נעליים וסנדליים מינימליים לילדים – קיץ 2013

IMG_1404

כבר מזמן לא נגענו בנושא של הנעלה מינימלית לילדים. לקראת סופו של הקיץ, חשבתי שנכון והגיע הזמן לעדכן אתכם בסנדלים ונעליים שעברו איתנו הקיץ, מה גיליתי בנתיים, האם יש למה לחכות בחורף, ואיזה מסקנות יש לנו לגבי הזוגות שבהם כן השתמשנו.

אם אתם עוד לא יודעים במה מדובר ועל מה כל המהומה, אז קראו קודם כל את הפוסט : הנעלת ילדים, כל הסודות שלא מגלים לכם.

זוגות, ביקורות, מחשבות ועדכונים. פוסט שכולו הנעלת ילדים

אמנם רוב הקיץ השתמשנו בסנדלים, אבל לאחרונה גם היה מופע של זוג נעליים אחד שחזר לככב בעקבות עליית הפופולאריות של משחק הכדורגל, בקרב הדור הצעיר. בנוסף, התחלתי להערך לחורף ולראות מה אני מארגן לחורף הקרוב.

אז רק כדי לעשות סדר, בני היקר, בן 3. במהלך הפוסט אשתמש בעיקר במושג "ילדון" לא בגלל ששמו הוא סוד גדול, אלא כי אני רוצה לשמור על איזשהי מידה של פרטיותו הקטנהֿ, ולכן גם לא תראו תמונות עם פנים, אלא בעיקר תמונות של כפות רגליים קטנות.

הזוגות המדוברים הם במידות 24-28 בערך או 8-8.5 במידות אמריקאיות (כל נעל/סנדל הייתה מידה שונה כמובן).  כשמגיעים להנעלה מינימלית מדובר בגיל מאתגר במיוחד (או יותר נכון טווח מידות מאתגר במיוחד). הסיבה העיקרית היא שהנעליים של גילאי 1-2 הם רובם בעלי אופי מינימלי למדי, אבל המידות הגדולות של הטווח הזה כבר גבוליות לגיל שנתיים וחצי / שלוש.

חברות ההנעלה המינימלית לילדים המובילות Merrell  ו VivoBarefoot או שחיסלו או שצמצמו את ליין הנעליים שלהם לגילאי 2-4 (שנקראים Infant או Toddler) עד כדי "אין להשיג", ולכן ההנעלה המינימלית הייעודית הנוכחית מתחילה ממידה אמריקאית 10 ,שהיא מידה לרוב של גילאי 4 בערך.

הצרה הצרורה היא שהנעלת ילדים "הרגילה" בגילאי 3-4 כבר מציעה את הטנקים המודרנים הממוצעים ,ולמצוא הנעלה מינימלית ראויה בגיל הזה היא אתגר לא פשוט. מצאנו את עצמנו על קו התפר, מחפשים פתרונות לקיץ.

Merrell_Flux_Infant

את החורף העברנו עם ה Merrell Flux Glove Infant, שבנתיים הפסיקו לייצר אותם, כי Merrell נקנתה ע"י Wolverine, הבעלים של Stride Rite, ולכן הועבר האחריות לליין ה Infant ל Stride Rite שאותם מינימליזם לא מעניין בעליל.

מי שזוכר, בשנה שעברה הזמנו לקטנצ'יק זוג בהתאמה אישית של סנדלי unshoes (בתמונת הפתיחה). אחרי תיקון וזוג משופר, ניסיתי לנעול לו ,השנה, את הסנדלים. המידה עדיין הייתה סבירה, אבל הסנדל היה מסורבל לנעילה והסרה, מה גם שהילדון סרב לא מעט פעמים לנעול אותו, בעיקר בגלל הרצועה בין הבהונות, לכן החלטנו לרדת מהעניין של סנדל "מתקדם" שכזה, בשלב הזה.

יחד עם זאת, אפשר לראות בהדגמה מעל את "הביצועים" עם הסנדלים המגניבים האלה. אין ספק שבגיל יותר בוגר, במידה ויסכים, זאת אחלה אופציה לסנדל מינימלי בהתאמה אישית ובמחיר שפוי. גם כזה שיכול בכיף להחזיק יותר מעונה אחת, אם המידה סבירה.

מי שזוכר #2, הייתה הרפתקאה קטנה שבה ניסינו להזמין את סנדלי Preschoolians ונחלנו אכזבה מרה מהאיכות וההתאמה. קיבלנו את מלוא הכסף חזרה.

Preschoolians

בשתי מילים : לא לגעת. בחמש מילים: ממש, אבל ממש לא לגעת.

אני אפילו לא זוכר איך הגענו לסנדלים הבאים. אבל ההפתעה הגיעה דווקא מכיוונה של החברה שהיא בעליל הכי לא מינימלית (והייתה) אנטי מינימליסטית, הלא היא נייקי. דגם שנקרא  Sunray protect. בסדרה יש שני דגמים, אחד עם הגבהה בעקב (Adjust), ואחד שטוח ודק לחלוטין, ה Protect.

Nike Sunray

הלכתי לפי טבלאות המדידה של נייקי והזמנתי במידה 8 אמריקאי. הזמנתי מאיביי ושלחתי דרך  Shipito. יצא 120 ש"ח בערך לזוג הסנדלים הזה, שלמיטב הבנתי היה אפשר ועוד אולי אפשר להשיג אותם במקומות שונים בארץ במחיר דומה במידות אקראיות בעיקר בצבעי בנות (סגול).

Nike Sunray

מדובר בסנדל דק למדי, הכי מינימלי שאני יכול לדמיין, שטוח לחלוטין וגמיש. החלק העליון עשוי מבד סינטטי לחלוטין, שכן למעשה מדובר בסנדלים שמתאימים למים. בכלל, קטגוריית סנדלי המים היא קטגוריה מצוינת לחפש בה דגמים מינימליים בכל החברות. ראינו רק יתרונות בעובדה שמדובר בסנדל אמפיבי.

Nike Sunray

המבנה של הסנדל אמנם סגור, אבל היה נראה לנו סביר מדי מבחינת מראה ואוורור. מצאנו סנדל שהוא גם מינימלי, גם סינטטי לחלוטין, גם לא יקר, גם נראה סביר וגם במידה הקשה הזו, לא יכלנו לבקש יותר בשלב הזה.

איפה בכל זאת היו בעיות ? הילדון לא התנגד כלל לנעול אותם. למעשה, לא היו לנו שום בעיות בבית , שאנחנו יודעים לדווח עליהן, של סירוב של הילד לנעול או שלא נוח לא עם הסנדלים. כן קיבלתי פידבק מבן של חברים שגם להם זוג כזה, שהילד לא אהב את הסנדלים בגלל תחושה פנימית לא נוחה, אולי מתפרים כלשהם. אני לא שמתי לב לבעיה כזאת.

הסנדל ישב על הרגל מצוין, היה קל לנעול ולהסיר אותו ולא היו לנו בעיות מיוחדות. הבעיה התחילה כשהגננות בגן התלוננו שהוא כל הזמן מוריד אותן, ובקשו שנארגן סנדלים אחרים (מה שלא תרם לפתרון "הבעיה" 🙂 אני אפרט בהמשך). חשבנו,אז, שאולי באמת משהו לא נוח לו והוא לא ממש יודע להגיד את זה, ולכן נאלצנו לארגן זוג נוסף.

מה עשה האבא הפעלתן בעניין הנעלת ילדים ? שבר את הראש מאיפה הוא מוצא עכשיו סנדל עם תכונות דומות שיהיה נוח לילד. מאיפה, לעזאזל, אני מביא עכשיו זוג סנדלים במידה דומה עם תכונות מינימליות. שברתי שיניים איזה שבוע ובסוף לקחתי דפי מדידה של כמה חברות לבדוק כמה אפשרויות.  לשמחתי גיליתי שהוא מתאים למידה הכי גדולה של סדרת ה Smileys של Shooshoos, שאולי הם לא מינימליים כמו הנייקי הנ"ל, אבל זה בהחלט יותר טוב מלא מעט דגמים של גילאי 3 שיש. לפני שנה וחצי בערך, היו לנו נעליים כאלה בגיל עם סוליה דומה והיינו יחסית מרוצים.

Shooshoos Smileys

וככה, נפלנו על הדגם הנ"ל שעשוי מעור בחלקו העליון וסוליית גומי דקה וגמישה עם הגבהה קלילה של אולי 1-2 מ"מ בעקב. לא רזה כמו ה Sunray אבל משהו שאפשר לחיות איתו, למינימליסט שכמותי.

את הסנדלים הזמנתי באיביי אנגליה במחיר, לא מדהים, של 170 שׁ"ח, אבל סביר ביחס למחיר בארץ של אותו זוג של 229 ש"ח, באותו זמן. בהתחלה, לא אהבנו כל כך את המראה, אבל יחסית מהר התרגלנו. עשה רושם שהילדון מבסוט מהסנדלים, ושהן "יושבות" מעט יותר טוב על הרגל מאשר הנייקי הקלילות.

הגננות בגן היו מבסוטות לשעה אחת בבוקר. בצהריים קיבלנו דיווח שגם את הסנדלים האלה הוא מוריד מהרגליים בגן. יש לנו הרגל במשפחה,שבכניסה לבית, מורידים נעליים וסנדלים. מצד אחד, הוא יודע שגן הוא לא בית, אבל כנראה שזה בנפשו (וטוב שכך). למעשה, הסיבה להורדת הסנדלים ככל הנראה כלל לא היתה נוחות אלא פשוט הרגל. הגננות באיזשהו שלב פשוט הניחו לו להיות יחף בתוך הגן, אבל נעול בחצר. הוא קיבל את הגזירה, וככה נמשך רוב רובו של הקיץ.

עד שבאמצע יולי שמנו לב שהסנדלים כל הזמן נופלות לו מהרגליים ושהרצועה העליונה נפתחת כל הזמן.

Shooshoos smileys

בדיקה זריזה גילתה שהסקוץ' הסוגר פשוט איבד אחיזה לחלוטין. מהתכתבות ספונטנית עם מישהו שעוקב אחרי דף הפייסבוק של הבלוג, הסתבר שאני לא היחיד שנתקל בתופעה. שלושה חודשים של שימוש (אינטנסיבי אומנם) והסנדל לא נסגר יותר. כמובן שאפשר לפתור את זה בתפירה מחדש של סקוץ', אבל זה דבר שבהחלט לא מצופה מסנדלים של +200 ש"ח בגזרת הפרמיום. מאכזב.

תאורתית, בגלל שהוכח כבר אמפירית שהבעיה בגן לא היו הסנדלים עצמם, היינו יכולים לחזור לנייקי. אבל, לצערנו הרב מאד, כנראה שאיבדנו אותם באיזה טיול. נתקענו באמצע יולי נזקקים לעוד זוג סנדלים ואין לנו פתרון.

מכיוון שעוד כל אוגוסט היה לפנינו, היינו חייבים עוד זוג, והקיץ הזה עלה לנו כבר הרבה. לא רציתי להוציא יותר מ 100-120 ש"ח, ולא מצאתי נייקי כאלה בשום מקום במידה הרצויה, כולל ברשת, במחיר סביר. אני חוזר ומזכיר לכם את האתגר במציאת סנדל מינימלי ראוי בגיל הזה..

לגמרי במקרה, נפלתי על החנות האינטרנטית הזאת, שנמצאת באנגליה, דרך פורום הורות טבעית בתפוז. משהי ציינה שהזמינה משם הרבה פעמים בעבר. נכנסתי וגיליתי דגמים שדומים מאד לשושוז סמייליס ובמגוון מידות שמתאים גם עד גיל 3-4.

אמנם מדובר בסנדלי עור ונעלי עור, אבל המגוון רחב יחסית, הסוליות נראו סבירות והמחיר מאד אטרקטיבי: 115 ש"ח כולל המשלוח עד הבית. הוראות המדידה פשוטות למדי וההחלטה הספונטנית התקבלה. אחרי שבוע וחצי הגיעו הסנדלים לארץ.

IMG_1773

כשהם הגיעו חשבתי שמדובר שוב במידה גדולה מדי. יחד עם זאת, על הרגליים של הילדון הם היו בסדר גמור, ולמרות שהם קצת מגושמות ואולי טיפל'ה כבדות, האיכות מצוינת. בהחלט לא ניכר שזה מוצר "זול" בהגדרה, למרות מחירו המצוין, הוא לא נופל בכלום משושוז היקרים. הסוליה דומה מאד לסדרת השושוז סמייליס, על אף שדומה שהיא מעט יותר קשיחה, הדרופ הוא דרופ דומה של אולי 2 מ"מ.

Screen Shot 2013-08-22 at 7.58.37 PM

לא הייתה שום בעיית הסתגלות, ואפילו היה יותר קל לו לנעול ולחלוץ אותן לבד, בניגוד לגזרה הקצת יותר מורכבת של השושוז. הסוליה הסגורה גם מאפשרת לו לבעוט בכדורגל ביתר נוחות עם סנדלים. עד עכשיו, כחודש מאז שנכנסו לשימוש מלא אין לנו שום תלונה כלפיהם. יש טובים ומינימליים מהם, אבל הרוב הרבה יותר גרוע.

אנחנו מאד מרוצים מהסנדלים והחנות הזאת היא בהחלט תגלית מרעננת ושווה בדיקה לכל מי שיש לו ילדים בגילאים האלה. המחיר והאיכות מצוינים, נכון לעכשיו.

קוריוז קטן, ששבוע אחורה, הסתובבתי בחנות של נמרוד וגיליתי דגם מבד שדומה שתי טיפות מים לדגם Sunray Protect  של נייקי. לפחות בגזרת הבנות ובמחיר סביר.

sunray nimrod

אפרופו בעיטות בכדור, בחודש האחרון נכנס שחקן חדש למגרש. הוא ישב הרבה זמן על הספסל, וחיכה לתורו בשקט. למען האמת, כשרכשתי אותן לפני כמה חודשים ב 29$ בארה"ב, לא הייתי סגור שאני בכלל רוצה להשתמש בהם. מדובר ב New Balance Minimus Infant, דגם שסמלו KV20. אנחנו קנינו את v2, בנתיים כבר יצא v3.

New balance minimus infant

הסיבה העיקרית שלא רציתי להשתמש בהן, היא שעל אף היותן שייכות לכאורה לליין המינימוס של ניו-באלאנס, עדיין אני לא מאד מרוצה מרמת המינימליות של הסוליה שלהן. ניכרת הגבהה קטנה בעקב, מיותר לחלוטין, ושיכוך. ה Merrell Infant מינימליות מהן בסדר גודל. אבל לצערי, את ה Merrell flux glove infant אין יותר להשיג במידות 6-9, ולכן בזמן ההמתנה בין השושוז המתפרקים לסנדלים החדשים + התלהלבות והגילוי  של משחק הכדורגל, היה צורך בזמן נעליים כפתרון זמני + פתרון למגרש הכדורגל.

new balance minimus infant

כשקניתי את הנעליים, במידה 8.5, הן היו עדיין מעט גדולות. בדקנו לפי דף המדידה של ניו-באלאנס. עכשיו, חצי שנה מאוחר יותר, הן בול במידה. הנעל נסגרת עם רצועת סקוץ',מה שמאד נוח, יחד עם זאת, הפתח להכנסת כף הרגל מעט צר וקטן, ולכן לנעול את הנעליים הוא אקט מעט מאתגר, ועוד יותר מזה, בגיל שבו יש לאפשר לילד לנעול בעצמו. נעילת נעליים לא צריכה להיות פרויקט השחלה. זה מבחינתי נקודת מינוס יחסית משמעותית  לגבי הנעל הזאת. החלק העליון יחסית דק ומאוורר. זה יכול להיות חסרון בחורף, אבל יחד עם זאת אני מעדיף מאוורר על אטום. אני לא חושב שזאת סיבה לדאגה או לפסול את הנעל.

על הרגל, אין שום בעיה, המידה טובה, הנעל רחבה ויושבת מצוין. לא היה צריך שום זמן התאקלמות, והוא מאד מבסוט מהן, משחק איתן וקורא להן "נעלי הספורט שלי". הן נראות מצוין, יושבות טוב על הרגל, ובהחלט עוברות כנעל לגן. אנחנו נתחיל איתה את השנה, ובהחלט יהיה מעניין לראות איך יסתדרו הגננות עם ההנעלה שלהן.

צילמתי אותו רץ במגרש, ועשיתי אפקט של תיקון ייצוב והילוך איטי מתוך מטרה לראות את הריצה. האמת ? קצת קשה לנתח את ההשפעה של הנעל על הריצה, ואפשר לראות שברוב הצעדים הנחיתה בסופו של דבר היא על מרכז כף הרגל. אין לי ספק שעם המרל היותר מינימליות, הנחיתה תהיה יותר ברורה ותחזיר יותר פידבק.

ואכן, כשההזדמנות נפלה, רכשתי את זוג המרל המינימלי לילדים הכי קטן שנמצא במידה 10. נקנה ב 170 ש"ח אחרי משלוח באיביי (בזמן שבארה"ב המחיר הוא סד"ג של 60$ לפני משלוח).  פיללתי שאולי המידה תהיה מתאימה, אבל היה לי ברור שכנראה שהיא תהיה עוד מעט גדולה.

Merrell barefoot flux glove

מדובר בגרסאת ה Flux glove Kids,  הסדרה הבאה אחרי ה Infant שכבר לא קיים. הפעם הסגירה היא עם שרוכים, אותה סוליה מינימלית ואותו מבנה עליון. אני מאד אוהב את הגימור והאיכות של הנעליים האלה (על אף שזוג ה Infant נראה מרופט למדי אחרי 4-5 חודשי שימוש. מצד אחד אצל ילד זה שימוש מאד אינטנסיבי + בימבות וכו.. ומצד שני זה יחסית מעט זמן שימוש).

מה שכן משמעותי פה זה שהסגירה כאן היא עם שרוכים ולא עם סקוץ' כמו ב Infant, בהחלט מתאים לגיל מעט יותר גדול. יחד עם זאת, זה יתרון ביחס ל"כאילו" שרוכים שהיו בנעלי ה Infant, שהיו למעשה רצועות גומי דקות, שאחת מהן נקרעה די מהר.

הנעליים ישבו בארון את העונה הקרובה. אני מניח שהם יכנסו לפעולה בשנה הבאה, אבל אני מאד שמח שכבר יש לנו זוג נעליים שעונה לכל הקריטריונים שלי להנעלת ילדים. אני לא מחפש את הכי חדש או הכי מגניב. אני מאד שמח שהדאגה הזאת יורדת ממני, ושמצאתי אותן במחיר מצוין. הילדון, אגב, מבקש מדי פעם לראות את "הזוג של שנה הבאה". הוא פותח את המגירה בודק,ממשש אותם ומתרגש. יש לו למה לחכות 🙂

רצוי לציין שגם ה Merrell וגם ה New Balance הם Vegan לחלוטין, כלומר ללא מוצרים מן החי, דבר שמבחינתי הוא מועדף, אם אפשר. אני מאד משתדל להקדיש מחשבה לעניין הזה, וכן לבחור במוצרים נטולי עור, אבל כמו שראיתם לעיתים פשוט אין אפשרויות ולא ממש ברור לי למה השילוב מינימלי, ללא מוצרים מן החי, הוא כל כך מורכב וקשה להשגה.

מה עוד שקלתי ?

Neo_Velcro2

ה Vivobarefoot Neo Velcro לילדים, מבחינתי הייתה ניראת כמו נעל אידיאלית. אחותה, ה Rooty שעשויה מעורֿ, גם סבירה, אבל אני מעדיף את ה Neo. יחד עם זאת העדר מבחר, צבעים, זמינות ומחיר נורמאלי, זאת כנראה לא תהיה אופציה וחבל. פניתי ל vivobarefoot ושאלתי אותם למה יש כל כך מעט דגמים, מידות, צבעים וחוסר עקביות במדיניות המחירים בין האתרים השונים. הם אמרו לי שהם ברה-ארגון של הליין ובמיקוד לדגמים ספצייפים. מה זה אומר ? לא ברור, זה לא אומר שיהיה יותר מבחר, זה בטוח.

סיכומים:

אם עוד לא ראיתם את דף ההנעלה מינימלית לילדים, אז אני ממליץ לכם גם לקרוא את המאמרים שמקושרים בתחילתו

עונה לא פשוטה עברה עלינו. מצב ההנעלה לילדים והנעלה מינימלית לילדים הוא די מתסכל. זה די ברור שכלכלית זה כנראה לא משתלם לחברות להשקיע בזה, כאשר הן רואות רווחים גבוהים מהנעלה "רגילה" ומקטגוריות אחרות (נעלי נשים למשל). הנעלת ילדים היא תחום לא מאד רווחי, בגלל עלויות ייצור ותחלופה גבוה שגורמת להורים לא לרצות להשקיע מחירי פרימיום. הורים רוצים, לרוב, זוג "שיעשה את העבודה" במחיר מינימלי, ולא נעל מינימלית.

בזמן ששוק נעלי צעד ראשון וכו רווי עד אימה, מגילאי שנתיים שלוש יש מדבר גדול של (אין) היצע למי שמחפש זוגות בעלי תכונות מינימליות. למעט חלוצות כמו vivobarefoot ו Merrell במיינסטרים ועוד כמה חברות בשוליים, למעשה ממש קשה למצוא הנעלה לגילאים האלה בעלי תכונות מינימליות, שגם יעברו סביר את היום יום המודרני. אנחנו רק בפתחה של התקופה הזאת ויהיה מעניין לראות איך זה יתפתח.

קטגוריית הסנדלים בגילאי 2-4 היא מאתגרת יותר מקטגוריית הנעליים, למי שמחפש הנעלה מינימלית. בשלב הזה רוב הסנדלים נהיים גדולים ועבים והאופציות להנעלה מינימלית קטנות. נעליים עוד אפשר לגרד פה ושם, אבל סנדלים מינימליים, שנוחים להנעלה והסרה הם אתגר לא פשוט, וממש לא ברור למה.

בעניין ההנעלה, אנחנו נופלים בין מידות. החל ממידה 10 אמריקאית יש ל Merrell ו Vivobarefoot כבר היצע לא רע. אבל כמעט אך ורק להן. יש עוד כמה חברות איזוטריות עם דגמים שבעיני הם לא מוצלחים (סטייל ZemGear שנמכרים היום בארץ). אבל עדיין, מבחינתי, זה מעט מדי, יקר מדי, פרמיום מדי מה שצריך להיות ההנעלה הרגילה של כל הילדים.

אני שמח שלקראת החורף אנחנו מסודרים, ואני בהחלט מקווה שהשנה הבאה תביא איתה בשורות יותר טובות ומבחר יותר משמעותי של הנעלה מינימלית לילדים, שיכולה להשתלב במיינסטרים מבחינת מראה ופונקציונליות, למען עתיד ילדנו וכפות רגליים בריאות יותר.

16 תגובות

 1. זוהר הגב

  למה בחרת ב flux glove ולא ב trail glove שלהן יש סקוץ'?

 2. ורד הגב

  לא ציינת את ה-teva zilch שמתחילים ממידה 10 – עדיין לא מתאים לכם אבל בשנה הבאה כן :-).

  • ranpergamin הגב

   תודה ורד.
   אני יודע שחר ציינתי אותם. הזילץ׳ סיימו את חייהם ומחליף אותם ה North ridge. אני אתייחס לדגמי הילדים בסקירה של סנדל הבוגרים שלי.

 3. שחר רוזן הגב

  הי רן – ראשית אציג את עצמי לקוראי הבלוג – שמי, שחר רוזן, היבואן של VIVOBAREFOOT לישראל. להלן תשובה מפורטת לשאלה שהפנת ל VIVO: לשנת 2014 (קיץ וחורף) לילדים (מידות 25-34) מתוכננים הדגמים הבאים: Neo Velcro, Ultra Kid, Pally, Backs. זאת אומרת שיהיו במגוון: נעליים עם צמדן, מגפיים, סנדלים. הנעליים ינחתו בארץ במהלך חודש אוקטובר הקרוב. זמין בכל שאלה: 0524644344

 4. Greg הגב

  יש VIVOBAREFOOT בארץ? איפה?

  • שחר רוזן הגב

   הי גרג, עדיין אין (חוץ האולטרה פיור שאני והילדים שלי לא מורידים מהרגליים כבר חצי שנה…) אבל המשלוח בדרך, ינחת במהלך אוקטובר. תהיה פינה של VIVOBAREFOOT בחנות חדשה לציוד טיולים בשם OutSiders ברחוב החשמונאים 113 בתל אביב, ניתן יהיה לראות ולמדוד שם את רוב הדגמים. בכל מקרה אתה יכול גם לפנות אלי ישירות 052-4644344. שחר

 5. ג׳ון הגב

  היי,
  איך בדיוק אני מברר מהי מידת הדרופ בנעליים/סנדלים של ילדים (וגם מבוגרים לצורך העניין). ממה שחיפשתי באתרים של יצרניות לא ראיתי שהן מפרסמות את זה (ואולי כן ולא ראיתי או ידעתי איפה לחפש)?

  תודה.

  • ranpergamin הגב

   לצערנו זה מידע שאתה לרוב לא מוצא וצריך להסתמך או על ידע של אחרים, או על פשוט הסתכלות על הנעל והפעלת הגיון בריא.

   יחד עם זאת, בגלל שמדובר בנעלי ילדים לפעמים הדרופ כמה לא נראה לעין של בוגר אבל הוא קיים ולפעמים הוא פנימי ולא חיצוני ולכן רצוי לקנות נעל שאתה מכיר או ראית או שקיבלת המלצה עליה, כדי לא ליפול עם זה

 6. ניר בויום הגב

  היי,
  רכשתי בחנות הרשת של שושוס את הדגם הזה:
  http://shooshoos.com/shooshoos/index.php/shooshoos/catalog/product/view/id/1640/s/navy-sandal-leather-toddler-shoes/category/49/
  ב 33$ הם היו אצלי בבית.
  הכל היה כמצופה. חשוב שידע מי שקונה כאלה ודומיהם, שהם לא מחזיקים סיבוב אחד בבימבה. ברגע שהילד מחכך את הרגליים בכבישמדרכה העור הדק של הסנדלים לא עומד בזה. חבל שלא חשבתי על זה קודם ….:(

  • ranpergamin הגב

   אתה צודק.

   והאמת שלא עשיתי סקירה לנעלי העור ואצלי הם נקראו תוך חודש בנסיבות דומות ולכן אני לא ממליץ להשקיע במותג בנעלי העור האלה, אלא לקנות משהו זול יחסית.

 7. hgk הגב

  אני חושבת להזמין לי ולביתי (בת 7, מידה 30-31 בנעליים) את ה UNSHOE. ראיתי שלא המלצת על הסנדלים שלהם לילדים, אבל נראה לי שבמידה ובגיל של ביתי אולי זה כבר כן יהיה מתאים. שנה שעברה קניתי לה סנדלים עם אצבע והיא הסתדרה איתם מצויין. מה דעתך? האם הסנדל אוחז את הרגל מספיק טוב ולא מחליק לצדדים או אחורה קדימה?
  תודה!

השארת תגובה