סנדלים מינימליים לילדים – קיץ 2016 (וביקורת על סנדלי Kidofit)

kidofit_sandals_2yo

נעליים וסנדלים מינימליים לילדים. תחום שיקר לליבי (עדיין), ויש בו מעט מדי מבחר, מעט מדי אפשרויות ובטח ובטח שמעט מדי מודעות.

בפוסט הזה, החלטתי לאחד חובה אחת מן העבר,ביקורת על סנדלי Kidofit ששימשו אותנו בקיץ הקודם, פלוס כמה טיפים וכיוון לאפשרויות שלכם להנעיל את ילדכם בסנדלים מינימליים לקיץ הקרוב.

אם חשבתם שנעליים מינימליות לילדים הוא תחום בעייתי, אז סנדלים לעוללים הוא תחום קשה הרבה יותר. גם יש פחות שוק להנעלה מינימלית לילדים באופן כללי, ייצור של סנדל שיהיה טוב על רגל של ילד קטן הוא אתגר לא פשוט, וגם ישראל היא מדינה חמה וחלק ניכר מהסנדלים בטווח המינימלי הם סגורים יחסית לקיץ הישראלי החם (כמו ה Kidofit שעליהם אכתוב).

לפני שלוש שנים סקרתי אפשרויות עבורכם. מאז הרבה לא השתנה, ובכל זאת, יש כמה אפשרויות ובפוסט הזה, גם אספר לכם על ההתנסות שלנו עם סנדלי Kidofit וגם על היצע שיש בשוק לקיץ הקרוב.

מאז שנודע לי ש TEVA הפסיקה את ייצור הזילץ׳ לילדים והמלאים הלכו ואזלו, הפכתי מודאג בכל מה שנוגע להנעלת הקיץ לילדי. המוהקני האחרון נעלם לי ואני נשאר ללא אפשרויות. בקיץ האחרון, שני הבנים שלי היו בני שנתיים וחמש. אני ארענן את זכרונכם בכל הנוגע למידות ילדים אמריקאיות ביחס לישראליות

עד מידה 28, ההגדרה היא בדרך כלל Infant. במידות אמריקאיות מדובר בעיקר על מידות 3-9. אלה מידות ישראליות של 19-27, בדרך כלל גילאי שנה וחצי עד שלוש/ארבע.

מידה 28 אמריקאית היא מידה 10 אמריקאית בקטגוריה שנקראת Toddlers. בקטגוריה הזאת המידות מגיעות עד 13. אלה מתאימות לגילאי 5-7 בדרך כלל.

מעבר ל Toddlers המידות בעצם מתחילות את דירוג הבוגרים אבל נקראות Little Kid והופכות ל 1,2,3 ואז Big Kid וכן הלאה..

בקטגוריית ה Infant עדיין אפשר למצוא את נעלי הצעד הראשון/שני ומבחרי הסנדלים שלהם (על אף שגם הם חוטאים לא מעט בסנדלים לא מינימליים בעליל) של חברות כמו shooshoos, pediped, bobux ועוד. ככה שעבור הבן הקטן, ידעתי שזאת עדיין אפשרות, למרות שהיה ממש מעט מבחר של סנדלים שחשבתי שהם ראויים לקיץ ישראלי.

בקטגוריית ה Toddlers המצב כבר יותר קשה. רוב סנדלי הילדים בשוק בקטגוריה הזאת כבר עבים וקשיחים למדי. הזילץ׳ היו לא רק סנדל מינימלי למדי ואיכותי למדי, הם גם היו הסנדל הכי מתאים לקיץ הישראלי מבחינת איוורר.

TEVA Zilch

אי לכך ובהתאם לזאת, הצטיידתי בעוד זוג מבעוד מועד (במידה 11) לאחר שבקיץ של 2014 הגדול נהנה מזוג במידה 10. אבל נפל דבר וכשבאתי למדוד לו את הסנדלים במידה 11, הסתבר שהם קטנים עליו.

כאן כבר נדרשה התערבות משמעותית לחיפוש של סנדל מינימלי ראוי, ובאותה תקופה נחשפתי ל Kidofit. החלטתי לנסות את הסנדלים שלהם. זאת גם הייתה (ועודנה) ההתנסות האמיתית הראשונה שלי עם מוצר של  Kidofit  שעליהם כתבתי בהתלהבות רבה, שנה שעברה.

kidofit_boxing1

היתרון הגדול של Kidofit,מבחינתי, היה שהוא כיסה את כל טווח המידות של Infant ו Toddler. הטווח של מידות 22-28 ישראליות (6-9 אמריקאי) הוא קשה מאד בהנעלה מינימלית לילדים, ול Kidofit היה טווח מלא של מבחר בסנדלים ונעליים.

אז עשינו מעשה והזמנו. הדגם הנבחר נקרא Spider וכמו שמייד תראו מדובר בסנדל סגור דמוי Keen, אבל עם כל התכונות המינימליות שאני אוהב ב  Kidofit. אם אתם זוכרים, גם הייתה לי (ועודנה יש לי) ביקורת על העיצובים, והסנדל הזה היה באופן יחסי סביר ביחס לדגמים אחרים שהם מציעים (כולל נעליים סגורות).

kidofit_unbox2

לאחר מדידה על פי ההנחיות הוזמנו שני זוגות במידות 6.5 אמריקאי (לקטן) ו 11.5 לגדול. חייב לציין שהמידות היו בול, ואפשרויות ההתאמה הרבות של Kidofit בדמות הרצועות מאחור ומעל, אפשרות את ההתאמות הנדרשות. לגבי האיכות של הקופסא, האריזה והרושם הראשוני, אני חושב שכבר סקרתי בפוסט הקודם.

אין שום ספק שמושקע הרבה באריזה, באיכות הגימור של המוצר, ובעבודה על פרטים. וכמו שכתבתי בפוסט הקודם, הסנדלים נראים הרבה יותר טוב במציאות מאשר בתמונות באתר. (מתנצל על התמונות המעט כהות משנה שעברה).

kidofit_sandals4

מכיוון שהזמנתי בדיוק את אותו סנדל, היה מעניין לראות את המימוש של העיצוב במידות שההבדל בינהן הוא משמעותי מאד. לשמחתי הסנדלים ממש נראים כמו אח גדול ואח קטן מאותה משפחה. קשה לשים לב להבדלים. לעיתים, אף בהמשך הקיץ, אפילו הייתי מתבלבל בסנדל ומהר שם לב שאני עם הסנדל הלא נכון.

kidofit_sandal_fold2

כמו כל הנעליים והסנדלים של Kidofit גם הספיידר נהנים רצועת וולקרו עליונה ואחורית, יחד עם שני סטים של רפידות להתאמה על כף הרגל הקטנה. הסנדל גמיש מאד, שטוח לחלוטין, רחב ומינימלי למדי. ללא כל ספק, זהו סנדל הילדים הכי מינימלי שאני מכיר (שהחזיק עונה) מבין כל אלו שהיו לנו, יותר מהזילץ׳ (שיש להם ריפוד דק, אבל עדיין רך יותר ומעט יותר ״ספוגי״ מהסוליה של Kidofit.

kidofit_sole

הסוליות עצמן עם אותו גימיק של קצה שקוף (לא השתמשנו בו אפילו פעם אחת). במקרה הזה הסוליה עצמה שקופה, עם תבנית נקודות צפופה ב 2/3 סנדל וקווי רוחב בחלקו הקדמי,ֿ ודוגמא מדליקה על תחתית הסוליה.

מבחינת מראה ונעילה. הילדים קיבלו אותם בשמחה. הגדול נעל לבד מיידית, והקטן כבר ידע לסגור לבד בסוף הקיץ. פתח הכניסה הנדיב מאפשר לילדים לנעול את הסנדלים בקלות רבה.

קיץ עם סנדלי Kidofit

אז עד כאן ״סקרנו״ את התכונות היבשות וככל הנראה לא חידשתי לכם הרבה ביחס לפוסט הכללי שכתבתי, אלא רק וידאנו שכל מה שהובטח אכן ישנו בסנדל. המבחן היה מבחן השימוש, השחיקה והריח וכאן בהחלט יש רשמים לשתף אתכם.

אין שום ספק שסנדלים מהסוג הסגור הזה לא תוכננו לקיץ ישראלי in mind. זה לא שאי אפשר, אבל הקיץ הישראלי חם ולח, נמצאים הרבה בחוץ, הרבה חול, אבנים, זיעה, ים, מליחות ולחות. abuse גבוה מאד. הבעיה עם סנדלים עם חלל סגור שכזה הוא כליאה של לחות (ושאר טובין) בתוך הסנדל, יחד עם תופעות של ריח, לכלוך וכו.. זה לא היה ויהיה ייחודי לסנדל הזה, זה נכון כמעט לכל סנדל סגור.

kidofit_small_sandals

מבחינת השימוש הרגיל, אני חייב לציין, בלי יותר מדי לחפור, שלא נרשמו בעיות חריגות שגרמו לי להתאכזב מהקניה. כלומר, הקיץ עבר והסנדלים החזיקו טוב. מבחינת אחיזה, ריצה, בימבות וכו הסנדלים הוכיחו עמידות גבוה למדי. מעט מאד פרימות של חוטים, התקלפות וכו. מה שכן הפריע היה האבזם של הרצועה העליונה שנתקע פה ושם , וצריך שתי ידיים כדי לסגור את רצועת הוולקרו. מדובר באבזם אלומיניום קטן ופשוט למדי. אבזם כזה בשילוב החומר דמוי עור (הסנדל טבעוני לחלוטין ללא חומרים מן החי) יצר הרבה חיכוך בסגירה וזה היה מעיק לפעמים. זה לא נורא, אבל ראיתי כבר פתרונות יותר מוצלחים שבהחלט אפשר היה לתת עליהם את הדעת.

עודפי הרצועה לא הפריעו, אבל הם מעט ארוכים ולעיתים גרמו לפתיחה של הסנדל,ואז אותו אבזם תפקד בהפוך על הפוך, ומנע נפילת הסנדל, שכן הרצועה לא החליקה בקלות החוצה.

הילדים מאד נהנו, והעובדה שהחלק הקדמי סגור בהחלט תורם ותרם (ככל הנראה) להגנה על האצבעות מפני פגעים של קיץ.

מה בכל זאת הפריע ?

זיעה, לחות וחול. שילוב אכזרי שגורם לכל סנדל סגור שכזה לתופעות קשות של ריח, ליכלוך ועוד..

אין הורה שלא מכיר את דיונת החול שהילד מוציא כשהוא מוריד נעליים אחרי גן. סנדלים סגורים כאלו אוספים ה-ר-ב-ה חול, ממשכמו נעליים, ומכיוון שבקיץ הכל הרבה יותר דינמי (בית/חוץ), כל הטוב הזה נכנס הביתה לא מעט.

שמתי לב לכמה תופעות שקרו בסנדלים לאורך הקיץ כחלק מהשילוב האכזרי הזה. דבר ראשון הרפידות השחירו מהר מאד. אני מדבר על ימים בודדים מרגע שנוקו או היו חדשות. חול נכנס בין הרפידה לסולייה ובגלל לחות פשוט התיישב שם. גם לאחר הוצאת הרפידה ודפיקה טובה של הסנדל הפוך, החול הרטוב לא זז, ובקצה הסנדל היה כמעט קבוע מסגרת חול על הסוליה (שנראתה היטב דרך הסוליה השקופה) עד שהסנדל יובש ונוקה היטב. ואחרון אחרון חביב, ידידנו הריח. לחות, זיעה, חול, רטוב = ריח.. הרחתי גרועים מאלו, אבל בהחלט הצטברות של כל הטוב הזה בסנדל  גורם לתופעה של ריח וכך כל כמה ימים/שבועות נאלצו לשטוף או לכבס (בתוך ציפית של כרית) את הסנדלים, בין אם בגלל מראה מלוכלך או ריח.

kidofit_before_laundry1

בתמונה מעל, אתם יכולים לראות את הסוליות המושחרות יחסית לפני שטיפה.

kidofit_sole_after_laundry

והנה הן לאחר שטיפה. אפשר לראות התחלה של התקלפות של האריג הצהוב, אבל למעט סימנים בפינות זה היה זניח. למרות הביקורת הנ״ל אני רוצה לציין שהשטיפות עבדו מצוין. החומרים הסנטטים עמדו היטב בשטיפה והסנדלים יצאו נקיים למדי, ומחודשים. אחרי מספר לא מבוטל של שטיפות, הם לא סבלו מהתפרקות או תופעות שחיקה מוגברת. נהפוכו, זה הפיך בהם חיים כחדשים לכמה ימים בודדים, וחוזר חלילה.

סיכום

סה״כ, למרות חששות מסוימים, הקיץ עבר בשלום עם סנדלים זהים לשני הילדים. למרות הבדל המידות הם החזיקו בצורה זהה, וזה בהחלט מבחינתי מקבל ציון גבוה. היה לי חשוב שיהיה פתרון מינימלי שהילדים אהבו והיה קשה להעביר אותם לנעליים בסוף הקיץ, וזהו סימן מאד חיובי להצלחה של הסנדלים. היתרונות בהחלט עלו על החסרונות.

נושא הסנדלים הסגורים הוא נושא שלא ייחודי ל Kidofit. הוא היה ועודנו מאתגר. כמויות חול כאלה לא היו נכנסות הביתה עם ה Zilch, וזאת על אף ששמעתי תלונות על ריח חריף של הזילץ׳ ילדים למרות היותו סנדל פתוח לחלוטין. בספיידר הייתה הצטברות יחסית מהירה של לכלוך והשחרה, והיה ריח, אבל לא קטסטרופלי. את השטיפות עשינו בעיקר כי הסנדלים היו מאד מלוכלכים, ומאד הייתי שמח אם זה היה נמנע ממני, אבל זה היה מחיר נמוך יחסית, שלא דרש יותר מדי עבודה.

אני בהחלט שקלתי ושוקל אותם לקיץ הקרוב. היעדר פתרונות של סנדלים פתוחים שמתאימים לילדים קטנים גורם להם להיות אופציה לא רעה ואטרקטיבית בין הסנדלים הסגורים יחסית, אבל החסרון מבחינתי הוא שאין שום מבחר צבעים או דוגמאות, וצריך ללכת על בדיוק אותו דבר. זה לא בהכרח רע עם ילדים, משהו שהם מכירים, אבל הייתי שמח להתחדש עם משהו אחר.

והסוף הזה מחבר אותנו לאפשרויות חדשות ונוספות שיש לכם לקיץ הקרוב.

סנדלים מינימליים לקיץ 2016

את נושא סנדלי הצעד הראשון/שני סקרתי הרבה בעבר. לא התחדש הרבה והחברות שם אותם חברות. אז כמובן שאפשר ללכת על ה Kidofit שסקרתי מעל. אופציה סבירה בהחלט, עם החסרונות של דוגמא משמימה, היותם סנדל סגור, הזמנה אינטרנטית אבל במקביל יתרונות: תג מחיר נוח של כ 160 ש״ח (כולל משלוח עד הבית), ים תכונות מינימליות מצוינות, ומנעד מידות רחב שנותן מענה מילד בן שנתיים ועד 6-7.

באופן כללי למי שמחפש אופציות, המידות היותר בעייתיות הן דווקא 25 ומעלה.

vivo_summer_2016

Vivobarefoot

מה התחדש ? בואו נתחיל מהיתרונות של כאן וקרוב. כמו שאתם כבר יודעים יש בישראל יבואן ל Vivobarefoot, חברת ההנעלה המינימלית המובילה בעולם. Vivo שהשורשים שלה בבריטניה חזקה מאד בנעלי ריצה, חורף, קז׳ואל ועוד מינימליים לגברים ונשים. קטגוריית הילדים תמיד הייתה נקודת התורפה שלהם. הם החליטו להשקיע בתחום הנעלת הילדים ואנחנו נראה תוצאות בקרוב. יחד עם זאת, אם הנעלת הילדים הייתה חלשה, אז סנדלים? בריטים?

אבל יש מעט היצע, והוא אולי אף יהיה לטעם חיקם של חלק. מינימלי, כמובן, ובאיכות גבוה. כמובן שיש את ה Ultra Kids מימין שדומים לקרוקס (או יותר נכון קרוקס דומים להם, כי הם היו הרבה לפני קרוקס). מדובר על סנדל פולימרי סגור, אבל מאוורר היטב וסינטטי לחלוטין. הם באים במבחר צבעים ומתחילים ממידה 25. הסנדל השני והחדש הוא ה Bay.  מזכיר מעט את ה Sunray של Nike הזולים שכבר קשה להשיג. קצת קשה לקרוא ל bay סנדל כי הוא ממש סגור בצידי הסוליה, אבל הוא אופציה. הוא יהיה ככל הנראה יותר יקר מהאולטרה, ושילוב התכונות הזהֿ יהפוך אותו ככל הנראה לפחות אטרקטיבי לילד הישראלי. יחד עם זאת, שני המודלים זמינים בארץ בחנות,יתרון לא מבוטל. החנות בבוגרשוב 20 בתל אביב, ואפשר ליצור קשר עם שחר, היבואן ולהתעניין במחירים, זמינות, מידות ומבצעים.

Lunacito

Lunacito של חברת Luna Sandals בהנהלת Barefoot Ted מהספר נולדנו לרוץ, שידועה בסנדלי הריצה המצוינים שלהם. השנה לונה הרחיבו את הליין ומציעים סנדלים לילדים החל ממידה 12 אמריקאי (31 ישראלי) שאלה מידות גדולות יחסית. בנוסף עושה רושם שהסוליה מעט עבה, והרבה ילדים לא יאהבו רצועה בין הבהונות. עם תג מחיר של 60$ זה לא לכל אחד, רק לחובבי הז׳אנר. יש יבואן בארץ, אבל אני לא יודע אם הוא מביא אותם, עדיף להתעניין בדף של לונה.

 

Exsqueeze

Speedo Exsqueeze Me Flow-Kids Zori Slip-On

הזכרתי בעבר למחפשים מציאות או חפרני אינטרנט, לחפש דווקא בקטגוריית סנדלי המים. לא מעט חברות בתחום של גלישה, חוף וכו מייצרות סנדלים מינימליים למדי, לדוגמא הסנדלים האלה של ספידו, אליהם נחשפתי דרך אמא שפעילה קבוצת הרצים היחפים בפייסבוק. מדובר בסנדל זול למדי (סד״ג של 20$), מינימלי וסינטטי לחלוטין. אין לי מושג לגבי עמידות, והאם הוא ישרוד קיץ ישראלי שלם, אבל בהחלט מתאים לאקלים הישראלי. להשיג ברשת (אמאזון, איביי) ודומיהם.

kidofit_sandals_onfeet2

אחרית דבר

עד כאן הדגמים החדשים אליהם נחשפתי בשבועות האחרונים. אני רוצה לחזור ולהדגיש את הקו  והאני מאמין שלי, שעליו אני כותב כבר כמה שנים בכל הנוגע להנעלת ילדים ופעילות ילדים. מכל מה שלמדתי, וכל מה שנחשפתי אליו בנושאי הנעלה ותנועה, אני מאמין, באמונה שלמה (שמגובה במידע ומדע), שילד שיגדל תוך כדי שהוא נועל הנעלה מינימלי, בכל פעילויות החיים שלו, כך ייטיב עם גופו, בכל מה שקשור ליציבה, לטווחי תנועה, ו(היעדר) בעיות גב. האחריות שלנו כהורים לא מסתיימת רק בהנעלה, אלא גם בלדאוג שהילדים יהיו פעילים. תנו לילדים לזוז. ילדים פעילים שמפעילים את כל הגוף ומשמרים את היכולות שלו. תנועה בשילוב עם הנעלה מינימלית, בעיקר בגילאי הצעירים של 2-11 היא קריטית לבניית יסודות טובים של יציבה ומניעה של בעיות שבוגרים שגדלו כל חייהם עם נעליים תומכות ולא מינימליות מתמודדים איתם (מדרסים, כאבי גב, כאבים בהליכה,פציעות, היעדר טווחי תנועה וכו)..

קיץ הוא תקופה נהדרת להיפטר מההנעלה בכלל, להיות יחף כמה שרק אפשר, להתחבר לקרקע מחדש במערכת המורכבת של כף רגל,עין ומוח. תופתעו כמה הילדים שלכם עמידים הרבה יותר מכם וממה שחשבתם למשטחים, טמפרטורות ומרקמים משתנים מתחת לכפות הרגליים הקטנות. וכשצריך, תנעלו אותם בהנעלה שתשמר כמה שיותר את הדבר הזה, ולא תרחיק ותפריד אותם מהקרקע.

שאלות, הערות ותובנות בשמחה בתגובות.

14 תגובות

 1. מורן רביד הגב

  הי רן 🙂
  הילדות כבר שנה שניה ינעלו סנדלי מדוזה זולים בקיץ הישראלי. הם די זולים, מאווררים, מאוד גמישים, ובלי הגבהות מוזרות ובינתים זה מספק אותנו. כשיש 2 ילדות במידות כבר 1, 2 (US) ההיצע לא רב במיוחד.
  בחורף נתקלנו וכנראה נתקל גם בשנה הבאה במבחר בעייתי עוד יותר.

 2. אסי הגב

  תודה על הפוסט המצויין.
  אנחנו מחפשים סנדלים שמחזיקים את הרגל טוב עבור הבת שלי שיש לה גמישות יתר.
  יש לך המלצה על סנדל מומלץ?

 3. מיכל הגב

  מורן, איפה את קונה מדוזה? בשנה שעברה לא מצאתי

 4. kim הגב

  הי
  יש לנו ילדה בת קרוב לשנתיים, קטנטונת אבל, מידה 20.
  קראנו את הבלוג שלך ובעקבות ההמלצות שלך מאד נהנו מהבובוקס אקספלורר כנעל ראשונה. קנינו גם שני דגמים של ויוו לחורף אבל הם היו קצת קשיחים.
  קורא את כל הפוסטים ועדיין לא מוצא המלצה בשבילנו, אנחנו גרים על הים ומשהוא סגור מדי יהיה קשה, הרבה יחפה אבל לפעמים החול חם מאד.
  האולטרה של היו מאד מתאימות לנו אם היה במידה. מעדיפים משהוא שיכול להרטב כל הזמן פתוח ושיהיה לה נח עכשיו כשהתחילה קצת לרוץ.
  יש לך המלצות ?
  וממש תודה על הבלוג

 5. kim הגב

  תודה רן

  הם מינימליים שניהם ?
  יכולה להיות בחירה טובה כנעל עיקרית לחצי שנה הקרובה ? כיצוב לא כל כך חשוב לנו וגם לא מגדר..

  יום טוב

 6. אירית הגב

  בוקר טוב,
  מצטרפת לבקשה של אסי. אנחנו גם צריכים סנדלים מידה 28 שיהיו קשיחות יחסית עקב פלטפוס וגמישות יתר.

  תודה 🙂

 7. נופר הגב

  אשמח אם תוכל לפרט רשימת חנויות בתל אביב המוכרות את דגמי הסנדלים המדוברים על מנת שנוכל למדוד ולהתנסות.
  דבר נוסף, אם הבנתי נכון, אתה לא ממליץ לקנות סנדל/נעל בעל מידה גדולה יותר מגודל כף הרגל, ז"א מחליפים נעל כל חודשיים, שלושה?
  תודה

  • admin הגב

   בתל אביב יש רק את vivobarefoot בבוגרשוב 20 ויהיה לך של מבחר לא רע.

   לא צריך לקנות מידה גדולה, מידה מרווחת אמיתית צריכה להספיק לעונה שלמה.

 8. אירית הגב

  הי רן,
  תודה על תגובתך אבל יש משהו עדין יותר? בכל זאת ילדה, שמלות 🙂

  תודה

השארת תגובה