Inov-8 Trailroc 245 – ביקורת נעל

Trailroc hero 245

Inov-8 עשוייה להיות חברה שלא שמעתם עליה. אם אתם קוראי בלוג הדוקים, כבר נתקלתם בה בפוסטים קודמים. אם אתה Shoe Geek, אתם בטוח מכירים אותה.

בין אם כן, ובין אם לווא, כבר מזמן לא הייתה כאן ביקורת קונקרטית על זוג נעלי שטח טובים. לשמחתי, לשמחתכם וגם לשמחת הזוג נעליים הזה, הצלחתי להכניס לא מעט ק"מרים בשבועות האחרונים. מספיק ק"מרים בשביל לתת לכם חוות דעת על הזוג הזה,

אל הזוג הזה עברתי מה New Balance MT110, ולכן אתייחס גם בהשוואה אליהם. יש מידע חשוב ביחס ל 110, למי ששוקל אותה או נעליים בקטגוריה.

קדימה, בואו נספק את היצר..

Inov8_logo

Inov-8 (להלן "החברה"), הוקמה בשנת 2003 באנגליה ע"י בחור נחמד בשם ווין אנדי. מיומה הראשון החברה שמה לה את הפוקוס ייצור של נעלי ריצת שטח. בעקבות שורשיה המבוצבצים והאנגליים, ברבות השנים, היא גם פתחה סוג של נישת התמחות בסוליות טובות במיוחד לבוץ בכלל ולבוץ הבריטי בפרט.

ההצלחה הגדולה הייתה כמובן ב UK, כש Inov-8 הרחיבה את פעילותה גם לארה"ב (והיום לעוד מקומות בעולם), וכן הרחיבה את הליין שלה, חוץ מנעליים לשטח, גם לנעלי כביש, ציוד תומך ריצה כמו תיקים, שקיות שתיה, הגייטורים המצוינים שלהם (שורשים בבוץ אמרנו ?) ועוד…

ברבות השנים, החברה גם הובילה, לפעמים בצורה שקטה, והיום בצורה בולטת את ההעדפה בתכנון ובעידוד של ריצה מעדות ה- Natural Running. מבלי להכנס לדיון מה זה ריצה "טבעית", בגודל אומר שזה דומה לגישת מינימליזם. כלומר, נעליים בעלי דרופ מופחת, סוליות רזות יחסית שמאפשרות יותר "מגע" עם הקרקע ותחושת קרקע על חשבון הגנה. יחד עם זאת, שלא תהיה טעות, לא מדובר בחברה של נעליים מינימליות בלבד (כולל הזוג הנ"ל, כמו שתקראו עוד מעט).

Inov-8_Shoes

עוד דבר שהחברה ידועה בו, הוא העיצוב הססגוני של הנעליים שלהם. צבעים עזים, שילובים עזים, כאלה שתופסים את העין.. כאלה שבולטים על רקע הבוץ 🙂

בשנים האחרונות Inov-8 הוציאו ליינים בקצב מסחרר. דף המוצרים של החברה, נראה כמו סופרמרקט של נעליים, ואתה עומד מולו כצרכן מעט מבולבל במה לבחור, כאשר יש כל-כך הרבה זוגות עם הבדלים שמצריכים קריאת האותיות הקטנות כדי לדעת מה ההבדל.

אני מכיר את החברה כמה שנים, וכנראה, מן הסתם, שאני לא היחד. אז מדוע לא רכשתי לי זוג נעליים של החברה עד עכשיו ?

כמה סיבות: קודם כל המבחר המבלבל. באמת מבלבל. התקשתי להחליט איזה זוג הוא הזוג שאני רוצה מבין כל האפשרויות, וכאשר היו מועמדים כאלה הם על פי רוב היו יחסית יקרים. בנוסף, ביקורות חוזרות ונישנות, במרוצת השנים האחרונות הביעו לא מעט תלונות על צורת הנעל והרוחב שלה (צרה). בתור חברה שמעודדת ריצה טבעית, זה היה די מפתיע שתא הבהונות של הרגל מאד צר יחסית, וזה הרתיע אותי, באופן אישי, מלהסתכן בהזמנה של נעל כזו.

trailroc

מה השתנה בכל זאת שגרם לי "ללכת על זה" ?

שני דברים עיקריים ש Inov-8 עשו.

1. התחילו לצמצם את הליינים ולהתמקד. בגלל זה גם תראו סיילים די מטורפים של סדרות ה F-Lite שלהם בכל מיני אתרים. אלה סדרות שיוצאות מייצור. לא מדובר בנעליים רעות חלילה. אלא בסדרות שכמו שציינתי היו מעט מבלבלות בייעוד שלהן, ולכן לא הצליחו מאד אצל הצרכנים.

2. הוצאת סדרת ה TrailRoc שבתמונה מעל ומתחת.

וכאן, תסלחו לי שאני עושה Copy&Paste מאמר קודם, הפעם מדובר בליין נעליים עם תא בהונות גדול ורחב כמו זה של ה Merrell Trail Glove, מה שמבטיח הרבה מקום. דרופ מופחת ונגיעה ישירה לעולם המינימליסטי. הסדרה היא במספרים הולכים ויורדים: 255,245,235, והתוספת האחרונה, ה- 150. כשככל שהמספר יותר קטן ככה הדגם יותר מינימלי.

Inov8-TrailRoc-620

ה 255 נהנית מ 6 מ"מ דרופ (22:16) ושכבת ריכוך של 6 מ"מ

ה 245 נהנית מ 3 מ"מ דרופ (18:15) ושכבת ריכוך של 6 מ"מ

ה 235 נהנית מ 0 מ"מ דרופ (13:13) ושכבת ריכוך של 6 מ"מ

נשים שימו לב, אותה נעל בגזרה "נשית", עונה לסדרה 236,246,256 בהתאמה.

ה- 150 החדשה נהנית מ 0 מ"מ דרופ ללא שכבת ריכוך (לא מצאתי עובי סוליה מדויק, אבל אני מנחש שהוא באיזור ה 9-12 מ"מ). זאת נעל "משותפת" לגברים ולנשים.

בנוסף, בניגוד לסוליות בדגמים קודמים שהיו מאד באוריינטציה של בוץ עם קוצים (ספייקים) גדולים, כאן מדובר בנעליים בעלי תבנית סוליה יותר קלאסית לשטח מגוון. לא רק נעלי בוץ.

במסגרת ההחלמה שלי מהפציעה ניסיתי לחזור לנעליים (שחשבתי) שהיו לי טובות ונטולות כאבים, ה MT110 המדוברות. במהלך התקופה שרצתי איתן בחודשים אוק-דצב' 2012 המשיכו לי כאבים מוגברים באיזור הקשת של רגל שמאל. ייחסתי אותם לפציעה, לא ייחסתי אותם דווקא לנעל, עד שקראתי את הפוסט הזה של פיטר לארסון, שהביא לתשומת ליבי את עניין ההטייה של הנעל פנימה, והעובדה שלו זה גרם לכאבים מוגברים ב Tibialis Posterior, שריר שאחראי למעשה על תיחזוק הקשת בכף רגל.

ניסיתי לבדוק בעין האם הנעל באמת נוטה פנימה כמו שהוא טען, ולא הצלחתי ויזואלית לראות את זה. יחד עם זאת, זה הדליק לי נורה בעניין הכאבים בקשת שחוויתי, ולכן החלטתי להחליף נעליים ולראות מה יקרה.

קרה המקרה, וטסתי לארה"ב בדיוק באותו זמן במהלך ינואר, והתכוונתי מלכתחילה לרכוש זוג נעליים נוסף שיחליף את ה 110 המתעייפות. ה-245 היו על הכוונת שלי, כי ראיתי בהן שילוב תכונות שאני אוהב של משקל קל, דרופ מופחת, סוליה שנעה בין 10 ל 20 מ"מ, ותא בהונות גדול ורחב (אתייחס לזה בהמשך), וככה נפל הפור על קניית ה TrailRoc 245. קצת עייפתי מהליין הלא ברור של ניו-באלאנס והרגשתי שהגיע הזמן לשינוי.

64036_10151227631478929_803669823_n

קניתי את הנעליים ב Runningwarehouse ללא סייל מיוחד, עם קופון 10% הנחה ב 108$ בערך. לא מחיר מציאה, אבל עדיין יותר טוב מכל זוג אחר שהייתי קונה בארץ. את המידה בדקתי באמצעות Shoefitr והשוותי אותן ל Merrell Trail Glove שברשותי, כדי לוודא את גודל תא הבהונות, הדבר שהכי "מפחיד" אותי בנעליים של Inov8. (ראו מעל)

טיפ : אל תפחדו להשתמש בכלי הזה. אמנם הוא מתייחס למידות רוחב סטנדרטיות, אבל הוא מאד אמין ואני פגעתי איתו ב 9 מתוך 10 פעמים, וגם בפיספוס זה לא היה פיספוס משמעותי מאד, אלא משהו שאפשר רק לדעת בתחושה על הרגל.

IMG_1259

אז מה יש לנו בנעל ?

הדוגמא, כמו שאתם רואים, נאמנה לקו הצבעוני והבולט של Inov-8, עם צבעים זוהרים ובולטים אבל לא מוגזם כמו ZemGear Style. אני אוהב את הדוגמא, ולמעשה כשהזמנתי את הנעליים לא היו עוד אופציות , ככה שזאת לא באמת הייתה אפשרות לבחור.

מבחינת החלק העליון, קודם כל אל תתנו למראה המוארך והמעט מחודד להטעות אתכם. מדובר בנעל רחבה, עם הרבה מקום לפריסת בהונות יפה ונדיבה. אפילו כשהוצאתי את הנעל מהקופסא, תהיתי האם באמת הן רחבות כמו הטרייל גלוב וכמו ש Shoefitr הראה לי ? ואכן כן.. הן רחבות, ויש הרבה מקום. מפתיע למדי.

האיזור של חלק כף הרגל הקדמי הוא יחסית מאוורר. החלק האחורי שעוטף את הקרסול הוא מעט עבה יותר ומזכיר לי דגמים של נעלי טיולים בגובה חצי. אל תשכחו שמדובר בנעל שבאה מתרבות בריטית קרירה. לא היו לי שום בעיות איוורר או הזעה רציניות, יחד עם זאת, אנחנו עוד לא בקיץ. לנעל יש Sung Feeling, כלומר היא עוטפת היטב את כף הרגל. בתור אחד שרץ בלי גרביים היא מאד נעימה, והצורה שבה היא יושבת על כף הרגל, והשריכה הלא לוחצת נותנות תחושה מאד נוחה לאורך זמן. יש לי חשש מסוים שעם גרביים עבות (שוב בעיה שלי אין), כבר יהיה קצת חנוק, בעיקר בחלק האחורי.

IMG_1261

מה לגבי הסוליה ?

IMG_1257

אתם יכולים לראות תבנית קוביות קלאסית.כזו שבהחלט טובה בבוץ, אבל גם על דרכי הכורכר והאדמה של הכרמל נותנת אחיזה מצוינת והמון אמינות. לא הרגשתי בשום רגע חוסר בטחון מבחינת אחיזה. יותר מזה, כ 150 ק"מ אחרי, היא לא מגלה סימני שחיקה מובהקים. יופי של סוליה.

הנעל נהיית קצת יותר צרה באיזור הקשת. זה לא מפריע, ולא מורגש. מדובר בנעל נייטרלית שטוחה לחלוטין, ועם דרופ של 3 מ"מ (כולל ה footbed בתוך הנעל), שכמעט ולא מורגש.

ומה לגבי גמישות ?

IMG_1258

הנעל גמישה מאד בחלק הקדמי ובמרכז. מתקפלת בקלות לחצי בשלוש אצבעות כמו הרזות שבנעליים. יחד עם זאת ה Rock-Plate מורגש מאד באיזור העקב (אתייחס לזה בהמשך לגבי הריצה עצמה).

מדובר בנעל שטח קלה. שלא תהיה טעות, זאת לא נעל מינימלית של ממש, אבל זאת בהחלט נעל שטח שלא הייתי עובר אליה מברוקס קסקדיה.  ה- 255 תהיה נעל מעבר יותר טובה עם דרופ של 6 מ"מ.

בפוסט על ה- 235 של פיטר לארסון, הוא ציין שיש דיווחים על הבדלים משמעותיים בגמישות בין ה-235 ל-245 (לטובת ה-235). כיוון שעוד לא התנסתי ב 235 אני לא יודע להגיד. אני יודע שה-245 היא בדיוק מה שרציתי.

ומה לגבי הריצה ?

אז אני מוכרח להגיד שהיה חיבור מהרגע הראשון. בחרתי במודע נעל שתהיה לה מידה של הגנה (Rock Plate) ואפילו מידה קטנה של הגבהה (3 מ"מ). בתהליך ההחלמה מהפציעה אני לא רוצה להעמיס מדי על הכף רגל. רציתי מידה של הגנה, וקיבלתי אותה.

אם יש דבר בולט שהרגשתי מיידית זה את ההגנה וה Rock-Plate. ביחס ל Merrell Trail Glove נטולת   ההגנות לחלוטין, וה-110 התחרותיות, ה-245 נותנת הגנה משמעותית בעיקר ממרכז כף הרגל לכיוון העקב. בחלק הקדמי של כרית כף הרגל אני מרגיש את קימורי האבנים אבל לא את הכאב של אבן פתאומית. באיזור העקב זה ממוסך הרבה יותר.  עכשיו, חובבי המינימליזם יתיחסו לזה כחסרון. חובבי הנעליים הכבדות יגידו שהיא לא מגנה מפסיק. מי רוצה דרופ מופחת עם הגנה טובה או נמצא בשלבי מעבר למינימלי, יהנה משני העולמות ביחד. אני מוכרח להודות שמבלי שתכננתי במדויק את התחושה, קלעתי בול למה שהייתי צריך ורציתי בתקופה זו.

IMG_1260

יחד עם זאת, אני חייב לציין שבהנתן הגנה כזו, קשה לשים לב כיצד בדיוק נוחתים עם כף הרגל. כלומר,המחיר בגין ההגנה שהנעל מספקת הוא בתחושת הקרקע והבנה בפסיעה. זה לא דבר שלילי, זה המחיר של הגנה. יחד עם זאת, אני מוצא שיש בה מספיק רכות וגמישות כדי לרוץ יותר קליל וכן לשים לב לצעדים, גם אם לא במדיוק על איזה ס"מ של כף הרגל נוחתים.

הריצה ללא גרבים עם ה Snug-Fit שלהם היא פנטסטית. הנעל יושבת מעולה, לא זזה לשום מקום ונכון לעכשיו גם אין ריחות משמעותיים מגזרת הפנים (אנחנו עדיין לא בקיץ, למרות הכל..).

לאחר שהגיעו הנעליים, נטשתי את ה MT110 ועברתי לרוץ רק עם ה-245. מצאתי, שאחרי הריצות איתן אין לי בכלל כאבים, ושהכאבים בקשת הולכים ודועכים. זה היה שילוב נעליים חדשות, שינוי סגנון ריצה וטיפול בטריגר פוינטס , אבל מאז ה-245 אין לי יותר כאבים בקשת, כמו שהיו לי בעבר. מבחינתי, אני לא אחד מאלה שטוען שהנעל הזאת פתרה בעיה שנעל אחרת גרמה. כי צריך יותר מרק נעל, לדעתי, כדי לגרום לכאב; יש גם אדם שעושה משהו בדרך… אפשר להיות רץ מעולה ונטול פציעות גם עם גרועות מה- 110. לעזאזל, יש לי חברים שרצים על נייקי בנות 10 שנים ויותר (שהן כבר מזמן לא משככות), ולא נפצעים. יש הכל מהכל..

ויחד עם זאת, אני מייחס לה הרבה יתרונות ביחס ל 110. מבחינת הגנה,שרידות, אורך חיים, תחושה פנימית בנעל, מבנה, אסתטיקה ועוד.. בכולם היא עולה על ה 110 שמתחרה איתה באותה קטגוריה. (נעלי שטח קלות עם דרופ מופחת של 3-4 מ"מ ו Rock Plate).

בדקתי את ה 1010 של ניו-באלאנס (לא רכשתי) שגם מתחרה באותה קטגוריה, לא התרשמתי שיש שם יתרון מדהים למעט מרכז הסוליה של ה-1010 שהוא כולו ויבראם ולא EVA מחיץ כמו ב 110.

החסרון היחידי הוא במחיר, שכן את ה 110 אפשר לקנות ב 50-60$ עכשיו, בזמן שלא נראה שה TrailRoc הולכת להיות בקטגוריית המבצעים בקרוב. יחד עם זאת, אני שלם לגמרי עם הסכום שהוצאתי (בטח ביחס לעלויות בארץ), וגם עדיף זוג אחד טוב על שניים בינוניים באותו כסף.

אני כן סקרן לנסות את ה-235 ביחס ל-245. על הנייר, כולה הבדל של דרופ (3 מ"מ ביחס ל-0 מ"מ), אבל לא לחוץ לי בכלל. אני מאד מרוצה ונהנה מהנעליים, ולא נראה שהם הולכים להסתיים לפני 400-600 ק"מ (להזכירכם ה-110 גמרו את חייהם ב 350-400), ככה שיש לי עוד זמן.

trailroc245

זמן סיכומים:

מדובר בזוג הנעליים המאוזן ביותר בגזרת השטח שנתקלתי בו מזה הרבה זמן. הוא מצליח לקמט לתוכו אוסף של תכונות שאני מאד אוהב בנעליים לזוג אחד. עד היום, כל הזוגות בקטגוריה אכזבו אותי בצורה כזו או אחרת. דרופ מופחת, הגנה סבירה, תחושת קרקע סבירה, תא בהונות גדול, שריכה קלה ונוחה, אחיזה מצוינת; הנעל הזאת מצטיינת בכולם. הדבר היחידי שעומד בסימן שאלה הוא עניין האיוורר בקיץ הישראלי וריצה עם גרביים עבות. למעט שני הדברים הקטנים האלה, הנעל הזאת ללא ספק היא המובילה בקטגוריה מכל הזוגות שסקרתי בבלוג בשנה האחרונה.

אם אתם רוצים יותר הגנה ונעל יותר שמרנית לכו על ה-255, היא תהיה נעל שיותר דומה לפלטפורמות הגדולות. חשקה נפשכם בעוד שלב מינימלי מעבר ל-245 שסקרתי, לכו ל 235. לגבי ה-150 זה כבר קטגוריה חדשה של מינימליזם שצריכה להבדק בנפרד.

כמעט כל תכונה ב-245 עולה על אותה תכונה מקבילה בנעליים האחרות שניסיתי. היו נעליים שהצטיינו בתכונה אחת או כמה, אבל נפלו (לעיתים חזק) באחרות, הנעל הזאת פשוט נעל מאוזנת לחלוטין וזה כנראה סוג הקסם שלה.

אם אתם מזהים את עצמכם והדרישות שלכם בתכונות שציינתי והנעליים/המותג מסקרנים אותכם, לדעתי, אין מה להתלבט ושווה לנסות. מדובר בנעל מצוינת, מחברה מצוינת עם DNA מצוין ובמחיר לא זול, אבל שפוי למדי.

איזון הוא שם המשחק, וה-245 מספק איזון כמעט מושלם לקטגוריה.

ריצה מהנה

הערת עריכה כללית לפוסטים בבלוג:

אני מנסה מאד לכתוב שקול לגברים ונשים כאחד. נר לרגלי השוויון בין גברים לנשים בחיים, בריצה,באינטרנט ובטח ובטח שבצרכנות. 🙂 כדי להקל מבחינת כתיבה, אני אפנה לקוראים כ "ציבור הקוראים", שזה פונה לגברים ולנשים שבקוראים, אבל "ציבור הקוראים" הוא מלשון זכר, וזה יקל את הכתיבה. קבלו זאת בהבנה.

46 תגובות

 1. yoelp הגב

  רן, אני מאוד שמח לקרוא את הפוסטים שלך.גם את זה 🙂

  ראשית, אני מאוד רוצה להודות לך על זה שאתה משתף את כולם בידע שלך. ניסיתי לתחזק בלוגים בנושאים שונים וזה דורש תעצומות נפש. ישר כח!

  בעקבות הפוסטים שלך רכשתי לילדים שלי נעליים עם מודעות לעובי הסוליה והגמישות שלה. גם לעצמי רכשתי נעל עם דרופ מופחת (של סקוני)

  לאחרונה – בחודשים האחרונים התחלתי (חזרתי לאחר פציעה יש לציין) לרוץ מיד-פוט.
  לפני כחודש – הייתי במגה-ספורט עודפים. תרתי אחר נעליים לבני הקטן (2.5). בשבילו מצאתי זוג מאוד מינימאלי של נייק! גם המחיר היה מצויין. המשכתי ושוטטתי בין המדפים, פתאום, ראיתי נעל מאוד מוזרה- אבל, היא הייתה לי מוכרת. זו הייתה merrel true glove. היא ממש קלה, ו…גמישה. המממם. מדדתי כמה מידות עד שמצאתי אחת שמתאימה (שוב תודה, על כך שסברת כיצד מוצאים מידה מתאימה). שילמתי, ויצאתי הביתה עם התרגשות קלה.
  כשהגעתי הביתה, החלפתי מהר לבגדי ריצה. נעלתי את הנעליים, ויצאתי. באמת שלא ידעתי למה לצפות… אבל כבר מהצעד הראשון (תרתי משמע) הייתה לי תחושה שזה "צעד" בכיוון הנכון. 🙂 … זו הייתה הריצה הכי כיפית שאי פעם רצתי!
  ראשית, הסקוני שרכשתי כנעליים מינמליות התגלו כלא כאלו (שיעול, understatement, שיעול). עכשיו שיש לי למה להשוות אותן הכל ברור. שנית, רצתי בעצימות נמוכה, צעדים קטנים, לא לאמץ שום דבר, לא לשבור. האנדומונדו גילה לי בסוף ריצת ה-4 ק"מ הקלילה שרצתי יותר מהר מאי פעם (למרות שזה בכלל לא הרגיש מהר או מעייף).
  אני רץ מספר פעמים בשבוע, מאוד קשוב לכאבים בשוקיים ובכף הרגל אם יש, עושה הפסקות כשצריך… בסה"כ השיפור מורגש. חשוב לציין שאני מצפה בכליון עיניים לכל ריצה, בניגוד לתקופה שרצתי היל-סטרייק ולפני כל ריצה הייתה מקננת בי המחשבה "שיט, שוב לרוץ. טוב, תזכור – זה טוב ללב, ויש סיכוי שזה לא ידפוק לך את הברכיים"

  בקיצור, תודה!
  keep on the good work
  🙂

  • ranpergamin הגב

   הי יואל,

   תודה על הפידבקים. כיף לקרוא 🙂

   לאט לאט לך עם הנעליים המינימליות. קל מאד לעשות too much too fast.

   הנעלה מינימלית לילדים זה בעיני אחד הדברים הכי חשובים שאפשר לעשות לבריאותם.

   רן

 2. Asaf הגב

  קודם כל תודה על הפוסט.

  כמה הערות/שאלות:

  אני התחלתי עם נעליים מינימליות לפני כמה חודשים, וקפצתי ישר ל new balance mt10. ההרגשה בהם היתה מדהימה. ממש כיף לרוץ. הגבלתי את הריצות ללכל היותר 10 ק"מ בכל פעם. מלבד השרירים התפוסים, לא היו לי בעיות. לאחר אחת הריצות האחרונות הרגשתי כאבים חזקים בעקב, שלא עברו כמה ימים. בהתחלה חשבתי שהם עשו לי פלנטר פשיאטיס, או איך שלא קוראים לזה. עם זאת, עם הזמן הבנתי שאם בנעליים רגילות, או אפילו חצי-מינימליסטיות, כמו ה Kinvara 3, אני יכול לרוץ הרבה, ורק באילה אני לא יכול, כנראה שזה משהו אחר. לאחר עוד ריצה או שתיים שמתי את היד (או הרגל…) על הבעיה – אני כנראה בכל זאת נוחת קצת על העקב, וללא תמיכה בכלל זה כואב מאוד. ב Kinvara אין את הבעיה הזו – עדיין יש להם מעט שיכוך שמאפשר גם קצת לנחות על העקב כשהשרירים מתעייפים.

  מכל הסיפור, הגעתי למסקנה שהדגמים החצי-מינימליים הם מה שאני מחפש. למשל, ללא ספק גירסת השטח של ה Kinvara היא הנעל הבאה.

  מה דעתך? מה עוד נופל בקטגוריה הזו? גם הנעל שתארת כאן נשמעת מתאימה.

  תודה רבה, אסף.

  • ranpergamin הגב

   שלום אסף,

   תודה על התגובה.

   וואו, מאיפה להתחיל… יש הרבה יותר מדי להגיד על מה שכתבת, שכן אתה שואל על התהליך של מעבר מהנעלה רגילה למינימלית וזה תהליך מורכב ומאד מאד אישית.

   קודם כל הערה כללית, קרא את מה שכתבת שוב ואני רוצה להסב את תשומת לבך שאתה מייחס את הבעיה לנעליים. הבעיה היא לרוב לא הנעליים אל הרץ או מקסימום ההתאמה של הרץ לנעליים.

   למה אני מתכוון ?
   עשית קפיצה גדולה מאד ל MT10, ולרוץ תדיר 10 ק"מ על נעליים זה עומס מאד גבוה שלא בטוח שהגוף שלך מיומן אליהם הן מבחינת טכניקת הריצהֿ, והן מבחינת החוזק של השרירים שפתאום נכנסים לפעולה.

   הרבה אנשים מבלבלים טריגר פוינטס עם "שריר תפוס". אי שחרור טריגר פוינטס יש לו השפעה מכרעת על התנועתיות והגמישות של כל הפסיעה.
   נעל יכולה להשפיע בכך שבהנתן טכניקת ריצה מסוימת של רץ,היא מעבירה בצורה לא טבעית עומס לשריר מסוים, ככה מגבירה סיכוי לפציעה.

   אני לא יודע מה מקור הכאבים שלך בעקב, וזה לא נגזר רק מבדיוק איך הרגל נוחתת על הקרקע אלא איך העומס והכוחות פוגשים את הקרקע וחוזרים חזרה. יש הרבה הרבה רצים יחפים פצועים שרצים לא נכון ונוחתים על החלק הקדמי.

   תראה את הסרטון הזה:

   http://www.youtube.com/watch?v=Uvm2bg-aSHg

   אני חושב שה-10 דקות האלה יעשו לך הרבה שכל.

   יש גרסאת קינברה לשטח, אני לא משתגע עלי כי היא צרה.
   יחד עם זאת, אתה בהחלט צודק שכדי גם לרוץ מרחק וגם לספק הגנה לרגל כדי לא להפצע בתהליך, נעל מעבר כמו זו שסקרתי בהחלט עשויה לעזור, אולי אפילו ה-255.
   יש עוד הרבה דגמים, תקרא את הסקירה שעשיתי על נעליים ל 2013 מינואר.

   http://zayedet.com/2013/01/06/%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A0%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%A9%D7%A0/

   לאט לאט, לשים לב לטכניקה, להקשיב לגוף, לשחרר טריגר פוינטס ולהינות.

 3. שפיק הגב

  רן! תודה רבה על הפוסט המפורט! לפי דעתי, בלוג ברמה בינלאומית: מושקע ומכוון נכון למטרה.
  עם זאת, הייתי מציע לך לפתוח אפשרות לכותבים אורחים. כך התוכן יגדל ויהיה עשיר יותר.
  כמובן שיהיו כותבים חובבים מהשטח, לא כתבות מיסחריות או פרסומות.
  איזה כיף לקרוא את הבלוג שלך!

  • ranpergamin הגב

   תודה שפיק. כרגע זה בלוג אישי. יש מספיק אתרים שמארחים כותבים מזדמנים. אבל אם יהיה משהו קונקרטי אני מבטיח לשקול אותו ברצינות

 4. שמוליק פייפל הגב

  היי רן, יופי של פוסט, אני רק שאלה: 🙂 בשופיטר בדקתי שתי נעליים שאני משתמש בהן ביחס לאינוב 8 150 טריילרוק: אדידס אדיפיור אדאפט ואדידס אדיפיור גאזל. באדאפט אני מידה 12 ובגאזל אני די שוחה עם מידה 11.ביחס לאדאפט יצא שאני צריך 12 וחצי וביחס לגאזל שאני צריך 11 וחצי. כלומר העלו לי חצי מידה בהמלצה בשתיהן והמידות לא התכנסו למידה אחת, למרת שבפועל יש הבדל בין שתי הנעליים האלה, הגאזל הרבה יותר מרווחת מהאדאפט. מנסיונך, איך לפרש את התוצאה הזו? האם ללכת על 11 וחצי או על 12 וחצי?
  תודה,
  שמוליק פייפל

 5. הבלוג של שמואל פייפל Strangeness and Charm הגב

  היי רן, אחלה פוסט, אני רק שאלה: 🙂 בדקתי בשופיטר ביחס לאינוב-8 150 טריילרוק בהשוואה לשתי נעליים שיש לי, אדידס אדיפיור אדאפט ואדידס אדיפיור גאזל, באדאפט אני מידה 12 ובגאזל אני די שוחה במידה 11. קיבלתי המלצה לגבי הגאזל ל-11 וחצי ולאדאפט ל-12 וחצי כלומר התוצאות לא התכנסו למידה אחת למרות שהגאזל הרבה יותר מרווחת בפועל מהאדאפט. מה עושים? איך מפרשים תוצאה כזו?
  תודה
  שמוליק פייפל

  • ranpergamin הגב

   הי שמוליק,

   תודה !

   אתה יכול לשלוח לי את הצילום מסך של shoefitr של שתי ההשוואות ?

   אני אנסה ״לפרשן״ לפי ניסיוני עם הכלי.
   שלח לי ל ranpergamin gmail.com

 6. סיון ג. הגב

  שלום רן.
  אני נהנה מאוד מהבלוג שלך, ומוצא אותו מעניין מאוד ומעשיר, גם למי שלא בהכרח ילך בכיוון המינמליסטי לריצה (כן התחלתי ללכת לכיוון זה לנעלי יום-יום והנעלת הילדים).
  השאלה שלי היא: לגבי ה INOV8 Trailroc245 – מה התרשמותך בתחום האיוורור וחדירת חול לנעליים דרך ה MESH (ברוב מסלולי הריצה שלי יש חלקים משמעותיים של חול, עמוק יותר או פחות). מנסיוני עם ה MERRERL ROAD GLOVE, שהיא נעל היום יום שלי, נכנס אליה חול רב דרך ה MESH (בגן המשחקים עם הילדים, אפילו לא בריצה).
  אני מתעניין ב Trailroc 255, ונושא חדירת חול לנעל דרך הגפה הוא עניין מרכזי אצלי.
  תודה ויישר כח,
  סיון ג.

  • ranpergamin הגב

   שלום סיון

   תודה על המחמאות.

   אני לא רץ על חול אני רץ על דרכי כורכר.
   ה Inov8 הן לא ממש נעל מינימלית והן גם נעל בריטית, מה שאומר שהן יחסית ״סגורות״.

   לי אין שום בעיה של חדירה של אבק וכו, ויותר מזה, כמו שכתבתי בביקורת אני מעט חושש מימים חמים, דווקא בגלל שהנעל יחסית עבה בחלקה העליון, בעיקר באיזור הקרסול.

 7. Greg הגב

  שלום רן

  קראתי הרבה על הנעל הזאת. והזמנתי זוג מ-runningwarehouse.
  ברוב הנעליים אני במידה 41 (US8) אז קניתי 42 (US8.5) כמו ש-"שו פיטר" המליץ. היום הגיעו הנעליים. נעלתי אותן. ממש קטן. אני מתכוון או לשלוח אותן חזרה או אשתדל למכור פה. מדדתי את כף הרגל שלי:
  אורך: 10 1/4 אינץ
  רוחב: 4 1/6 אינץ

  לאיזה מידה תמליץ לי להחליף?
  המשלוח לא זול ולכן אני אוסף כמה שיותר מידע כדי להחליף פעם אחת… כרגע נראה לי ש-9.5 יתאים לי.

  תודה בכל מקרה!

  גרג

  • ranpergamin הגב

   לא יודע. נשמע לי מוזר.. מה זה ״קטן״ ? ברוחב או באורך ?

   אולי אתה לא מכיר את מידה שלך כמו שאתה חושב ? כי אצלי זה היה בדיוק מה שציפיתי

   • Greg הגב

    יתכן שאני לא מכיר מידה. אלך למדוד כמה זוגות בחנות כדי להיות בטוח.
    הנעליים קטנות לי ברוחב. ממש לכל האורך. האורך נראה בסדר. אולי טיפה הייתי מגדיל בשביל שיהיה יותר מקום. כלומר באורך מידה 9 נראת לי בסדר וברוחב 9.5.
    המדידות של כף הרגל שלי עוזרות איכשהו? אולי ניתן ליצור קשר עם נציג runningwarehouse שיתאים לי מידה?

   • Greg הגב
   • Greg הגב

    מוזר. לא יכול להגיב לתגובתך. אכתוב את התשובה כאן.
    אני כבר שנתיים הולך בנעלי ריצה של saucony ride 2. הם מידה 8 (42). עשיתי השוואה ביחס לנעל הזאת.

    היום אחרי שקבלתי אותן ומצאתי שהן קטנות לי, גם השוואתי מיחס ל-saucony Hatori שאני רץ בהן בכביש. הבעיה של Hattori היא ש הן ממש ממש קטנות וזה ידוע. אני קניתי אותן במידה 43! אבל קניתי בארץ ומדדתי. ביחס ל-Hattori הוא המליץ לי על 9.5! שזה אותה מידה של Hattori.

    היה עדיף אם מישהו היה שם מידות אורך ורוחב לכל נעל… כי אי אפשר לסמוך על מידות ויחסים. לדעתי.

    • ranpergamin הגב

     מוזר..

     שמע, אני לא מצליח להבין מההודעה שלך משהו מאד פשוט.

     על בסיס מה בחרת את המידה של ה 245 הנוכחיות שקנית ? השוואת עם showfitr? לאיזה נעל ולאיזה דגם ? כזה שנוח לך ?

     כשאתה משווה נעליים אתה קודם כל מוכרח להתעלם לחלוטין מהמרות ממידות אירופאיות לאמריקאיות. להשוות רק בסקייל אחד וזה האמריקאי. המקרה היחידי היוצא דופן הוא עם Vivo שלהם שיטה מוזרה במיוחד.

     דע את המידה האמריקאית שלך בדגמים עיקריים שיהיה לך למה להשוות.

     רוצה להזמין נעל רחבה ? דע את המידה שלך בנעל רחבה כדי שתוכל להשוות. אני משווה לטרייל גלוב של מרל

   • Greg הגב

    אולי באמת בלבלתי אותך.
    יש לי שני זוגות נעליים:
    Saucony Hattori במידה USA 9.5
    Saucony Ride 2 במידה USA 8

    שתיהן נוחות לי. כשאני משווה Inov-8 Trailroc 245 ביחס ל-Hattori, ה-Shoe Fitter ממליץ על מידה 9.5. כש אני משווה ביחס ל-Ride 2 הוא ממליץ על 8.5

    כשקניתי נעליים של Innov-8 עשיתי השוואה רק ל-Saucony Ride 2. לכן קניתי 8.5 וזה ממש קטן.

    סליחה על הבילבול.

    • ranpergamin הגב

     עכשיו ברור. קיצור, השוואת לנעליים קטנות, ואולי אפילו בטעות לדגם הלא נכון. לא נעים, אבל קורה.

     פעם הבאה, לך לחנות תמדוד איזה נעל כמו ברוקס פיור כלשהי, תדע את המידה ותשווה.

     נראה לי שהשוואת לנעל ישנה.
     8 ו 9.5 זה הבדלים גדולים מדי ונשמע לי לא הגיוני כמעט בחברה יחסית אחידה כמו סאוקוני. הפרש של חצי מידה עד מידה זה סביר. מידה וחצי נשמע המון.

   • Greg הגב

    שלום רן,

    שאלתי את runningwarehouse לגבי הבעיה. זאת ה תשובה שלהן:
    Hello,

    Thank you for contacting Running Warehouse. The Saucony Ride and the Inov-8 245 Trailroc shoes both fit true to size and have a standard running shoe length. Therefore, we recommend purchasing a size 8.0 in the 245 Trailroc. If for any reason these shoes do not fit as expected, please utilize the free return shipping label provided in the package to return them back to our warehouse. Please let us know if we can be of further assistance.

    Sincerely,

    האמת שהם צודקים. האורך הוא בסדר גמור. תגיד גם Trailroc's שלך צרות? מה רוחב ו אורך כף רגליך? אם הם פשוט צרות אז אני אבחר נעל אחרת. נראה לי שלא ילך לי עם ה-Trailrocs. כמה חבל.

    • ranpergamin הגב

     לא יודע מ רוחב הרגל שלי
     בניו באלאנס אני מעדיף 2E
     ה 245 ברוחב מצוין בשבילי כמו הטרייל גלוב של מרל.

     אולי יש לך רגל רחבה במיוחד, בכל מקרה אני לא מסתמך על ההמלצות שלהם.

  • eyalasko הגב

   שלום גרג, שלום רן

   עליתי במקרה היום על הפוסט (והבלוג) הסופר מקצועי. תענוג לקרוא.

   אני נמצא במצב דומה מאד למתואר בתגובה של גרג –
   רצתי בעבר ב Saucony Mirage/Mirage 2 במידה אמריקאית 10 שהתאימה לי (טובה באורך, טיפה צרה ברוחב).
   במעבר לריצה מינימליסטית קניתי את Saucony Hattori במידה 10 ע"פ המלצת ה shoefitr. הנעל צרה בטרוף ! נכנס לתוכה אבל ממש בלחץ. להערכתי הייתי צריך 10.5 לפחות.

   עכשיו אני מעוניין לרכוש Trailroc 235 (גרסאת זירו דרופ של ה 245) ולא יודע אם להאמין ל shoefitr שממליץ על 10.5….. (אחרי שנפלתי עם ה Hattori).
   אם גרג קורא במקרה את התגובה שלי אשמח אם תענה על השאלות:
   1) האם יכול להיות שה Saucony ride שלך הן במידה 9 (ולא 8 כמו שרשמת) ? אז זה מסתדר עם Hattori במידה 9.5 (חצי מידה הבדל כמו אצלי בין ה Mirage וה Hattori)
   2) מנסיונך – אם אני רץ עם Miarge 2 במידה 10, מה המידה של Trailroc 235 שאני צריך להזמין ?

   שאלות לרן –
   – איך תמיכת הקשת של ה Trailroc ביחחס ל Merrel trail glove ?
   – מה ההקבלה (אם בכלל) בין 235, 150 ומשפחת המרל Vapor glove, Trail glove, Bare access ?

   סליחה על החפירה ותודה על כל טיפ

   איל

   • ranpergamin הגב

    אני חושב שה 150 איפשהו בין הוופור לטרייל.
    ה 235 ראש בראש עם ה ascend glove החדשה
    וה 245 מזכיר את המיקס מאסטר, אבל אני חושב שה 245 נעל הרבה יותר טובה.

    255 (6 מ״מ דרופ) אני לא חושב שיש למרל דגם דומה לזה. יש לי חבר שבהמלצתי קנה אותן ועשה איתן 129 ק״מ אולטרה מהתחלה עד הסוף לפני חודשיים וטוען שזאת הנעל הכי טובה שהייתה לו.

   • Greg הגב

    איל, שלום לך!

    לגבי Inov-8
    קודם כל קבלתי מאת Inov-8 איזה טבלה ב-excel שמתארת את המידות שלהם עם אורך כף הרגל. אם תתן לי אימייל אני אשמח לתת לך את הטבלא. רן, אולי כדאי אפילו לשים אותה בבלוג שלך?
    את זוג ה-245 שקניתי החזרתי ל-runningwarehouse לא הזמנתי חדשות כי לא רוצה שוב לפול במידה לא מתאימה. שוחחתי עם יוני היבואן של Inov-8 בארץ. הם הולכים לערוך מרוץ בסתיו ובו תוכלו לקנות את הנעליים. אני מתכוון לקנות שם. עד אז אני ארוץ ב-Hattori.
    קשה לי להמליץ לך על מידה ל-Inov-8. כמו שאתה רואה לצערי לא הצלחתי לקלוע … מה שבטוח צריך מידה גדולה יותר בחצי מידה – מידה.

    Saucony
    אני לא התבלבלתי, ה-Saucony שרצתי איתם (קניתי לפני 3 שנים) במידה 8! וה-Hattori במידה 9.5! אני נדהמתי מההבדל במידות. קניתי אותן בארץ ומדדתי לפני הקניה. למרות שרן לא אוהב את הדגם הזה, אני דווקה מרוצה ממנו ובחודש האחרון רצתי בשטח עם Hattori מרחקים של עד 20 ק"מ. החברה הבטיחה אורך חיים של 500 ק"מ ואני כבר ב-700. רצתי איתם בחוף בתוך מיים סלעים… יש לי עכשיו בנעל ימנית חור מעל בוהן. אבל אני ממשיך לרוץ בה. החסרון היחיד – זה אין שום הגנה לאצבעות מפני בעיתת אבנים וכו.. אבל לומדים לרוץ בזהירות.

    Vivobarefoot
    אני רק מודיע שקניתי גם Vivobarefoot Ultra Pure במידה 42 והם גדולים לי. הייתי צריך להזמין 41. שוב חוסר קונסיסטנטיות בין היצרנים הורגת אותי. אני רץ איתם בכל מקרה. זה מין Crocs כזה עם שרוכים. קניתי אותן בשביל ריצה במיים ובחוף. מרוצה ממנה.

    בהצלחה וריצה נעימה!

   • Greg הגב

    רן, המייל שלי: steingregorygmail.com

   • Greg הגב

    אילי, שלחתי לך את אקסל. רן, משום מה המייל שלי מופיע כאן לא נכון. לא רוצה לכתוב אותו מחשש מ-SPAM. לכן אני רק אגיד שיש נקודה בין gregory לבין stein וכמובן שטרודל לפני gmail.com

   • Greg הגב

    שלום רן וקוראי הבלוג,

    רציתי רק לעדכן שבסופו של דבר קניתי Inov-8 Trailoc 235 (ה-245 נראה לי קצת overkill). המידה שהתאימה לי – 9.5US (בדיוק כמו המידה של Saucony Hatori). קניתי אותן בארץ אצל היבואן (במושב משמרת). עלו לי 700 שזה לא מעט כסף אבל אם הייתי הולך על קניה באינטרנט הייתי מבזבז יותר מכיוון שבחיים לא הייתי חושב שאצתרך 9.5US (להזכירכם כבר קיבלתי זוג אחד שלא התאימו לי ושלחתי אותן חזרה…)

    חלק מהדגמים ניתן להשיג ב-קרוספיט חיפה (http://www.crossfithaifa.co.il/p/blog-page_1772.html). ואלו שאין שם ניתן לבקש שיביאו ממושב משמרת.

    הנעל נוחה ונראת חזקה מאוד. ראייתי גם אצל היבואן Trailroc 190 שהיא יותר כמו Saucony Hatori. פעם הבא אקח אותה נראה לי…

    גרג.

 8. עדו הגב

  שלום,
  תודה רבה על המידע.
  כרץ חובב שרץ 50 ק"מ בשבוע ומגביר לפני תחרויות,
  ומגוון בריצות שטח, האם לדעתך המעבר לנעל מסוג זה (או דומיה) "יתקבל" ע"י הרגל בברכה, או שאני צריך להתחיל את השינוי בדירוג. הכוונה לנעל בכיוון המינמלסטי.
  עד היום אני רץ עם נעליים רגילות, שנותנות תמיכה בסיסית.
  בריצות השטח האחרונות, ראיתי כמות לא מבוטלת של רצים עם נעלי SALOMON, צה דעתך עליהם ומה לדעתך ההבדל שכדאי לשים לב בין המשפחות השונות,
  תודה
  עדו

  • ranpergamin הגב

   הי עדו

   עם מה אתה רץ היום ?
   דווקא בכלל שאתה רץ כבר די אינטנסיבי (50 ק"מ בשבוע), הפיתוי מבחינתך יהיה גדול לתת הרבה ק"מרים בנעליים האלה בהתחלה.
   ה 245 היא נעל נהדרת. אבל אם אתה היום עם 12 מ"מ דרופ, לרדת ל 3 מ"מ וסוליה כזו דקה זה שינוי מהותי.

   הכל יחסי לפלטפורמה ממנה אתה יורד. יחד עם זאת אפשר לשלב, ולהתחיל לשלב את ה 245 בריצות הקצרות, אבל צריך לשלוט בפיתוי לא להכניס אותן לסבב כנעל ראשית מהר מדי.

   בנוסף אם אתה רץ עם נעל עם תמיכה/מדרס, מעבר לנעל נייטרלית הוא מעבר משמעותי.
   לכן אני מציע לך להתייחס לנעל הזאת כנעל מינימלית לכל דבר ועניין. לא רק הנעל היא העניין עצמו אלא כל מכלול הריצה סביבה משתנה, טכניקה, מפת עומסים, שחרור , טריגר פוינטס , mobility ועוד..

   Salomon היא חברה, לא דגם, ככה שאני לא יודע להגיד לך לאיזה דגם אתה מתייחס. ל Salomon יש הרבה דגמי שטח עם דרופים גבוהים של 10-12 מ"מ, ולאחרונה כמה דגמים קלים יחסית כמו ה Sense Mantra. אם יש לך שאלה ספציפית לדגם ספציפי, אנא שאל.

   מקווה שעזרתי
   רן

   • ranpergamin הגב

    הי עידו,

    גם ב S-Lab יש כמה וכמה דגמים. Slab אלה דגמי היוקרה שלהם , יש sense יש fell cross יש XT לאיזה אתה מתכוון ?

    אתה לא חייב ללכת לדגמים כל כך יקרים, מה גם שחלקם לא מינימלי בעליל.

    ה Sense עולה 180$ . חבל על הכסף

 9. עדו הגב

  רן,
  ותן כמה מילים לגבי מה היא תכנית "התרגלות" סבירה,
  תודה
  עדו

  • ranpergamin הגב

   תשמע… קראת את הפוסט על מעבר לבוגרים שכתבתי ?

   במודל ״השילוב״ אני חושב שצריך בעיקר להיות זהיר. זה פחות אגרסיבי ממעבר שלם , אבל כיוון שאת מאד פעיל אתה צריך להיות מאד קשוב לגוף ולא להוסיף יותר מ 10% בשבוע/חודש. מתינות.

   הרבה דגש על הגמשה של סולאוס, תאומים, הרבה עבודה על טריגר פוינטס באיזור הזה.

   • עדו הגב

    הי,
    בהמשך, למה שהחברה מעלים לגבי ה- 245, איך באמת מוצאים את המידה הנכונה, ומה ההמלצות שלכם לגבי הזמנה מאתר מחו"ל.
    בשבוע שעבר, ראיתי הזדמנות וקניתי Salomon Speedcross 3, כיוון שהייתי צריך נעל שטח, בפועל אחרי ריצה אחת, התברר לי (מה שהיה ידוע גם לאחרים שניסו) שיש לה מבנה עקב יחסית צר והרגל זזה תוך כדי ריצה עד כדי אפשרות לכמעט נקע (הגדרה שלי – שמרגישים את המתיחה) וזנחתי אותה בצד. הבנתי שבגרסאות אחרות של הנעל התופעה לא קיימת,

    • ranpergamin הגב

     איך מוצאים את המידה הנכונה ?

     זה סוג של "אומנות" עם "מיומנות" שמשלבת היכרות שלך עם הנעליים שלך והמידות שאתה נועל בדר"כ (אמריקאיות), ביחד עם שימוש בכלי כמו Shoefitr.

     יש דברים שאי אפשר "לנחש" / לדעת / לגלות בקניה אינטרנטית גם בשימוש בהנ"ל. למשל ש New Balance 2E יהיה לי משוחרר באיזור הקרסול.
     יש דברים שאתה לומד על עצמך בדיעבד, או שמשתנים. למשל ה MT100 היו טובים לי ברוחב D, ובחודשים האחרונים הם פשוט צרים לי (בזוג השני) אולי הרגל התרחבה.

     רוב הקניות שאני עושה הן איזון בין ללכת על בטוח, לבין מחיר שאני בו לא מרגיש שהסתכנתי בטירוף. אני כבר יחסית ברמת מיומנות גבוה של פענוח התוצאות של Shoefitr כדי לדעת התאמה של מידה, אבל את המסביבים אני כמובן לא יכול לצפות מראש.

   • עדו הגב

    ובהמשך למה שענית לי על "מיומנות" לבחירת מידה נכונה,
    יש אתר מומלץ בחו"ל לקניות, מהניסיון שלך,
    תודה

    • ranpergamin הגב

     לנעלי ריצה ?

     אני קונה כמעט אקסקלוסיבית מ
     runningwarehouse.com

     המחירים שלהם הכי טובים בשוק, ועם קופון runblog10 מקבלים עוד 10% הנחה ומשלוח חינם תוך 48 שעות בתוך ארהב

     שלח דרך buy2usa או mustop

  • עדו הגב

   רן, תודה על כל המידע,
   עזרה אחרונה (לכרגע), ראיתי נעלי שטח Salomon XT S-Lab 5
   במחיר אטרקטיבי , באתר מצויין ש SHOEFITER עוד לא מדדו את הנעל.
   אם אני רץ כרגע עם אסיקס, ג'ל נימבוס 14, מידה 10 וזה ברוחב סטנדרטי של 2E, וזה עם מרווח (אני רץ עם מדרסים) היית ממליץ לי על מידה אחרת בסלומון מהניסיון שלך?
   תודה רבה,
   עדו

   • ranpergamin הגב

    האמת היא שאין לי שום מושג. אני לא מבין במידות של נעליים עם תמיכה.

    סלומון נוטים להיות דווקא קטנים יותר לפחות בביגוד, לא יודע איך זה בהנעלה.

 10. עדן הגב

  תודה על המידע

  איך הנעל מבחינת ריפוד?

השארת תגובה