אתרים אמריקאים לקניית לציוד OutDoor

topgear

רוב העוקבים אחרי הבלוג הזה הם רצים. רוב הפוסטים והקישורים ששמתי בבלוג בפוסטים האחרונים היו בנוגע לקניית ציוד ריצה. אל הריצה חזרתי אחרי שנים של טיפוס סלע והרים, טראקינג ורכיבה על אופני שטח. ריצת שטח היא בשבילי עוד דרך להיות בטבע, לא עוד דרך לפמפם את מכונת הכושר בהכרח.

להיות בטבע ואהבה הגדולה שלי ל OutDoors הוא הדבר שמניע אותי לעסוק בכל הענפים האלה. כמובן, כמו שאתם כבר מכירים אותי מצוין, נלווית אליה אהבה גדולה, לא פחות, לציוד ה OutDoor עצמו. הרבה לפני שהייתי רץ שטח כזה אדוק, הייתי טראקר, מטפס סלע והרים, רוכב על אופניים.

הלבשת ה OutDoor היא משהו שמלווה אותי כבר כמעט 20 שנה, ואני אפילו זוכר את המקום והרגע בו היא התחילה (בהמשך).

בפוסט הזה אני אסקור רשימה של מספרי אתרי קניות בארה״ב לחובבי תרבות ה Outdoor וה Recreation, לאלו שרוצים / קונים וצורכים ביגוד טיולים, אופנות של חברות ביגוד טיולים, ציוד קמפינג, ובאופן כללי ציוד לטובת שהייה מחוץ לבית, אבל גם ביגוד לעבודה, ליום יום, ולחיים בכלל.

אלו הם האתרים שאליהם אני הולך לקנות דווקא את בגדי היום יום שלי (ושל אשתי), וגם מעט ביגוד ריצה ודומיהם. מדובר על אתרים שהם מקור אדיר ואינסופי לציוד ככל שעולה על דעתכם.

נתחיל.

בנערותי לבשתי רק חולצות טי-שירט. כל הזמן הייתי צוחק על אבא שלי שהולך קבוע עם חולצות כפתורים כל השנה. לא הבנתי מה הוא מוצא בזה.

זה היה רק אחרי הצבא, כשנסעתי לטיול / טיול טיפוס בניו-זילנד/אוסטרליה והמזרח שנחשפתי לראשונה לעושר הגדול של ציוד ה OutDoor  וההלבשה של חברות ה OutDoor. זה לא שלא הכרתי את ״למטייל״, או שלא קניתי מעט ציוד לטיול בארץ, אפילו חולצה מנדפת הייתה לי. אבל המחירים בארץ היו (ועודם) כאלה, שבכלל לא ראיתי בביגוד ובציוד הזה כאפשרות כלכלית לרכישה. המחירים כאן הזויים, נקודה.

כשנסעתי לניו-זילנד  נחשפתי בפעם הראשונה לתרבות Outdoor ו Recreation מפותחת של ממש וגם לרשת החנויות של Kathmandu שבה עושר רב של ביגוד והלבשה, דווקא של מותג הבית.

הצטיידתי היטב לעונת הטיפוס והטראקינג הקרובה, וכאן גם קניתי את חולצת הכפתורים המנדפת הראשונה שלי. חולצה שעד היום, 11 שנים אחרי, עדיין משמשת אותי ולא נראה שהיא מתעייפת.

תמיד סבלתי מחום, וחולצות הכפתורים המנדפות התגלו כפיתרון המושלם בשבילי ליום יום, לעבודה, ליציאות וכו.. הדוגמאות הקלאסיות שמתאימות גם לטראק, גם לעבודה וגם ליציאה הן בדיוק מה שאני הייתי צריך. לא לחשוב על החולצה שאני לובש לפני שאני יוצא מהבית, לא צריך לדאוג לגהץ, ובעיקר שהחולצה מתייבשת מהר, הדוגמאות מסתירות היטב זיעה ושאר מריעין. זאת הייתה (כמעט) אהבה ממבט ראשון.

מאז המלתחה שלי רק גדלה, ואני שתמיד הייתי נער של טי-שירט כותנה הפכתי לגבר של חולצות כפתורים מנדפות . 🙂 יחד עם הגילוי הזה, גיליתי את הליינים הקז׳ואלים ליום יום של חברות ה Outdoor. אני לא צריך להרחיב בפניכם על ציוד טיולים של חלק מהחברות שיוזכרו כאן, אבל הרבה אנשים קונים בגדי יום יום בין אם ברשתות ישראליות ובין אם ברשתות אופנה בינלאומיות, שהרבה פעמים מוכרות סחורה באיכות נמוכה ובמחירים מופקעים, שלא לדבר על גזרות בעייתיות.

חברות אופנת ה Outdoor תמיד העסיקו מעצבים צעירים ויצירתיים, אנשים שאשכרה עוסקים בתחומים אליהם הם מעצבים, ולכן מבינים את הצרכים ואת רוח הספורט. הליינים ליום יום/קז׳ואל של החברות האלה בדרך כלל התאפיינו ומתאפיינים באופי מעט ספורטיבי אבל עם הטאץ׳ היצירתי והמקורי של כוחות העיצוב מהטובים בשוק. כן, זה לאוהבי הז׳אנר הספורטיבי/Outdoor, אבל אלה בגדים בגזרות מצוינות, בדים איכותיים יותר מכותנה, ובזכות חלק מהאתרים שתכירו כאן והבלוג גם אפשר להשיגם במחירים מצוינים.

הבית שלנו מלא בביגוד של חברות שיוזכרו כאן בינהן Merrell, Marmot, The Northface, Columbia, Patagonia, ועוד..

אין לי באמת כוונה ויכולת לסקור את כ-ל האתרים האמריקאים שמוכרים ציוד Outdoor. יש עשרות אתרים כאלה, ואני אתן כמה קווים מנחים בסוף על איך להזמין מאתרים אחרים שלא מוזכרים בבלוג, או איך לחפש פריט מסוים ויקפוץ לכם באתר שלא מופיע ברשימה.

REI

REI היא רשת חנויות הדגל של ציוד ה Outdoor בארה״ב. משמעות השם הוא Recreation Equipment Incorporated. מדובר ברשת המובילה והגדולה לציוד Outdoor ו Recreation בארה״ב. מדובר בחנויות שפשוט כיף להכנס אליהן, והן תמיד מציעות מבחר גדול של מותגים.

מה כן ? המחירים שלה לא בהכרח זולים, בטח שלא בחנויות. אם אתם מתכננים ללכת לחנות בארה״ב, אל תצפו למחירים נמוכים (ביחס לסיילים אינטרנטיים),למעט הזדמנויות בודדות ומקומיות. המחירים בחנויות כן זולים בסדר גודל של 20-30% מהמחירים בחנויות בארץ.

יחד עם זאת, באתר האינטרנט שלהם יש סיילים לא רעים, והם גם מפעילים מחלקת Outlet גדולה ופעילה של מחירים לא רעים ולעיתים אפילו טובים מאד לציוד שנשאר ממנו מעט או ליינים של שנים קודמות.

אחד הדברים שאני הכי אוהב באתר וברשת הזאת הוא שהם כל הזמן מכניסים מותגים חדשים ומעניינים. זהו אתר שכאשר אני רוצה לברר מה הם המותגים החמים בתחום מסוים (נגיד הנעלת ילדים) אני הולך לאתר של REI, לראות את החברות `שהם מציעים.  זה כמובן לצד כל המותגים הגדולים שאתם מכירים.

היום כבר יש גם ל REI  ליין של מותג הבית. מוצרים מצוינים במחירים לא רעים. ציוד איכותי בהרבה מזה של Decathlon למשל (סדרת Quechua הידועה)

חוץ מביגוד והנעלה כמובן שתמצאו כאן את כל ציוד ה Outdoor שאתם מדמיינים לפי מחלקות, אם זה קייאקים, ריצה, טראקינג, טיפוס ועוד ועוד..

איך משלמים ?

בכרטיס אשראי בלבד. מקבלים כרטיסים בינלאומיים, לא מקבלים פייפאל.

איך לשלוח ?

REI שולחים לארץ ישירות, אבל השילוחים שלהם מאד יקרים וכמובן שלא הכל נשלח, שכן יש הגבלות על מותגים מסוימים.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים שכבר הוזכרו כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

שילוח בתוך ארה״ב יכול להיות חינמי החל מעלות מסוימת, אבל בקניות קטנות תהיה עלות.

אריזה ?

הם אורזים בנדיבות ,בדר״כ, גם פרטים קטנים יחסית (קרטונים), ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון.

 

Zappos

Zappos כבר הוזכר בעבר בכמה הזדמנויות. מדובר בענק אינטרנטי שמציע קניית אופנה באינטרנט. זה כולל גם ציוד של חברות ה Outdoor המובילות כמו גם הרבה חברות אחרת.

אם להודות על האמת, מעולם לא קניתי ב Zappos ישירות, והסיבה העיקרית היא ש Zappos מתפקד על תקן ״חלון ראווה״ או ״חנות קניון״. הוא מציע מגוון אדיר של מוצרים בכל המידות והגדלים, ולכן המחירים בו הם מחירי מדף (msrp) עם מעט הנחות ומבצעים לא אטרקטיביים ביחס למה שאפשר למצוא בארה״ב. כאשר יש כאלה, הם בדרך כלל עוברים לאתר החיסולים הידוע לשמצה 6PM.

למה אני כן משתמש בו ?

אני משתמש באתר הזה, בדומה ל REI, כשאני מחפש משהו מאד ספציפי, מחפש מפרטים, מחפש מידע. זאפוס עושים עבודה נהדרת בתיאור המוצרים ויש להם כמעט לכל מוצר גם סרטון וידאו שמראה את המוצר. זה דבר חשוב כשרוצים לראות תכונות של מוצר, שלא בתמונת סטודיו מתוכננת היטב. זה גם מקום טוב להשוות אליו מחירי מבצע כדי לדעת ב-א-מ-ת כמה הנחה אתם מקבלים במקום אחר ביחס למחיר הרחוב.

אני אישית לא ממש ממליץ לקנות בו אלא אם כן אתם רוצים משהו מאד ספציפי, במידה מאד ספציפית ומוכנים לשלם מחיר מלא או הנחה יחסית קטנה.

יחד עם זאת, הוא עדיין כלי מצוין בחיפושים.

איך משלמים ?

בכרטיס אשראי בלבד. מקבלים כרטיסים בינלאומיים, לא מקבלים פייפאל. חשוב לשים לב להנחיות למילוי כרטיס אשראי בינלאומי בדומה ל 6PM.

איך לשלוח ?

זאפוס לא שולחים לארץ ישירות.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

6pm

6PM הוא אתר ה Outlet והחיסולים של זאפוס.

מדובר במאגר כמעט אינסופי של פריטים של כל החברות המובילות שאתם מכירים בהלבשה והנעלה כמו North Face, Columbia, Marmot, Mountain Hardwear, Patagonia ועוד ועוד..

אין כמעט חברה/מותג של הלבשת Outdoor והנעלה שלא תמצאו שם, בדיוק כמו בזאפוס.

מה כן ? הפריטים שיש שם הם בודדים ובמידות מסוימות. יחד עם זאת יש להם מחירים מעולים, ולא פעם חיסולים אכזריים. אין הרבה קופונים ולכן אין טעם לחפש. ראיתם משהו שאתם רוצים במחיר שאתם רוצים, לכו על זה.

פטנט נחמד – כאשר מכניסים בשורת החיפוש שם מותג בלבד, עולה דף של המותג עם פירוט וחלוקה מאד נוחה של כל הפריטים של אותו מותג שבסייל ב 6PM כרגע.

איך משלמים ?

בכרטיס אשראי בלבד. מקבלים כרטיסים בינלאומיים, לא מקבלים פייפאל. חשוב לשים לב להנחיות למילוי כרטיס אשראי בין לאומי.

איך לשלוח ?

6PM לא שולחים לארץ ישירות.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

MountainGear-logo

MountainGear  הוא אתר/חנות שבעבר הזמנתי ממנו הרבה ציוד, בעיקר בתקופתי כמטפס סלע מדופלם. מדובר על חנות אינטרנטית עם מגוון אדיר של ציוד Outdoor החל מביגוד של כל המותגים הגדולים ועד ציוד טיפוס ייעודי ושאר פעילויות ה Outdoor.

זה היה אתר שבו היה (ואולי עדיין) אפשר למצוא ביגוד, ריתמות, חבלים, ושאר ציוד טיפוס במחירים מצוינים.

הפסקתי כמעט כלל לקנות ממנו בגלל שתי סיבות, ששתיהן כמובן אישיות:

1. הממשק המזעזע – זה פשוט מדהים שהאתר הזה באופן עקבי ולאורך שנים בעל ממשק מזעזע, גם כשהחליפו ושדרגו אותו. התמונות קטנות, קשה לדפדף, ופשוט לא כיף לגלוש בו ולחפש בו.

2. קניתי לאבי מעיל מתנת יום הולדת, הפריט לא היה דומה לתמונות, ובנוסף היה לו הדפס ענק על גב המעיל שלא צוין והופיע בשום מקום. החנות לא הועילה בטובה לזכות ואפילו להתנצל על העובדה שהפריט לא היה מה שהובטח וצוין. לא קורה הרבה באתרי אינטרנט, והבטחתי לעצמי להמנע מהאתר.

יחד עם זאת יש בו סיילים, ויש בו מחירים טובים על ביגוד וגם על ציוד מדי פעם. שווה לחפש, ולא צריך להחרים בגלל שאני לא אוהב אותם יותר.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

לא שולחים לארץ ישירות.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

איך אורזים ?

ביגוד בפריטים בודדים קיבלתי בניילון. אפשר להניח שהחל משניים שלושה פריטים תהיה אריזה יותר גדולה.

 

Sierra_Trading

Sierra Trading Post מדובר באחד מאתרי המכירות של ״מותגים״, בכללם ולא מעט מותגי Outdoor הגדולים בארה״ב.

מדובר באתר סופר אגרסיבי באסטרטגיית המכירות שלו. מה זה אומר ? אם תרשמו לרשימת התפוצה שלו תקבלו מיילים יומיים על מבצעים אינסופיים, על מספר פריטים אינסופי.

זה אתר שנותן מעט תחושה שמרוב עצים לא רואים את היער. אושר פריטים כזה גדול, קצת קל ללכת לאיבוד אם לא יודעים בדיוק מה מחפשים. והאמת שעודף הפרסום הזה גורם לי לעיתים לתחושת בטן לא מבוססת שהמחירים לא בהכרח כאלה טובים לחלק ניכר מהפריטים (על אף שהמציאות מראה שיש גם אצלם מחירים מצוינים, תלוי לאיזה פריט)

גם כאן תמצאו את כל מותגי ההלבשה הגדולים של ה Outdoor, והמחירים יהיו בינוניים עד טובים, תלוי על איזה פריטים וכמה נשארו.

דוגמא, קניתי את סנדלי הילדים של הבן שלי (Teva Zilch) במחיר מצחיק של 15$ עם קופון 30% הנחה (לאחר שהמחיר המגוכח מלכתחילה לפני הנחה היה 21$).

מה חשוב לדעת ?

קופונים ?

אם יש אתר שצריך אליו קופונים זה SierraTradingPost. תמיד, אבל תמיד, בין אם בדיוור שלהם, באתר עצמו, בפייסבוק שלהם או ב retailmenot יש קופון של 20-30% נוספים. לא קרה פעם אחת שלא היה לי קופון כזה.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

STP שולחים לארץ ישירות, ולא רק זה הם גם יכולים להציג לך את כל הפריטים בשקלים חדשים. אותי זה מעצבן. אני אוהב את המחירים שלי בדולרים, זה נראה זול יותר 🙂 יחד עם זאת, כמו שאר האתרים ששולחים לארץ הם משתמשים בשירותי שילוח יקרים ולכן לא כדאי להסתמך עליהם.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

איך אורזים ?

ביגוד/נעלי ילדים בפריטים בודדים קיבלתי בניילון. אפשר להניח שהחל משניים שלושה פריטים תהיה אריזה יותר גדולה.

 

 

SunnySports

SunnySports היא חנות Outdoor שפיזית נמצאת בניו-ג׳רזי, וגם מפעילה חנות אינטרנטית.

הגעתי אליה בעבר כשחיפשתי מעיל כלשהו לאשתי, מאז אני חוזר לבדוק אותם מדי פעם מכיוון שיש להם היצע גדול מאד של ביגוד, ומדי פעם יש מחירים מאד אטרקטיביים.

בדומה ל REI מדובר בחנות שמטפלת בכל המחלקות המרכזיות של תרבות ה Outdoor ו Recreation, לא רק הלבשה והנעלה.

מה צריך לדעת לפני שקונים אצלם:

קופונים ?

אל תבזבזו את הזמן בלחפש.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

SunnySports לא שולחים לארץ ישירות.

הם ממוקמים בניו-ג׳רזי, ולכן כדאי לקחת בחשבון את זה בזמן שילוח בתוך ארה״ב.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

שילוח ל Buy2Usa כנראה יהיה מאד מהיר (למי שממהר) שכן מדובר באותה מדינה, וכנראה בהעברה של תוך יום יומיים גג.

איך אורזים ?

פרטי לבוש בודד כנראה שישלחו לרוב בניילון (הזמנתי מהם 3 זוגות מכנסיים לאשתי במהלך השנתיים האחרונות)

בעבר עשיתי מהם קניה גדולה של 7-8 פריטים וקיבלתי קופסא דחוסה היטב. עושה רושם שאורזים יחסית יעיל, יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון את תרבות האריזה הנדיבה האמריקאית.

altrec

Altrec היא עוד חנות פיזית/אינטרנטית להלבשת Outdoor בעיקר שממוקמת באורגון.

היא עולה גבוה בחיפושים באינטרנט, ויש לך בהחלט מבחר גדול ומרשים של ביגוד של כל המותגים המובילים. קניתי מהם בעבר כמה פריטים, אך יחד עם זאת נוכחי שהמחירים שלהם בדר״כ גבוהים (גם בסיילים) מאלטרנטיבות בחנויות אחרות.

יחד עם זאת, הם חנות גדולה, עם מבחר גדול, ואם אתם מחפשים משהו ספציפי שווה להציץ גם אצלם.

מה לדעת על Altrec ?

קופונים ?

אין מה להשקיע זמן בלחפש כאלה. זה אתר של סיילים, לא של קופונים.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

Altrec לא שולחים לארץ ישירות.

לכן, מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד. לשיפיטו יש מחסן באורגון. כדאי לקחת את זה בחשבון.

מעל 48$ המשלוח חינם בתוך ארה״ב.

איך אורזים ?

ביגוד/נעלי ילדים בפריטים בודדים קיבלתי בניילון. קנייה גדולה יותר שעשיתי כבר התקבלה בקרטון גדול יחסית. אם מזמינים מהם, שווה להפריד להזמנות קטנות.

backcountry

BackCountry.com הוא למעשה אתר אחד מבין סדרת של אתרים של ציוד אופניים/ריצה/ספורט/Outdoor. הוא מכיל גם הלבשה / הנעלה וגם ציוד מקצועי לכל תרבות ה Outdoor האמריקאית. בדומה ל REI אפשר למצוא בו כמעט הכל.

הוא אתר מאד פופלארי, מאד גדול וממוסד, אבל לצערי עוד לא יצא לי להזמין ממנו אפילו פעם אחת. מדוע ?

כל למרות כל הבאנרים הגדולים ורישומים על סיילים כאלה ואחרים, תמיד מצאתי מחיר יותר טוב, ויחד עם זאת מדובר באתר מרכזי, מוביל, עם הרבה מוצרים, הרבה מבחר והרבה מידות

מה לדעת על BackCountry ?

קופונים ?

שווה להציץ ב Retailmenot. זה אתר של סיילים, לא של קופונים בדר״כ, אבל למשל אפשר למצוא בו קופונים של 10-15% הנחה על אייטמים שהם בקלירנס.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

BackCountry  שולחים לארץ באמצעות UPS. לא מומלץ להשתמש באופציה הזאת.

מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

מעל 50$ המשלוח חינם בתוך ארה״ב.

 

steepandcheap

SteepandCheap הוא מחלקת החיסול של BackCountry.

הוא מכיל בעיקר פריטים במידות מוגבלות, וכאלה שנשאר מעט דגמים מהם במלאי. בין אם ביגוד/הנעלה ובין עם ציוד טיולים עד כדי דברים גדולים כמו קייאקים וכו..

המחירים יכולים להיות ממש שווים, דווקא לדברים גדולים שאולי יקר לשלוח לארץ (ואפשר לשקול שילוח ימי דרך Buy2Usa).

אמצעי שיווקי נחמד שיש להם הוא אפליקציית אייפון שבה מתנהלת זירת המכרזים עבור פריטים מסוימים. כל כמה דקות יש פריט בסייל אכזרי ואפשר לקנות אותו רק באותם דקות, עד גמר המלאי. אתם יכולים לבקש התראה מראש כשפריט נכנס ואז לקנות בזמן אמת מהר.

יחד עם זאת, לאחר שהסתכלתי הרבה זמן ועקבתי, אלה בדר״כ מותגי Outdoor דרג ב׳, של חברות פחות מוכרות. זה לא הופך אותן לפחות טובות, אבל בהחלט פחות אטרקטיבי עבור המחיר.

מה לדעת עליהם ?

אותם מנגנונים בדיוק כמו BackCountry רק שלא שולחים מחוץ לארה״ב.

LeftLaneSports

כאן אנחנו כבר נכנסים לשתי קטגוריות מעניינות של מועדוני חברים. גם LeftLaneSports וגם האתר הבא ברשימה (TheClymb) מבוססים על הרעיון של מועדון חברים ״סגור״, שבו רק חבר יכול להזמין חבר וכל אחד מכם מקבל קרדיט של 10$ או יותר לקניה עתידית (הקישורים הן הזמנות ממני), ובו שני הצדדים מרווחים. הרעיון היה משהו דומה לשיטת ה Affiliate אבל גם שרק החברים יכולים לראות את הסיילים וליצור מעיין מועדון אקסקלוסיבי שרוכשים.

מה עושים שני האתרים האלה ?

שני האתרים הם אתרי מכירה של ציוד Outdoor ו Recreation, כולל הלבשה והנעלת לייף סטייל ספורטיבי כאלה ואחרים.

הם קונים סטוקים של LeftOvers, סוף עונה, דגמים במידות שלא נמכרו מרשתות החברות, ומציעים סיילים ברוטציה לזמן מוגבל לפי תחומים או לפי חברה. לאחר שנגמר ״מחזור״ הסייל, מה שנשאר ממנו עובר ל״מלאי״ הרגיל שמוצע כל הזמן באתר במחירים מאד אטרקטיביים, ואז לפי סבבים חוזר לסייל במחירים יותר נמוכים או מעט יותר נמוכים.

שווה להרשם ובהחלט שווה לעקוב, יש להם גם אפליקציית אייפון.  אני קניתי מהם לא מעט במחירים ממש ממש טובים, למשל ביגוד של  Merrell, תיק לאשתי, ארנק ועוד…

שימו לב לכמה טריקים שלהם :

– יש מוצרים שמופיעים כ SoldOut, ייתכן שבכלל לא היה מלאי והם רק שם כדי ליצור רושם. לא להתרגש שפספסתם בהכרח 🙂

עדכון 4 ביולי – נוספה אפשרות חיפוש באתר ! הללויה.

אפשר לראות את הסיילים, קטגוריות פשטניות או לפי רשימת מותגים מצומצמת. אפשרויות החיפוש בממשק שלהם מוגבלות מאד, וזה מאד מקשה ולא נוח לחפש אצלם פריטים. מצד שני, המותגים והמחירים שהם מציעים באופן כמעט גורף יותר טובים (גם המותגים, וגם המחירים) מ TheClymb

– יש להם פעם בכמה שבועות סייל שכולל 10-25% הנחה נוספת על כל האתר, אם יש משהו ששמתם עליו עין, ועדיין לא נמכר, שווה לעקוב

קופונים ?

יש קופונים שהם מפרסמים בדיוור המיילים שלהם. אין מה לחפש באתרים אחרים. קופון כזה בדר״כ נותן הנחה של 10-25%, אם יש באותו זמן.

איך משלמים ?

בפייפאל או כרטיס אשראי בינלאומי.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

LLS  שולחים לארץ. לא מומלץ להשתמש באופציה הזאת היא יקרה מאד.

מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

משלוח בתוך ארה״ב לרוב עולה כסף, חינם מעל 75$ קניה.

שימו לב, לעיתים לוקח להם הרבה זמן להעביר הזמנה ולהתחיל את המשלוח בתוך ארה״ב, אפילו עד כדי שבוע ויותר, תלוי מאיזה מחסן נשלחים ונאספים הפריטים שקניתם !

איך אורזים ?

הניסיון של איתם מראה שהם אורזים גדול. אם אתם שולחים אפילו כמה פריטים בודדים תתכוננו לבקש אריזה מחדש. זה כנראה ישתלם, בעיקר אם זה קרטון גדול.

Clymb

TheClymb הוא גם מועדון חברים, ממש כמו LeftLaneSports . הוא מיצב את עצמו בתחילת הדרך כאתר מכירות שפונה יותר לשוק המטפסים (ומכאן שמו), אבל לאט לאט חדר והתעצב כמתחרה ישיר ל LeftLaneSports.

יחד עם זאת, יש כמה דברים מהותיים שמבדילים אותו. הממשק שלו יפיפיה. האתר עצמו בנוי לעילא, הגרפיקה נהדרת, התמונות מושלמות. קל לנווט בו, יש בו אפשרויות חיפוש, יש שורת חיפוש, ניווט קל ונוח.

הזמנת חברים באתר מזכה (נכון לכתיבת הפוסט הזה) ב 25$ על כל חבר שתביאו ויבצע הזמנה ! זה נשמע המון ? זה המון.

יחד עם זאת, אני מצאתי שבינו לבין LLS יש הבדלים מהותיים בסוג הסחורה ואיכותה. עושה רושם ש TheClymb מביא מותגים פחות טובים ופחות נחשקים מאלה של האתר המתחרה. לכן, הוא צריך להיות יותר אטרקטיבי בשיווק שלו. מצאתי את עצמי עם 50-75$ של קרדיט על הזמנת חברים, אבל ללא משהו שאני רוצה לקנות בו, למרות ״כביכול״ המבחר הגדול והמחירים האטרקטיביים.

ולמרות זאת, מדי פעם יש שם פנינות וסיילים טובים על חברות מסוימות (למשל Merrell), ושווה לעקוב גם אחריו. הם גם מציעים סייל של 25% בערך אחת לחודש ושווה להרשם לדיוור שלהם.

לפני כמה ימים קניתי באתר מעיל Goretex אמיתי של Gore Running ב 69$ (ויצא 32$ לאחר קופון), שנשאר בודד במידה שלי. מחיר מציאה מצחיק, הכנות לעונת החורף הקרבה.

הם מציעים חבילות טיולים אתגריים והצעות אטרקטיביות לטיולים בעולם. לא בדקתי את האפשרויות האלה.

קופונים ?

יש קופונים שהם מפרסמים בדיוור המיילים שלהם. אין מה לחפש באתרים אחרים. קופון כזה בדר״כ נותן הנחה של 10-25%, אם יש באותו זמן.

איך משלמים ?

באמצעות שירות התשלום של אמאזון, שימו לב, או כרטיס אשראי בינלאומי. מי שרשום באמאזון זאת הדרך הכי בטוחה לשלם.

למשלמים באשראי, נוהגים לאמת את פרטי כרטיס האשראי בבקשה של משלוח תעודה מזהה וצילום של הכרטיס (מקובל ולא להלחץ)

איך לשלוח ?

TheClymb  לא שולחים לארץ.

מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

משלוח בתוך ארה״ב לרוב עולה כסף.

טיפול בהזמנה ושילוח בתוך ארה״ב, היה מאד מאד מהיר מנסיוני.

איך אורזים ?

הניסיון של איתם מראה שהם אורזים יעיל דווקא. פריטים בודדים נשלחו בניילון, והיו זולים למשלוח לארץ

moosejaw

Moosejaw היא חנות אינטרנטית מרשימה לכל תרבות ה Outdoor ו Recreation. בדומה ל REI  היא מציעה הלבשה, הנעלה וציוד לכל מה שקורה מחוץ לבית בטבע.

מודבר בחנות גדולה עם מבחר אדיר של פריטים. מודה ומתוודה שלא יצא לי עדיין להזמין אצלם. אני לא יודע אם זה כי אף פעם לא מצאתי את מה שחיפשתי אצלם, או שהיה מחיר יותר טוב במקום אחר, אבל זו בהחלט חנות מרשימה שעוד לא עמדתי על טיבה. הם עושים Price Match אבל מצד שני, למה להתאמץ ? יש עוד אפשרויות.

אני חושב ששווה לעקוב אחריהם, על אף שאין לי ניסיון אמיתי איתם עדיין.

קופונים ?

יש. יש באתר עצמו, ויש גם באתרים קופונים. שווה לעשות חיפוש לפני קניה.

איך משלמים ?

פייפאל או כרטיס אשראי.

איך לשלוח ?

MooseJaw מציעים משלוח לכל העולם באמצעות שירות Forwarding ששמו MyUS.com. מדובר בשירות יקר מאד ששולח עם חברות שילוח פרטיות. לא משתלם

מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

משלוח בתוך ארה״ב חינם, אם מוכנים לחכות כמה ימים. משלוחים מהירים יותר עולים כסף.

travelcountry

TravelCountry  היא חנות שדומה ל MooseJaw ואחרות. גם ממנה לא קניתי מעולם. אני כן מציין אותה ברשימה כי עקבתי אחריהם ומדי פעם ראיתי מחירים נחמדים.

יחד עם זאת, האתר שלהם מאד לא נעלים לניווט, והרבה פעמים מצאתי את עצמי חסר סבלנות אליו.

זה לא אומר שאי אפשר למצוא שם מדי פעם מציאות.

קופונים ?

ברשימות הדיוור שלהם.

איך משלמים ?

כרטיס אשראי בלבד.

איך לשלוח ?

לא שולחים לארץ.

מומלץ להשתמש בשירותי שילוח מוכרים כגון  Shipito לפרטי ביגוד בודדים, או Buy2Usa לנעליים או לקנייה מסיבית של ביגוד.

 

————————–————————–————————–————————–————————–

ומה אם לא מצאתי את מה שאני מחפש באף אחד מהאתרים הנ״ל ?

כמובן שהסקירה הזאת לא מתיימרת לסקור את כל האתרים והחנויות האינטרנטיות שיש בארה״ב. כמו שציינתי בהתחלה, היה ואני מחפש פריט ספציפי שאני יודע מה הוא, שמו והמידה אני מבצע בדרך כלל את השלבים הבאים:

– אני מתחיל מחיפוש ב shopping.google.com שכולל את : שם החברה, שם הפריט והמידה.

– – אני ממיין לפי מחיר מנמוך לגבוה.

— אני בודק אם עלה אתר שאני מכיר שמציע מחיר אטרקטיבי ומעדיף אותו בדר״כ.

– אם יש אתר שאני לא מכיר, אני נכנס לבדוק, ובודק מה שיטת התשלום ואפשרויות השילוח

– אני בודק באמת יש את הפריט במלאי לפני שאני משלם, ומחפש קצת מידע על האתר עצמו, לראות שזה לא איזה חנות קיקיונית.

– אני מחפש קופונים ברשת לאותו אתר (במידה וכל התנאים קיימים לבצע קניה).

איביי היא עדיין אפשרות, ומדי פעם יש מציאות. באיביי אני מחפש דברים ספציפיים בלבד, לא חיפושים כלליים, כי באיביי צריך להיות מאד מאד ממוקדים. בדר״כ, נסיוני מהשנים האחרונות, באתרים האמריקאים יש מחירים יותר טובים.

אמאזון היא גם חנות שאפשר מדי פעם אפשר למצוא בה מחירים סבירים או לא רעים לציוד Outdoor, אבל לרוב המחיר שם יהיה ממוצע ולא אטרקטיבי מדי (ויש כאלה שמוכרים דרכה גם והוזכרו כאן כמו Altrec שאותם גם אפשר למצוא באיביי).

אני מבצע חיפוש נוסף בגוגל רגיל, שכן חיפוש הקניות של גוגל היום הוא רק לכאלה שמשלמים לו על השירות הזה. חיפוש רגיל עשוי להעלות חנויות נוספות.

סיכום

זהו. לקח לי לא מעט זמן לעשות את הסקירה הזאת, והתוכן שלה מתבשל כבר הרבה זמן. אני מקווה שיהיה לכם לעזר.

כל החנויות האלה לא היו זמינות לנו עד לפני כמה שנים כשלא היו שירותי forwarding כמו Shipito או Buy2Usa, שמציעות שירותי שילוח במחירים טובים. עוד לא ניסיתי להזמין פריטים גדולים, אבל בהחלט יכול להיות שיש פריטים ממש משתלם לקנות בסייל ולשלוח דרך השילוח הימי של Buy2USA

אני לקוח קבוע של חלק מהאתרים האלה. בהם אני קונה את ההלבשה שאני לובש כל השנה, בין אם זה לעבודה (מכירות הייטק כולל לקוחות בארץ ובחו״ל) ובין אם זה לטיולים או סתם לשעות הפנאי. כמובן שאני קונה גם הלבשה והנעלה לאשתי בחנויות האלה, וגם היא מרוצה (על פי רוב) מהביגוד האיכותי, גזרות מצוינות, ופריטים שלא רואים הרבה בארץ (כמו שקורה עם הרשתות הגדולות).

אני ממליץ לכם, במידה ואתם אוהבים את ההלבשה מהסוג הזה, לעקוב, להיות מעודכנים, לרכוש כשאתם צריכים משהו (למרות הפיתויים הגדולים לרכוש גם כשלא צריך), ולהינות מהעובדה שמה שהיה פעם נראה בלי אפשרי, יקר ולא זמין, הפך לאפשרי, כלכלי מאד, וזמין יותר מתמיד.

קניה מהנה.

 

8 תגובות

 1. dima הגב

  כתבה מעולה תודה רבה.
  איזה כיף שיש את כל המידע הזה מסודר!

  רציתי להוסיף קצת מידע מנסיוני האישי ב sierratradingpost.

  הדיוור האגרסיבי שלהם מוביל לפעמים להזדמנויות מטורפות.
  קניתי מהם בהנחה של 45% ומשלוח חינם לפני כמה ימים בזכות הדיוור הזה.

  ההמלצה שלי היא, אם לא לחוץ לכם לקנות את המוצר באותו הרגע שווה להכין סל קניות עם כל המוצרים, הסל נשמר בין כניסות לאתר.
  לאחר מכן, לאחר קבלת הדיוור ללחוץ על הלינק תמונה שבמייל, זה יכניס אתכם לאתר כאשר הקופון מבצע הרלוונטי יהיה מופעל. לאחר מכן לגשת לסל הקניות ולראות מה המחיר הסופי שיוצא עם המבצע.
  יש הרבה מבצעים ולפעמים הם מבלבלים. 30% הנחה + משלוח חינם או 35% הנחה ומשלוח בתשלום – מה עדיף?
  אז הכי קל בשיטה הזאת פשוט להיכנס לסל ולראות מה יצא.

  עוד טריק נחמד שעבר לי כמה פעמים: רוב הקמפיינים במייל מוגבלים בזמן מאוד! לפעמים תקפים לאותו יום בלבד.
  אז אם פספסתם מייל כזה ולא הספקתם להיכנס, בכל זאת תלחצו עליו ותגיעו לאתר.. לא תהיה לכם הנחה אז תשוטטו בו כמה דקות ותצאו.
  אחרי כחצי שעה תקבלו מייל נוסף עם המבצע הזה בדיוק רק בתוקף ותיאור של "extended campaign" או משהו בסגנון.. לי זה עבד כמה פעמים אז שווה לנסות.

  לפעמים קמפיינים מסויימים לא תופסים לכל המוצרים (בעיקר ההנחות המאוד גדולות). בכל זאת תלחצו עליהם, תכנסו לסל ותראו אילו פרטים ירדו לכם ואילו לא. לפרטים שאין עליהם הנחה, תכנסו לדף של הפריט, למטה יש פריטים מומלצים באותו סגנון אם יש לידם כפתור של "view coupon" סימן שהם כן כלולים במבצע הנוכחי שלכם אם לא, כמעט תמיד אפשר למצוא משהו דומה.. באפשרויות החיפוש תמיד אפשר לסנן רק את המוצרים שתקפים לקמפיין שנכנסתם עליו.
  בצד שמאל תחת events לבחור "my coupon".

  מנסיוני, sierra ו6pm הכי משתלמים בoverall לציוד Outdoor.

 2. moshe הגב

  האם יש המלצה לסנדלי גברים למי שיש לו פלטפוס? תודה מראש

  • ranpergamin הגב

   פלטפוס היא לא מחלה, היא כף רגל שטוחה. זה לא בהכרח מעיד על בריאות כף הרגל שלך.
   אני מעדיף סנדלים מינימלים ככל האפשר. אם אתה רוצה תמיכה לקשת אז סדרת cnx של Keen היא אופציה מעולה

 3. mor הגב

  עוד טיפ לsierra- להוסיף את המוצר הרצוי לסל הקניות אך לא להזמין. כעבור כמה שעות תקבלו הנחה על המוצר.
  אבל כמו רן- אני לא מסוגל לקנות יותר מהאתר הזה- יותר מדי רעשי רקע…

 4. Michael הגב

  האם יצא לך להזמין מאתר אמריקאי ולשלוח לארץ תיק? אני רוצה לקנות תיק של Camelbak, המחירים בארץ משוגעים אבל אני לא מצליח לקבל מידע על גודל החבילה ע"מ לחשב עלות שילוח דרך Shipito..

  • ranpergamin הגב

   שלחתי. לא יהיה לך מידע על גבי האריזה. אני שלחתי כמה תיקים. אם הם ארוזים בניילון יצא לי בין 10$ ל 20$ שילוח.

   אתה תמיד יכול לבקש אריזה מחדש ב 5$

 5. איתן הגב

  היי רן,

  יצא לך פעם לקנות בקאמפסייבר (campsaver.com)?

  אם כן איך הם אורזים, כי ראיתי שאין משלוחים חינם בתוך ארה"ב. על פניו מחלקת האאולט שלהם מלאה במציאות שיושבות לי יפה על התקציב וכמובן על הצורך.

  תודה,

  איתן.

 6. מנחם הגב

  כל הכבוד על זיכוי הרבים ועל כך שחסכת לנו המון זמן, זה ממש חסד!!!

השארת תגובה