KidOFit – נעליים מינימליות לילדים

Kidofit_Side2

בקהל הקוראים של הבלוג הזה יש הרבה הורים. רובם דווקא מגיעים מתחום הריצה, חלקם הגיעו בגלל הפוסטים על הנעלת ילדים. השילוב בין השנייים הופך אתכם לקהל יעד נהדר, מודע וקשוב לחשיבות  בבחירת הנעליים בהנעלת הילדים, נושא שהורים רבים כלל לא נותנים עליו את הדעת.

זה זמן רב שלא כתבתי פוסט שעוסק בהנעלה לילדים, נושא שהוא קריטי בעיני להתפתחות גופנית תקינה של ילדים, לבוגרים שיהיו. כבר כתבתי הרבה על הנושא ואף בהמשך, שכללתי את הנושא הזה לכדי גישה יותר כוללת בנושאי תנועה של ילדים.

סיבה מרכזית שבגללה לא כתבתי לאחרונה, היא שההנעלה של הילדים שלי הייתה די מסודרת, ולא היה לי צורך לחפש הנעלה חדשה. יחד עם זאת, אני עוקב אחרי נעלי ילדים ומדי פעם מחפש לראות אם יש משהו מעניין.

לפני כמה חודשים כשעשיתי חיפוש גוגל פשוט על Minimal Shoes for Kids נתקלתי בפעם הראשונה ב KidOFit. הופתעתי מאד לגלות שמדובר בנעליים מינימליות לילדים ממידות של צעד ראשון ועד גילאי 5-6.

זה תפס אותי בהפתעה, כי גיליתי אוסף של תכונות שחלמתי שיהיו בנעליים מינימליות לילדים, והנה זה מונח לפני. האם יש כאן את כל הדברים שחיפשתי ?

בפוסט הזה תקראו על הסיפור שמאחורי KidOFit  וסקירה על הנעליים שאתם רואים בתמונה בפוסט הזה. אם אתם בדיוק התחלתם לחפש נעליים לילדים הקטנים שלכם, הפוסט הזה הוא בשבילכם.

למה בכלל חשוב לשים לב בנעלי ילדים ?

בואו נזכר מה היא בכלל הגישה שלי בנושא נעלי ילדים, ומדוע אני שם כל כך הרבה דגש עליו. להזכירכם, היה פוסט בו תרגמתי את המאמר הנהדר של ד״ר רוסי, והסברתי על הדגשים והסודות שמאחורי הנעלת ילדים. אני ממליץ לחזור אליו מדי פעם.

| אם אתם בקיאים בנושא הנעלת ילדים על פי הבלוג שלי, אתם מוזמנים לפסוח להמשך הסקירה |

בתור רץ התחלתי לחקור את נושא ההנעלה שלי, וכך הגעתי להנעלה מינימלית שבאותן שנים (2009-2010) הייתה בדיוק בגל הטרנדי של חברות ההנעלה עם פרסום רב המכר ״נולדנו לרוץ״.

בזמן שהספר דווקא לא עסק כלל בהנעלה מינימלית, אלא יותר בריצה טבעית, שוק הנעליים רתח סביב הנושא של הנעלה מינימלית. בבסיס הגישה של ההנעלה המינימלית ישנה העובדה הפשוטה שנולדנו בלי נעליים. נכון שנולדנו גם בלי בגדים, אבל בגדים מספקים הגנה (מקור, מחום, ועוד) בעוד שנעליים עברו טרנספורמציה משמעותית במאות שנים האחרונות,והיום הן מספקות גם תמיכה וגם הגנה.

נשאלת השאלה הבסיסית מדוע שנצטרך תמיכה, אם כף הרגל שלנו, שהיא יצירת מופת הנדסית, מתוכננת לשאת אותנו? התשובה כמובן מעט מורכבת והיא שילוב של שיווק, כוחות שוק ותרבות מצד אחד ואורחות החיים המודרניים מצד שני.

מה היא נעל מינימלית ? יש דרגות שונות במינימליזם אבל בגדול בסיס הרעיון הוא שנעל אמורה להגן, לא לתמוך, וככזו היא אמורה בעצם לאפשר לכף הרגל לבצע את העבודה שלה תוכננה ולהיות הכי קרובה שאפשר ליחפנות. זה אומר שהנעל צריכה להיות בעלת סוליה רזה, היעדר הגבהה בעקב, היעדר תמיכה, גמישות ורחבה (שמאפשר פריסת בהונות).

אנשים רבים התפתו להאמין שבמעבר להנעלה מינימלית יפתרו בעיותיהם, פציעותיהם והריצה תהפוך קלילה ומהנה. הרבה מאד התבדו, ואף נפצעו. הסיבה העיקרית, לדעתי, תמונה בכך שרוב הבוגרים שניסו לעבור להנעלה מינימלית עשו זאת אחרי שכל החיים נעלו הנעלה לא מינימלית בעליל. העומס הגדול על כפות רגליים, ובכלל מבנה יציבה חלש הוביל הרבה אנשים להפצע ולרדת מהטרנד המינימליסטי, לעיתים בתסכול ומרמור כלפיו, כמי שאכזב אותם.

כאן נכנסה התובנה האישית שלי, שבאופן מפתיע, על אף שאני לא חושב שהיא מאד מקורית, יש התעלמות (כמעט) מוחלטת ממנה במחקרים על הנעלה והנעלה מינימלית והיא היסטוריית ההנעלה של הבוגרים שעברו להנעלה מינימלית.

הטענה שלי היא שילדים שיגדלו עם נעליים מינימליות, למעשה, יחסכו לעצמם, או עשויים לחסוך לעצמם חלק ניכר מבעיות היציבה והפציעות מהם סובלים בוגרים רבים, רצים או לא. הסיבה העיקרית טמונה בעובדה שההנעלה המודרנית לילדים התומכת,הסופר קשיחה, צרה ומגינה מנוונת מערכות חיוניות ליציבה טבעית, מקצרת משמעותית התפתחות של רצועות קריטיות ליציבה של בוגרים (סולאוס, תאומים, אכילס), ומחלישה ומנטרלת פעולה של שרירים רבים בכף הרגל ובשרירים התומכים בה. זה בשילוב עם תנועה פחות ושעות ישיבה רבות תורמות לנזק מצטבר סביבה היציבה שלנו ומבנה כף הרגל שלנו.

טענתי היא שילדים שימשיכו וינעלו הנעלה מינימלית שקרובה כמה שאפשר ליחפנות, למעשה יהנו מהתפתחות תקינה וטבעית של הרגליים (כמובן בשילוב עם פעילות גופנית, שמשמרת גמישות/כוח ויציבה, ואני ממליץ בחום על אומנויות לחימה/ריקוד ועוד..). ההתפתחות הזאת, לדעתי האישית, תייצר אדם בוגר עם רגליים בריאות יותר, חזקות יותר, עמידות יותר שאינן צריכות מדרסים/חיזוקים, ויהנו מיציבה יותר טובה, פחות כאבי גב, וסיבולת גופנית גבוהה יותר.

הנושא כל כך קריטי בעיני, ולדעתי הורים פשוט לא מודעים לו לחלוטין, בעודם קונים את הנעליים הזולות ביותר. בסופו של דבר, גם אדם בוגר שגדל עם נעליים תומכות, עבות וקשיחות הוא אדם מתפקד, אבל תשימו לב כמה מאיתנו עסוקים ב״נוחות״ של הנעליים שלנו, בין אם בריצה ובין אם לאו, וכמה רבים מאיתנו מרגישים ״לא בבית״ יחפים, או כמעט יחפים, כמו שנולדנו.

המעבר שלי להנעלה מינימלית היה, ועודנו, כרוך בצורך לנסות לתקן חלק מהליקויים שבגינם רובנו סובלים בבגרותנו, ועבור ילדי אני מנסה לייצר סיפור שונה.

Screen Shot 2015-04-24 at 12.48.38 PM

KidOFit

מכיוון שלצערי יש מעט מאד אופציות להנעלה מינימלית לילדים, ואני ומתחזק רשימה שכזו, כשגיליתי את האתר של KidOfFit, שיפשפתי את עיני כלא מאמין. הנעלה מינימלית לילדים? ייעודית? עם רבים מהפיצ׳רים שחשובים בעיני בנעלי ילדים? לא יכול להיות…

אז נכנסתי לבדוק.. ונכנסתי לדף הבית שבתמונה מעל, ומייד חשדתי.. אם אתם קוראי בלוג ותיקים אתם מכירים את החוויה הנוראית שלי עם Preschoolians. המפגש עם אתר שנראה לי מעט חשוד וסוליה שקופה בקצה, עורר את חשדי. לכמה רגעים חשבתי שמדובר באותו יזם עם אותו גימיק.

ובכל זאת שלחתי אימייל כדי לבדוק במה מדובר. הופתעתי מאד כשהגיעה תשובה בעברית.

מאחורי KidOFit יש סיפור מעניין על בחור נחמד מאד, בשם ד״ר רוני בר.  רוני, ישראלי לשעבר, הוא ד״ר לביומכניקה, והתמחה במשך שנים בייצור נעליים לבעלי צרכים מיוחדים כמו חולי סכרת ועוד. בשלב מסוים, כשנולדנו נכדותיו הראשונות, התחיל הרעיון לייצר נעלי ילדים בעקרונות ההנעלה המינימלית. הוא החליט לשנות כיוון ולקחת את הידע המקצועי הרב שלו וליישם אותו בייצור נעלי ילדים מינימליות, על פי עקרונות המינימליזם שתיארתי.

יותר מזה, חודשיים לאחר התכתבות המייל הראשונה, נפגשנו בארץ כשהוא בא לביקור. בארץ ראיתי דגמים שהוא מייצר ודגמים עתידיים, וכמובן שדיברנו רבות על הנעלה מינימלית. אין לכם מושג איזה כיף זה לגלות תואם דעות ידען ומדופלם בנושאי הנעלה מינימלית, ועוד אחד כזה עם האסמכתא המקצועית והידע ונסיון ביצור נעליים.

אנחנו בקשר רציף זה כמה חודשים, ושמחתי ואני שמח לשתף אותו בדעות שלי,בהמלצות שלי וברעיונות שיש לי בנושאי הנעלת ילדים, וללמוד ממנו המון על כמה זה מורכב ליצר נעלי ילדים איכותיות.

אני אהיה כנה (כמו תמיד), ואשתף אתכם גם בעובדה שהיו לי מחשבות בעבר ליצר נעלי ילדים ברוח דומה (למנעד גילאים רחב יותר), וחלק מהמחשבות האלה שיתפתי את רוני, בהקשר של הנעליים שהוא מייצר, שמצאתי בהם הרבה מהפיצ׳רים שאני חושב שחשובים שיהיו בנעלי ילדים, ואותם אסקור בהמשך הפוסט. לא הכל ראינו עין בעין, אבל על העקרונות אנחנו מסכימים, ואני רוצה להציג לכם את מה שחשוב באמת, ולהשאיר לכם את חופש הבחירה, כי הדבר החשוב ביותר בעיני הוא להפיץ את המסר.

אחד הדברים המשמעותיים מבחינתכם, כישראלים, הוא שאחרי תהליך אדמיניסטרטיבי שרוני ביצע בחודשים האחרונים, ניתן לקנות את הנעליים ישירות מהאתר, לשלם בפייפאל או כרטיס אשראי, ולשלוח לישראל ישירות. כמוכן, רוני הוסיף הנחיות מדידה, על מנת שיהיה לכם קל לקנות נעליים באתר האינטרנט.

Kidofit_Side2

KidOFit Coral

אחת התוצאות של המפגש שלי עם רוני הייתה זוג הסנדלים הסגורים, שנשאר אצלי לטובת התרשמות. מכיוון שעוד אין לי בת, הם נשארו אצלי להתרשמות וסקירה, ואני מחזיר לו אותם בשבועות הקרובים. זכרו שכרגע מדובר בסקירה. אני מתכוון לקנות שני זוגות ואז גם אעשה ביקורת מלאה.

Kidofit_box

אני אפתח קודם כל באחת ההערות הראשונות שהיו לי לרוני, וההתרשמות שלי לטובה מהמוצר עצמו. הקופסא והסנדלים משדרים איכות מרגע המגע הראשון. הקופסא יפה, קשיחה, נוחה ונותנת תחושה של מוצר איכותי מאד. ההערה הראשונה שלי לרוני, כשראיתי את הנעליים מול העיניים, הוא שהתמונות באתר לא מעבירות בצורה מספיק טובה את האיכות והמראה שלהן.

Kidofit_box_open2

בתוך הקופסט תמצאו כמה פריטים חשובים: הסנדלים עצמם, זוג מדרסים פנימיים נוסף (הסברים בהמשך), ובגב המכסה הסבר מפורט על היתרונות של ההנעלה המינימלית לילדים והסבר לשימוש במדרסים. הסבר דומה יש בקופסאות של VivoBarefoot.

Kidofit_content

מה מבדיל אותם מסנדלים/נעליים של יצרנים אחרים ?

Kidofit_transparant

נתחיל מהגימיק, שבעיני באופן אישי הוא משני, אבל יש כאלו שמאד יאהבו את העקרון. כל סוליות KidOFit, הן שקופות בקצה ומאפשרות לכם לראות בדיוק איפה הבוהן של הילד, ומתי הנעל קטנה/גדולה.

המצאותו של התכונה הזאת לא מפריעה לי, אבל מדידה אמיתית נעשית בעמידה ובעמידה, אלא אם היא על זכוכית ומסתכלים מלמטה, אי אפשר לראות את כף הרגל, ולכן זו תכונה שהיא לא מאד שימושית בעיני. נחמד, אבל לא בגלל זה קונים את הנעליים.

Kidofit_Side2

הדבר הראשון שאתם צריכים לשים אליו לב, הוא היעדר Toe Spring. אותה הגבהה באיזור הבהונות, שהיא מיותרת לחלוטין ויש אותה כמעט בכל נעל מודרנית. תפקידה אסתטי ומיותר לחלוטין. כף הרגל של הילד שלכם צריכה כולה להיות במגע עם הקרקע. הנעליים היחידות לילדים (שנראות כמו נעל נורמלית) ששטוחות בצורה כזו, הן ה Vivobarefoot על סוגיהן. זה לא דבר טריביאלי, וקשור לתבנית עליה תופרים למעשה את הנעל.

כמובן, ששימו לב לכך שהסוליה שטוחה לחלוטין, נעדרת כל הגבהה בעקב, דבר שמשפיע משמעותית על התפתחות תקינה של גיד אכילס, סולאוס ורצועות תומכות קרסול וכף רגל. היעדר הגבהה בעקב הוא נושא קריטי להתפתחות תקינה של רגלים והשרירים התומכים בקרסול. הוא למעשה משמר את הרצועות באורכן המלא, והלא מקוצר בכל זמן העמידה והישיבה (כן, להגבהה בעקב יש השפעה גם בישיבה).

אותה סוליה תמצאו בכל זוגות הנעליים. למעשה, אין ולא צריך להיות הבדל בסוליה בין ילד בן שנתיים או בן שש. הסוליה צריכה להיות מינימלית לבודד טמפרטורה ולהגן, זה הכל.

Kidofit_fold

גמישות. הסנדלים האלה סופר גמישים. הסוליה שטוחה וגמישה לכל אורכה. שתי אצבעות מספיקות כדי לקפל אותן.

Kidofit_straps

שימו לב לפתח הכניסה לסנדלים. כמעט לא צריך לכתוב זאת, פתח הכניסה גדול ורחב. הוקדשה כאן מחשבה משמעותית לעובדה שילד קטן, לעיתים כבר שנועל לבד, צריך להכניס את כף רגלו הקטנה, וזאת, בדרך כלל, משימה מורכבת. יש לי יסוד להאמין שאת הסנדלים האלה (וגם דגמי הנעליים), הילדים שלכם ינעלו בקלות.

כל הנעליים של KidOFit הן עם סגירה עליונה סטנדרטית (כזו או אחרת), אבל גם רצועת הידוק בקרסול שמאפשרת התאמה יותר אישית וגם מרחב גדילה והתאמה מסוים. אנחנו הרי יודעים שכפות רגליים הקטנות גדלות מהר, ולא כולן דומות, והפיצ׳ר הזה בא לתת מענה למימד האורך ששונה מילד לילד, גם במהלך תקופת השימוש / העונה.

Kidofit_Soles

המימד הנוסף ששונה בין ילדים, ובהרבה זוגות נעליים אין התייחסות אליו, הוא הגובה בתוך הנעל. רוני איבזר כל זוג נעליים עם מדרס פנימי נוסף שמאפשר לכם, ביחד עם המדרס הקיים או לחוד, לכוונן את הגובה של כף הרגל בתוך הנעל/סנדל. יש ילדים עם כפות רגליים עבות שעבורם תוציאו את המדרסים לחלוטין, ויש כאלו שתצטרכו להשתמש בשני המדרסים בהתאם לכף הרגל והגדילה.

כאן גם המקום לציין שכל הנעליים והסנדלים עשויים עם תפרים מוחלקים או מוסתרים בחלקה הפנימי של הנעל/סנדל. לכן, כולם מותאמים לנעילה גם ללא גרביים, ויהיו ללא הפרעות או הצקות של תפרים כאלה ואחרים. זהו נושא סופר קריטי בהנעלה של ילדים שרגישים מאד למגע. גם כאן הוקדשה מחשבה רבה ועבודת ייצור מורכבת יותר.

זו היא תכונה שאני מאד אוהב בנעליים שלי גם, ואני מאד שמח שרוני שם דגש על זה, ובהחלט זה ניכר במגוון הנעליים שבדקתי וגם בסנדלים האלה.

Kidofit_strap_flex

דוגמא נוספת לדגשים חשובים בהנעלת ילדים, שרוני נתן את הדעת עליהם, הוא למשל רצועות הסגירה בעלות פסי קימוט. שימו לב איך אני מהדק את הרצועה בדומה לקרסול של ילד שהולך. הרצועה מתכווצת בפסים מתוכננים מראש. לא רק שהרצועה וכל הנעל רכה וגמישה, כך הרצועה לא מהודקת מדי והתנועה של הקרסול, שעליה הרצועה סוגרת, נשארת טבעית וחופשיה. אלה הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול בין סתם נעל עם סוליה שטוחה, לנעל שבא לתת מענה למכלול של תנועה טבעית של הילד עם הנעליים.

מחיר ?

הסנדלים האלו נמכרים ב 42$, לפני קופון של 20% הנחה. זה, לטעמי, מחיר סביר לחלוטין לסנדלים/נעלים איכותיים מאד, ובעיקר כשמוקפדים בהם כל עקרונות ההנעלה המינימלית.

אלה לא המוצרים הכי זולים בשוק, אבל כמו שציינתי, אנחנו לא מחפשים בהכרח את הכי זול, אלא נקודת איזון בין תכונות לכלכלי. כדי ליצר סנדל או נעל איכותית עם דגש על הפרטים שציינתי יש צורך בעבודה יותר איכותית, בעיקר בנעלי ילדים שהם קטנים יותר, ועולים ביצור כמעט כמו, אם לא יותר, מנעל של בוגרים שנמכרת במחיר כפול.

סיכום הסקירה

מה אני אוהב ב KidOFit ?

ניכרת כאן חשיבה לפרטי פרטים בנושאים המהותיים שקשורים בהנעלה מינימלית לילדים. היעדר Toe Spring, שטוח, גמיש, רחבה, נעילה קלה, כיוונן מסוים לנעל להתאמה לכפות רגליים גדלות, חומרים טובים וגימור מצוין.

חשוב לציין שחלק ניכר מהדגמים (אם לא כל, לא סגור על זה) הם טבעוניים לחלוטין ללא מוצרים מהחי. מבחינתי זה יתרון משמעותי, אני משוכנע שיש עוד כמה שזה חשוב להם.

יש תכונות שהן נחמדות (כמו החלק השקוף), אבל יותר ככלי שיווקי בעיני, ביחס לתכונות המאד חשובות שאולי קשה יותר לשווק אותן, אבל הן אלה שעושות את ההבדל בין נעל ילדים גרועה לנעל ילדים טובה (לבריאותו של הילד).

יש המון דברים טובים ב KidOFit, בעיקר בנושא של התכונות המינימליות של הנעליים והסנדלים. במובן הזה, הן נותנות מענה רחב לצרכים שלי, כהורה שהנושא במודעות שלו וחשוב בעניו. אני מכיר מעט מאד חברות שנותנות מענה דומה במגוון דגמים ומידות כמו שיש אצלם.

מה לגבי המחיר ? המחיר הוא סביר בהחלט לנעליים מאד איכותיות ועומד בקו דומה עם נעליים של מותגים מקבילים בשוק. תמיד ישנו קופון הנחה, ובשורה התחתונה מחיר של 30-40$ לזוג נעלי ילדים הוא מחיר בהחלט סביר וראוי.

Screen Shot 2015-04-25 at 9.15.10 PM

ועל מה בכל זאת יש לי ביקורת ?

את הדברים שאתם קוראים כאן גם שיתפתי עם רוני. לי הפריעו שני דברים עיקריים, שבשניהם אני רוצה את הצלחתו והצלחת המותג שלו.

אתחיל דווקא מהנושא השני והחשוב יותר שהוא העיצוב של הנעליים. יש בחירה איכותית של חומרים ותכונות עיצוביות, אבל העיצוב מבחינת מראה, ברוב דגמי הבנים, איננו הטעם שלי. אני גם חושש שלא בטוח שקולע לטעם הישראלי. שיתפתי את רוני בדעתי, והוא ציין שהוא מקבל ביקורות חיוביות. אני מתאר לעצמי שזה עניין של העדפה וטעם אישי, על אף שאני חושב שיש לי חוש לא רע לעיצוב, ומשהו בעיצובים בכל זאת מפריע לי. לא מצאתי אף דגם נעליים סגור לבנים שלי ממנו אהיה מרוצה מבחינת המראה.

אצל הבנות, על שהן נוטות להיות יותר בררניות, דווקא העיצובים נראים לי יותר קלאסיים (גם לא כולם), ולכן אני נוטה לחשוב שאולי שם תהיה דווקא פחות בעיה. קיבלתי תגובות חיוביות מאד כשהראתי את הסנדלים הנ״ל לאמהות בגן של הבן שלי.

אצל הבנים, בחירת הצבעים, הגוונים המבריקים, החומים, והשילובים בין חום/כחול/ירוק/צהוב הן לא הטעם האישי שלי.אני אציין, מה שציינתי כבר בפוסט עצמו, שאני מסייג את הטענה העיצובית שלי הנ״ל בעובדה שלדעתי התמונות באתר לא מעבירות מספיק טוב את המראה האמיתי של הנעליים, וזה עושה, לחלקן לפחות, מעט עוול. חלק מהדגמים שראיתי בביקור של רוני, ואחרי זה חזרתי לאתר, היו נראים שונה והאתר לא העביר את המראה הטוב והאיכותי שלהם.

זה מחבר אותי לחלק השני של הביקורת שלי, שהוא דווקא יותר שיווקי ופחות קשור למוצר עצמו והוא אתר האינטרנט עצמו והעיצוב שלו. האתר, לטעמי האישי, לא מעביר (שוב) את העובדה שמדובר במוצרים מאד איכותיים, ברמה מאד גבוה. זה לא שלא הושקעה עבודה באתר. הוא משקיע בו הרבה, אבל משהו בעיצוב הכולל משדר, לטעמי האישי, תחושה מעט זולה, שהזכירה לי את Preschoolians הנוראיים. זה לא הדמיון שאתה רוצה שיהיה למחפשי הנעליים המינימליות לילדים מול העיניים. אין לזה כמובן שום קשר לאיכות המצוינת של המוצרים, אבל אני חושב שהאתר צריך ליישר קו עם איכות המוצרים כדי לשדר אותו מסר, לאלו שלא מכירים אותם.

כמו כן, נושא התמונות של הנעליים עצמן, שלטעמי, לא משקפות מספיק טוב את המראה האמיתי של חלק מהדגמים. המגפיים למשל הן מוצר יפיפיה, גם לבנים וגם לבנות, ואיכשהו הדבר הזה לא עובר באתר מספיק טוב. מספיק מבט מהיר בחלק מהדגמים במציאות ובאתר כדי לעלות על ההבדל. דווקא במקרה של הסנדלים הנ״ל התמונה יחסית טובה.

שורה תחתונה

כשמצאתי את האתר פעם הראשונה, נעתי בין התרגשות גדולה על מציאת מותג נעלי ילדים מינימלי אמיתי, לבין סימני השאלה שניכרו בי על האתר ועל האיכות והעיצוב.

אז אחרי שהבנתי שיש בהן את מירב התכונות, מה בכל זאת עוצר אותי מעט ?

מצד אחד יש בהן את מירב התכונות, אם לא את כל התכונות, שהייתי רוצה לראות בנעלי ילדים. במובן הזה, הן כל מה שפינטזתי שאכניס לנעלי ילדים, ומצד שני מצאתי, שמבחינה אישית, יש לי בעיה עם חלק ניכר מהעיצובים ובחירת הצבעים בדגמים השונים (של הבנים). תכונות הן נושא מאד חשוב, מראה זה חשוב לא פחות, בתקופתנו. נכון, זה עניין של טעם אישי, אבל עדיין אני חושב שעם הניסיון שיש לי מהשנים האחרונות, יש לי חוש מסוים למה הוא מראה אטרקטיבי של נעל ומה לא, ובטח בהקשר של התאמה לשוק הישראלי.

יש חברות נוספות שלהן נעלה מינימלית לילדים כמו SoftStar שמייצרות נעליים מינימליות, שהן בעיני ממש מכוערות. זה לא המקרה. הנעליים של KidOfFit הן נעליים איכותיות ומבחינה עיצובית רובן דווקא מתוכננות היטב. שינויים קלים בצבעים של חלק מהדגמים ואולי יותר מבחר בתוך אותו דגם, ולעיתים שינויים קלים בתמונות באתר ואני חושב שהייתי נח בשקט.

כשראיתי את הסנדלים האלה בפעם הראשונה, המחשבה שלי הייתה שהם לא מתאימים לקיץ ישראלי. הם נראו לי סגורים מדי, ואולי חמים מדי. לאט לאט, התרככתי גם בעובדה שאני עדיין חושב שסנדל כזה מתאים לגילאים צעירים (1-6), ולילדים פעילים שמשחקים בכדור ורצים גם ובעיקר בקיץ. עדיף יחף בקיץ, אבל אם לא אז הסנדלים האלה הן אפשרות לא רעה, ולכן אני הולך להזמין לשני הבנים שלי סנדלים כאלו (בגרסת הבנים) שגם מבחינת מראה וגם מבחינת צבעים נראים סביר בעיני. זה יתרון גדול שיש מידות כמו 19-30 שהן מידות שבהן קשה מאד להשיג סנדלים מינימליים לילדים.

הייתי גם שמח לראות התרחבות של הליינים למידות יותר גדולות של 30-36 לילדים יותר גדולים (עד גילאי 8-9).

איך קונים ?

כמו שציינתי במהלך הפוסט, בתיאום עם רוני, נעשו עדכונים באתר, שיאפשרו לכם לקנות את הסנדלים והנעליים שלו ישירות מהאתר ללא תיווך מיותר.

יש באתר מידות אורך כף רגל והתאמה למידת הנעל. מדדו את ילדכם כשהוא עומד, סמנו עקב וקצה אגודל. מדדו את שתי כפות הרגליים, והארוכה בינהן היא המידה הרצויה. הטבלה של מידה לאורך כף רגל כבר כוללת בתוכה מרחב גדילה, אל תבחרו מידה גדולה יותר.

התשלום באשראי, או בפייפאל (באמצעות פניה במייל לאתר).


שימו לב להנחיות ההזמנה באמצעות מייל (שכן מערכת ה checkout באתר עדיין לא מתוכננת להזמנות בינלאומיות באופן אוטומטי).

שימו לב למחירי משלוחים טובים במיוחד.

INTERNATIONAL ORDERING

To place orders outside the US please follow the enclosed steps, as our website does not process directly international orders.

– Send us your order via e-mail to admin@kidofit.com, including shoe style and size.

– We will then send you an electronic payment request via Paypal.

– Once you pay with either a Credit Card or Paypal we will
ship you the order.

– Shipping is via US Postal service.

The cost is
$10 for 1 pair,
$15 for 2 pairs
$20 for 3 pairs.
$25 for 4 pairs.
שורה אחרונה

מדובר בסקירה, מקיפה אמנם, אבל סקירה. עוד אין לי את ציר הזמן והנסיון להעביר ביקורת על עמידות או תכונות אחרות של דגמים ספצייפיים, אלו יבואו בהמשך.

אם מצאתם דגם שמוצא חן בעינכם, ומתאים במידה, אני חושב שאתם בהחלט יכולים להיות שקטים, שכשמדובר על תכונות מינימליות של הנעלת ילדים, מדובר אולי ביצור הכי מקצועי במבחר דגמים ומידות לילדים בגילאי שנה עד חמש, שהיה עד היום. אני מאד מאד שמח שיש חברה כזו, אני מקווה שיתפתחו ויגדלו ונראה דגמים נוספים במבחר מידות, ושהבחירה שלנו כהורים תהיה סופסוף קלה.

אני חוזר לחתום בנושא שלשמו התכנסנו והוא בריאות כף הרגל וההתפתחות של הילדים שלנו. KidOFit היא החברה שחיפשתי כשהנושא הזה התפרץ לתודעה שלי. אני שמח לגלות שדווקא אחרי שהטרנד המינימליסטי דעך, יש עוד מי שערני לנושא ולוקח יוזמה (ואני יודע על עוד כמה שבדרך).

אני חושב שמדובר מבחינתנו כהורים מודעים באופציה צרכנית נהדרת, שאני מקווה שתמשיך להתפתח בכיוון הנכון ולתת מבחר דגמים, צבעים ואפשרויות להנעיל את הילדים שלנו בהנעלה שהיא בריאה להם, ולשקט שלנו 🙂

 

21 תגובות

 1. רועי הגב

  אחלה פוסט, כן ירבו חברות כאלה.

 2. זוהר הגב

  הי רן.
  לא מצאתי דף מדידה באתר.
  פשוט צריך למדוד אורך כף רגל, להוסיף כמה מ"מ ולבחור לפי הטבלה?

  • ranpergamin הגב

   יש Sizing בכל דף של נעל
   האורך כף רגל ביחס למידה כבר כולל מרווח, אין צורך לקחת מידה מעל.

   הערתי לו שזה לא מספיק ברור ואני מקווה שיתקן

 3. moran1ravid הגב

  למה OH למה יש לילדות שלי כפות רגליים גדולות… שתיהן כבר מעל מידה "1" …..

 4. זוהר הגב

  רק לוודא:
  אם מדדתי לבן שלי אורך כף רגל של 13.5 ס"מ. האם אני צריך להזמין לו מידה 7 שבה האורך הוא 13.6 ס"מ או מידה 7.5 שבה האורך 14.1 ס"מ?
  אני רוצה שילך עם הסנדלים עכשיו.

 5. אלישבע הגב

  תודה רבה על השיתוף, אם הנעליים מידה 23 או 27 (שתי בנות), נשמח לרכוש ולשתף בחוויה!!

  • ranpergamin הגב

   הי אלישבע,

   לא בטוח שהבנתי את השאלה.
   המידות לפיהן מיוצרות הנעליים הן מידות אמריקאיות, לא ישראליות.
   בשתי המידות שציינת יש את מקבילותיהן האמריקאיות בטווח הדגמים שלו. את צריכה למדוד את אורך כף הרגל כמו שהסברתי ואז לפי הטבלה לדעת את המידה האמריקאית שאת צריכה לבחור.

   שימי לב, לא צריך להוסיף עוד אורך.
   למשל אם אורך כף רגל הוא 13.5 מ״מ את הולכת על מידה 7, ולא מידה 7.5 שמתאימה לאורך 14.1 מ״מ.
   המידה ביחס לאורך כף הרגל כבר כוללת את מרווח הגדילה.

   • אלישבע הגב

    אופס, כתבת שאתה לא יכול לבצע שימוש, כי קיבלת נעלי בנות..אני אשמח לרכוש ולהעביר חווית שימוש על הזוג הזה (אם המידה מתאימה).

    • ranpergamin הגב

     עכשיו הבנתי.
     המידה שיש אצלי היא 10.5.עקרונית אני אמור לשלוח אותן אליו חזרה, כמובן שיותר קל לשלוח אותן למישהי שכבר קונה אותן 🙂

     תמדדי את כף הרגל של הבת שלך, ואם היא מתאימה למידה 10.5 (שזה סד״ג של 28-29, ולכן אני חושב שיהיה קצת גדול) אז צרי איתי קשר.

 6. roi הגב

  מישבו יודע מה קרה לאתר, אי אפשר להיכנס אליו?

 7. afishler הגב

  איזה יופי רן. שלחתי עכשיו מייל להזמין. נכון, מחיר לא הכי זול אבל הגיל הזה זה עדין גיל שהנעל יכולה להחזיק עונה שלמה ויותר, אז שיהנה. המחיר עדין סביר עם הקופון.

 8. yovav הגב

  כמה זמן לוקח למשלוח להגיע לישראל?

  תודה.

 9. כרמל הגב

  הי, אני לא מוצאת את האתר שדרכו ניתן לקנות את הנעליים, יש לך לינק?

השארת תגובה