי בקישור

למי זה טוב? למי ששולח הרבה, רוצה לאחסן, רוצה לאחד חבילות, רוצה להימנע מתשלומי מס על פריטים בתוך ארה״ב (למשל משלוח בתוך קליפורניה נוסף מס משמעותי של 7-8%)..

מינוי שנתי עולה 49$ ומינוי חודשי עולה כ-10$.

אם אתם רוצים לשלוח רק חבילה אחת או בודדות בשנה, נראה שאינכם זקוקים למינוי בשלב זה.

– איך אני ממלא את הפרטים האישיים באתר בעת ההרשמה?

ודאו היטב שהרישום של שמכם, כתובתכם, ופרטי כרטיס האשראי שלכם זהים. אל תשתמשו בשמות מזויפים או בחשבונות פייפאל שאינם על שמכם; זה מקור לחשד ולהונאה, וShipito, כמנהג האמריקאים, לא סלחניםנתקלתי כבר בכמה וכמה שיצאו מתוסכלים מאוד מהסיפור הזה, ואני חושב שאין להם את מי להאשים אלא את עצמם. כן, האמריקאים ראש קשה, גם אם טעיתם באות. השתמשו בזהות שלכם ובפרטים נכונים ולא תהיה לכם שום בעיה.

– האם צריך למלא ולשלוח את כל המסמכים שהם מבקשים?

לא! אם מילאתם את הפרטים האישיים נכון ומדויק, תקבלו תקציב חודשי של ״עלות שילוח״ (סכום של עלויות משלוח לזכותכם, ללא קשר לעלות הקנייה) שלא תוכלו לחרוג ממנו. ההקצבה תעלה ככל שתשלחו יותר. שליחת המסמכים מאפשרת לShipito לתת לכם קרדיט מהר יותר.. לכן, עדיף להתחיל משילוחים קטנים, ללמוד את השירות ורק אז להתחיל לשלוח דברים משמעותיים יותר אם אתם בוחרים לשלוח דרכם.

– האם הכסף שאני משלם בהרשמה הוא כסף אבוד?

לא. הכסף שמשלמים בתהליך ההרשמה נשמר כקרדיט למשלוחים הבאים. הכסף נגבה כחלק מתהליך הרישום, אבל דינו כ״עמלת רישום״ רק אם לא תשתמשו בשירות. אם תשלחו חבילה, עלות ההרשמה תקוזז מהמשלוח הראשון, כאמור.

– עדיף כרטיס אשראי או פייפאל?

אפשר שניהם. אני, אישית, תמיד מעדיף פייפאל.

– אני לא מבין את הקטע של שירותי שילוח שונים, כמה יעלה לי לשלוח את החבילה תכל׳ס?

בניגוד להרבה חברות forwarding שעובדות רק עם ספק משלוחים אחדShipito עובדת עם כמה חברות שילוח ושירותי שילוח (בניגוד לשירותי forwarding, שזה מה שהיא עצמה) שונים.

כאשר חבילה מגיעה אליהם, אתם מקבלים רשימה של העלויות לפי הספקי שילוח שהיא מציעה.

על פי רוב Airmail Economy וAirmail Priority הם הזולים ביותר.

יש להם באתר מחשבון, בדומה לחברות אחרות, שבו תוכלו לראות את כל המחירים השונים עבור משקל נפחי שונה (הדרך בה מחושב משלוח חבילות שהוא יחס בין גודל למשקל).

שימו לב: השילוחים ממחסנים שונים בארה״ב הם לא באותה עלות.

– מה הקאץ׳ שהיה ועודנו יש עם Airmail Economy ו Priority?

אלה שני שירותי שילוח שShipito מציעה והם זולים במיוחד מכיוון שמדובר בספקים שאוספים את החבילות ומסתמכים גם הם על נותני שירות שונים. מה זה אומר ?

בדרך כלל אין ביטוח ואין מעקב, ולכן זה שירות זול. ומה לגבי אמינות? הכול יחסי: ללא מספר מעקב וביטוח מובן שיש סיכון מסוים, ולכן זה שירות שאני נוטה להשתמש בו עבור פריטים בעלי ערך לא גבוה יחסית.

עם זאת, מעולם, אבל מעולם, לא קרה שחבילה לא הגיעה אליי או שהגיעה פגומה. אני מחשיב, עבורי, את שני שירותי השילוח כאמינים לפריטים בעלויות נמוכות עד בינוניות.

איפה בכל זאת הבעיה?

כשיש ספקים שונים יכולות להיות הפתעות בכניסה לארץ, וזה יכול להשתנות ללא התראה. למשל חבילות משירות Priority שהפכו ל– EMSופתאום נגבו עמלות של EMS עבור אותן חבילות, דבר שעצבן רבים, והיה שינוי ללא הודעה מוקדמת.

– אז איזו שיטה עדיפה בעיניך?

מבין השתיים אני תמיד מעדיף את שירות Economy, כי נכון לעכשיו ולאורך זמן הוא מגיע כדואר רגיל, בדר״כ תוך שבועיים גג, ללא הפתעות. לרוב זה שילוח USPS  בפועל, אבל לפעמים נשלח באמצעות ה all shipper דרך בלגיה. לדעתי אקונומי עדיף, אפילו אם הוא לעתים יקר בדולרים בודדים מפריוריטי.

אםEconomy אינו לא אפשרות בגלל גודל החבילה (יש מגבלות), אני בוחר ב– Priority. קרה לי פעם אחת שחבילה הגיעה EMS, וברמת העיקרון חבילות מתחת 2 ק״ג, אמורות (ואני מדגיש אמורות) לא להישלח EMS, אבל כמו שאמרתי זה לא מדע מדויק ולכן כדאי להיות זהיר.

מה שזה כן דורש, במקרה ששלחתם Priority, להיות ערניים, לשים לב להצהרת המכס, ולשחרר את החבילה לבד במידת הצורך.

details

האם אפשר לעקוב אחרי החבילות של Shipito?

זה כמובן תלוי בסוג השילוח לארץ שבחרתם, ואם יש לו מספר מעקב. חבילות Priority או  Economy נשלחות לעתים באמצעות שילוח שיש לו מספר מעקב, יחד עם זאת Shipito עצמם אומרים לא להסתמך על כך, ולא להתייחס לזה כמידע אמיתי (יש סוג של אפשרות מעקב אצלם בדף החבילות שנשלחו). אני מצאתי מספר פעמים שהמעקב הזה דווקא מדויק, אבל כמאמר שירות הלקוחות שלהם, אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עליו, ונא לא להתייחס לזה כמו מספר מעקב כמו של Fedex או דומיהן.

– אז כמה מיסים אשלם על חבילה של Shipito?

כמו שציינתי בהתחלה ובפוסט הקודםתשלום המיסים למדינת ישראל נעשה לפי הצהרת המכס (CN22) שעל החבילה, בכניסה למדינת ישראל. התשלום הוא לפי חוקי מדינת ישראל וטבלת הערכים של אגף המכס והמע״מ. אינני מחשבון, ואינני בקיא בכל פריט ופריט. הכינו את שיעורי הבית שלכם היטב לפני שאתם שולחים ומזמינים פריטים יקרים וגדולים, בדקו אם העלויות מצדיקות את הקנייה האינטרנטית, והאם החיסכון מצדיק את הטרחה (ואולי הסיכון).

כמובן, כמו שציינתי בפוסט הקודם, מיסים אינם עמלות. אם שלחתם באמצעות חברת שילוח פרטית שגובה עמלות, תידרשו לשלם גם אותן במעמד שחרור החבילה. אלה עמלות לחברה פרטית ולא מיסים למדינת ישראל

.

CN22

סיפרת לנו על מילוי CN22, טופס הצהרת מכס  Shipito, מה להצהיר?

על פי רוב, הפריטים שתשלחו ל Shipito יכילו את חשבונית הקנייה שלכם. טופס ההצהרה (CN22) אמור לשקף את הערך הזה בדיוק. במקרה שהחבילה תיפתח לבדיקה בארץ וישוו את ההצהרה לחשבונית שבפנים, אתם עשויים להסתבך בהצהרה שקרית ובמקרה הקל לשלם יותר מיסים ועמלות, ובמקרה הגרוע ייפתח נגדכם תיק באגף המכס, כפי שקרה למאות כאלה שהזמינו סלולאריים מאתרים סיניים בחודשים האחרונים.

תפעילו את השכל שלכם, תזמינו הזמנות קטנות, קניות חכמות, תצהירו ערכים הגיוניים ותמנעו מעצמכם צרות, שלא לומר עברות.

סיכום Shipito

אני חושב שבזה מציתי חלק ניכר מהשאלות שהיו לגבי השירות המצוין הזה. מובן שאפשר לשאול אותי שאלות נוספות, אבל בבקשה בבקשה, שאלות שנוגעות לשירות עצמו, הפנו אליהם, יש להם שירות לקוחות שהוא לא מושלם, אבל בהחלט משתפר.

Shipping_Logos

 

שאלות נוספות שעלו בשנה האחרונה:

– אז כשאני מזמין בחנות און ליין בארה״ב איך זה עובד תכלס עם שירותי forwarding? למי אני משלם מה ומתי?

חברות ה forwarding מספקות לכם כתובת בארה״ב (וגם מספר טלפון), כאילו אתם גרים שם. כתובת זאת יכולה לשמש ככתובת למשלוח לקניות שאתם מבצעים באתרים אמריקאים. זהו תהליך קנייה בשני שלבים שכולל:

1. קנייה באתר האמריקאי ושליחה ל״כתובת האמריקאית״ שלכם בשירות שבו בחרתם להשתמש באותה קנייה. הכתובת היא מחסן של חברת ה forwarding, משם החבילה תשלח לארץ.

2. הגעה של החבילה לספק ה– forwarding, אז תשלמו את עלות המשלוח לארץ, ואם מדובר ב-Buy2USA תשלמו גם מיסים במעמד השילוח.

אם שלחתם עם Shipito, את שלב המיסים והמע״מ תשלמו כשהחבילה תגיע לארץ בחברת השילוח או בסניף הדואר, בהתאם לסוג השילוח שבחרתם.

שתי החברות (ואחרות דוגמת מאסטופ ועוד) מציעות לכם גם שירות "קנייה עבורכם" שבו אתם משלמים רק להן, והן קונות עבורכם את הפריט בחנות האמריקאית. היתרון הוא מחיר סופי ידוע מראש כבר בעת הקנייה. אני אישית אוהב לשלוט בכל שלב בתהליך.

US Unlocked Credit Card

Shipito הגדילו לעשות וגם מציעים כרטיס אשראי אמריקאי וירטואלי נטען לקניות באתרים שלא מקבלים כרטיסים או פייפאל ביןלאומי. זה שירות נחמד מאוד שאני בהחלט שוקל את השימוש בו. מספר לא מבוטל של חנויות לא מקבלות פייפאל ביןלאומי והקנייה בהן בכרטיס אשראי ביןלאומי מסובכת עד בלתי אפשרית. ייתכן שאפשר להשתמש בו גם לקניית קרדיט ב iTunes או NetFlix, עדיין לא ניסיתי.

 – האם אני יכול לדעת מראש כמה יעלה לי כל הסיפור? עוד לפני שהזמנתי?

התשובה מורכבת וכוללת גם כן וגם לא.

הכן: לכל חברה יש מחשבון לנפח החבילה, ואם יודעים מראש את נפח החבילה ומשקלה (למשל בקנייה מאייקאה או מאמזון), ניתן להעריך באופן סביר ומדויק למדי את העלויות הצפויות.

הלא, המשמעותי יותר: באף שלב בתהליך הזה (למעט בקניית זוג נעליים) עד ההגעה לשירות ה-forwarding, אין מחיר שילוח ודאי, כי אתם לא יודע בדיוק מה יהיה גודל החבילה שתגיע לשירות ה forwarding.

יש חנויות ומוכרים שאורזים טישירט בניילון ואז המשלוח יוצא סופר זול, ויש אתרים אמריקאיים רבים שאורזים בצורה מוגזמת (למשל LeftLaneSports), ואז החבילה גדולה ועולה יותר מתוכנה הקטן יחסית (אף על פי שאפשר לבקש אריזה מחדש תמורת עמלה; צריך לשקול האם זה משתלם ויחסוך מספיק בעלות המשלוח.

מה זה אומר ומה הכללים לבצע ?

1. לבקש לארוז קטן כמה שאפשר, אם אפשר

2. להזמין דברים קטנים יחסית, עלול השילוח תהיה צפויה יותר ופחות מפתיעה (לרעה).

3. לבדוק ולהעדיף אתרים או הזדמנויות שכוללות שילוח חינם בתוך ארה״ב (למשל ebay). צריך לזכור שגם השילוח מהחנות לכתובת שלכם בארה״ב יכול לעלות כסף (ומס אמריקאי) וצריך לקחת את העלות הזאת בחשבון.

4. לקחת בחשבון מיסוי בתוך ארה״ב (שוב ebay עדיף במקרים רבים) שכן במדינות מסוימות (כמו שילוח בתוך קליפורניה) המס יכול להיות משמעותי, ולא רואים אותו עד שלב התשלום.

תגיד לי אחת ולתמיד, האם כוללים את עלות המשלוח לארץ בחישובי המס של $75$/500$ ומעלה או לא?

היום החישוב הוא על הסכום של החבילה,ללא עלות המשלוח עצמו. אגף המכס והמע״מ פרסם רשומה מצוינת שמפרטת את התנאים.

BUY2USA

Buy2USA מתחת ל 75$ של קניה בארה״ב שכוללת את המשלוח בתוך ארה״ב, אבל לא את המשלוח לארץ, לא משלמים מיסים. זה יתרון קל, למשל בקניית נעליים, שכן Buy2USA שולחים זוג נעליים (בגודל סביר) לארץ ב-20$ בלבד.  זה עלול להשתנות, כמובן, וצריך לעקוב אחרי התנאים שלהם בקישור. יש לזכור שזאת חברה פרטית בדיוק כמו Fedex או UPS, ולהתייחס אליה בהתאם. יש לה מבצעים טובים ומחירים טובים מדי פעם, אבל לבדוק היטב לפני הזמנה.

דוגמה: קניתם נעליים ב-60$, המשלוח למחסן של Buy2USA בניוג׳רזי עלה 10$, סה״כ 70$, לא תשלמו מע״מ על הנעליים, אלא רק את ה 20$ משלוח לארץ, סה״כ : 70+20 = 90$.

למה אתה ממליץ על קניית נעליים רק דרך Buy2USA?

מכמה סיבות:

1. משלוח אחיד של 20$ על זוג נעליים ללא קשר לאיזה קופסא מגיעה אליהם

2. אין מע״מ מתחת 75$ בקניה בתוך ארה״ב

3. מגיע הרבה יותר מהר מ Shipito לארץ, עם שליח עד הבית

4. שירות צפוי ואמין לשליחת נעליים.

שליחה דרך Shipito, תלויה במשקל הנפחי של החבילה, וכמובן יש את עניין המיסוי שיחכה בארץ במידה והנעליים עלו קרוב ל 70$ והמשלוח עלה יותר.

שלחתי גם וגם, ואני מעדיף את השירות הצפוי והאמין של Buy2USA במקרה של נעליים.

big_item

– מה לגבי שילוח של פריטים גדולים?

בחפצים גדולים שירותי השילוח השונים מתחילים להיות יותר ויותר דומים אחד לשני בתמחורים.

בשילוח של חפצים גדולים גם תרצו ביטוח, מעקב וידיעה שהמשלוח אמין, ולכן יש חשיבות בבחירה. כאן בתמחור כבר אין בהכרח הבדל ענק בין החברות במשלוחים אוויריים.

כאן יש יתרון נוסף ל– Buy2USAשמציעה שירות שילוח ימי שהוא זול לעתים בחצי מהאווירי. הוא אמנם אורך כחודשיים, אבל בהחלט נותן מענה למי שרוצה לעשות קניות של פריטים גדולים בארה״ב, לשלוח בשילוח איטי, כי יש לו זמן ויחסוך מאות ולעיתים אלפי שקלים (למשל עגלות ילדים).

כעיקרון, אני לרוב לא מתעסק עם שילוח של חפצים גדולים, כי אני לא צריך כרגע ולרוב עשיתי טוב את החישוב ומה שיכולתי העדפתי לקנות בארץ ולא להתעסק, אלא אם ההפרש מצדיק זאת באופן חד משמעי,ואצל כל אחד הקו הזה עובר במקום אחר.

– מה לגבי יבוא של מכשיר סלולרי? אם אני רוצה לקנות נקסוס 5 נגיד, איך אתה ממליץ לי לשלוח אותו וכמה מיסים אני אשלם?

אני לא קונה סלולרים ברשת, ולא מתעסק ביבוא מכשירים כאלה לארץ. המכס חם על מכשירי סלולר ורק מחכה לתפוס אתכם.השקיעו את כספכם במוצרים אחרים, אין לי מענה לשאלות בתחום הזה, צר לי

– נגיד שאני רוצה לקנות 10 זוגות משקפי שמש או 50 חולצות וזה עולה לי 230$, כמה מיסים אני אשלם ואיך לשלוח?

כבר היו כמה שניסו לשאול אותי, במסווה של שאלה תמימה, שאלה על יבוא מסחרי. כאילו ״אני לא ממש יבואן, רק קונה 10 חולצות לנסות למכור ולראות מה יצא״.

אני יודע שלאף אחד אין בהכרח כוונות רעות, אבל חברים, אני לא עוסק ביבוא מסחרי, אלא בקנייה אינטרנטית באופן פרטי. כמויות מסחריות הן קטגוריה אחרת לחלוטין של מסחר ביןלאומי, ואני לא מתעסק בקנייה, שינוע, מיסוי, עמלות ותקינה של פריטים כאלה ושונים.

אתם רוצים לייבא משהו? יש מספיק מדריכים ברשת, עמילי מכס שישמחו לעזור לכם (וכדאי לכם להיעזר באחד טוב), ובאנשים עם ניסיון רלוונטי. לא אני, סורי.

באתר רשות המיסים יש הרבה מידע בשבילכם שיכול לעזור לכם בתהליך הזה. תשאירו אותי בחוץ בבקשה. בנוסף, יש את הרשומה החדשה שכבר פרסמתי שמפרטת בדיוק את תנאי תשלומי המיסים.

.

israel post

– האם הפריט שהזמנתי בטוח ייעצר לבדיקה במכס? והאם אשלם?

חברים וחברות. הכללים מאד פשוטים וכתבתי אותם בפוסט הקודם. זה לא משנה שתרשמו לי את הסכומים בשאלות. בנוסף, הנה המדריך החדש והמסודר של רשות המיסים לייבוא אישי, שמקושר כאן כמה וכמה פעמים, למען לא תפספסו אותו.

Comission

החבילה הגיעה דרך חברת שילוח פרטית? על פי רוב החברה תבצע את תהליך השחרור מהמכס עבורכם, אתם תדרשו לשלם בדיוק לפי מדרגות המס שצוינו בתשובה הקודמת, והחברה גם תגבה מכם עמלה עבור השירות הזה.

החבילה הגיעה בדואר רגיל? תשוחרר בשחרור קולקטיבי או פרטני וייגבו מיסים לפי הצהרת התוכן, ובמידה שיש בדיקה פרטנית ופתיחה, לפי החשבונית בתוך החבילה. עמלות לא יהיו כל עוד זה דואר רגיל (לא רשום או רשום, אבל לא דואר שליחים).

שירות EMS שמופעל באמצעות דואר ישראל פועל כחברה פרטית לכל דבר ועניין ולכן כולל עמלות, ללא קשר לתשלומי מס.

המיסים במדינת ישראל יציבים יחסית, אבל משתנים לעתים ולכן כדאי לעקוב.

העמלות מצד שני, הן דבר דינמי לחלוטין, ולעתים אף נתון למשא ומתן. מצד שני, כשהחבילה אצל חברת ההובלה, היא בת ערובה אצלה, יש לה קלף חזק, ולכן בד"כ ידכם על התחתונה בהתדיינות מולה.

זאת הסיבה שאני כל כך מזהיר מחברות שילוח פרטיות, כי לא רק שהעמלות לא צפויות, גם היכולת שלכם להתמקח או להקטין את העלות קטנה מאד.

– האם יש התייחסות למספר פריטים בחבילה בחברות ה forwarding?

תלוי, יש ויש. Shipito על פי רוב מתייחסים למשקל הנפחי של החבילה בלבד ללא קשר לכמות הפריטים שיש בתוכה. Buy2USA למשל מציעים שירותי שילוח במבצע לבגדים בו הם מתייחסים לכמות הפריטים ללא קשר לגודל החבילה (עם מינימום תשלום).

לכל אחת מהשיטות יש יתרון וחיסרון. כעיקרון אני לא מזמין הרבה פריטים באותה חבילה, על מנת לחסוך לי בעיות, הצהרות ותמחור.

 

free_shipping

– כתוב לי באתר שבו אני קונה Free International Shipping, כמה מיסים אשלם בכניסה לארץ?

כתבתי בפוסט הקודם ואחזור ואדגיש זאת, שכן הרבה ״נופלים בפח״ הזהזה שמוכר ״בולע״ את עלות השילוח של פריט במחיר שלו, עדיין לא אומר כלום על סוג השילוח הנבחר.

יתרה מכך, לעתים אותה חנות תשלח חבילות בגודל שונה דרך שירותי שילוח שונים, גם כאשר אתם לא ״רואים״ את סוג השילוח, ואולי כבר קיבלתם בעבר חבילה או יותר ללא כל בעיה, אתם צריכים לדעת מה הוא סוג השירות, כדי שלא תהיו מופתעים

נתקלתי לא אחת בכאלה שפתאום הופתעו שהחבילה הגיע EMS או בשירות אחר, ונדרשו לשלם עמלות רבות.

לכן, גם במקרים כאלה, התשובה לשאלה הקודמת רלוונטית. עליכם לדעת בדיוק באיזה סוג שילוח נשלחת החבילה, ובהתאם לצפות לעמלות (אם יהיו) ולמיסים שתשלמו.

ali_express

– מה עם Ali Express?

מה איתו :-)? כולם מכירים את Ali Express.

אני לא קונה הרבה מעלי אקספרס מכמה סיבות:

1. חלק מהכיף שלי הוא לקנות מותגים מוכרים וידועים באיכותם במחירים שפויים שדומים למחירים בעלי אקספרס. זה סוג של ספורט 🙂

2. אני אוהב לדעת שהאיכות של המוצר שאני קונה באה מבית טוב ובדוק. מעדיף חולצה אחת טובה ויותר יקרה, על כזו שאזרוק לפח. האיכות מעלי אקספרס, ככל שאני ראיתי, בדר״כ נוטה לבינוני ומטה (אבל אנשים מתפשרים בגלל המחיר). אני לא אוהב להתפשר על איכות.

3. אני משתדל לקנות מחברות שהן sweatshop free, ובעלי אקספרס, אין לכם שום מידע.

4. אני לא אוהב לשלם בכרטיס אשראי ומעדיף פייפאל. עלי אקספרס לא מקבל פייפאל.

ולכן, בבקשה, שאלות על עלי אקספרס תפנו למי שמבין בזה, כנראה לא תמצאו אותי שם בקרוב.

Zappos_6pm_Logo

איך אני משלם ב 6pm.com וב Zappos עם כרטיס אשראי ביןלאומי? (הם לא מקבלים פייפאל ביןלאומי)?

שני אתרים מצוינים לקניות ושניהם לא מקבלים פייפאל ביןלאומי (שני האתרים מאותו ספק).

Zappos הוא אתר נפלא בו אפשר למצוא המון פריטים בהמון מידות, כאלה שנמכרים עכשיו במחיר מלא ומעט מבצעים.

6pm הוא אתר החיסולים של זאפוס ומציע דילים שלעיתים צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין שהם אמיתיים, בעיקר בנעליים והלבשה.

הפטנט לקנייה אצלם באמצעות כרטיס אשראי כתוב בקישור הנ״ל, אבל במקרה שהקישור לא יעבוד הנה המידע. שימו לב למלא את פרטי כרטיס האשראי כמו שצריך, שמכם והכתובת, ורק ב– stateוב zipcode להכניס את המידע לפי מה שכתוב מתחת 99999 ב zipcode ו AA ב state וככה כרטיס האשראי שלכם יעבור ללא בעיה.

עם זאת, אם רכשתם את הכרטיס הווירטואלי של  Shipito תוכלו לשלם באמצעותו בחנויות מהסוג הזה.

Go ahead and place your order online and provide a valid email address. We may contact you and request that you fax additional information so that we can process your order. For the billing information simply enter all the information on address lines 1 and 2, for the state enter AA, and for the zip code enter 99999. Once your order is placed online, please notate your order number and refer to this number if you have any questions about your order.

retailmenot

– תמיד נדמה שיש לך קופונים שווים, איפה אתה מוצא אותם?

יש כמה קופונים קבועים שאני משתמש בהם ב Runningwarehouse.com למשל שהם:

runblog10 כדי לקבל 10% הנחה על כל פריט.

FB15D שנותן 15% הנחה נוספים על פריטים שבחיסול (Liquidation) או בסייל בלבד.

יש אתרים שכלל לא מקבלים קופונים ופועלים רק על סיילים. אני משתמש בדרך כלל באתר retailmenotבשביל לחפש קופונים.

אין לי קסם מיוחד. כשאני מוצא פריט שאני רוצה בחנות שאני רוצה, אני מתחיל לחפש קופון רלוונטי כדי להוריד עוד קצת את המחיר. הרבה פעמים אפשר למצוא איזה 10% נוספים.

usa_flag

יש לי משפחה בארה״ב, כדאי לי לשלוח אליהם ושהם ישלחו לי לארץ?

אין לי ידע מספיק כדי לענות על השאלה הזאת, שכן אין לי משפחה בארה״ב ששולחת לי לארץ. היתרון יכול להיות בכך שמשפחה / חברים יכולים לספק ״בחינם״ את השירותים שחברות ה forwarding נותנות לכם כמו אחסון לאורך זמן, צמצום נפח חבילה, איחוד ועוד.. ייתכן שזה מספק הוזלה ביחס לחברות ה forwarding שדורשות עמלה/תשלום על כל פעולה כזו.

מצד שני, לחלק מחברות ה forwarding יש אפשרויות שילוח (כמו שיפיטו), זולות שלא עומדות לרשות האיש הפרטי ששולח USPS בלבד (מארה״ב).

אבל בסיכומו של דבר, זה עניין של ניסיון והעדפה אישית. כמו שציינתי, אין לי מספיק התנסות ולכן לא יכול להעיד ממקור ראשון.

iherb vitacost

– אתה קונה ב VitaCost או iHerb?

שני אתרים מצוינים לבית מרקחת למוצרים אלטרנטיביים, אורגניים, נטולי גלוטן, יותר טבעיים וכו וכו…

אישית, אני קונה הרבה מ VitaCost מה סיבה הפשוטה שיש להם מוצרים שאני אוהב וצורך, אבל בין שני האתרים יש תחרות ומוצרים דומים, ומחירים די דומים.

שניהם שולחים לארץ במחירים סבירים ושניהם מציעים סחורה טובה מאד. אין לי העדפה עקרונית לזה או לזה.

brit_flag

מה עם קניות בארצות אחרות?

את עיקר הקניות שלי אני עושה בארה״ב, בגלל שהדברים שמעניינים אותי נמצאים שם. על פי רוב, יותר זול שם. משמעותית.

כן יש אתרי קניות בריטיים פופולאריים בישראל סטייל Next / Chemist Direct שמוכרים home brands במחירים סבירים, עם משלוח זול יחסית. או אתרי האופניים והריצה Chain Reaction Cycles וWiggle.

יחד עם זאת, בהשוואה בכל מה שנוגע לציוד ספורט אנגלייה יותר יקרה מארה״ב בסדרי גודל ביחס למותגים מוכרים וטובים. המשלוחים מהאתרים האלה יכולים להיות טריקיים ולהגיע כ– EMSדבר שגרר אצל הרבה אנשים תסכול ועמלות.

כפי שכתבתי, אני אוהב לשלוט בקנייה שלי, במחירים, במשלוחים ולהפוך את התהליך לצפוי ככל האפשר. יחד עם זאת, אני לא פוסל את האתרים האחרים ובמקרה שיש מבצע שווה של משהו שאני צריך, אינני מתנגד.

בנוסף, המחסן האוסטרי של Shipito, מאפשר משלוחים לארץ ממיטב החנויות באירופה, שכן יש מוצרים שכדאי לקנות דווקא באירופה ולא בארה״ב – תוצרת אירופאית כגון פליימוביל, בירקנשטוק ועוד…

יש מוצרים שזול לקנות באיביי מקוריאה, למשל סכיני גילוח, ותכשירי בריאות ודומיהם.

– אני יודע את המידה שלי בבגדים בארץ ומידת הנעליים, האם אני יכול להסתמך עליה בקניית בגדים ונעליים באתרים שונים?

shoefitr_MT1010

לגבי נעליים, כמו שכבר ציינתי בקניית נעלי ריצה וספורט, יש שירות מצוין בשם Shoefitr שקיים במספר אתרי קניות, כולל חנות הבית של הרצים runningwarehouse. הכלי הנחמד הזה מאפשר לכם להשוות את הנעליים הנוכחיות שלכם לנעליים שאתם רוצים לקנות בחנות ולהעריך את המידה טוב יותר.

עוד כמה טיפים:

אל תסתמכו על המספר בלבד בהשוואה בין חברות. השוני עלול להיות גדול.

תתעלמו לחלוטין ממידה אירופאית, תתייחסו רק לזו האמריקאית שרשומה על הנעל.

יש חברות שמציעות שיטה למדוד כדי לדעת את המידה בחברה.

לגבי בגדים, האתגר מורכב יותר, שכן אין דין חברה אחת כאחרת, אין דין המידות בתוך החברה ובין הדגמים והגזרות השונות להיות אותו דבר.

בדר״כ יש חברות גדולות שעושות גזרות קבועות ומידות מדויקות ככה שאפשר לעשות קנייה חוזרת של פריטים ולדעת שהם יהיו במידה הנכונה, אך עם זאת זה דורש מכם להיות בעלי ניסיון קודם עם החברה.

למרות הנאמר, רוב החברות האמריקאיות שומרות על אחידות בין המידות במידות הכלליות של S,M,L,XL,XXL. האירופאיות לעומתן לא מקבילות, ולרוב קטנות במידה או שתיים אפילו עבור אותה יחידת מידה. לכן בקניית מותגים אירופאים אל תסתמכו על המידה שלכם בחברה אמריקאית.

היזהרו גם מטבלאות מידות גוף, הן לא מעידות על הגזרה, על כמה צמוד זה יהיה בחלקים שונים של הגוף ועוד. לכו על בטוח, על חברה ודגמים שאתם מכירים או שהם בסיכון נמוך בעקבות היכרות קודמת או עלות נמוכה במיוחד.

חולצות אני קונה הרבה, מכנסיים אני כמעט וכלל לא קונה ברשת, שכן זה פריט שמצאתי שמאד קשה עד בלתי אפשרי לקנות במידה נכונה.

Hand with money and toy car

סיכום

אני מקווה שהפוסט הזה הצליח ומצליח לענות על חלק או על כל השאלות שיש לכם, ולהפיג במשהו את החשש שיש לכם מקנייה אינטרנטית.

האפשרויות הגלומות בשירותים שתיארתי מעל, עשויות לא רק להסב לכם הנאה מקבלת מוצרים חדשים ומביצוע שופינג ברשת (זהירות, זה ממכר!), אלא גם לחסוך לכם כסף רב ולפתוח בפניכם אפשרויות חדשות לקניות ולמוצרים שלא היו זמינים עבורכם עד היום.

אני משתמש בשירותים האלה על בסיס שבועי וחודשי, ואמנם יש סיכונים ומדי פעם דרישה בלתי צפויה למס/עמלה או שילוח יקר באופן יוצא דופן, אבל בסה״כ יש חווית קנייה נהדרת. חווית קנייה שמספקת גם כיף, גם חיסכון וגם תחושת סיפוק עצמי רבה על זה שנהייתם צרכנים חכמים בכוחות עצמכם בלבד, ולכן יש לכם יותר דרגות חופש.

קנייה מהנה ובטוחה.

רן

 

 

 

119 תגובות

 1. מוישה הגב

  מה לגבי חומרי הדברה "לשימוש אישי" נגד נמלים/ג'וקים.
  מזרק טופג'ל נגד נמלים 15 CC עולה בארץ 250 שח.
  מקבילו , לפי 4 כמות יעלה כ 100 שח.
  השאלה אם מותר, או שמא זה יוחרם במכס? והאם יש עלויות/מסים/עמלות על חומרי הדברה?

  • ranpergamin הגב

   אין לי מושג ירוק. כי חומרים מסוכנים יכול להיות קטגוריה בפני עצמו.

   בדוק באתר של אגף המכס.

   • מוישה הגב

    זהו שלא ראיתי שם שום אזכור, למעט "מזון מעורב" (מדובר בפתיונות אבל לא נראה לי שזו הכוונה) או חומרי ניקוי. ניסיתי לשלוח מייל – אף אחד לא ענה…

 2. ProCode.co.il הגב

  לגבי קנייה ב- 6pm.com, אם אני זוכר נכון אז אני קניתי שם כמה פעמים (לפני כמה חודשים) כאשר התשלום היה בעזרת Amazon Payments או איך שזה לא נקרא. הכתובת שלי היא הכתובת חשבון ה-SHIPITO שלי בארה"ב והתשלום הוא דרך אמאזון. אמאזון כידוע מקבלים כרטיסי אשראי מישראלים בשמחה, ובא לקונה מציון גואל.

 3. אלון הגב

  תודה רבה על כל ההסבר, מאוד אינפורמטיבי.
  אתה יודע לומר טווח פחות או יותר של המשלוח הימי של BUY2USA ?

  תודה

 4. יהודה הגב

  תותח !

 5. guy הגב

  כשניסיתי להזמין נעליים מrunningwarehouse נתתי להם ככתובת משלוח את הכתובת מbuy2usa בארה"ב שכמובן שונה מהכתובת שמוזנת בחשבון הPAYPAL שלי. קיבלתי מהם מייל שבו נאמר שלפי נהלי האתר לא ניתן לבצע את ההזמנה כל עוד הכתובות לא תואמות.
  מישהו נתקל בבעיה הזו?יודע מה אפשר לעשות?

  • ranpergamin הגב

   ברור

   בתשלום באמצעות פייפאל פייפאל מעביר גם כתובת משלוח.

   כשאתה בדף התשלום של פייפאל שנה את כתובת המשלוח לכתובת של buy2usa

   • guy הגב

    צודק, נשמע כמו פתרון טוב.
    בכל אופן יש אפשרות נוספת, מסתבר שהם יכולים לשלוח לך טופס שאתה ממלא וחותם ומוסיף צילום של תעודה מזהה ואז הם מוכנים לשלוח את זה לכל כתובת.

 6. שרון הגב

  אני רואה באתר של shipito שהם עדיין גובים 8.5 מלקוח מזדמן . האם אני טועה ?

 7. צחי הגב

  כל הכבוד על הסיכומים וההסברים.
  אני רק שאלה 🙂
  אני רוצה להזמין טלויזיה 65-70 אינטש שעולה כ-1800$ (בארה"ב משלוח חינם)
  לפי מחשבון buy2usa משלוח ימי יעלה כ-400$ ואווירי כ-1000$ ואם אני מבין נכון יש להם גם עמלה משלהם של 100-200$.
  לפי מחשבון shipito זה יעלה 556$ דרך minden NV ב TNT economy ב5 ימי עסקים.
  השאלה אם אצטרך לשלם מס גם על עלות המשלוח דרך shipito וגם למה עוד עליי לשים לב… ? האם באמת לא משלמים מס על המשלוח דרך buy2usa ?
  (עלות המיסים מאוד גבוהה אבל המחיר בארץ הוא בין 16-25 אלף שקל, כך שאין ספק לגבי הכדאיות)

  • ranpergamin הגב

   לגבי מיסים אין לי מושג בדיוק בסכומים האלה.
   תבדוק עם TNT ישירות
   אם אתה שולח דבר כזה יקר תדאג לביטוח

   מס תשלם, כמה אין לי מושג

 8. נטע הגב

  רק רציתי להגיד תודה על ההסברים המפורטים והטובים.
  ביצעתי עכשיו הזמנה של נעליים עם משלוח דרך buy2usa והיה פשוט וקל הודות להסברים כאן.
  ובכלל, אני מאוד נהנית לקרוא את מה שאתה כותב…

 9. סי הגב

  שלום רב,
  פוסטים נפלאים. אך אני לא מצליחה להבין דבר יותר בסיסי . אני מתעניינת ברכישה אינטרנטית של עגלת תינוק רב שימושית דגם חדש 2014, מעין ערכה הכוללת שילדה. בסיס שכיבה. בסיס טיולון. סלקל. ותיק .
  (לא ניתן לפרק את הערכה ולקנות למשל, רק שילדה ובסיס שכיבה. או לבקש להוריד את הסלקל).
  בכל מקרה זה משלוח גדול, באופן יחסי.
  העלות 820 יורו.
  יש לי אפשרות לקנות מחנות כשהשילוח ע"י TNT. ויש אפשרות מחנות אחרת שהשילוח ע"י דואר ישראל (לא הצלחתי להבין אם זה בסופו של דבר UPSׂ)
  השאלה שלי היא:
  מה קורה לחבילה כשהיא מגיעה ארצה לא בעניין תשלומי המסים (כי ברור שבסכום כזה יהיו מסים). כצרכן פרטי, האם החבילה נעצרת בגלל תקינה? או שלא מעניין אותם אם אני רוכשת מוצר עם תקן או לא.
  אציין שהעגלה הזו לא משווקת בארץ. ושילב היבואן הבלעדי של יצרן העגלות (אינגליזינה) מסר לי שהדגם הזה לא משווק מטעמים כלכליים ויאן צפי שישווקו אותו בקרוב. ולכן אין תקן לגביו.
  יש משהו שתוכל לכוון אותי לגביו או לרדת מהרכישה לגמרי?
  מה קורה אם אני למשל נוסעת לחו"ל לטיול וקונה שם את הערכה ומביאה איתי לארץ. האם בנתב"ג יעכבו אותי בגלל תקינה?

  • ranpergamin הגב

   לקניה כזאת לשימוש פרטי אף אחד לא יעצור אותך על תקינה. לא מדובר בחומרים מסוכנים, או יבוא מסחרי.

   אם את מביאה את העגלה מחול אז את צריכה לבחור האם לעבור במסלול הירוק או האדום..
   אם את משתמשת בה כבר בחול אז מעבר בירוק יהיה כנראה סביר , אם את מביאה אותם באריזות ללא ילד ותנסי לעבור בירוק, ותעצרי, תשלמי קנסות.

   אני יכול לספר לך שאני הבאתי עגלת מקלארן, עברתי במסלול האדום להצהיר, ושחררו אותי בלי לשלם כלום, פשוט אמרו לי תמשיך..

   • סי הגב

    תודה על התשובה. ושוב, בעקבות החשיפה לבלוג שלך, כבר קראתי פוסטים נוספים, בלי קשר לעניין הנ"ל בהנאה רבה.

    לעניין יבוא העגלה. אחדד את השאלה:
    בקשר למכס – בכלל אין בעיה כי ממילא אני מתכוונת לשלם את כל המסים הנדרשים. עלויות העיסקה ממילא מחייבות זאת. כי זו עגלה משולבת יקרה.

    לעניין התקינה , זה הכי מטריד אותי, אם זו רכישה אינטרנטית (לא כשאני בעצמי חוזרת מחו"ל עם כל הארגזים), האם כשהמשלוח ינחת בארץ הוא יעצר בגלל תקינה? (אין לעגלה תקן ישראלי כי הדגם הזה לא משווק בארץ. ליצרן : אינגליזינה. יש תקן אירופאי).

    כל מענה יעזור.

    • ranpergamin הגב

     תודה על הפרגון 🙂

     שוב, אני לא מצליח לראות שום סיבה לכך שעגלת ילדים ואפילו סל-קל יעצר על התקינה ביבוא פרטי.

     כאשר זה לא יבוא מסחרי זה בדר״כ לא עובר דרך מכון התקנים. כי זה יבוא פרטי, זה פשוט עובר שחרור דרך אגף המכס.

     אני כמובן לא יכול לספק לך ערבויות שלא קורות הפתעות לעולם, אבל אני לא חושב, באופן אישי, שיש לך שום סיבה לדאגה בעניין הזה.

     אם אני הייתי שוקל קניה כזאת, והמחיר היה מתאים לי והכל, לא הייתי מתלבט או עוצר בגלל דבר כזה.

   • סי הגב

    תודה רבה על ההשקעה וההתייחסות המהירה.

  • סי הגב

   מצאתי לנכון להגיב מכמה סיבות:

   1. אנחנו במצב שלאחר הרכישה של העגלה מחו"ל כשכבר העגלה נצאת בביתנו בישראל. והתובנות הן כאלה.

   2. האתר שלך נתן לנו את הדחיפה האחרונה לביצוע הרכישה האינטרנטית. כל זאת בגלל הידע הנרחב והיכולת שלך לפשט את הדברים בצורה קולחת ובניסוח בהיר. על כך תודה ענקית.

   3. כמו שציינת לא אחת בפוסטים שלך, רכישה אינטרנטית היא שאלה של עלות (תקציב) וצרכים אישיים. במקרה שלנו, העגלה שרכשנו לא זולה (אם כי יש יקרות ממנה) אך כזו שענתה בדיוק לצרכים שחיפשנו. מה שלא מצאנו בעגלות המשווקות בישראל.

   4. עלויות מכס "ושאר ירקות". גם כאן עשינו שיעורי בית ולקחנו בחשבון את העלות (בשל המחיר). גם זה בזכות אתרך.

   5. תקן ישראלי. הנקודה הכי עלומה בסיפור מבחינתנו, התבררה, מאתרך כהכי פשוטה. לאחר שחפרנו למכון התקנים והתיעצנו עם עמילי מכס, בסופו של התשובה הפשוטה וההגיונית היתה שלך.

   6. אין ספק שרכישה אינטרנטית דורשת חשיבה מושכלת, אבל זה נכון לכל רכישה, גם שאינה מקוונת.

   לסיכום, העגלה שרכשנו הגיעה תוך 10 ימים ללא שום עיכוב שהוא. בדיוק מה שראינו באתר , זה מה שקיבלנו.
   תודה לך.

 10. ורד הגב

  היי רן
  תודה על הפוסט המפורט ,אני מזה כשנה עורכת קניות באנטרנט( לרוב ביגוד והנעלה ) אני נעזרת בשירותם של buy2usa למשלוח. היום נתקלתי בחברת אופנה שלא מוכנה לשלוח את ההזמנה שביצעתי דרך האתר שלה לכתובות של חברות שילוח . הם זיהו אין לי מושג איך שהכתובת שהזנתי זהו למעשה מחסן לוגיסטי והם הודיעו לי שהם נאלצים לבטל את ההזמנה . כ״כ מקומם אם יש פתרון מענה למצב שטרם נתקלתי בו בעבר אודה לך מאוד

 11. מנחם הגב

  הזמנתי דרך שיפיטו בעבר לאחר קריאת הפוסט הקודם שלך…
  בהזמנה הקודמת אני זוכר שלא הצלחתי בהתחלה שישלחו לי את המוצר בairmail economy אבל בסוף זה הסתדר לי איך שהוא…

  עכשיו יש לי את אותה הבעיה שוב. אני לא רואה את האופציה של airmail economy אלא רק את praiorety. יש לך אולי מושג למה?
  אני לא קונה הרבה בארה"ב לכן אין לי מנוי שם. יכול להיות שזאת הסיבה? בהזמנה הקודמת גם לא היה לי מנוי…

  • ranpergamin הגב

   מאד יכול להיות שגודל החבילה / אריזה לא עומד בקריטריונים של airmail economy
   אם המשלוח לא יקר, שלח. אם המשלוח נראה לך יקר (20$+) ואתה חושב שאריזה מחדש תוזיל את המשלוח, כי הוא קל ולא גדול (אלא בעיקר אריזה גדולה), אתה יכול לבקש אריזה מחדש (אני חושב שרק למנויים).

   • מנחם הגב

    ראשית, שכחתי להודות על הבלוג והפוסט הנפלאים שלך…
    שנית, זה גודל החבילה- 2.75 lbs,
    17"×15"×6
    1.25 kg
    43×37×16 cm
    זה גדול?

    מדובר על 3 חולצות שעלו לי 90 דולר והם רוצים 50$ על המשלוח (בלי ביטוח). נראה לי קצת יקר…

    • ranpergamin הגב

     אני לא עובד שלהם 🙂 אין לי מושג.
     יש הגדרות מאד ברורות.

     על פניו נראה לי אריזה גדולה למדי לשלוש חולצות ו 50$ משלוח נראה יקר. אולי השילוב של המשקל והגודל האריזה הופך את זה ליקר.
     אני הייתי עושה אריזה מחדש, אבל אתה צריך להיות בעלי מנוי בשביל זה.

   • מנחם הגב

    בדקתי מול הצ'אט של שיפיטו. ואפשר לבקש לצמצם את החבילה, עולה 5$.
    מקווה שיצליח…

   • מנחם הגב

    רק מעדכן שהאריזה מחדשה הצליחה. בסופו של דבר החבילה נשלחה אלי באקונומי, ועלה לי כולל על העמלות 28.5$.
    תכלס שירותי מצוין של שיפיטו…

 12. oren (@colombo11) הגב

  חבילה כולל משלוח של חברה פרטית לא עובר 75 דולר –
  האם במקרה כזה יכולה להיות עמלת שחרור ממכס או כל עמלת הפתעה אחרת

 13. oren (@colombo11) הגב

  שוב שלום
  עדיין בעניין המשלוח של vitacost
  בפעם הקודמת הזמנתי חבילה שעלתה לי 64$ ואם אני זוכר נכון לא מצויין שם כמה עלה המשלוח (10$)
  האם זה אומר שאני יכול למלא סל קניות ב 75$ מבלי שאדרש לשלם מע"מ על סה"כ משלוח + חבילה בערך 85$

 14. אור הגב

  שלום,
  אם אני קונה מארה"ב טלפון-נייד (סלולרי) יד-שניה, במחיר של פחות מ 75 דולר, ושולח אותו דרך שיפיטו, האם אדרש לשלם מיסים? אם כן, איזה וכמה?

  • ranpergamin הגב

   כן. תבדוק בטבלת רשות המיסים. על סלולרים יש מיסים גם מתחת 75$

   • אור הגב

    תודה על תשובתך.
    מצאתי גם את הציטוט הבא מתוך http://usa.buy2.co.il/buy2usa/Guides
    " מוצרים פטורים
    אדם פרטי רשאי לייבא בפטור מלא ממיסים, פריטים שערכם הכולל (כולל הובלה/משלוח ומיסים בתוך ארה"ב) הוא עד $75, למעט טלפונים ניידים, מוצרי טבק ואלכוהול אשר אינם פטורים ממיסים ומחושבים החל מהדולר הראשון.
    המכס מחושב עבור מחיר הפריט והמשלוח בתוך ארה"ב בלבד ומחויב בדולרים."

 15. אור הגב

  טיפ: קניה של משקפי שמש תוצרת איטליה בזול.
  אני רוצה לשתף אתכם מנסיוני האישי, כיצד קניתי משקפי שמש של CEBE בפחות מ 300 ש"ח (דגם שעולה בארץ אצל היבואן 700 ש"ח).
  באתר http://www.otticanet.com/ יש מגוון עצום של מותגים וחברות כולם תוצרת איטליה. העניין הוא שמשלוח לארץ מאוד יקר (מעל 40 דולר). לכן, ניתן לשנות בתחתית העמוד את המדינה ל USA ואז המשלוח הרבה יותר זול או אפילו חינם. בכתובת למשלוח תזינו את הכתובת שקיבלתם משיפיטו, וכך תחסכו הרבה כסף.

 16. J100 הגב

  היי, כתבתי לך איזו שאלה ואני לא מוצאת אותה משום מה:( יש איזו חנות אונליין שנקראת TARGET, TARGET.com שם אני רוצה לקנות 2 תיקים בעלות של 47$‏ , זאת חנות אונליין זולה מאוד בארה"ב(מכיר?), מרקט שיש בו מותגים בחצי מחיר, דומה לWALMART למרות ששם לא שוטטתי, המשלוחים שלהם הם רק בארה"ב, מעל 50 $ יש משלוח חינם בארה"ב. באמצעות הבלוג שלך אגב, הזמנתי דרך אמזון דרך החברת שילוח ,היה נראה לי שזה משתלם () , אבל בגלל שזה אתר שמיועד רק לתושבים של ארה"ב אני לא מבינה איך זה אמור לעבוד כשאני קונה מחנות כזאת, אז אני צריכה את עזרתך להבהיר דברים, מה שאתה אומר זה שאני מכניסה את הכתובת של ארה"ב שנתנו לי בBUY4USA, השאלה שלי היא כמה העלות משלוח תצא לי אם אני אשתמש בכתובת שנתנו לי כבר עקב הרכישה הקודמת מאמזון? האם אני צריכה גם לשלם לטרגט על משלוח נגיד במידה וזה פחות מ50$ וגם לחברת השילוח הזאת (עוד 6 $)? האם זה משתלם?אני מבינה ממך שאין על זה מכס או מע"מ ודבר אחרון, אין לי את המשקל בתיאור המוצר… המון תודה על העזרה!

  • ranpergamin הגב

   כמה תשובות, על אף שזה הכל נקודות שהתייחסתי אליהן בפוסט.

   מכיר את טרגט כמובן, רשת סופרים ענקית בארה״ב.

   – Buy2USA או Shipito הם mail forward service. הם נותנים לך כתובת בארה״ב, ובכל חנות שאת קונה, שלא שולחת לישראל, או שאת מעדיפה לשלוח דרך החברת שילוח, את שולחת לכתובת שניתנה לך. כאשר החבילה מגיע לכתובת, לפי גודלה ותוכנה עלות המשלוח מתומחרת.
   – לכן, גם כשאת קונה בטרגט, שלא שולחת לישראל, את תשלחי לכתובת של חברת השילוח.
   – אם את נעולה על לקנות שם, והם לא מקבלים כרטיסי אשראי בינלאומיים, חלק מחברות השילוח יכולות לעשות את הקניה עבורך.
   – את משלמת בקניה באתר אמריקאי, כאילו היית בארה״ב (שהרי החבילה נשלחת בתוך ארה״ב) ובהתאם לתנאים. אם את נדרשת לתשלום משלוח בארה״ב, את תדרשי לשלם אותו ללא כל קשר לעלות המשלוח לארץ. וכו..
   – חוקי מכס ומע״מ הסברתי כבר עשרות פעמים. עד 75$ עלות בתוך ארה״ב, לא משלמים מע״מ (למעט פריטים מסוימים כמו סלולרים), מעל כבר משלמים מע״מ ומס קניה (עד 325$) לפי סוג הפריט, מעל 325$ משלמים הכל.
   – מה שחשוב הוא לא רק המשקל אלא גם הנפח/גודל של האריזה. מה שקובע את מחיר השילוח לארץ הוא יחס בין משקל לנפח שנקרא משקל נפחי.לכן עדיף חבילות שנארזות קטן. ב Shipito אפשר לבקש אריזה מחדש ב 5$. קח למשל זוג מכנסיים שנארז בניילון ענק ומחיר השילוח הראשוני יצא 30-40$, אחרי אריזה מחדש נשלח ב 11$ (5$ אריזה מחדש ו 6$ שילוח).
   – משתלם זה חישוב שרק את יכולה לעשות והוא פרמטר של זמינות המוצר פה, מחיר משוכלל ביחס לקניה מקומית,

   • J100 הגב

    המון תודה על התגובה המפורטת! ממש מדהים!
    לפי דברייך נראה לי שעבורי זה מסובך לרכוש דרך טרגט.
    איפה אתה רוכש בארה"ב ציוד למשרד אם בכלל או לפחות ממליץ? (חוץ מאמזון ואיביי, משהו קצת יותר מקורי) תודה!

 17. J100 הגב

  דוגמאות …הכי חשוב כלי שרטוט (משטח שרטוט גדול , טרימר חותך נייר(שלא שוקל הרבה אבל אורכו 30 ס"מ והמשקל 1.2 פאונד, מספריים(גם בסימן שאלה האם זה לא עובר במכס כל הכלים האלה.. ) חבילות עטים (לא העטים הפשוטים) ועוד כאלה שהעלות שלהם בחו"ל בחצי מחיר לרכז אותם ביחד..תודה רבה,

 18. רותם הגב

  היי רן, אם אני שולחת חבילה דרך DHL של שמלה שעלתה 72$ כולל משלוח, אין סיכוי שאשלם שום סכום נוסף כאשר היא תגיע לארץ? גם לא לשחרר אותה מהמכס?

 19. J100 הגב

  היי, טרם חזרת אליי, יש איזה אתר שתוכל להמליץ לי עליו בהמשך למה שכתבתי? תודה

  • ranpergamin הגב

   צודק. התפקשש לי.

   לא הזמנתי דברים כאלה בעבר.
   מה לגבי Office Depot ?

   • J100 הגב

    אופיס דיפו ? אתה צוחק עליי נכון?! לאופיס דיפו אין שום דבר וסתם יקר ללא הצדקה ,דיברתי על מבחר רחב של ציוד במחיר משתלם כולל משלוח, דווקא חשבתי שיהיה לעניין אם מישהו יעשה על זה תחקיר כי עכשיו לקראת תחילת הלימודים הורים רבים היו שמחים לקבל את המידע הזה, כי כרגע מה שקורה הם נדרשים לשלם הון תועפות עבור כמה פריטים בודדים לבי"ס לילד שלהם וזה פשוט חרפה.

    עוד דבר שרציתי לציין זה שהזמנתי דרך ביי 2 יו אס איי ועבר הרבה זמן מאז שהזמנתי את החבילה שלי ואני פשוט בהלם מזה ששילמתי כל כך הרבה וזה מה שקורה, ולא טרחו אפילו לומר שכל הקטע של המעקב אחרי החבילה זה בלופ,

 20. שרית הגב

  שלום!
  אני עדיין קצת לא מבינה מה קורה היום עם USPS..
  באיזה מהשירותים שלהם לא אופנה לEMS במקרה?
  אני רוצה לשלוח מחשב במחיר שמעל 1000$ מארה"ב, אז כמובן שאעדיף את הדרך שבה יש לי גם ביטוח על התכולה.
  אשמח לעזרה, תודה!

  • ranpergamin הגב

   לא יודע אם כבר עניתי או לא.

   USPS Priority ו Express עשויים להגיע כ EMS.

   אני ממליץ לך להשתמש בשירותים של חברה שנותנת ביטוח ועמלות צפויות מראש כמו DHL או FEDEX.

   רן

 21. oren (@colombo11) הגב

  שלום
  אולי מישהו יודע עד איזה משקל אני יכול להזמין מ -vitacost או מכל אתר אחר מבלי לזמן לעצמי צרות ועיכובים במכס או בדואר

 22. טניה הגב

  שלום אני הזמנתי לבן שלי נעליים של מירל traill glove 2 מידה 10 דרך moodforlovet. היה רשום שזה 28 אירופאי אך כעבור כמה ימים אמרו לי שהמידות מאד קטנות וזה כמו 26 שלנו. אני ממש מודאגת כי הבן שלי עכשיו כמעט 27. הם לא עונים לי כדי להחליף מידה ונראה לי שזה נשלח.
  אם זה נכון שהמידות קטנות?
  תודה

 23. Benjamin Tery הגב

  כל הכבוד לרן על המדריך המושקע!!! ממש יצירת מופת..!!!
  דרך אגב, BUY2USA היא בבעלות משותפת של USHOPS ושל דואר ישראל
  אז כמובן שהם מקושרים גם למכס וגם לשירות דואר שליחים של דואר ישראל…

 24. J100 הגב

  קראתי איפשהו בעבר שאפשר לקבל החזרים על מע"מ או מס על רכישות אונליין בחו"ל, יש לך מושג איפה?

  • ranpergamin הגב

   בקניות באמאזון בלבד.
   או באתרים כאלה ואחר שמציאים ״ביטוח״ מיסים (שהם יחזירו לך מיסים שתשלם).

   • J100 הגב

    שאלה נוספת, הזמנתי מוצר בסכום מעל 75$ שילמתי המון על המשלוח, לא היתה לי אפשרות לבחור חברת שילוח, פתאום גיליתי שאני עלול לשלם על בדיקת המכס 300 ש"ח לטענתם זה הולך למכס וזה שקר גס הרי זה נכנס לכיס שלהם, מה עושים?? איך אפשר להמנע מזה?

    • ranpergamin הגב

     לא הבנתי את השאלה.

     על בדיקת מכס לא משלמים (רק 35 ש״ח עמלה כשזה בדואר)

     עמלה משלמים לחברות שילוח פרטיות.

     ״לטענתם״ ? לטענת מי ?

   • J100 הגב

    קניתי מותג מחברה מוכרת שבחרה לעשות את המשלוח דרך חברת די אייץ' אל, חשבתי שאני צריך לשלם רק את המע"מ, אבל הופתעתי לגלות שזה לא בטוח, די אייץ' אל אומרים שיכול להיות שתהיה בדיקה אקראית של המכס, שעלותה 250 ש"ח וזה לא כולל את ה35 ש"ח עליהם אתה מדבר שגם על זה לא הבנתי למה צריך לשלם, ועוד דמי אחסון או משהו? כשעושים את הבדיקה?10 ש"ח? לא הבנתי מה הקטע הזה, שקר גס כי הם טוענים שהמכס גובה את זה וזה לא נכון, המכס לא גובה דבר אלא שהם גובים לעצמם ,יש חברות שילוח אחרות שלא גובות את הסכומים האלה,

    • ranpergamin הגב

     אז עשית שילוח דרך dhl ועכשיו יש עמלות שלהם בשחרור מהמכס.
     היא חברה פרטית ויכולה לגבות עמלות.

     מה הצידוק כזה או אחר, לא ממש רלוונטי, הם יכולים לבקש כמה שבא להם.
     על אך שיש בעקרון כללים ואם אתה חושב ש dhl עשתה לך עוול ביחס ללקוחות אחרים, תפנה להנהלה העולמית שלהם.

     בגדול לפעם באה תדע מה היא חברת השילוח ואז תוכל להערך להוצאות ולא להיות מופתע

   • J100 הגב

    לא הבנתי למה זה לא רלוונטי, הרי אם אנשים ממשיכים לשתוק אז זה מה שימשיך לקרות לא ככה? אם גובים על לא כלום סכומים כאלה מטורפים, אחרי ששילמתי על משלוח המון כסף, זה לא הגיוני. בכל אופן אני אפנה אליהם כמו שאתה אומר, לגבי ההחזרי מיסים שאמרת איפה רואים את זה באתרים? איך זה נקרא באנגלית? תודה לך

 25. שלומי הגב

  תודה על ההשקעה.
  האם יש מקבילה ל-shipito בגרמניה ? (שנותנת כתובת בגרמניה למשלוח לארץ)

  • ranpergamin הגב

   לשיפיטו יש מחסן באוסטריה. זה אותו דבר.

   • שלומי הגב

    בדקתי. יש מוצרים שאמזון גרמניה לא מוכנים לשלוח לכתובת שיפיטו באוסטריה. אין לי מושג אם זה בגלל שהם לא שולחים לאוסטריה או בגלל שהם לא מעוניינים לשלוח למחסני שיפיטו. בסופו של יום הזמנתי באמזון אנגליה שמוכנים לבצע שילוח בינלאומי לישראל. מסקנה – לא עבד לכם עם אמזון ארה״ב, נסו אמזון גרמניה, לא עבד, נסו אמזון אנגליה וכן הלאה. ובכלל ייתכנו הבדלים במחיר הסופי עבור אותו מוצר כך ששווה להשוות.

 26. תהל הגב

  קודם כל תודה! 🙂
  ולשאלתי… אני לא מצליחה להבין האם סוג השילוח
  USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service (9-17 business days)
  נחשב שילוח פרטי שיצריך ממני תשלום עמלות מעבר לעלות המוצר ועלות המשלוח.
  מדובר המוצר ששוויו נמוך מ-75$

 27. דניאל הגב

  הי, שאלה קלה בנוגע ליחסים של שיפיטו ו- איביי/פיפאל. אני קונה מוצר באיביי – משלם דרך פייפאל. ברגע שאני בוחר לשלם דרך פייפאל, אז הכתובת שלי בארץ כבר נמצאת בפייפאל ואין דרך לשנות אותה (פייפאל לא מאפשרים כתובת נוספת במדינה אחרת). השאלה היא איך אני קונה באיביי, משלם בעזרת פייאפל ושולח לכתובת של שיפיטו בארה״ב? תודה מראש!

  • ranpergamin הגב

   יש לך בפייפאל אפשרות להוסיף כמה כתובות משלוח שתרצה. לי יש איזה 20.

   בכל דף תשלום של פייפאל שהוא הפנייה מחנות יש אפשרוצ לשנות כתובת שילוח

   גם באיביי אפשר במעמד ה xheckout לשנות כתובת שילוח

   מה שעושים דואגים שכתובות השילוח יהיו זהות בכל השלבים.

   • דניאל הגב

    תודה על התשובה המהירה. נכנסתי לפייפאל על מנת להוסיף כתובת ואין לי אפשרות להוסיף שום כתובת שאינה מישראל. ועושה רושם שאין אפשרות לערוך את העניין. שלחתי להם מייל בניסיון להבין איך אני מוסיף כתובות שאינם מישראל.

   • דניאל הגב

    בקצרה, אין דרך להוסיף כתובת בפייפאל שאינה מהמדינה שלי Please note that you can’t change your address to another country. If you’re moving abroad, you’ll need to close your existing account and open a new account. כל הניסיונות שלי להוסיף כתובת או לשנות כתובת עלו בתוהו. אין אפשרות לשנות את המדינה לכל מדינה אחרת שאינה ישראל. באמת לא ברור לי איך הצלחת להוסיף כתובות משלוח שונות, אני מניח שהחשבון שלך מוגדר אחרת משלי….

    • ranpergamin הגב

     לא מבין איפה הסתבכת..

     אתה נכנס לפייפאל שלך. אתה הולך ל profile->Add/Edit Street Address
     שם יש כתובת הבית שלך שמשויך אליה כרטיס אשראי ואתה גם יכול להוסיף כמה כתובות משלוח שמתחשק לך.

     יש לי פרופיל רגיל וביתי לחלוטין, ויש לי איזה 10-20 כתובות שונות על השם שלי.

   • Barak הגב

    כאשר אתה נמצא במסך של שינוי כתובת בפייפאל, אין אפשרות לשנות מישראל, יש סיבה לכך?

 28. Efraim הגב

  שאלה : האם בשיפיטו במתכונת החדשה , למי שאין מנוי חודשי, יש אפשרות לאחד חבילות?
  אני מתבלבל כי הבנתי ממה שכתבת שכן (שירותי איחוד נוספים) ובאתר שלהם נראה כאליו זה בכלל לא אפשרי אם אין מנוי חודשי

 29. סאני הגב

  שלום רן,
  תודה רבה על המדריך המפורט!
  יש לי שאלה בנוגע למס' טלפון אמריקאי שדורשים בעת ההזמנה באתרים בארה"ב. שיפיטו אוסרים על שימוש בטלפון שלהם (להבדיל מ-BUY2USA). מה אתה עושה במקרים האלה?
  תודה מראש

  • ranpergamin הגב

   לרוב לא נתקלתי בבעיה הזאת.
   יש כל מיני פתרונות, לשמחתי מעולם לא הייתי צריך באתרים שמשלמים בפייפאל או כאלה שמקבלים כרטיסים בינלאומיים

 30. איליה הגב

  היי,
  קודם כל תודה רבה ושאפו על המידע המצויין שהנגשת מזמנך הפנוי!

  אהבתי את האיזכור שלך לגבי מותגי sweatshop free. אני אעריך זאת אם תוכל לתת לשתף כמה מותגים כאלה אתה מכיר, אם אפשר גם מתחום ההלבשה היותר רחב. ואיך ניתן לבדוק את המידע הזה באופן כללי?

  • ranpergamin הגב

   יש חנויות שמזכירות זאת באופן מיוחד, אני משתדל לקנות ממותגים שאני יודע שהם בעלי מודעות סביבתית ממבחינת ייצור, חומרים, הגינות בשכר וכו.. למשל Patagonia או Icebreaker.
   החנויות ש״מתמחות בזה״ הן בדרך כלל מאד יקרות, ולכן עדיף לשים לב לחברה יותר מאשר לחנות.

 31. אביתר הגב

  שלום,
  קראתי את שני הפוסטים שלך, פשוט מצויינים, אתה מפרט את כל מה שאתה מסביר, עכשיו אני מרגיש כמו אחד מהעובדים בחברות שילוח 🙂
  אין מילים, פשוט אחד המדריכים המצויינים שיש לכל הנושא של השילוח!!!

  יש לי כמה שאלות אם אפשר לשאול,
  1) קניתי כמה דברים מASOS בעבר, ובStandard shipping הם שלחו לי את זה בEMS, והפעם שוב קניתי שני ג'ינסים רק (לעומת הפעם הקודמת שקניתי חמישה בגדים כולל נעליים) ואני לא בטוח אם הם ישלחו לי את זה עם EMS או חברה אחרת, דרך איזו חברת שילוח נראה לך שהם ישלחו הפעם?
  2) בפוסט הקודם רשום טבלה שבה כתוב את העמלות שEMS לוקחת, האם זה עדכני גם לעכשיו?
  3) קניתי שני מוצרים (מגן לפלאפון ואוזניות, שני המוצרים מתחת ל$75) מאייבי בשני הזמנות שונות ושניהן נשלחו ע"י EMS, האם אני גם אצטרך לשלם עמלות כלשיהן? אם כן, יש לך מושג מהן העמלות שאצטרך לשלם?
  4) באחד מהמשלוחים מEMS (קשור לשאלה 3), כתוב בTracking שזה Delivered ב5 בבוקר היום, ובאתר של הדואר כתוב שזה נמסר אליי אתמול, האם יביאו לי פתק של הדואר או שפשוט הביאו את החבילה שלי למישהו אחר?
  5) במידה ושליח של EMS מגיע אליי לבית ואני רוצה לחסוך את כל העמלות האלו, אני קראתי שאוכל ללכת ליד אליהו בתל אביב ולקחת את המוצר, במידה ואני אגיע לשם, אני לא אצטרך לשלם עמלות? (אני מדבר על המגן לפלאפון שהזמנתי שהוא עולה פחות מ$75)

  תודה רבה! באמת פוסט מצויין! הסביר לי הכל!!!

  נ.ב. – קראתי בפוסט שshipito הורידו את העמלה ל$1 לכולם ונזכרתי שיש לי משתמש ישן, תודה 🙂

  • ranpergamin הגב

   הרבה שאלות על EMS…

   EMS הוא שירות פרטי שמופעל על ידי דואר ישראל.

   הוא גובה עמלות, כי כך הוא מרוויח כסף.. כי הוא משחרר לך את החבילה מבדיקת המכס, בין אם חייבת ובין אם לאו ועוד כמה עמלות על הדרך.

   אין לי מושג מה העלויות העדכניות שלהם.

   אין לי מושג איך אסוס שולח.

   שחרור פרטי בבית המכס למיטב ידיעתי הוא אפשרי רק בהודעה מראש בכתב על החבילה, או על חבילה שנעצרה לבדיקה פרטנית.

 32. lola הגב

  היי. תודה על הבלוג המושקע 🙂 יש לי שאלה – האם יש לך מידע על אתרי קאשבק (כאלה שמחזירים חלק מסכום הקניה באתרים אחרים) ?

 33. הילה הגב

  שלום, תודה על ההסברים.
  לא הצלחתי להבין דבר אחד… במידה ואני קונה פריט בשווי הנמוך מ75$ ושולחת לארץ דרך שיפיטו אוסטריה.. כביכול הפריט שלי פטור מכל מס שהוא. האם עדיין יש תהליך של שחרור החבילה מהמכס ע" שיפיטו? כלומר האם יש סיכוי שיגבו ממני עמלות נוספות בכניסה לארץ, למרות שהחבילה פטורה ממיסים?
  תודה

  • ranpergamin הגב

   זה נכוו גם לאוסטריה ולכל מקום אחר.
   אם זה דואר רגיל מתחת 75$ לא תשלמי כלום, אם זו חברת בלדרות , יש סיכוי שתשלמי עמלה על השירות.

   זה תמיד עובר במכס, גם אם זה פטור

   • הילה הגב

    איך אני יודעת אם החברה שאיתה תישלח החבילה היא בלדרות או דואר רגיל? עפ המחשבון של שיפיטו קיבלתי את האופציה AT Post Standard. זה דואר רגיל?
    רק אציין שכולל השילוח של שיפיטו, החבילה כן תעבור את ה75$, אך ממה שהבנתי ברשות המיסים, זה עדיין פטור ממס.
    עוד שאלונת- אתה מכיר את עמלת ה banking fee 4.3%? מאיזה סכום היא נגבית?
    תודה 🙂

   • הילה הגב

    הי, לא הצלחתי להגיב לתשובתך האחרונה אלי, אז אני מגיבה פה.
    רשמתי לך שכולל השילוח של שיפיטו, החבילה שלי כן תעבור את ה75$, אך ממה שהבנתי ברשות המיסים, זה עדיין פטור ממס, כיוןן שהערך של התוכן שלה הוא נמוך מכך (כולל המשלוח בתוך אוסטריה). שאלת אותי מאיפה אני מבינה את זה, אז מפה:
    _________________________________________________
    מתוך אתר רשות המיסים:
    יבוא משלוח שערך הטובין הכלולים בו הינו עד 75$:
    משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75$ – פטור לחלוטין ממסי יבוא.
    הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.
    ערך כולל של עד 75$ – לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין.
    לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) – עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין.
    _________________________________________________
    יכול להיות שאני לא מבינה נכון?

 34. adam הגב

  מה קורה חבר אני נהנה מההצעות שלך . והתחלתי לקנות דרך shipito ת'אמת לא יצא לי לנסות אותם .

  קניתי עכשיו מוצר שהוא זול בהרבה בארץ . המוצר עולה 20$ האם הם שולחים לי ת'זה עד הבית או שאני צריך לאסוף את זה אם כן מאיפה !! .

  ב . אני שוקל לקנות מחשב נייד מ אמזון אפל זול בצורה משמעותית עשיתי את החישוב ב buy2usa ויצא שזה הפרש של 3 אלפים שקלים כולל מכס ומע"מ . שזה הפרש של 2000 ש"ח .

  האם זה כדי האם יהיה לי בעייתי לשחרר את זה מהמכס כי ממה שהבנתי דרך shipito אני לא משלם מס והמשלוח שלהם יותר זול מ buy2usa האם זה יהיה בעייתי לשחרר !

  • ranpergamin הגב

   לא מבין את השאלה הראשונה על המוצר של 20$. מי זה הם ?

   לגבי ב׳: דווקא פריטים כאלה גדולים ויקרים עדיף לשלוח דרך שירות כמו buy2 שבו כל ההוצאות צפויות מהרגע שהוא אצלם.

 35. hj הגב

  היי,, מעולם לא עשיתי רכישה גדולה חוץ מפריטים קטנים באיביי וכאלה, השאלה אם נגיד אני קונה ארון נייד מבד כמו בלינק שהעברתי למטה , זה דורש מס ותוספות או משהו?או לוקח הרבה זמן למשלוח, יש לך מושג? תנקס

  http://www.ebay.com/itm/53-Portable-Closet-Storage-Organizer-Wardrobe-Clothes-Rack-With-Shelves-Blue-/360954611399?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item540a9246c7

  • ranpergamin הגב

   הי,

   רצוי לציין שלא מדובר ברכישה גדולה (הרבה פריטים), אלא ברכישה של פריט גדול.
   במקרה הספציפי של הקישור כבר Ebay מפרט לך בדיוק את כל העלויות: קניה, משלוח ומיסים, והם יטפלו בהכל ויגיע אלייך הביתה. אם היית שולחת באמצעות חברת שילוח עצמאית אז היית צריכה לשלם כל דבר בנפרד.

   זמן המשלוח במקרה הזה, שוב, כתוב לך כי איביי מספק, אבל זה תלוי משלוח ותלוי קצב שיחרור ממכס.

 36. מיתר הגב

  היי,

  דבר ראשון, תודה על כל המידע!

  שאלה, הזמנתי מהאתר של ויקטוריה סיקרט ישירות לארץ (יש אפשרות כזו) ניסיתי לשאול במייל איך זה ישלח אליי והבחורה של אמרה שזה ישלח דרך brokers worldwide ואז ה"local carrier" ימשיך את זה משם. זה אומר שהחבילה שלי תגיע בדואר רגיל בתוך ישראל?

  שאלה נוספת, קרה לך הרבה שחבילה הגיעה דרך דואר ישראל, הייתה מעל 75$, ובכל זאת לא התבקשת לשלם מיסים? זה קורה לעיתים קרובות לפי ידיעתך?

 37. איתי הגב

  הזמנת שעון יד במחיר של כ-900 דולר מאמזון – איך הנ"ל יישלח על ידם (בדואר ישראל רגיל ?) והאם זה כדאי ?.

  בתודה מראש

  איתי

  • admin הגב

   לא הבנתי את השאלה.. אם הם שולחים ישירות לישראל כל המיסים והמשלוח יחושבו מראש ותדע בדיוק כמה אתה משלם בלי הפתעות. האם זה כדאי, זה כמובן ביחס למחיר בארץ ושיקולים נוספים שיש לך (כמו משהו שאי אפשר להשיג בארץ וכן..)

 38. איתן הגב

  היי רן,

  יצא לך פעם להזמין תרמיל (30 ליטר) באינטרנט?

  תודה,

  איתן.

  • admin הגב

   הי איתן,

   בטח שיצא לי, אבל השאלה היא מה השאלה 🙂
   אני מניח שאתה שואל אם שלחתי דרך שירות שילוח מארהב וכמה זה עלה.

   מיסים רגילים (מעמ עקרונית).
   מבחינת גודל, אם מדובר בתיק עם מערכת גב קשיח, אז נפח החבילה יהיה גדול בשתי מידות אבל שטוח יחסית בשלישית.

   מצד שני תיקים לא כבדים.
   אני מעריך שמשלוח יהיה סדג של 30-50$ תלוי בגודלו, במשלוח airmail economy ב Shipito

   בסכום כזה כבר אפשר לשקול גם שילוח ב buy2 ושווה לבדוק במחשבון שלהם.

   • איתן הגב

    ראשית, אומר לך תודה.

    נעזרתי הרבה בפוסטים שלך על שיפיטו וכרגע זה עובד מצוין.

    אני רוצה לשדרג את התרמיל שלי (אני מדריך טיולים) שבארץ מגיע לכמעט אלף שקלים ובאינטרנט אפשר להשיג אותו בפחות ממאתיים ש"ח.

    לבנתיים שלחתי רק חבילות קטנות (חולצות פליס, ג'קטים) והמשלוח הגיע לעד 15 דולר.

    וצדקת, אני מעוניין בתרמיל עם גב קשיח שלא קל לארוז אותו ובטוח יעורר עניין וייקר את המשלוח. וגם ענית לי, אני מבין שרצוי עם BUY2USA.

    זה עדיין חצי מחיר ממה שהוא עולה בארץ.

    תודה וחג שמח,

    איתן

 39. נועם הגב

  האם המשלוח של runningwarehouse לארץ דרך UPS לא יחייב אותי בעלויות שילוח ושחרור ממכס? כי אם אין איתו בעיה הוא לא יותר יקר משילוח דרך buy2usa.

  • rpergamin הגב

   Ups לרוב יעמיסו עלייך בארץ עוד עמלות, מה גם שלא כל חברה הם שולחים ישירות לישראל.

 40. נועם הגב

  תודה.
  שמת לב ששיפיטו כבר לא דורשים להפקיד כסף בחשבון?
  ולא הבנתי משהו – את הCN שלהם הם ממלאים לפי הצהרה שלי או שאם יש חשבונית על החבילה הם מעתיקים ממנה (ומה קורה במקרה של runningwarehouse?)

 41. נועם הגב

  ועוד משהו -זה נראה ש Shoefitr נסגר

 42. לירן שוורץ הגב

  מזמין בגארוקס כבר כמה שנים ונהנה מכל רגע

השארת תגובה