איך להזמין מאתר אמריקאי ולשלוח דרך Shipito – חלק ב׳

 

shipitoSierra_Trading

בפוסט הקודם הסברתי במדריך די מפורט ופשוט איך קונים בחנות אמריקאית, משלמים באמצעות פייפאל ושולחים למחסן של חברת שילוח, במקרה שלנו Shipito. הדבר הזה מאפשר לכם לקנות באתרים אמריקאים שלא שולחים לישראל (או כאלו שמציעים שילוח יקר), ולשלוח לארץ באמצעות אלטרנטיבות שילוח כמו Shipito.

בפוסט הזה, אני רוצה להתמקד בחלק השני של התהליך, נושא ספציפי של התהליך של קבלת חבילה בשירות Shipito ושילוחה לארץ. הסיבה שאני בוחר להתמקד דווקא בשירות הזה הוא בגלל שהוא מציע את שירות השילוח הזול ביותר לחבילות קטנות מארה״ב. זול בסדרי גודל שלא מצאתי עדיין בחברות אחרות.

הפוסט יפרט את התהליך מרגע הגעת חבילה למחסן Shipito ועד שלמעשה היא מוכנה למשלוח לארץ, ולא נותר לכם אלא לחכות לפתק בדואר שהחבילה הגיע.

קדימה, נצא לדרך.

את שירות Shipito הצגתי במפורט בפוסט על צרכנות אינטרנטית לפני כמה חודשים. חשוב לי לציין שוב ושוב, בגלל עשרות פניות שמגיעות אלי, שאני לא עובד שלהם, לא מייצג אותם ואין לי שום קשר עסקי אליהם למעט העובדה שפתחתי affiliate שבו מי שנרשם דרך הבלוג שלי רשום שהגיע דרכי, ויש לזה כל מיני הטבות, דבר שהוא מקובל באתרים אמריקאים.

זה גם לא פוסט שמטרתו לקדם את שירות Shipito באופן ספציפי. אם מחר אמצא שירות יותר זול, יותר אמין ויותר טוב לצרכים שלי ולחבילות שאני שולח, לא אהסס לעבור. אני משתמש בשירות הזה הרבה זמן, והוא גדל והתפתח. אנשים נתקלים בתהליך הרישום בו בכל מיני קשיים, ואני רק אציין כמה דברים כלליים לגבי הרשמה לשירות Shipito, טרם נצלול לתהליך החבילה. חשוב שתשימו לב לפרטים האלה לפני שאתם נרשמים לשירות ולא אחרי.

1. קודם תרשמו לשירות וודאו שיש לכם חשבון פעיל, ורק אחרי זה שלחו אליו חבילות… אתם לא רוצים להתקע עם חבילה שאתם לא מסוגלים לשלוח.

2. כאשר אתם נרשמים, אתם נדרשים להפקיד דמי ״רצינות״. הכסף הזה לא אבוד, ויעמוד לרשותכם לתשלום במשלוח הראשון שתעשו.

3. כאשר אתם נרשמים לשירות, וזה קריטי, תשתמשו במידע אמיתי של שמכם וכתובתכם. הכתובת חייבת להיות זהה ועקבית בכרטיס האשראי, בכתובת השילוח ותשלום הראשוני באמצעות פייפאל… כתובות לא זהות יעבירו את החשבון שלכם למצב נעול שמצריך בדיקה, וידרוש מכם כאב ראש מסוים כדי לשחררו (שליחת טפסים לאימות זהות באחוז גבוה). לא כרטיס שלכם וכתובת של חבר, לא כתובת שלכם וכרטיס של ההורים וכו… עקביות בזהות היא הדבר החשוב.

4. אימות החשבון – אחד מהשלבים החדשים ברישום ל- Shipito הוא אימות הזהות שלכם. אתם תראו את הצילום בהמשך, אבל Shipito מאפשרים לכם להגיע לרמות אימות זהות שונות בפעולות שונות במורכבות שונה. החל מאימות כרטיס אשראי, העברה בנקאית ועד שליחת מסמך חתום על ידי נוטריון.  האימות  נועד לשחרר חשבונות נעולים או לחלופין להגדיל את סכום השילוח החודשי המאופשר לכם במהירות. יחד עם זאת, כפי שתראו, אין שום חובה להגיע לזיהוי מלא ולשלוח את כל הטפסים. אני מעולם לא שלחתי להם טופס.

5. מנוי – מנוי פעם היה הכרחי כדי לשלוח חבילות בזול. היום זה כבר לא הכרחי, אבל למנוי יש יתרונות בשירותים שונים שהם נותנים וגם בכמות וסוג המחסנים שאפשר לשלוח אליהם. אני עושה מנוי של 50$ לשנה, וזה מאפשר לי את כל הגמישות שאני צריך. מי שאינו עושה מנוי מוגבל בכמות החבילות שהוא יכול להחזיק במחסן, זמן החזקה, כתובות שילוח ועוד..

Online_Shopping_Cart

חבילות / אריזות – הגודל כן קובע

יש כמה סיבות שבגללן אני משתמש בשירות של Shipito לחבילות קטנות ורזות. הסיבה העיקרית היא קודם כל שתקרת הפטור ממיסים היום עומדת על 75$. הסכום הזה לא מאפשר קניה של הרבה פריטים גדולים והוא אידיאלי לפריטים כמו בגדים, נעליים, חפצים קטנים, ועוד.. אני משתדל מאד שהקניות שלי יתכנסו לתוך הטווח הזה, ולעיתים מפצל הזמנות שונות מאותו אתר כדי ליפול בקטגוריה הזאת.

הסיבה השניה היא שהנושא שמשפיע יותר מכל על עלות משלוח אווירי הוא דבר שנקרא משקל-נפחי, והוא סוג של נוסחאת יחס בין משקל לנפח החבילה. ככך שהחבילה יותר כבדה או יותר גדולה, כך מחיר השילוח שלה יהיה יותר יקר. כל החברות עובדות כך, והחישוב שלהם מובצע בהתאם למעט מבצעים (כמו ה 20$ לזוג נעליים עד 500 גרם של buy2usa) ולמעט Shipito שמציע את אחד משירותי השילוח הזולים ביותר לחבילות בנפח קטן במיוחד. הוא נבדל בזה משאר השירותים, בכך שאין לו למעשה מחיר מינימום לשילוח שברוב החברות השונות שאני נתקלתי בהן מתחיל מ 20$ ועולה.

ולכן, אני מעדיף לבצע הזמנות של פריטים שלא רק שהם זולים, אלא גם שיארזו קטן. הקאץ׳ כאן הוא שאין לכם באמת שליטה על גודל האריזה של החבילה. אין לכם יכולת לקבוע במדויק איך החנות שממנה אתם קונים תארוז ותשלח, ומה בדיוק יהיה גודל האריזה שיגיע לחברת השילוח.

זאת נקודה קריטית שהרבה שהרבה שואלים אותי עליה, ואני חוזר ומסביר שאין בטחונות. אתם לא יודעים בדיוק את מחיר השילוח הסופי של פריטים שתשלחו דרך Shipito במעמד הקניה שלהם, לפני שהם הגיעו למחסן ותקבלו את ״הצעות המחיר״ לסוגי השילוח השונים לפי גודל האריזה.

מה כן בשליטתכם, בכל זאת, ואיך זה מצליח לי (ולהרבה אחרים) למרות הכל:

1. כמו שציינתי, לבצע הזמנות קטנות. הזמנות קטנות, דינם בדרך כלל להארז יותר קטן וקל. למשל בגד או שניים יארזו לרוב בניילון, בזמן ש 4-5 פריטים כבר יארזו בקרטון, ולא רק זה, אלא שגם הרבה פעמים לכמות פריטים גדולה עוברים את תקרת הפטור ממיסים.

2. להזמין מאתרים שבהם אתם יודעים שלא מחכות לכם הפתעות עם אריזה. יש אתרים אמריקאים שאורזים בנדיבות, ויש כאלה שאורזים יותר אקונומי. במידה ואתם קונים באיביי, אתם יכול לבקש אריזה מינימלית.

3. Shipito מציע לכם שירות ואפשרות לאריזה מחדש. זה כבר הוכיח את עצמו כמה פעמים כשצימצמתי נפחים והורדתי מחירי שילוח בעשרות דולרים ורק בגלל שקית ניילון ענקית שהכילה חולצה וקופלה ונסגרה בטייפ דביק לפני שילוח. שימו לב – אריזה מחדש זה לא איחוד חבילות ! אני אפרסם בימים הקרובים פוסט קצרצר שיתאר תהליך אריזה מחדש בשירות.

אישית, אני לא ממליץ לאחד חבילות, מכל הסיבות שכבר תיארתי מעל, גם מבחינת ההצהרה וגם מבחינת המשקל הנפחי. חבילות קטנות וזולות, יותר קל לשלוח, יותר קל להצהיר, וגם יותר זול בסופו של דבר (לדעתי) בפריטים קטנים יחסית.

התהליך עצמו:

נתחיל מהיכן שסיימנו את הפוסט הקודם, שבו קנינו באתר אמריקאי כלשהו, ושלחנו את החבילה לאחד ממחסני Shipito בארה״ב. כמו שציינתי בסוף הפוסט, אפשר לעקוב אחרי משלוח החבילה בתוך ארה״ב, אבל ממש אין חובה. אני פשוט ממתין לקבלת המייל מ Shipito שהחבילה התקבלה אצלם במחסן.

יש אפשרות ב Shipito להכניס מספר מעקב וליידע אותם על ההגעה של חבילה, שירות, שלא ראיתי סיבה להשתמש בו, אלא אם כן רוצים לקנות משהו מאד מאד יקר וחשוב לנו שהם יהיו מוכנים לקראתו.

קבלת המייל מ Shipito

1_Package_email

בתמונה מעל אתם רואים איך נראה מייל מ Shipito שבו מצוינת הגעה של חבילה למחסן. המייל הזה מגיע לא רק אחרי שהחבילה נמסרה לנציגים שלהם, אלא אחרי שהיא נמדדה והוכנסה למערכת הניהול שלהם. הם מתחייבים להכנסה של חבילה למערכת תוך יום עסקית מרגע ההגעה שלה למחסן (במידה ועקבתם אחרי הניוד שלה בארה״ב) ולכן סבלנות, חכו יום יומיים.

במייל מצוינים כבר  שם המחסן שאליו הגיעה החבילה, המידות והמשקל, מספרה, וגם מספר המעקב שאיתו הגיעה, ככה שאם אתם ממתינים לכמה חבילות, תוכלו לזהות את החבילה בקלות.

כניסה לממשק הניהול של Shipito

 

2_Shipito_Login

לאחר קבלת המייל, הדבר הבא שאני עושה הוא להכנס לממשק הניהול של Shipito. שימו לב שמהדומיין (כתובת האתר) של Shipito אתם תופנו לדומיין אחר בשם Inccontact.com שהוא למעשה ממשק הלקוחות והניהול שלהם. אין לזה שום משמעות, אבל שלא תופתעו ותחשבו שיש כאן איזה תרגיל.

מסך הבית של ממשק המשתמש של Shipito פשוט וקל להבנה. משמאל לימין – חשבון, חבילות שקיימות כרגע במחסנים, חבילות שנשלחו, והאפשרות לבקש קנייה עבורכם. בצד הימני בקופסא הלבנה אתם רואים את מצב החשבון, הבאלאנס הכספי שלכם. אתם יכולים ״להפקיד״ כסף מראש בחשבון כדי שלא תצטרכו כל פעם לבצע טרנזקציה פייפאלית או אשראי בשביל לשלוח חבילה, אלא ״להטעין״ את החשבון מראש בכסף. זה גם יכול לאפשר לכם לשלוח חבילות באופן אוטומטי לארץ. אני אוהב להטעין מראש, ולא לבצע תשלומים קטנים כל פעם עם עמלות על כל פעולה. אני שולח יחסית הרבה.

מה אתם יכולים לראות בתמונה מעל הוא שבמרכז, מסומן בעיגול אדום קטן, שיש לי חבילה ממתינה, אותה חבילה שעליה קיבלתי מייל.

מסך הבית גם מכיל כמה פרטים כלליים שאעבור עליהם בקצרה רק כדי שתבינו את משמעותם.

כתובות השילוח

 

3_Shipito_Addresses

גלילה מעט למטה ופתיחה של דף הכתובות תראה לכם את כתובת השילוח שלכם בארץ, וגם את הכתובות ״שלכם״ במחסנים השונים בארה״ב (במידה ואתם מנויים), או הכתובת הרלוונטית, כאילו הייתה זו הכתובת האמריקאית שלכם. זאת הכתובת שהכנסנו לאתר הקניות על מנת שתגיע למחסן Shipito.

אימות חשבון

4_Shipito_Verification

יש אנשים שרואים את הדף הזה ומקללים אותו. למה ? כי הם מילאו פרטים לא נכון, השתמשו בשם לא נכון ואז החשבון ננעל מחשד לזיוף/הונאה. הדף הזה הוא הדף שמאפשר ל Shipito לאמת את הזהות שלכם. זה נדרש אם יש ספק לגבי זהותכם. הסיבה העיקרית היא למנוע שימוש בלתי חוקי בשירות, ויש הרבה סיבות לחשוש (למפעילי השירות). יחד עם זאת, במידה ומילאתם את כל פרטיכם כראוי, לא תדרשו לאימות. אתם יכולים לראות מעל שאני עם 21% אימות וזה ללא ששלחתי להם ולו מסמך אחד סרוק. יחד עם זאת, אם נדרשתם לאימות, אל תפחדו יותר מדי מהתהליך, ומצד שני אל תסחפו עם הבקשות שלהם (למשל חתימת נוטריון).  במידה ולא נדרשתם באופן מפורש לבצע אימות, אתם לא צריכים.  % האימות משפיע על עלות השילוחים החודשית שמותר לכם לעשות. הסכום עולה ככל שאתם משתמשים בשירות. אתם יכולים לראות שאני רשאי לשלוח ב 730$ עלויות שילוח בחודש (עלויות שילוח ולא עלות הקניות) וזה רק מזה שביצעתי משלוחים במשך כשנתיים וחצי.

חזרה לדברים החשובים באמת : תהליך שילוח החבילה לארץ.

התחלת תהליך הכנת חבילה לשילוח לארץ – מעבר לחבילות במחסן

 

5_Package_In

עכשיו שאני רוצה לשלוח לארץ את החבילה שהגיעה למחסן, אני עובד לדף ״Packages in Warehouse״. שימו לב, שאותו ממשק יכול להראות לכם חבילות במחסנים שונים במקומות שונים בארה״ב. כרגע יש רק חבילה אחת במחסן, והיא זאת שאני שולח לארץ. זאת חבילה שיש בה שתי חולצות שקניתי לאשתי, במקרה גם הן של IceBreaker במחיר מצוין של כ 22$ לחולצה.

מה מעניין אתכם בחלון הזה ?

– החלק השמאלי העליון והוא המידות של החבילה.

– התמונות

– התיבה האדומה במרכז חלון החבילה, שהיא למעשה תהליך השילוח שלנו, ואנחנו נעבור דרכה שורה שורה מלמעלה למטה.

– בצד הימני יש תוספות או קישורים לחלק מהתכנים שתכניסו במהלך הקרוב.

תמונות ושמות

6_Image_name

אחד הדברים שאני נוטה לעשות, על אף שהוא לא הכרחי, הוא לפתוח את התמונה ולראות את החבילה. בדרך כלל הם מספקים תמונה היקפית לראות גודל, ותמונה שבה אפשר לראות את הרישום שהיה על החבילה.

הדבר החשוב הוא שאני יכול לתת כותרת ושם לתמונות ומאפשר לי אחרי זה בקלות להבין באיזה חבילה מדובר כשאני מדפדף בחבילות שנשלחו.

אני מוסיף שם לחבילות שיש לו משמעות עבורי ויהיה לי קל לזהות. אתם רואים שמדובר באריזה מ Sierra Trading Post שהוזכרה בפוסט הקודם. הפעם מדובר במשלוח של שתי חולצות דקות במיוחד ואפשר לראות שהן נארזו בניילון, יחסית גדול.

אני נותן כותרת לתמונה ולוחץ ״Save"

לאחר שהתמונה נשמרה, אני חוזר לדף הקודם (ראו שתי תמונות מעל) ומתחיל את תהליך ההכנה של החבילה לשילוח. השורה הראשונה בתוך התיבה האדומה היא מילוי הצהרת תוכן לשילוח.

מילוי הצהרת תוכן (CN22)

7_Customs

זה הוא אולי אחד החלקים הכי מעניינים ויחודיים ל Shipito. ב Shipito אתם ממלאים בעצמכם את הצהרת התוכן. חשוב להסביר לרגע מה היא הצהרת התוכן. הצהרת תוכן היא טופס שנקרא CN22  וחייב להיות על כל חבילת דואר שנשלחת. הוא מתאר את הפריטים שיש בפנים ואת ערכם הכספי. הוא גם זה שקובע בתהליך השחרור בארץ את המיסוי על החבילה, אלא אם כן נפתחת לבדיקה פרטנית (ועוד פרטים על זה בהמשך בשלב אחר).

ברוב שירותי השילוח האחרים הערך הזה ממולא באופן אוטומטי על ידי ספק השילוח (בין אם על ידי הוצאת החשבונית ובין אם בקשה לשלוח חשבונית, ולא למלא פרטים), ולכן אין שום השפעה או שליטה על התוכן.

מה זה המשמעות של כל זה ? וכאן שאלה שאני נשאל הרבה פעמים: האם אפשר להצהיר על ערך אחר ? או על ערך נמוך יותר. כן, אפשר. השירות מאפשר לכם. אבל ויש אבל, לא תקבלו כאן אישור או אסמכתא לבצע הצהרה לא נכונה או שקרית ושזו תבטיח שתמנעו מתשלום מיסים. אתם ילדים גדולים, ואני משאיר לכם את ההחלטה מה להצהיר ולהפעיל את שיקול הדעת שלכם. זה חלק מהשירות, וצריך למלא את זה בכל מקרה. בנוסף, במידה והערך שמוצהר לא תואם את החשבונית שיש בתוך החבילה, אם וכאשר תעצר לבדיקה פרטנית, זה יכול לעלות לכם הרבה כסף. לשיקולכם האם להצהיר את הערך המדויק או לא. אני, כמו שציינתי, משתדל שהחבילות שלי כן ייכנסו לטווח החוקי של פטור ממיסים ולהצהיר הצהרת אמת, וככה להיות שקט ורגוע עם עצמי, ולא לחוץ האם החבילה תעצר או לא.

מה אתם ממלאים ?

– את הפריטים שבחבילה. שם הפריט ורצוי לתת משהו יותר מפורט מרק ״בגדים״ או דומה.

– כמות

– עלות (כפי שיש בחשבונית שבחבילה או כפי שהחלטתם להצהיר)).

שני פריטים נוספים שחובה להתייחס אליהם האם החבילה היא ״סחורה״ (merchandise) או מתנה (gift). אני תמיד מצהיר מתנה, אלא מתנות בשביל עצמי ומשפחתי 🙂

בנוסף יש חוק שמחייב להצהיר על סוללות Li-ion, שכן יש להם משמעות בשינוי מבחינה בטיחותית. אם אתם שולחים סלולרים דעו שתצטרכו להצהיר על כך.

החלק האחרון הוא צ׳ק בוקס (תיבת סימון) קטנה שבהם אתם מאשרים שלמעשה אתם אחראים מלאים להצהרת התוכן והחבילה, שכן אם החבילה תעצר בנסיבות פדרליות או פליליות, או כל דבר שקשור לגוף שיפוטי כזה או אחר, Shipito יוכלו להסיר אחריות. סביר למדי.

לוחצים ״Save"

8_Customs_Set

אתם יכולים לראות בתמונה מעל שהצהרת הערך הושלמה ומסומנת בירוק, ולמעשה את השלב הזה סיימנו. אם נרצה, נוכל לשנות אותה עוד בטרם השליחה מימין תחת Actions.

השלב הבא ברשימה – בחירת סוג השילוח.

בחירת סוג השילוח

9_Select_Shipping

לאחר שלחצתי על השלב הבא של בחירת סוג השילוח, למעשה נפתח לי חלון שבו על פי המחשבון של Shipito, מחושבת העלות של שילוח החבילה לארץ בסוגי השילוח השונים שהם מציעים (והם מציעים כמה), וכל זה בהתאם למשקל הנפחי של החבילה. חשוב לדעת ולהבין, לא כל חבילה מתאימה לכל סוגי השילוח. גדלים מסוימים ומשקלים מסוימים נופלים לקטגורויות שבהן סוגי שילוח מסוימים לא יופיעו. למשל Airmail Economy שאותו נבחר, שהוא סוג השילוח הזול והמועדף עלי, מופיע רק לפריטים שגודלם עומד בתנאים ש Shipito מגדירים, והתנאים עשויים להשתנות, ולכן יש לעקוב. כלל אצבע לשירות הזה, גודל של קופסאת נעליים או קרטון קטן.

כמובן, שגם כאן צריך לדעת ולהכיר את סוגי השילוח ועמלות שעשויים להיות. אתם רואים כאן שילוחים שנעים מחברות שילוח מוכרות כמו  ש  TNT, DEDEX, DHL שגובים את העמלות שלהם, שירות הדואר האמריקאי USPS שמציע מספר סוגי שילוח שונים, ושירות השילוח הפרטי של Shipito בשם Airmail Economy שאפשר לראות כמה שהוא זול לחבילות קטנות ביחס לכל השירותים האחרים.

לשמחתנו, שירות השילוח הזה גם נשלח כדואר חבילות רגיל לחלוטין, ללא עמלות מפתיעות. אתם יכולים לראות שעלות השילוח לחבילת הניילון הגדולה עם שתי החולצות הוא 9$, ואני יכול להוסיף ביטוח בגובה 4.35$ במידה ואבחר.

כמובן שאני בוחר באופציית השילוח הזולה והפשוטה הזאת, ולא באלה של החברות האחרות. חשוב לציין ששיטת השילוח הזאת היא (עקרונית) ללא מספר מעקב, ולכן אין לבוא אחרי זה בטענות לאף אחד על אבדן חבילה אם לא עשיתם ביטוח או בחרתם שילוח עם מעקב. אני מעולם לא איבדתי חבילה.

ביטוח Airmail Economy

10_Insurance_Airmail_Economy

ביטוח לשילוח הוא דבר שמשתנה לפי התנאים שיש להם עם הספק. כיום, נכון לכתיבת פוסט זה (נוב 2014) יש אפשרות לבטח את ההגעה של החבילה, אין אפשרות לבטח נגד נזק. לשירות שילוח זול כזה יש יתרונות וחסרונות, יתרון במחיר, וחסרון בביטוח ומעקב. עוד סיבה שבגללה אני נוטה לשלוח פריטים קטנים, זולים ובודדים יחסית, וככה לא רק להקטין סיכונים אלא גם להתבאס פחות, היה וקורה משהו.

אני בחרתי דווקא כן לבטח, במקרה הזה, על אף שלרוב אני דווקא לא נוטה לבטח, חבל לי על הכסף עבור פריטים קטנים כמו פרטי לבוש, והניסיון שלי שהראה שמעולם לא איבדתי חבילה. זה לשיקולכם ולמידת הסיכון שאתם בוחרים.

שלב אחד אחרון – ספרו ל Shipito מה לעשות עם החבילה עכשיו

11_Mailout_Method

בתמונה מעל אתם רואים שכבר עברנו למעשה 75% מהדרך של שילוח החבילה לארץ. החלק שאולי עבורכם עדיין ישאר אדום בשלב הזה למעט ״מה לעשות עם החבילה״ הוא ה deposit, הסכום לתשלום על השילוח, שבמידה ואין לכם כסף בחשבון, יתעדכן בהתאם למשלוח שבחרתם.

הסכום שמופיע בצד השמאלי התחתון הוא עלות השילוח שתעלה לשלוח אותו לארץ בסוג השילוח שבחרתי (Airmail Economy), עלות הביטוח + 1$ עמלה שלהם. סה״כ 9+4.35+1$ = 14$

באופן יחסי, יצא שילוח לא הכי זול לשתי חולצות, שכן בחרתי לבטח את המשלוח. ביטול הביטוח היה הופך את השילוח לעלות של 10$ בלבד. שווה ביותר. בנוסף, ושקלתי זאת, הייתי יכול לבקש מהם לארוז את החבילה ליותר קטן שכן הניילון של STP גדול במיוחד. הסתכלתי על עלות השילוח הנ״ל ועשיתי חישוב מהיר של כמה יעלה לי אריזה מחדש (5$) וכמה כסף זה יחסוך בעלות המשלוח (10$). הגעתי לתובנה שזה בערך שקול  ואף יכול לעלות לי בסוף יותר ולמעשה לא שווה את המאמץ. בפוסט אחר אביא דוגמה לאריזה מחדש כדאית.

כרגע, מה שאתם רואים בתמונה מעל, הוא שרק נשאר להגיד ל Shipito מה לעשות עם החבילה. הברירה הטבעית היא Send Package to me, על אף שאתם גם יכולים להעביר אותה למחסן אחר, או לאחד אותה עם עוד חבילות. אני, כמובן, בוחר לשלוח אותה לארץ.

רגע לפני תשלום / שילוח לארץ

 

12_Special_Request

אחרי הבחירה לשלוח לארץ, Shipito מעלה לי דף נחמד מאד שמאפשר כמה שירותים חשובים, רגע לפני התשלום או השילוח, בעבור סכום סמלי.

סימנתי עבורכם את הפריט החשוב והוא האפשרות להוצאת החשבונית מתוך החבילה. יש כל מיני סיבות בגללם אולי תבחרו לעשות זאת. אם תגללו אחורה לאיזור הצהרת התוכן ותעשו 1+1 אתם תבינו לבד את המשמעות. כמו שציינתי, אם אתם קונים קטן, זול ויעיל, לא תצטרכו להתעסק עם זה, וגם לא לשלם את ה-1$ האלה. חשבונית פנימית על סכום שונה מההצהרה החיצונית היא מקור לצרות. אם החבילה נעצרת לבדיקה פרטנית ואין חשבונית בפנים, סביר מאד שתדרשו להביא חשבונית שכזו על מנת לאמת את ההצהרה החיצונית, ואז אתם עשויים להיות בבעיה.

אפשר לבקש כאן עוד כמה שירותים נחמדים כמו צילום לפני שילוח, עוד דבק, עוד מעטפת בועות ועוד..

אחרי שסימנתם, אתם מאשרים את השילוח, ואז תועברו חזרה לדף הקודם.

תשלום וחבילה מוכנה לשילוח

 

13_Package_Ready

שימו לב: למעשה בסוף התהליך הנ״ל החבילה מוכנה למשלוח ועכשיו נשארה שאלה פשוטה. האם יש לכם בחשבון מספיק ״כסף״ כדי לשלם את עלות השילוח, או האם יש צורך לשלם. במידה ויש צורך לשלם מסומן בחץ בתמונה מעל את המקום והסכום שאתם צריכים להשלם ב ״Total amount due". לחיצה על הסכום ותוביל אתכם לתשלום באמצעות פייפאל/כרטיס אשראי.

לאחר התשלום, או אם היה לכם מספיק כסף אתם תראו את החלון הופך ירוק ויהיה כתוב ״Mailout scheduled" ולמעשה עכשיו החבילה מוכנה למשלוח ותשלח תוך יום עסקים אחד.

לאחר שהחבילה נשלחה

14_Sent_Packages

לאחר שהחבילה נשלחה תקבלו כמובן מייל שמאשר שהחבילה יצאה לדרך. בממשק הניהול החבילה תעבור מדף Packages in Wearhouse (חבילה במחסן) לדף Sent Packages (חבילות שנשלחו).

שם היא תופיע בגוון לבן, כל עוד לא אישרתם את קבלתה (תהליך שלא חובה לעשות אותו, אבל מומלץ בהחלט, ככה הם לומדים מה עובד ומה לא).

מה כן יש לכם בדף הזה ? יש לכם את סיכום הפרטים שלכם, העלות, הגודל, התמונות, וגם אפילו אפשרות להוציא חשבונית מקור על הסכום המוצהר והמשלוח (בכפתור invoice שמסתתר לו בצד ימין), כי למעשה Shipito סיפקו לכם שירות של ״קבלת חבילה ושילוחה״ והם מחוייבים להוציא חשבונית.

בצד שמאל מחוק בשחור ישנו מספר מעקב. airmail economy , במקרה הספציפי שלנו, הוא שירות שאין בו עקרונית מספר מעקב. יחד עם זאת, שם השירות הוא בסה״כ שם שמתחתיו מסתתרים שירותי שילוח שונים ולעיתים דווקא כן יש אפשרות מעקב לאותו פריט. Shipito  לא מתחייבים למעקב לסוג שילוח זה, אבל אם יש, כאן זה יהיה המקום.

15_Tracking?

אפשר לראות בתמונה מעל שהחבילה ששלחתי ב Airmail Economy למעשה הועברה לשירות שילוח של USPS ואפילו יש לו מספר, על אף שאי אפשר לעקוב אחריו באתר USPS. החבילה תגיע לארץ כדואר חבילות רגיל לחלוטין. אני כן יכול לראות ולעקוב אחרי היציאה של החבילה מהמחסן ועד ההגעה שלה ל USPS. זמן ההגעה הממוצע של חבילות בשירות הזה בשנה האחרונה עמד על שבוע עד שבועיים בדרך כלל, שלא בתקופות של עומס/שביתות/שמח בדואר ישראל…

סיכום

למעשה בשלב זה הסתיים התהליך והחבילה בדרכה אליכם. זה מרגש וכיף שיש אפשרות כזו לקנות כמעט מכל חנות בארה״ב ולשלוח לארץ. כמו שראיתם בשני הפוסטים זה תהליך ממש לא מסובך, וברגע שעושים אותו פעם אחת הוא נהיה הרבה יותר פשוט וצוברים בו בטחון.

השירותים האלה פתחו בפני עולם שלם של אפשרויות צרכניות במגוון תחומים בחיים, אם זה בספורט, בהורות, באלקטרוניקה, בכלי בית ועוד ועוד… היכולת לקנות פריטים שלא רק שאין בארץ, אלא גם פריטים שנמכרים כאן ביוקר ואפשר לקנות אותם ולשלוח אותם בעלויות שהן לעיתים חצי ומטה מהמחיר שלהם בארץ.

אתם צרכנים, צרכנים חכמים, והיום יש לכם אלטרנטיבות. בסדרה של פוסטים, שפרסמתי לאחרונה פתחתי לכם פתח לאפשרויות צרכניות חדשות. תנצלו אותם, אל תפחדו, תעזו, תשתמשו בכח הצרכני שיש לכם. אין כאן קריאה גורפת לא לקנות בישראל, נהפוכו. אני בעד ואף מאד בעד לעודד מסחר הוגן וראוי בארץ, אבל לצערי בתחומים רבים מדי, זה לא אפשרי ומי שהכי נפגע בסוף היום הוא בעיקר הצרכן שצריך לשאת עלות יקרה. זה לא חייב להיות כך.

תעשו את השיקול שלכם, של קניה בחו״ל ושילוח ביחס לקניה בארץ. יש מקומות שבהם זה פשוט הדבר הנכון והכלכלי לעשות, ויש מקרים שבהם או שהפערים לא גדולים או שנכנסים שיקולים נוספים כמו שירות ותמיכה שיש לקחת בחשבון ויש להם ערך. לקנייה באינטרנט יש הרבה יתרונות, אבל גם יש לה סיכונים וחסרונות (החלפות, שירות, נזק למשלוח, אבדן משלוח ועוד)..

יחד עם זאת, צרכנות חכמה, נכונה ומשולבת היא המפתח לשליטה בהוצאות שלכם, ובחירה חכמה שתשפר את החיים שלכם כצרכנים וגם תחסוך לכם כסף.

קניה מהנה

 

170 תגובות

 1. shaharklein הגב

  מעולה, תודה רן.

 2. Shlomi הגב

  היי רן, תודה רבה על הפוסט, בהחלט מדריך ברמה הגבוהה ביותר, ובכלל, הבלוג שלך מעולה.

  שאלה קטנה: האם ביטוח החבילה יכסה את העלות המקורית של המוצר או שהוא יכסה רק לפי מה שמילאתי בטופס הצהרת תוכן?

  המון תודה!

 3. Shlomi הגב

  היי רן, תודה רבה על הפוסט שמפורט ברמה גבוהה ביותר, ובכלל, הבלוג שלך מעולה.

  שאלה קטנה: האם ביטוח המשלוח מכסה לפי עלות המוצר ששילמתי או לפי מה שמילאתי בהצהרת תוכן (CN22)?

  ושוב, תודה רבה!

 4. raya הגב

  איך נרשמים לשירות דרכך כדי שתקבל הטבה כלשהי ? מה הלינק ?

 5. דוד הגב

  שלום רן

  תוכל לומר לנו האם שווה לחכות לblackfriday או cyber monday
  ע"מ לקנות מוצרי תינוקות?

  תודה רבה

 6. revital הגב

  הי רן,
  פוסט מגניב ביותר. שמחתי לקרוא
  האם אתה יודע מה קורה עם הAIRMAIL PRIORITY?? האם הוא עדיין מגיע בEMS???

  תודה

 7. trilliane הגב

  תודה על רשומה מצוינת!
  שמתי לב שכל המחסנים של שיפיטו נמצאים במערב ארה"ב; האם יש להם משהו בחוף המזרחי ופספסתי?
  האם משנה בעצם לאיזה מחסן שולחים?
  נטייתי הטבעית היא לקליפורניה כי המחסנים שם באזור לוס אנג'לס וזה מספיק גדול כדי לזרז אולי את העסק (מבחינת טיסות לישראל, למשל) אבל אולי זה בכלל לא משנה…

  • ranpergamin הגב

   את צודקת. אכן המשלוחים מהמחסן בלוס אנג׳לס לארץ הם הכי זולים (airmail priority)

   • trilliane הגב

    לא בכוונה… 😉
    למעשה התייחסתי למהירות המשלוח ולא למחיר, הפתעתי אותי עכשיו שיש הבדלי מחיר במשלוחים לישראל בין המחסנים השונים… לא הבנתי את זה מהרשומה עצמה. עצם העובדה שהאתר בכלל מאפשר בחירה לאיזה מחסן לשלוח קצת הזויה בעיניי… הייתי מצפה שהם יבצעו זאת אוטומטית לפי שיקולי יעילות לוגיסטיים שלהם.

    • ranpergamin הגב

     הם לא משנעים בין מחסנים עצמאית, זה בטוח עולה לוגיסטית יותר. אצלנו יש תקרת מיסים נמוכה , מה שמכריח אותנו לאוב לעשות הזמנות קטנות, אבל אני יודע שלמשל רוסים שולחים מקררים ועוד שאר דברים גדולים. אם תסתכלי על תמונות של המחסנים שלהם בפייסבוק את תופתעי (אולי) לראות איזה גודל חבילות אנשים שולחים..

     • trilliane

      התכוונתי שהם יחליטו על דעת עצמם לאיזה מחסן אמריקני לנתב הזמנות של כל לקוח בינ"ל. לצורך העניין זה כמו שכשאני מזמינה מוצר מאמזון הם לא שואלים אותי מאיזה מחסן אני מעדיפה שהם יספקו לי אותו… אלה שיקולים לוגיסטיים פנימיים שלהם.

     • ranpergamin

      איך הם יחליטו ? הרי את נכנסת לאתרים בלתי תלויים וממלאת את הכתובת משלוח בעצמך, הם לא יכולים לשלוט לאן חבילה תשלח. אמאזון מחזיק ומוכר את הסחורה בעצמו.

      אגב סיבה נוספת למה יש להם כמה מחסנים הם מיסוי בין מדינות בארהב והבנתי שהבעלים הוא תמנון לא קטן, והוא פותח מחסנים במקומות שיש לו עלות החזקה נמוכה (למעט המחסן ב LA) שהוא כנראה המחסן הכי יקר לתחזוקה אבל משמש כ hub לטיסות בינלואמיות לחלק מהשילוחים שלהם (airmail economy ו priority)

      בכל מקרה אכן יעיל לחבילות קטנות במיוחד, וריבוי המחסנים שחוסך מיסים. בגדולות מאד הוא נהיה דומה לאחרים ועדיף אולי buy2 עם השילוח הימי

     • trilliane

      זה נכון, אבל הם יכולים לתת לגולשים מראש רק אפשרות אחת ארה"ב (לפי צורכי הניהול שלהם) או לאפשר להם לשנות אותה אם הם רוצים, אבל שהיא תהיה הכתובת הקבוע שלהם. אני לא מצליחה להבין את ההיגיון מאחורי השארת הבחירה הלוגיסטית בידי הקונים. מילא מדינות שונות כדי להתחמק ממסים, אבל מה ההיגיון לתת שני מחסנים בקליפורניה בערים קרובות יחסית? לכל הפחות לו היו להם מחסנים גם בחוף המזרחי, זה היה הגיוני יותר; אבל כולם מרוכזים באזור די קרוב בארה"ב…

 8. דוד הגב

  תודה על פוסט ברמה גבוהה במיוחד. עושה חשק להירשם לshipito
  לא הבנתי האם דמי המנוי השנתיים הם חוץ מדמי השילוח או שהם חלק מההפקדה שממנה אני משלם את המשלוח?

  • ranpergamin הגב

   מנוי זה מנוי, זה לא הרשמה לאתר. ה-50$ האלה (או 10$ חודשיים שפחות משתלם), לא עומדים לרשותך למשלוחים. מצד שני, הם מחזירים את עצמם די מהר 🙂
   רק ה 5$ של ההתחלה נכנסים לחשבון.

 9. חסוי הגב

  תודה על הפוסט המושקה , האם תוכל לעשות פוסט נוסף בנושא האשראי של שיפטו , שמיועד לקניית באתרים שמציריכים שכתובת האמרקאית תיהיה גם בכרטיס ..או משהו כזה

  • ranpergamin הגב

   הפוסט מושקע על אך שהשקייה היא גם פעולה שבוצעה כאן (מטאפורית):-)

   אני לא אעשה פוסט על זה, לא רק בגלל שזה לא נושא לפוסט שלם, אלא גם כי לא השתמשתי בשירות הזה.

 10. יוני הגב

  רן,
  כמה זמן לוקח לך לקבל את החבילה שנשלחה ב-airmail economy?

  • ranpergamin הגב

   תלוי בתקופה בשנה.
   במהלך השנה לקח שבוע שבועיים.

   מאז המלחמה של הקיץ לוקח 2-4 שבועות. לא יודע למה (מלחמה, עיצומים, עומס, עצלות, שביתה איטלקית וואטאבר)

 11. idan הגב

  שלום רן,
  נרשמתי לאתר SHIPTO וברצוני לבצע משלוח מהאתר AMAZON.
  הגעתי לשלב בו אני צריך להכניס את הכתובת שקיבלתי ובאמזון
  ישנם 2 כתובות למשלוח. באיזה מהן אני בוחר? האם את שניהם למלא?
  ואילו פרטים אני ממלא?
  תודה.

  • ranpergamin הגב

   לא הבנתי איזה שתי כתובות למשלוח אתה צריך למלא.

   • idan הגב

    פשוט מופיע שתי כתובות.
    Address Line 1: Street address,P.O box,company name
    Address line 2: Apartment,suit,unit,bulding,floor

    יש גם שדה של מספר טלפון שלא קיבלתי.
    מה אני עושה?

    • trilliane הגב

     אלה לא שתי כתובות אלא שתי שורות להזנת פרטי הכתובת עצמה (שאינם שם, עיר, מדינה, מיקוד).
     כתוב לך מה למלא בכל אחת, אז אני לא מבינה מה הבעיה…
     בראשונה: רחוב ומספר (כתובת ביתית רגילה) / מס' תיבת דואר (אם שולחים לת"ד ולא הביתה) / שם חברה (אם שולחים למקום עבודה)
     בשנייה: מס' דירה / יחידת דיור / מחלקה / קומה וכו'.
     אם אתה לא זקוק לשורה השנייה פשוט אל תמלא אותה וחסל.

  • trilliane הגב

   כתובת Shipping היא הכתובת למשלוח.
   סביר להניח שאתה רואה גם כתובת Billing שהיא הכתובת לחיוב (של המשלם, בגדול אמורה להתאים לכתובת בכרטיס האשראי, אם יבדקו).
   אם אתה שולח ישירות אליך זו אותה כתובת ואז אתה יכול למלא אותה פעם אחת ולציין שהכתובת למשלוח זהה לכתובת לתשלום. אם כתובת המשלוח שונה, למלא אותה לפי הצורך. באמזון יש "ספר כתובות" וניתן להחזיק כמה כתובות ולהשתמש בהן לסירוגין לפי הצורך (בכל הזמנה מתבקשים לבחור את כתובת המשלוח).

   • idan הגב

    תודה על העזרה.
    מה הכוונה ישירות אליי? אני מעוניין לשלוח את הפריטים לכתובת שקיבלתי
    מהאתר shipto, אם כך, זה אומר ששתי הכתובות צריכות להיות זהות?

    • trilliane הגב

     אז תזין את הכתובת שקיבלת… אני לא מצליחה להבין את הבעיה.
     טלפון אתה יכול להזין שלך בישראל.
     לא הבנתי גם אילו שתי כתובות צריכות להיות זהות…

   • idan הגב

    תודה לך העזרה,
    מאחר וחשבתי שאני אמור למלא את שתי הכתובות
    לא ידעתי מה למלא. לאחר שהסברת זה הפך ברור יותר.
    שאלה נוספת, ניתן לשלם באמזון באמצעות פייפאל?

    • trilliane הגב

     לא. אבל אין סיבה לחשוש לשלם להם בכרטיס אשראי, זו חנות אמינה עם שירות לקוחות שאפשר לסמוך עליו. אני סומכת על אמזון יותר משאני סומכת על פייפל; מניסיוני עד כה, השירות שלהם טוב יותר. מעולם לא הייתה לי בעיה שלא נפתרה לשביעות רצוני ומעולם לא הגעתי לשלב שבו חשבתי בכלל לערב את חברת האשראי. אם אין לך כרטיס אשראי בינ"ל:
     א. ניתן לשלם באמזון (ולא רק בה) גם בכ"א ישראלי כל עוד יש לו 16 ספרות (כל כרטיס ויזה למשל, כל עוד הוא באמת כרטיס קרדיט ולא דביט).
     ב. ניתן לרכוש כרטיסים נטענים בדואר ישראל.
     ג. ניתן למצוא כל מיני מעקפים כמו רכישת תלושי מתנה לאמזון דרך מוכר שמקבל פייפל ואז שימוש בהם לתשלום (לא התנסיתי בכך אבל אני יודעת שיש אנשים שעושים זאת).

   • idan הגב

    אוקיי,
    תודה לך.

 12. idan הגב

  היי רן,
  קיבלתי מייל מהאתר shipto שהחבילה הגיעה אליהם.
  מאחר ואני משלם באמצעות pay pal אני לא מצליח לשנות
  את כתובת המשלוח(מצליח הכל למעט המדינה).
  מה אני עושה במצב כזה?

  • ranpergamin הגב

   לא הבנתי.

   איזה כתובת אתה רוצה לשנות ?
   הכתובת של הבית שלך מכניסים בשיפיטו בפרופיל, לא באמצעות פייפאל.

   • idan הגב

    לא, אני מנסה לשנות את הכתובת בפייפאל לכתובת שקיבלתי בשיפטו(הפיקטיבית),
    ע"מ שהחבילה תשלח אל המחסנים שלהם.
    מכיוון שבפייפאל היא מעודכנת בישראל, אני לא מצליח לשנות .

    הכתובת שיש בשיפטו בפרופיל שלי מעודכנת כבר לישראל.

    • ranpergamin הגב

     תסתכל על חלק א׳ של הפוסט.

     לא משנים את הכתובת בפייפאל דרך החשבון, אלא את כתובת המשלוח בפייפאל, במעמד התשלום בפייפאל בחנות ממנה אתה קונה.

  • idan הגב

   הבנתי.
   תודה רבה.

 13. nir הגב

  שאלה או יותר נכון התייעצות.
  הזמנתי מכונת גילוח, זה הגיע למחסן ובחרתי כמובן באפשרות הזולה שהיא Airmail Economy , בהצהרה אישית שאלו אם יש שם סוללת ליתיום, דבר שיש במכונת גילוח, ולאחר מכן הם כתבו Package containing this category of lithium battery cannot be shipped using selected Shipping Method.
  המשלוח היחידי שכן הוא פדקס או tnt , מה שמייקר את המשלוח ב30 דולר, דבר שהופך את המשלוח ליקר מאוד.
  השאלה שלי עד כמה זה קריטי כן להצהיר שיש בטריית ליתיום?

  • ranpergamin הגב

   אתה שואל אותע האם זה קריטי להצהיר אמת לגבי העניין הזה ומה ההשלכות של הצהרה לא אמיתית לגבי הימצעות של חומר מסוים בחבילה…

   באמת שאין לי תשובה לזה

   • nir הגב

    מה אתה ממליץ? בהתחשב בזה שהמכונה עלתה 42 דולר? והם רוצים על משלוח של חצי קילו 45 דולר:/.

    אתר מעצבן, הם לא כתבו כלום על {למעט בפורום שלהם, אבל מי נכנס לשם} זה שאי אפשר לשלוח סוללת ליטיום בדואר רגיל, שחישבתי יצא לי משלוח 15 דולר, בגלל זה השתמשתי בשירות שלהם ולא של בבאיטו.
    יותר מדיי הפתעות הכינו לי שם.

    • ranpergamin הגב

     ניר,

     אתה רוצה שאני אמליץ לך לא להצהיר ולשלוח בכל זאת ?
     אני לא אמליץ, כי אני לא יודע מה ההשלכות של כך. אני יודע שיש כאלה ששלחו סלולרים ולא הצהירו, וכתבו על זה בפורומים של מכשירי אנדרואיד.

     לי אין יותר נסיון עם זה.

 14. משה הגב

  נתקלתי בימים האחרונים בפוסטים שלך עקב הבהלה לבלאק פריידי, סייבר מאנדיי ולייזי סיסטר מי משם התחברתי גם לפייסבוק שלך ואני חייב להגיד כל הכבוד לך ותודה רבה לך על כל המאמצים לעזור ועל הלינקים המצויינים שאתה מפזר.
  אתה פשוט אוהב ורוצה לעזור – תודה לך, משה

 15. אלי הגב

  הי, אכן פוסט מפורט ועוזר בצורה נהדרת.
  רציתי לשאול, אחרי שמילאתי הכל ואת פרטי ה-PayPal קיבלתי הודעה "Account on Security Hold", מישהו יודע את הסיבה?

 16. גיא הגב

  1. פוסט מעולה ומאוד יעיל, תודה!
  2. בעניין המיסוי הפנימי בארה"ב שהוזכר קודם – מה ההיגיון המנחה בבחירת מחסן לשילוח החבילה? אם קיים המס, אז הוא מתבטל כששולחים למדינה אחרת בארה"ב? או דווקא לאותה מדינה? תודה!

 17. MOSHE הגב

  שלום, קודם כל שאפו על הפוסט… יש לי שאלה, נרשמתי ושלחתי 2 מוצרים שונים, הראשון הגיע וממתין לשילוח (לפי מה שאני מבים ממך זה נשלח תוך 24 שעות) והשני צריך להגיע כל רגע… אני בחשבון רגיל, מה יקרה אם המשלוח השני יגיע לפני שהראשון יוצא ? קראתי באיזה פורום אחר שאני "נקנס" בעלות של 1$ ליום, מצד שני ראיתי במקום אחר שרשום שהם לא יקבלו את המוצר וישלחו אותו בחזרה לשולח… האם אפשר תוכלי לעדכן אותי בנתון הנכון ?
  תודה מראש

 18. ran הגב

  שלום, כיצד אני משחרר חשבון אשר נמצא תחת נעילה?

 19. idan הגב

  שלום רן
  האם אתה יודע מהו זמן ההמתנה לחבילה שנשלחת באמצעות airmail ecconomy?
  שאלה נוספת, במידה וסך ההזמנה יחד עם המשלוח מתחת ל75$ וביקשתי להוציא את החשבונית
  מהחבילה, זה עלול לגרור בעיות?

 20. גבי הגב

  תודה רבה על ההסברים!

  נרשמתי לשירות, קיבלתי חבילה, ועכשיו כתוב שהסטטוס שלי הוא "on security hold".
  דיברתי עם נציג שלהם בצ'אט, והוא אמר שכל לקוח חדש צריך להגיע לפחות ל- 65% verification..

  נתקלת במשהו כזה? נראה שבשביל להגיע לרמה כזאת, צריך להתחיל להתעסק עם זה לא מעט (לעשות העברות בנקאיות, או לחילופין מכתב מנוטריון). מיותר לציין שזה נראה בקשות לא הגיוניות בשלב זה.

  מה אתה ממליץ לעשות?

  • ranpergamin הגב

   אני ציינתי בפוסטים בחשיבות של שימוש בפרטים זהים בחשבון פייפאל וחשבון שיפיטו, ושאי התאמה עלולה לגרור צורך לאימות זהות.
   כנראה שמשהו בפרטים שהכנסת לא היה תואם.

   אני מציע לך להתחיל עם משהו פשוט כמו לשלוח להם צילום רשיון נהיגה, ולבקש לשחרר את החשבון.

   • גבי הגב

    העניין הוא שפעלתי בדיוק לפי ההוראות שלך, כל הכתובות היו זהות בכל המקומות.

    • ranpergamin הגב

     תשאל בצ׳אט קיים סיכוי שזאת נעילה זמנית של יום עסקים, עד שהם מאמתים את הפרטים. בימים האחרונים פנו אלי כמה שזה בדיוק מה שקרה להם. לאחד הייתה בעיה עם סליקת אשראי ואחרי צ׳אט מהיר איתם זה הסתדר, ולאחר פשוט לאחר 24 שעות השתחרר החשבון.

     תבדוק איתם בצ׳אט

   • גבי הגב

    תודה רבה על ההרגעה 🙂
    אני יכול לאשר שגם אצלי ה- acccount שוחרר אחרי יום, והחבילה נשלחה ליעדה!

 21. עדי הגב

  צ'אט עם שיפיטו מלפני שלוש דקות מעלה שהם שולחים חבילות בכל יום משני עד שישי בין השעות 14:00-16:40.
  סתם שתדעו.

 22. רועי הגב

  היי רן,

  כרגיל המאמר כתוב באופן רהוט וכייפי.

  רן , כמי שמנוי על שירותיה של shipito (בזכותך) אני נתקל לא מעט במצב שאין אפשרות לשלוח דרך Airmail Economy (כנראה בגלל חריגות כאלו ואחרות) ובין האפשרויות קיים את :USPS Priority Mail (6-10 business days) וה: Airmail Priority (20-40 business days), האם יש לך מושג מה ההבדל בין השניים מבחינת הפרוצדרה ומכס ? איזה מבין שניהם היית אתה בוחר ולמה ?

  ושוב המון תודה על המדריך הנפלא למורה נבוכים…

  • ranpergamin הגב

   הי רועי,

   תודה.

   דבר ראשון אם החבילה לא כבדה אבל במימדים גדולה, אפשר לבקש אריזה מחדש, בעיקר אם זה בגד. זה יכול לחסוך הרבה ולהתכנס לאיירמייל אקונומי.

   איירמייל פריוריטי יגיע כ ems מעל 2 קג , בזמן ש usps prioriry הוא בכל מקרה דואר רשום ויותר מהיר.

   • רועי הגב

    רן,

    השאלה היא האם usps prioriry נחשב לחברת שילוח פרטית כמו EMS או DHL – כך שאם החבילה תיבדק במכס כל הפרוצדורה של חברת שילוח פרטית חלים גם עליה כולל גם עלויות השחרור והסתברות ה"תפיסה", או שהיא יותר קרובה במהותה לAirmail Economy (מלבד העניין של דואר רשום ומהירות שליחה) ?

    • ranpergamin הגב

     לא.כתבתי במפורש בתגובה הקודמת. כמו שכתבתי USPS Priority הוא דואר רשום.
     USPS Express הוא EMS

     על אף שיכול להיות שבשלב מסוים בתהליך דואר ישראל יחליט שחבילה נכנסת תחת שירות הבלדרות מסיבה כלשהי (אני אדע בקרוב כי שלחתי חבילה גדולה ב USPS priority).

 23. shahafinho הגב

  פוסט מעולה! אני רק רוצה לשתף שחבילה שלי שהגיעה למחסני SHIPITO ב-30.11 הגיעה אלי לדואר ב-10.12 (לאחר 11 ימים). מפתיע במיוחד בתקופה זו של חודש נובמבר-דצמבר .

 24. שי הגב

  רן שלום!
  קודם כל אני נהנה מאוד לקרוא את הפוסטים שלך, ושמח לראות שיש שירות לקוחות בארץ לשיפטו 😉

  שאלה –
  באחד המשלוחים שלי ב SHIPTO החבילה נאספה והייתה בדרכה למרלוג בקליפורניה. הימים עוברים ואין עדכון שהגיע למרלוג (בשונה מחבילות אחרות שמגיעות ומועברות הלאה), מנסיונך יש סיבה לדאגה? בצ'אט אמרו לי שבשיטת המשלוח הנבחרת (ECONOMY AIRMAIL) אין מעקב אחר חבילות ולכן אין חיווי…

  תודה!

 25. idan הגב

  שלום רן,
  מאחר ואתה קצת מנוסה בעניין המשלוחים, אשמח לשמוע את דעתך.
  חבילה אשר הגיע לשירות הדואר USPS ב-9 לחודש עדיין לא הגיעה ארצה.
  האם יש סיבה לדאגה?
  שלחתי באמצעות airmail economy. עבר שבועיים מאז ואני קצת חושש.

  תודה מראש 🙂

  • ranpergamin הגב

   תנשום עמוק. אין מעקב על סוג המשלוח הזה.
   ובתקופה הזאת לוקח שבועיים שלושה להגיע.
   אני היום קיבלתי חבילות מתחילת דצמבר

   • shahafinho הגב

    גם אני קיבלתי ביום ראשון 2 חבילות, יום שני חבילה, והיום עוד 2 חבילות. נראה הפקק שנוצר מהשביתה במכס שבוע שעבר מתחיל להשתחרר.

   • idan הגב

    אני מאוד מקווה שזה עניין של תקופה עמוסה.
    החוסר ידיעה גורם לתסכול.
    ד"א, המספר מעקב של USPS לא יכול לשמש אותי בדואר המקומי?
    אולי להם יש אפשרות לאתר את החבילה?

    • ranpergamin הגב

     קלישאה, אבל אנחנו חיים בחוסר ידיעה. צריך להתמודד איתו 🙂

     רצית זול, קיבלת זול, ללא מעקב.
     להרגע בבקשה 🙂

    • trilliane הגב

     מספרי מעקב של USPS תקפים בישראל, בהנחה שהחבילה נשלחה First Class או Priority, בהחלט; היא תתקבל כדואר רשום. אבל זה נכון למשלוחים פרטיים (אדם פרטי או מוכר ששילם על משלוח בודד); חנויות שמשתמשות בשירות הרבה פעמים שולחות במסות ואז אין מספרי מעקב. בכל מקרה מספר המעקב יהיה תקף בדואר רק אחרי שיגיע לדואר וייסרק.

     • ranpergamin

      קרה לי כמה וכמה פעמים שהיה כתוב במעקב הדואר מעוקב במכס, בזמן שהחבילה כבר הגיעה אלי..

     • trilliane

      זה סתם עיכוב בעדכון… יכול לקרות בכל מצב. לי עדיין לא קרה, אבל למען האמת עוד לא קרה שקיבלתי עדכון על עיכוב במכס… למען האמת אני עוקבת אחרי מספרים בעיקר בהזמנות מארה"ב (דרך USPS) ואז אני מכניסה את הפרטים באתר שלהם והם שולחים לי דואל בכל עדכון חדש, ועד היום עוד לא שלחו על עיכובים במכס… והעדכונים דווקא היו די בזמן באמת. כבר קרה (פעם פעמיים) שהפתק מהדואר איחר במעט וכבר הגעתי לסניף עם מספר המעקב כי ידעתי שהחבילה כבר שם.

     • ranpergamin

      זה קרה לי כמה פעמים עם dhl מגרמניה

  • יוני הגב

   אתה צודק, גם אותי העדר אפשרות המעקב ב-airmail economy מחרפן.
   במיוחד כשלוקחים בחשבון את המוניטין הרע של דואר ישראל, שמדי פעם דואג שחבילות לא יגיעו ליעודן (ואם מגיעות אז לא לא תמיד במצב שלם). בדירה הקודמת שלי פשוט לא קיבלתי דואר.
   את החבילה האחרונה שלחתי ב-DHL. עלה לי עוד 20$ אבל עדיין זול יותר בארץ.

   • ranpergamin הגב

    62 חבילות, כולן הגיעו.

   • idan הגב

    בהחלט מתסכל. אולי בפעם הבאה אני אשקול להשתמש בשירות שילוח אחר.
    בדואר לרוב אין טעות אצלי.
    רן בהחלט מספר מרשים. זה קצת מנחם 🙂

   • trilliane הגב

    לדואר ישראל אין מוניטין רע; יש סניפים בעייתיים, אבל בגדול אין לו יותר אובדן משיש לרשויות דואר אחרות (זה רק נראה שהדשא של השכן ירוק יותר). במשך למעלה מעשור הזמנתי עשרות אם לא מאות חבילות, אני יכולה לספור על יד אחת את אלה שלא הגיעו (ולא דברים יקרים, אלא בעיקר שטויות מהמזרח הרחוק שאין לדעת אם בכלל נשלחו). אין ספק שזה מחרפן לחכות באי ידיעה, אבל הסבלנות משתלמת, ואין מה לעשות; במשלוחים מחו"ל נדרשת סבלנות רבה. מי שאין לו יכול לשלם לחברות שילוח פרטיות (זמן=כסף, כן?) או לקנות בישראל מה שאפשר ולצאת ביד עם המוצר.

    החודש הדואר האמריקני (USPS) איבדו לי חבילה שנשלחה בתוך ארה"ב, ליעד קרוב יחסית. אחרי המיון הראשון מספר המעקב פשוט נדם ו… זהו. המוכר בינתיים החזיר לי את הכסף, אבל זה עיכב אותי בשלושה שבועות (שבוע המתנה מעבר לתאריך + שבוע המתנה לבירור שלו מול הדואר + שבוע כדי להזמין את המוצר ממוכר אחר). וזה מוצר אחרון(!) שהזמנתי שמחכה לי כדי לסגור הזמנה לישראל שאני כבר לחוצה עליה… מוצר קטן וזול שהיה אמור להגיע ישר לתיבת הדואר של חבר בלי שום בעיה. אבל הוא לא. אז מה? באסה.

    • ranpergamin הגב

     אני מסכים לגמרי.
     המוניטין שלהם לא לגמרי מגיע להם. מעולם לא איבדו לי חבילה, תקיעה במכס היא באשמת המכס, לא הדואר.

     הטענה הגדולה שלי אליהם היא כמובן בשירות האלקטרוני שלהם שמפגר שנות אור אחרי שירותים אחרים בעולם, אתר אינטרנט מיושן, מעקב משלוחים לא אמין, EMS שממולא ידנית ולא ממוחשב, ועוד ועוד…
     הטענה השניה היא בדבר העמימות בנושא חבילות רגילות ביחס לחבילות שהופכות ל EMS ושהקריטריונים לא ברורים.
     יש להם פוטנציאל אדיר לשיפור השירותים, אם יקחו צעדים נכונים.
     ולא רק זה, עדיין דואר ישראל כמותג, נחשב לדרך המועדפת להובלת חבילות אצל צרכניםֿֿ, כי הם יודעים שבדואר רגיל חבילות משתחררות ללא עמלות מיותרות, וזה מה שרובנו רוצים בסוף היום.

  • idan הגב

   איך אני יכול לדעת על עיכוב במכס?
   אני מנסה לבדוק באתר שלהם עם המספר מעקב של USPS
   ולא נמצא כלום. יש לי הרגשה שזה נמצא ביחידה של הדואר
   ועדיין לא שלחו לי פתק. הפתרון הכי טוב זה לבדוק ביחידה עצמה.

 26. דני הגב

  היי רן,
  תודה על הפוסט המפורט(:
  שאלה: פעם ראשונה שאני מזמין, משתמש רגיל ללא מנוי.
  *האם יש אפשרות לאחד חבילות?
  *האם איחוד יחסוך לי בעלויות של משלוח 2 חבילות קטנות מאוד – 15 דולר שווי כל חבילה (גודל של קופסאת תכשיטים קטנה, עלות משלוח משוערת לפריט אחד כ-6-7 דולר).

 27. נתנאל הגב

  שלום החשבון שלי על הולד והם לא משחררים לי אותו בלי לעשות זיהוי איך אני משחרר אותו?

 28. maor הגב

  היי,
  אם אני מזמין דרך shipito או סתם דרך ebay חבליה גדולה 52X15X5 (אינץ') שערכה בערך 250$ שאפשר רק דרך חברות שילוח פרטיות למה אני צריך לצפות מבחינת התנהלות עם חברת שילוח ומיסים למיניהם בארץ? ישנה גם אפשרות של Airmail Priority במחיר זול האם עדיף והאם זה יהפוך לEMS?

  • ranpergamin הגב

   אתה צריך להבדיל בין שני המקומות

   בשיפיטו יש שירותי שילוח שונים. כל שירות שאיננו airmail economy, usps first class , usps priority יהיה עם עמלות ושירות בלדרות. ב airmail priority מתחת שני ק״ג יש סיכוי שיהיה דואר רגיל, אבל אין לזה הבטחה.

   באי-ביי זה תלוי מה הוא סוג השילוח שהמוכר שולח. זה משתנה ממוכר למוכר.
   שירות השילוח של איביי עצמה (global shipping program) כבר כולל את כל העלויות (הלא זולות)

   • maor הגב

    שליחת חבילות ב Airmail priority בחבילות מעל 2 קילו בעלתו ערך גבוה כדאי? או שעדיף ללכת על חברת בלדרות יקרה יותר?

    שאלה שניה אמרת שבאורגון אין 7 אחוז מס אך ראיתי שהשליחיות שם יקרות יותר האם בחבילות גדולות כמו שלי עדיף לי לשלוח לכתובות האחרות של shipito?

    • ranpergamin הגב

     1. זה שילוח ems לא יודע להשוות לחברות אחרות. אישית אני מעדיף dhl במקרים כאלה

     2. תלוי מאיפה שלחת. המחסן הכי זול לאקונומי הוא קליפורניה, אבל זה לא רלוונטי

 29. maor הגב

  תודה רבה! אני רוצה להגיד שהבלוג שלך ממש מעולה ועזר לי מאוד, אם יהיו לי עוד שאלות אני אעלה אותם

 30. maor הגב

  מחירו של משלוח ב-Dhl יקר יותר בהרבה מן המקרים האם ישנו הבדל גדול בינו לבין fedex /tnt והשאר? ואם כן אז מה הם?

 31. אלישע הגב

  תודה על הכתבה.
  מניסיוני האישי לשיפיטו יש תועלת מוגבלת ביותר עבורי.
  איירמייל אקונומי – אומנם זול אבל בשני ניסיונות לקח לחבילות חודש להגיע אלי (לא כולל משלוח ראשוני בתוך ארה"ב) – לא כיף.
  יו אס פי אס פרייוריטי – שוב בשני מקרים שונים, מעל חמישים דולר משלוח נעלי ספורט (הדבר העיקרי שאני רוצה לקנות) – יקר
  די אייץ' אל, טי אנ טי, פדקס – לעולם לא אשתמש עקב סיפורי זוועה שקראתי על עמלות שקר שונות ומשונות של הסניפים בישראל.

  • ranpergamin הגב

   זה כמובן אישי.

   נעליים כמו שכתבתי אני שולח דרך buy2usa ב 20$ ותוך שבוע הן בבית.

   הזמן המתנה לאיירמייל אקונומי עכשיו היה ארוך בגלל העומס, רוב השנה הוא מגיע מהר ואני לוקח את הזמן בחשבון בהינתן כמה שהוא זול לחבילות קטנות.

   לגבי שאר חברות השילוח, מסכים, משתדל להמנע.

 32. איל הגב

  הזמנתי חבילה היא הגיעה שילמתי ואז שמו לי אותו על חסימה בטחונית ! למה ?

  • ranpergamin הגב

   חכה עד שני/שלישי, בדרך כלל בחבילה ראשונה עושים אימות פרטים. באמצע שבוע זה לוקח 24 שעות בדרך כלל, בסופשבוע זה לוקח כמה ימים עד שהם מגיעים לתחילת שבוע עבודה שלהם (שני).

   אם כל הפרטים שמילית זהים, בשני/שלישי היא תשתחרר מעצמה.

 33. מירי הגב

  רן, יצא לך גם לעשות לארץ משלוחים של דברים מתחום הטואלטיקה, תבלינים או מזון? שואלת כי מדובר בדברים שלוקחים יותר נפח מבגדים או ספרים (תוהה אם לנסות להזמין מ-https://www.mountainroseherbs.com/ דרך שיפיטו)

 34. יונה הגב

  אני רוצה להזמין מקרן שעולה כ300 דולר, דרך שיפיטו.
  יש לי 2 שאלות אשמח לתשובה אם אתה יודע.
  אם אני שולח דרך אקונומי איירמייל וממלא טופס הצהרת מכס אמיתי:
  א. האם עדיין הבדיקה של המכס היא מדגמית או שברגע שיש טופס מכס על 300 דולר אני בטוח יחוייב.
  ב. השאלה החשובה יותר: איך אשלם את המיסים בארץ? דרך סניף הדואר המקומי או שאצטרך ליסוע אל המכס בתל אביב?
  תודה רבה

  • ranpergamin הגב

   אין לי תשובות מושלמות

   א. עקרונית יהיה חייב במס, אבל עשוי להשתחרר בשחרור קולקטיבי גם ללא מס

   ב. תשלם בסניף הדואר שבו תמסר לך החבילה

 35. kdk הגב

  היי,אז שיפוטו שינו את המחסנים הזמינים למי שלא עושה מנוי קבוע ואפשר לבחור בין Nevada California
  תוכל להמליץ מי עדיף?

 36. דניאל הגב

  שלום
  אני ממש לומד המון ממך,,ותודה
  יש לי 2 שאלות:
  יבוא תנור אפיה ובישולכיריים מחברת SEARS בשווי של כ-$600, גודל באינטש "W30"-D25"-H50"
  80סמ אורך 60סמ רוחב 110 סמ גובה במשקל של כ 40 ק"ג,,,להיכן כדאי לשלוח וכמה לדעתך העלויות עד שיגיע הביתה לארץ

  כנ"ל גבי שואב אבק של HOVER בשווי $80 גודל הקופסה 12"-12" H"50 ובמשקל 8 ק"ג

  ממש מסקרן אותי לקבל הערכת מחיר למשלוח הכי זול שאפשרי (לא משנה כמה זמן יקח)

  בתודה מראש,,ובהוקרה לידע המדהים שחשפת בפנינו,

  • ranpergamin הגב

   משלוח ימי של buy2usa

   אבל הבעיה של שניהם שאתה צריך לקנות אותם עם 220v ולא 110

   אין לי מושג כמה יעלה, אני לא מחשבון 😉

 37. עעעאנונימי הגב

  שלום יש לי שאלה בקשר למה שכתבת עם הדיווח של המחיר על הפריטים בחבילה ..

  נגיד אני קונה מאתרי אאוט-לט, כמובן שידוע שזה יותר זול, עכשיו העניין נגיד אני קונה בגד ים? באתר של הבגד ים למשל אוניל הוא עולה $200, ובאאוט-לט הוא עולה $30, מה אני עושה ?

  או אפילו יש חרבות לגלשן שהן עולות $160, באאוט-לט הן עולות $70 מה אני עושה כשכל החבילות יגיעו לשיפיטו ?

  • ranpergamin הגב

   אם אתה רוצה להצהיר אמת אתה מצהיר בדיוק את הסכום ששילמת בפייפאל, או כרטיס אשראי וגם יש לך אישור על העסקה במייל, זה מספיק

 38. אלישע הגב

  שלום
  בהמשך לתגובה שלי מ-12 בינואר, עוד גורם שהופך את שיפיטו לפחות אטרקטיבית הוא משך הזמן להפעלת הביטוח – 60 יום!
  לא יאומן מה שקורה בדואר בחודשים האחרונים, לא קיבלתי את שלושת החבילות האחרונות.
  על חבילה אחת מאמזון קיבלתי זיכוי.
  חבילה שניה דרך שיפיטו ללא ביטוח – הפסדתי.
  חבילה שלישית דרך שיפיטו עם ביטוח נשלחה ב- 16/7 ורק ב- 16/9 אוכל לתבוע…

 39. רז הגב

  שלום, אשמח לדעת מה הכוונה של הסטאטוס שילוח שמופיע לי בחבילה.
  בתאריך 14/8 מופיע In transit to usps tracking כולל מספר שילוח

  בתאריך 18/8 מופיע Mail Consigned

  מאז זה תקוע על ההודעה הזאת, מה זה אומר?

  • ranpergamin הגב

   סוג המשלוח הוא usps
   החבילה הועברה ל usps
   ומכיוון שאין מעקב באיירמייל אקונומי זה המידע האחרון.

   לרוב דווקא יש עדכונים בדיעבד, אבל הם כבר לא עוזרים. עקרונית אין מעקב באיירמייל אקונומי

 40. etaygudai הגב

  תגידו, מה אני עושה עם חבילה (כבר הזמנתי בעבר דרכם והגיע)
  שנשלחה לכתובת שלי וכבר הגיעה לישראל (לפי הרשומות שלהם) כבר ב – 09/10/2015 – Thursday
  לאן עלי לגשת ? לסניף הדואר הלרוונטי ולברר ?

 41. מיקה הגב

  היי רן,
  קודם כל, אחלה בלוג, אני מעריצה…
  שנית, שאלה לגבי שיפיטו… אני משתמשת יחסית ותיקה שם. דיברתי איתם בצ׳ט, והם לא ממש ידעו לענות לי. הגיעה לי לשם כעת חבילה שמכילה 4 פריטים שונים : חולצה, ספל מגניב לקפה (נו, הוא בצורת תמנון, הייתי חייבת…), תיק קטן וארנק. על הסך-הכל יש קופון של 25% הנחה, כך שהטוטאל יוצא 86 דולר. אבל בקבלה, ההנחה מצוינת רק לגבי הסכום הכולל, בעוד לצדו של כל פריט מצוין מחירו המקורי לפני ההנחה. איך היית ממלא במקרה כזה את טופס ה-CN22? אם אציין את המחיר של כל פריט לפני הנחה, הטוטאל יהיה 115 דולר, וזה גדול יותר ב-25% ממה שבעצם שילמתי, וייקחו לי יותר מע״מ… ואם אני אחשב להם מחיר של כל פריט לאחר הנחה, עלולים לטעון שזה לא תואם לקבלה – אני לא בטוחה שמישהו יטרח לראות שהמחיר הכולל המצוין שם הוא אכן רק 86 דולר…

 42. אלי הגב

  לאתר הזה יש את השירות הכי נוראי שנתקלתי בו בחיי! לא מוכן לזוז לקראת הלקוח אפילו במ"מ גם אם זה בגלל בירוקרטיה מפגרת. שלא לדבר שהמידע באתר מטעה ובגללו החבילה שלי תקועה אצלהם ולא נותנים לי להוציא אותה.
  אני בחיים לא אתקרב אליהם ואזהיר כל אחד שאפילו חושב על זה!
  מרגיש שהם גם נהנים מהסבל של הלקוח ורק חוזרים על עצמם וצוחקים מאי שביעות הרצון שלי.

  • admin הגב

   אוקי.
   אתה יכול לפרט מה הייתה הבעיה ? איזה משא ומתן היית צריך לנהל איתם ובאיזה עניין ?

 43. מירי הגב

  כתבת בסוף פוסט על איחוד חבילות? שואלת כי אני לא מוצאת.

  האם אני מבינה נכון, שאיחוד חבילות זה רק למי שיש לו מנוי? (אני מנחשת את זה מתוך העובדה שמי שאין מנוי יכול להיות רק חבילה אחת בו זמנית בשיפיטו. מצד שני האופציה של איחוד חבילות מופיעה, אז לך תבין…)

 44. admin הגב

  רק למנויים

 45. Katja הגב

  אני קונה אונליין מארה"ב ומאירופה כבר 8 שנים ומעולם לא איבדתי אף דואר ( רשום או לא רשום)
  קראתי את הבלוג ונרשמתי ל Shipito
  שאיבדו לי 5 חבילות מתוך 8
  הם מבחינתם אומרים שזה יכול לקרות וזה קורה כי זה משלוח מאד זול מבחינתם
  זה עוגמת נפש ענקית
  אני מאד לא ממליצה (!!) לשלוח דרכם.

 46. אקו הגב

  ניסיתי לבצע חישוב של שני מוצרים בשיפטו:נעליים בגודל 12כפול 4 כפול 8 משקל של קילו בערך יצא 19.11 דולר עם זמן משלוח של 20-45 יום שזה הרבה מאד.מוצר שני היה עט ,ויצא 5.38 פלוס ביטוח 3.27 ,שזה אומנם זול משמעותית משתי החברות הישראליות אבל שוב זמן משלוח ארוך מאד ולא ברור אם זה בא עם מספר מעקב שניתן לאיתור.

 47. אקו הגב

  לרוב לא יותר זול וזמן הגעה ארוך מאד

 48. אס הגב

  היי,לגבי התשלום:אם אתה מעדיף לשלם בפייפאל פר עסקה ולא לשלם מראש,הם נותנים קישור לעשות זאת או זה יותר מסובך?

  • admin הגב

   הי
   סליחה על האיטיות.
   פעם הייתי משלם פר עסקה, בשנתיים האחרונות אני מחזיק 20-30$ כדי לזרז לי תהליכים

 49. Tom הגב

  היי, אתה יודע אם המחיר של משלוח מסוים משתנה במועדים שונים? כלומר, האם יתכן שעדיף לי לחכות ולא לשלוח חבילה שהמשלוח שלה עולה כ-20$ עכשיו (במחשבון הם כתבו לי במקור כ-10$) כי בעתיד מחיר המשלוח ירד?
  (אני מניח שיש השפעה מסוימת לעומס ולכך שעכשיו זו תקופה של מבצעים באינטרנט)

  • admin הגב

   אין לך מה להמתין.
   אין ממש מבצעים בשילוחים.

   יש חברות שעושות מבצעים על פריטים מסוימים בהנחה מסוימת.
   אבל לא נתקלתי במבצע של הנחה ״תקופתית״ ששווה המתנה על כל משלוח

 50. דניאל הגב

  האם המחיר שהם מראים במחשבון הוא כולל עלות החפץ עצמו?
  כי הם לא כל כך כותבים על זה

  תודה.

 51. שי הגב

  אם אני מזמין מאתר שאין בו אפשרות לשלם בפייפאל ואני משלם בכרטיס אשראי
  את המשלוח לארץ אני יכול לשלם בפייפאל?

 52. שי הגב

  הי אחלה פוסט !
  שאלה אני מזמין לפטופ שעולה בערך 1000 דולר
  אין מכס על לפטופ אבל יש מעמ
  אם אני שולח דרך usps ודואג שלא תהיה הצהרת תוכן, יש סיכוי שיעבור בלי תשלום? אם יעצר לבדיקה אני פשוט יכול לספק את הקבלה בעצמי נכון ?
  אני בעצם מעדיף לנסות לעבור במזל.. ואם לא אס פשוט אספק את הקבלה, אבל לא רוצה תשלום כבד "אוטומטי" בגלל הצהרת תוכן של 1000 דולר

  • rpergamin הגב

   אתה מבקש שאני אסביר לך איך לעבור על החוק ? זה לא יקרה כאן.
   זה לא חולצה ב 100$ שאתה שולח.

   אגב, אני לא בטוח כלל שעל לפטופים אין מכס, ובשביל 180$ לא הייתי מסתכן בקנס מטורף, אם תתפס.

   דבר נוסף שקח בחשבון, מה שאתה מצהיר, זה הסכום שיבוטח. אם חלילה יהרס או חבילה תאבד, לא תוכל להגיד ״אבל מה שהיה בפנים עלה כך וכך״..

 53. ליאור הגב

  במידה ואני עושה מנוי בתשלום חודי של 10 דולר, האם ניתן לבטלו בכל רגע נתון ואיך עושים זאת ?

השארת תגובה