קניית נעלי ריצה/ספורט/טיולים ברשת האינטרנט – מדריך מקוצר

Protera Kids

לפני כמה ימים פורסם מאמר ב Ynet שמסביר על קניות נעליים ברשת.  המאמר פורסם תחת מדור צרכנות והציג כמה דוגמאות להפרשי מחירים בין קניית זוג נעליים בארץ לקנייתו בארה״ב.

הבלוג הוזכר במאמר פעם אחת בנושא אחד הקופונים שפרסמתי בעבר, ויחד עם זאת נכתבו במאמר הרבה תכנים שכבר כתבתי בעבר, בנושא קניות נעליים באינטרנט. לצערי הוא לא הביא מספיק תנועה לבלוג (למעט ביום הפרסום), אבל זה בהחלט נושא שרבים היו רוצים להרגיש איתו יותר בנוח, ולהינות מהיכולת לקנות ברשת.

יחד עם זאת ניכר שהכותבת, על אף שעשתה עבודה יסודית יחסית, טעתה בלא מעט דברים, המלצות או דברים שהוזכרו בנשימה אחת, וממש, אבל ממש לא כדאי לערבב אותם.

ולכן, הנה לכם מאמר התגובה לחלק מהדברים שהיא כתבה, ולמאמר נוסף שפורסם לאחרונה בשוונג , בצירוף מדריך מקוצר לקניית נעלי ספורט/ריצה/טיולים ברשת האינטרנט. יש כאן תכנים שכבר קראתם, אולי לחלקכם זה לא יחדש הרבה, אבל אני מניח שיש קהל לא קטן שיגיע לפוסט הזה וזה יהיה בדיוק התוכן שהוא מחפש.

אז בואו נתחיל…

כבר הבנו מזמן שלקנות נעליים בארץ, בעיקר נעלי ספורט וריצה, זה יקר. יקר מאד. הסיבות לכך מגוונות ואני לא חושב שיש טעם לדוש בהן יותר מדי. בישראל,לרוב, קונים במחיר שמתקרב למשהו הגיוני רק עם הנחת קבוצה כלשהי, בלעדיה אין לכם שום סיכוי, וגם המחיר אחרי הנחה לא יהיה מדהים ביחס למחירים שתוכלו להשיג עבור אותם זוגות בקנייה ישירה מארה״ב. כן, יש סנוניות פה ושם של יבואנים שעובדים רזה ורוצים להיות תחרותיים, הם לא רבים, אבל אני בהחלט מברך על כך, ומפרגן להם בפייסבוק והזדמנויות שונות.

flight-booking-668x288

החלטתם שאתם רוצים לקנות נעלי ריצה באינטרנט מחו״ל, או אפילו סתם נעליים רגילות, מה הדברים שאתם צריכים לדעת ?

1. מה אתם רוצים לקנות ? חברה ודגם. חברים, סאקוני זה לא דגם, זה שם של חברה. כשאתם רוצים לקנות זוג נעליים, תדעו בדיוק מה הזוג שאתם רוצים לקנות, חברה ודגם. אם אתם לא יודעים את זה, תעצרו כאן ואל תמשיכו לקרוא עד שתהיה לכם תשובה לעצמכם.

2. מידה – איזה מידה אתם צריכים לקנות

3. שילוח – איך לשנע את הנעליים לארץ

4. מחיר – מחיר המשקלל בתוכו את עלות הנעליים, עלות המשלוח ועלויות של מיסים (מע״מ) או עמלות פוטנציאליות נוספות כחלק מהקניה.

אתם רוצים לדעת שאתם קונים את זוג הנעליים שרציתם, במידה הנכונה ובמחיר שבשורה התחתונה חוסך לכם כסף, שאחרת זה לא שווה את הטרחה (אלא אם מדובר במוצרים שאין להשיג בארץ).

נגיד והתאפסתם על הדגם והנעל שאתם מעוניינים לקנות, לפני שאתם ניגשים בכלל לחיפוש את הדגם והחברה בחנויות מקוונות, דווקא #2, מידה הוא הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק.

מדוע ? כי אין טעם לחפש נעליים בלי שאתם יודעים קודם שבמכירה המדוברת יש את המידה שאתם צריכים.. מחירים טובים בדרך כלל יש לנעליים במלאי מוגבל של מידות, ולכן כדאי לבדוק מה היא המידה שאתם צריכים לפני שתעוטו על הסייל, תתלהבו כולכם ואז תצטרכו להצטנן ולהתבאס שאין את המידה הרצויה. לעיתים תיפלו על סייל שבו יש ר-ק את המידה שלכם, בעיקר אם תעשו חיפוש על אותה מידה ממש יחד עם שם החברה והדגם.

איך אתם יודעים את המידה שלכם ?

soles

חשוב חשוב חשוב שתדעו, תפנימו, תשננו, ותזכרו –

1. תשכחו מידות אירופאיות ותתחילו להסתכל על מידות אמריקאיות של הנעליים שלכם בלבד !

2. המידה (האמריקאית) שלכם בנעל מסוימת איננה בהכרח מעידה על המידה שלכם בנעל מדגם אחר של אותה חברה, לא כל שכן נעליים של חברה אחרת ! ההבדלים בין המידות יכולים להיות מפתיעים למדי, אל תניחו הנחות ואל תסיקו מסכנות בלי להשתמש באחד הכלים שאציין.

אני שומע יותר מדי על ״אני 44 בנעלי ״שקר כלשהן״ שלי, ולכן הזמנתי נעליים 44 של סאקוני והן הגיעו ענקיות״…..  המקרים האלה הם הקלאסיים שבו אין קשר בין המידה הישראלית לאמריקאית של החברה ובין החברות, וגם אין קשר בין הדגמים ויחס המידות.

כאן יש כמה אפשרויות, אחת אני לא אוהב, את השניה  והשלישית אני מחבב יותר, אבל יש בהן סיכונים.

הראשונה היא להכנס לחנות, למדוד, לא לקנות ואז ללכת לחפש באינטרנט. לא אוהב את זה. לא אתי בעיני, לא ראוי ולא מכובד. יבואן, גם אם הוא מנסה להרוויח הרבה כסף על הנעליים, עשה יבוא, משקיע בחנות, משלם משכורות. אתם נכנסים לחנות להינות מהשירות ומהאפשרות למדוד ? תקנו שם. בחרתם לקנות באינטרנט ? תשתמשו בכלים של האינטרנט ואל תרכבו על הגב של מישהו שמנסה להתפרנס. המחירים היקרים הם לא רק אשמתם של החנויות ורק חזירות, יש גם הוצאות מסביב.

האפשרות השניה היא שימוש בהוראות מדידה של החברה שאת הנעליים שלהם אתם רוצים לקנות. לעיתים יש חברות שמצרפות הוראות מדידה, או אפילו דף מדידה (נפוץ בנעלי ילדים), שמסביר לכם איך לדעת את המידה שלכם.

shoefitr

 

האפשרות האחרונה היא שימוש בשירות של Shoefitr באתרים שמאפשרים זאת. זה נכון בעיקר לנעלי ריצה, ובעיקר כאלה שנמצאות ב  runningwarehouse, שם האפליקציה מוטמעת היטב על גבי הרבה דגמים. shoefitr מאפשר לכם להשוות נעל שמוצגת / אפשרית לקניה לנעל קיימת שיש לכם (שנמצאת במאגר הנתונים שלהם),  ולתת המלצה על מידה.  לא תמיד הוא קולע, אבל בגדול הוא עושה עבודה טובה, וכמעט ולא נפלתי איתו. גם new balance, vivobarefoot, brooks, altra ועוד הטמיעו את האפליקציה של shoefitr אצלם באתר הבית.

כמה טיפים לשימוש ב Shoefitr:

1. לנסות להשוות ליותר מזוג נעליים אחד שיש לכם, כדאי להצליב מידע ולהתאפס על המידה הנכונה.

2. אם אין להשוות בדיוק לנעל שאתם רוצים לקנות, אולי יש נעל דומה מאותה סדרה בעלת אותו מבנה שאפשר להשוות אליה

3. אם יש ספק, לקחת חצי מידה למעלה.

4.  לעיתים יש מדידות שניראות מוזר. אם נראה לכם מוזר, תחשדו ותבדקו. האפליקציה לא חפה מטעויות, על אף שאני לא נפלתי איתה באופן משמעותי.

5. מידות רוחב. שימו לב ש  Shoefitr לא מתייחס למידות רוחב חריגות בנעליים. להרבה חברות יש מידות רוחב יותר מהסטנדרטי (2E,4E) לבעלי כפות רגליים רחבות במיוחד. אם אתם מאלה, קחו זאת בחשבון והזמינו בהתאם.

זה לגבי המידה. ככל שיהיה לכם נסיון עם כמה זוגות, ככה גם תהיה הקניה הבאה יותר קלה, שכן יהיו לכם פרמטרים להשוואה לזוגות קודמים. הזוג הראשון הוא בהחלט יותר מאתגר, כי לא בטוח שיש למה להשוות אותו.

LLS_MinimusSale

מהיכן הכי כדאי ואפשר לקנות נעליים באינטרנט ? ואיפה זול ? איך מחפשים ?

אז הנה הטיפים שניתנו בכתבה ב ynet:

Screen Shot 2014-06-13 at 12.30.18 PM

כמה הערות לגבי הטיפים האלה:

ali_express

עלי אקספרס – על פי רוב מדובר ברפליקות (העתקים) של נעליים של חברות ולא דגמים מקוריים.  לעיתים זה יהיה בולט כבר בשם (למשל Solomon לעומת Salomon). ההבדל האמיתי יהיה בחומרים, באיכותם (כולל ה EVA של הסוליה) אם לא נעל לחלוטין שונה.  אני מציע להוריד את עלי אקספרס לחלוטין מהמקומות בהן אתם מחפשים לקנות נעלי ספורט.

ebay_toprated

Ebay – פעם איביי היה המקום היחידי שממנו אפשר היה לשלוח לארץ, או שממנו הרגשנו נוח לשלוח לארץ. היום, אתם כבר יודעים שיש עוד אפשרויות. Ebay כבר לא זולה בהכרח (למעשה היא אף פעם לא הייתה ממש זולה, אלא פשוט האופציה הזמינה העיקרית). זה לא אומר שלא שווה לחפש נעליים באיביי. לעיתים יש כאן מציאות של ממש, בעיקר בדגמים ישנים.  מנסיוני בשנים האחרונות, מחירים טובים לדגמים מבוקשים מוצאים באתרים אמריקאים מסחריים.

בנוסף, איביי הכניסו את ישראל למדיניות Global shipping שלהם. המשלוחים הישירים מאיביי לישראל עשויים להיות יקרים מאד, ולכן גם אם מצאתם זוג שאתם רוצים באיביי בארה״ב, עדיין עדיף לשלוח אותו דרך Buy2usa שכנראה בטוח יהיה יותר זול.

בנוסף, כאשר עושים חיפוש על נעליים באיביי, רצוי להתחיל משם החברה. לעיתים מוכרי איביי לא מיומנים שקנו סחורה באיזה חנות outlet בארה״ב, לא יודעים את שם הדגם המדויק, אלא רק את שם החברה. במקרים כאלה דווקא אפשר למצוא מציאות של ממש.

retailmenot

קופונים ? לחפש בגוגל ״קופון לאתר X" ?

הצחקתם אותי. אתם קונים בארה״ב? תחפשו באנגלית. המילה האנגלית היא coupon ותכניסו את שם האתר. רצוי לחפש ב retailmenot שהוא אתר הקופונים המוביל לדעתי מבין האתרים. יחד עם זאת יש קופונים שלא מוצאים בכל מקום, קופוני קבוצות כאלה ואחרים או קופוני בלוגים.

כדאי תמיד למדוד בארץ ?

לעניין המדידה התייחסנו מעל. רק אציין שגם בארה״ב, המחיר בחנויות במרכזי קניות וכו יהיו מחירי מדף ובדר״כ לא מחירי חיסול. בחרתם לקנות באינטרנט ? תהיו רציניים וגם תכבדו את מי שעשה את היבוא ומשלם הרבה כסף כדי שיהיה לכם מקום למדוד. רוצים למדוד בחנות ? תקנו בחנות.

איפה קונים ?

rwh

האתר המוביל והמוכר מכולם הוא כמובן runningwarehouse.com . הוא פשוט מציע מבחר כל כך גדול וסיילים משובחים שהוא פשוט ברירת המחדל.

לאתר יש מבחר יצרנים לא רע, ואחת לכמה זמן יש בו סיילים איכותיים במיוחד. בנוסף, דגמים שנשארים במידות בודדות עשויים להיות במחירים טובים במיוחד. הוא גם אתר סביר לביגוד, בעיקר בסיילים.

היתרונות שלו שפחות נוטים להזכיר:

1. shoefitr מותקן בכמעט כל דגם שנמכר בו.

2. שילוח חינם בתוך ארה״ב, לא משנה היעד, תוך יומיים.

שני קופונים עיקריים לאתר הם:

runblog10 – מספק 10% הנחה (ולא 10$ כמו שנכתב במאמר ב ynet) על נעליים,בגדים וחלק מהציוד, גם אלה שבסייל. הוא לא פועל על הכל, אבל פועל על הרוב.

FB15D – קופון שמאפשר עוד 15% הנחה על מוצרים שנמצאים בחיסול, בעיקר הנעלה וביגוד. תמיד שווה בדיקה להכניס אותו.

מידע חשוב לתשלום על הזמנה ב RWH:

– אם אתם משלמים בכרטיס אשראי תתבקשו לאמת אותו בשליחת צילום של הכרטיס ותעודה מזהה. דבר נפוץ ומקובל, לא להתרגש, אבל מעכב את תהליך הרכישה.

– אם אתם משלמים ב Paypal תדאגו שכתובת השילוח באתר עצמו וכתובת השילוח בדף התשלום של Paypal (באתר paypal עצמו אליו תופנו בשלב הצ׳ק אאוט אחרי שמילאתם את הפרטים באתר) הן אותן כתובות.. אחרת תקבלו הודעה שאתם צריכים לתקן ותתחילו להתעסק עם זיכויים וחיובים מחדש.

איפה עוד קונים ?

runningwarehouse הוא אתר מצוין. אבל הוא לא האתר היחיד שמוכר נעליים והוא בהחלט לא הכי זול תמיד. יש אתרים אחרים שמציעים נעלי ריצה במחירים מצוינים, בחלקם מבחר גדול, וחלקם לחברות ספציפיות.

דוגמאות:

Eastbay.com

אתר מצוין למבחר של נעליים. צריך לאמת כתובת לפני שילוח

http://www.joesnewbalanceoutlet.com

אתר האאוטלט של ג׳ו לנעלי ניו-באלאנס. מחירים מצחיקים

LeftLaneSports או TheClymb

שני אתרי ״חברים״ שמציעים סיילים על חברות שונות מדי פעם. אפשר למצוא כאן בעיקר סיילים על vivobarefoot, Merrell, Salomon, Inov-8 ועוד..

Zombierunner

עוד אתר מצוין לציוד ריצה.

Google.shopping

כאן אני נוטה לחפש שם חברה+שם דגם+מידה ולמיין לפי מחיר. לעיתים אני נופל על סייל ספציפי באתר איזוטרי כזה או אחר שמוכר רק את הנעליים האלה במידה הזאת בלבד.

Patagonia_loulu_ran

כך למשל קניתי את נעלי הפטגוניה שלי ב 70$ במקום 140$ במידה  13בלבד, כשאין להשיג אותן במחיר הזה בשום מקום אחר

לגבי ביגוד ריצה, שימו לב שדווקא runningwarehouse הוא לא בין הזולים ודווקא הייתי מציע לחפש ביגוד באתרים אחרים, כאן כן הייתי בודק ebay ואתרים כמו  swimoutlet אבל זה נושא למאמר אחר 🙂

אז מצאתי את המידה שלי, ומצאתי את החנות בה יש את הנעל במידה הרצויה ובמחיר שנראה לי טוב, מה עוד אני צריך לדעת ?

מה שאתם צריכים לדעת לפני קניה הוא העלויות הנסתרות שמחכות לכם. חלק מהאתרים לוקחים עלות שילוח בתוך ארה״ב, עלות שמגיעה רק בדף היציאה, ותלוי במיקום החנות ולאן אתם שולחים עשוי להסתתר מס קניה אמריקאי (למשל קניה בתוך קליפורניה ושילוח בתוכה).

רגע לפני שלב התשלום, תראו את השורה התחתונה והאם זה עדיין משתלם בהינתן ההוצאות הנוספות שמחכות לכם, כפי שיוסבר בהמשך.

רגע רגע רגע… לאן אני שולח ? אם האתר שולח לישראל, כדאי לי לשלוח ישירות דרכו ?

רוב החנויות האמריקאיות וחלק ניכר מהמותגים לא נשלחים ישירות לארץ מחנויות אינטרנטיות בארה״ב. וגם אם כן, אז השילוח עשוי להיות מאד יקר ו/או להסתיר בתוכו עמלות של חברת שילוח כמו UPS שיחכו לכם בארץ (אזהרה לאלה שחשבו להשתמש בשירותי השילוח של runningwarehouse ישירות לארץ).

זה כמעט תמיד ל-א משתלם.

BUY2USA

מה כן משתלם ? כאן אפרגן לשירות הישראלי של Buy2USA, שאני משתמש בשירות שלהם רק לנעליים (או לדברים גדולים מאד בשילוח ימי), מכיוון שהם מציעים שירות במחיר אחיד לזוג נעליים של 20$.

למה זה נוח ? כי מנסיוני, היחסית רב, גודל קופסאת נעליים הוא משקל נפחי גבוה ועל פי רוב מחיר השילוח שלו בשירותים אחרים כדוגמת Shipito יעלה יותר מ 20$ אם לא הרבה יותר. לכן, אני מעדיף ללכת על בטוח ולדעת בדיוק כמה יעלה לי השילוח במקרה הזה.   (יוצא דופן הוא נעלי ילדים ששם המשקל הנפחי קטן יותר ואני מעדיף לשלוח דרך  Shipito)

יתרון נוסף הוא מהירות השילוח. 7 ימי עסקים מרגע התשלום ל buy2usa.

למי שעוד לא הבין מה זה שירות forwarding ולא יודע במה מדובר, שיחזור למאמר על קניות ברשת ויקרא בו לפני שימשיך.

קנו נעליים באתר שבו אתם רוצים ושלחו את הנעליים לכתובת של Buy2USA

מה כן חשוב לדעת ?

research

מיסים: שאלת השאלות שכולם רוצים לדעת. כמה אני אשלם בסוף היום. אז במקרה שלנו זה יחסית פשוט, כשמדובר בנעליים דרך buy2usa כי העלויות צפויות:

משלוח ב-תוך ארה״ב ועלות קניה של עד 75$ (עלות+שילוח) פטור ממע״מ, ומשלמים רק 20$ משלוח.

כל סכום מעל 75$-325$ חייב במע״מ על כל הסכום + 20$  משלוח + 3.5$ עמלת שחרור ממכס

רוצים לחשב כמה יעלה לכם משלוח נעליים ? הנה שתי דוגמאות:

1. נעלי New Balance MT1010 שעלו 52$ ב Runningwarehouse ונשלחו ל buy2usa.

מכיוון שהמשלוח חינם ואין מיסים (המחסן שלהם בניו-ג׳רזי), העלות תהיה 52$ עלות הנעליים + 20$ עלות השילוח = 72$ סה״כ.

2. קניתי נעלי Hoka נחשקות שעלו 84$ בסייל, עלות השילוח בתוך ארה״ב היא 5$ ולא היו מיסים.

סך התשלום שלי יהיה : 84+5= 89$

על זה מוסיפים מע״מ  0.18 * 89 = 16$

על זה מוסיפים עמלת טיפול 3.5$

ולכל זה מוסיפים את עלות השילוח: 20 $

= 89+16+3.5+20 = 128.5$

פשוט וקל.

מה עוד חשוב לדעת ?

– המבצע של Buy2usa הוא לזוגות בגודל רגיל. נעלי סקי, נעלי טיפוס הרים ועוד עשויים להיות גדולים מדי למבצע ואז שילוחם יהיה לפי משקל נפחי וסופר יקר.

– המבצע הוא לנעליים בלבד !! זהירות. אני לא רוצה להגיד שהם בונים על כך שתשחילו בהזמנה גם עוד איזה בגד או משהו,  אבל אם כן אז החבילה כבר לא מסווגת כנעליים בלבד, והמחיר שלה יכפיל או ישלש את עצמו..  אם אתם שולחים דרך buy2usa תעשו הזמנה של זוג נעליים אחד בלבד. רוצים לקנות כמה זוגות ? שלחו כל זוג בנפרד ואל תצרפו אפילו לא זוג גרביים לאותו משלוח, אחרת יזמברו אותכם בעלות ואתם תכעסו מאד ותהיו מתוסכלים מאד.

 

brit_flag

מה לגבי קניית נעלי ספורט באנגליה ?

כשהתלחלתי לקנות ברשת האתרים האנגלים כדוגמת Wiggle ודומיהם היו המקומות הראשונים שהלכתי אליהם. קרבה לארץ, ומשלוחים ישירים היו פיתוי כמו איביי של פעם.

יחד עם זאת, אם אתם חושבים שבישראל יקר, אירופה מכינה לכם הפתעה. המחירים שם יקרים בסדרי גודל, בעיקר באנגליה, וגם למותגים אנגלים כמו Inov-8 המחירים עשויים להפיל אתכם לרצפה. פה ושם יש איזה סייל נדיר, אבל לא משהו ששווה לעצור עליו, וגם השילוחים נהיו יקרים ויכולים לצפון הפתעות כמו EMS ועמלות נוספות. אני כבר בקושי בודק שם.

ומקומות אחרים ?

לא. ארה״ב היא כנראה המקום הטוב ביותר לקנות נעליים מחנויות אמינות במחירים מצוינים עם אפשרויות שילוח ראליות. מי שרוצה לרוץ על נעליים מעלי אקספרס, שיהנה. לא אני.

running shoes

סיכום

לקנות נעליים ברשת מארה״ב זאת משימה סופר פשוטה ונגישה. אמנם, כפי שאני מנסה להסביר במאמרי הקניה ברשת שלי, גם קניה של פריטים אחרים קלה לא פחות, אבל נעליים נגישות יותר מתמיד גם לקונה החששן. רבים עושים זאת ואתם יכולים גם.

זה פשוט לקנות ברשת נעלי ריצה וספורט, זה חוסך ים של כסף וגם נותן אחלה תחושת סיפוק על היותך צרכן חכם. לא צריך לקטר, להאשים ולחפש למה כך או אחרת. אתם צרכנים ויש לכם אלטרנטיבה. תעשו את השיקול שלכם ותבחרו מה שטוב לכם.

קניה מהנה וכמובן שאלות אפשר לשרשר לפוסט.

31 תגובות

 1. מיקי הגב

  תודה על הכתבה. שמתי לב שלא התייחסת לאתר הישראלי mutagusa. ככל שאני משווה, יש להם מחירים תחרותיים מאד, ואני תוהה אם ישנה סיבה לאי הכללתם.

  אנקדוטה על shoefitr- רציתי לקנות נעלי altra, שאינן מיובאות, ולכן לא ידעתי מה המידה המתאימה לי. אני רץ אני בדרך כלל במידה 9 אמריקאי בכל הדגמים. בדקתי בshoefitr, והם המליצו לקנות 9.5. פניתי לחברת אלטרה, והם המליצו על 8.5. לאחר בירור חוזר באלטרה, הם תיקנו והמליצו על 9. הזמנתי בהתאם, אך כיון שטרם קיבלתי, איני יודע מי צדק.

  • ranpergamin הגב

   נשאלתי עליהם בדף הפייסבוק.

   אני מתייחס אליהם כאחד היוזמות לשבור את הסטטוס קוו. יחד עם זאת הם עלו, ירדו וחזרו. אני מחכה ליציבות. בנוסף, יש להם מבחר מצומצם יחסית וגם למיטב ידיעתי הנעליים שלהם לא נמצאות בארץ, אלא הם סוג של Drop Shipper מספקים אחרים, וההזמנה נשלחת פרטנית מארה״ב.

   יחד עם זאת, אכן יוזמה ברוכה ואני מאחל להם בהצלחה.

   shoefitr הוא כלי הערכה, על אף היותו מבוסס על מדידות מדעיות. אני לא כל כך מתייחס להמלצות אלא למספרים ומדידות, וצריך להזהר. היתרון באלטרה שהם כל כך רחבות שהבדל של חצי מידה לא תמיד עושה הבדל ענק. יהיה מעניין איך יהיו לך הנעליים.

   אגב, דבר נוסף שלא ציינתי הוא שהרבה אנשים לא באמת יודעים מה היא המידה הנכונה להם.. הרבה אנשים רצים והולכים עם נעליים שקטנות להם מדי, אבל זאת לא הייתה מטרת הפוסט, ולכן המלצתי תמיד כשיש ספק לקחת חצי מידה למעלה, כי זה לא עושה הבדל גדול בדר״כ ועל פי רוב מעט גדול עדיף ממעט קטן.

 2. מיכאל הגב

  יש לי שאלה לגבי משלוח מאנגליה דרך Royal Mail. אם אני שולח מאנגליה חבילה שנשלחת באמצעות Royal Mail עליי לצפות לעמלות נוספות כמו EMS?

 3. נסים הגב
 4. ערן הגב

  שלום, לאחרונה קניתי נעליים אלגנטיות לעבודה (כפי שאתה יודע יש בעיה בנעלייים מינימליסטיות בקטיגוריה זו).
  לנעליים יש עקב גבוה וממש מפל מאמצע הכך רגל.
  האם יש מעידה רפידה "מתקנת", בעלת חלק קדמי עבה וחלק אחורי דק ?

 5. שוקי הסבל הגב

  שכחת את 6PM.COM

 6. גליה הגב

  תוכל להפנות אותי לכתבה שמציגה רשימת אתרים לרכישת נעליים ?

 7. מוטי הרוש הגב

  תוכל לסביר לי קצת על מידות רוחב?
  כשאני קונה נעליים בארץ אני בחיים לא מסתכל על זה. אך אני ידע מה מידת הרוחב שלי? אני סטדנרטי נירא לי.
  תודה רבה

  • ranpergamin הגב

   מידות רוחב שונות אין בכל החברות אבל כשיש אחרי D הסטנדרטי יש 2E וגם 4E בחלק מהחברות.

   לרוב הנעליים האלה גם רחבות בקרסול יותר.

   הבעיה העיקרית היא לא הבנה במידות הרוחב כמו שרוב האנשים לא יודעים מה זה נעל ומידה שמתאימה לכך הרגל שלהם.

   רוב האנשים הולכים ורצים עם נעליים צרות מדי וקטנות מדי

 8. יובל הגב

  במידה ואני מזמין 2 זוגות נעליים באותה הזמנה למחסן של buy2usa על מנת לחסוך בעלויות שילוח בתוך ארצות הברית, האם buy2usa יתייחסו אל החבילה בתור 2 זוגות נפרדים באופן אוטומטי או שאני אצטרך לעשות פיצול ולשלם על כך? ובמידה והם מפצלים האם הם יודעים להצהיר על כל זוג בנפרד לצורך פטור ממע"מ?

 9. dream-weaver הגב
 10. 5177shuke הגב

  גם לי נראה חשוד….לא עובדים עם PAY PAL. לכל השאלות שלי אין תשובות…גם אני מתלבט חושש מזיוף.
  הנעל שאני מחפש 990 ניו באלאנס

 11. אביקו הגב

  תודה רבה! עזר מאוד!

 12. מירי אור הגב

  מה הסימון לנעליים רחבות יותר מהסטאנדרט לנשים ? באיזה אתר נתן למצוא נעלי ריקוד ?

 13. זאב הגב

  מה לגבי אתרי רכישה אינטרנטים בארץ (למשל ראיתי מן אתר כזה שנקרא Runy) האם יש בהם יתרון כלשהו על פני קניה פיזית בחנוית בארץ?

 14. בני הגב

  טרם נתקלתי בחברה אשר מייצרת נעליים איכותיות במערב , עם מידות רוחב ראויות מלבד ניו-באלאנס . אודה על הכוונה לחברות אחרות שמציעות נעליים ראויות עם מידות רוחב אמיתיות .

השארת תגובה